Mark Douglas: Toto obchodovanie "Biblia" zmení spôsob, akým vidíte trh

Ako obchodník narazíte na tony článkov a kníh o psychológii obchodovania. Ale nie vždy to tak bolo a v mnohých ohľadoch ide o veľmi moderný koncept.

Potom prišlo obchodovanie v zóne: Ovládnite trh s dôverou, disciplínou a víťazným prístupom a všetko sa zmenilo.

Obchodovanie v zóne od Marka Douglasa je vysoko cenené obchodníkmi z celého sveta pre jeho náhľad a podrobnosti o predmete psychológie obchodovania. Niektorí to dokonca označujú ako „Biblia obchodnej psychológie.

Mark Douglas je známy vo svete obchodovania a v súčasnosti je prezidentom spoločnosti Trading Behavior Dynamics, ktorá poskytuje školiace programy na pomoc s obchodnou psychológiou vo finančných inštitúciách..

Jeho jedinečný vhľad do psychológie obchodovania robí z tejto knihy jednu z najužitočnejších kníh o obchodovaní, ktorá je dnes k dispozícii, a je nepochybne jedna z najdôležitejších obchodných kníh, aká bola kedy napísaná.

Dôležitosť knihy, ak vôbec, sa v priebehu rokov iba zvyšovala, pretože sa ukázalo, že veľká väčšina maloobchodníkov prichádza o peniaze. Niektorí tvrdia, že až 95% prichádza o peniazereálne číslo je v skutočnosti diskutabilné – a potom úplne prestať.

Mark Douglas sa domnieva, že tieto straty sú spôsobené zlou psychológiou obchodovania a následným nedostatkom správy peňazí.

Ak čítate iba jednu knihu o psychológii obchodovania, urobte z nej túto.

Mark Douglas a prečo je pre vašu obchodnú stratégiu dôležitý

Mark Douglas bol skúsený autor a mal pod palcom širokú škálu kníh. Počas svojej finančnej kariéry pracoval v spoločnosti hedžové fondy, správcovia peňazí a niektoré z nich najväčší obchodníci s podlahami.

Predtým sa Douglas vzdelával na Michiganskej štátnej univerzite v odbore medziľudská komunikácia a politické vedy.

Douglas začal trénovať obchodníkov v roku 1982 a nazbieral množstvo skúseností s ich učením, ako rozvíjať správnu mentalitu okolo toho.

Táto skúsenosť bola pre jeho knihy rozhodujúca; presne vie, ako sa má s obchodníkmi rozprávať, ako rozmýšľajú a ako chápe, čo sa ich týka.

Svoju knihu napísal za predpokladu, že všetci obchodníci chcú dosiahnuť príjem, na ktorý sa môžu spoľahnúť. Kniha je aj pre obchodníkov, ktorí úplne chápu, že obchodovanie nie je a zbohatnúť-schéma alebo len alternatíva k sporiacemu účtu – môže to byť práca na plný úväzok.

V roku 1990 napísal Douglas svoju prvú knihu Disciplinovaný obchodník, ktorá mu priniesla mierny úspech a pozornosť. Veľkú časť jeho úspechu však dosiahol obchod v zóne v roku 2000.

V nadväznosti na to, Douglas písal predovšetkým po boku spoluautorky Pauly T. Webb, ktorý sa špecializuje na psychológiu prosperity. Od roku 2010 obaja organizovali semináre a workshopy o psychológii obchodovania po celom svete.

Smutné, Douglas umrel vo veku 67 rokov v roku 2015. Môžete sa dozvedieť viac o kariére Marka Douglasa vo finančníctve tu.

Ocenenia

Douglasova práca mu priniesla mnoho ocenení, najmä v publikáciách týkajúcich sa financií.

Najprestížnejšou z nich je cena Bull / Bear Award, ktorú získal v rokoch 2006, 2008 a 2011 a opäť v rokoch 2015 a 2017.

Ďalšie knihy od Douglasa

Medzi ďalšie Douglasove knihy patria:

 • Disciplinovaný obchodník. Douglasova prvá kniha o obchodovaní, publikovaná v roku 1990.
 • Úplný obchodník. Napísané spoluautorkou Paulou T. Webbovou, publikované v roku 2015.
 • Malá kniha o výkonnosti obchodovania. Spoluautorka: Paula T. Webb, 2016.
 • Stať sa „disciplinovaným obchodníkom“. Spoluautorkou Pauly T. Webbovej je tiež aktualizovaná verzia knihy Disciplinovaný obchodník, 2014.
 • Jednoduchá múdrosť pre prosperujúce obchodovanie. Spoluautorka: Paula T. Webb, 2013.

Douglas tiež napísal o tom, ako sa stať úspešným autorom, a množstvo motivačných kníh.

Mnoho z jeho kníh bolo preložených do rôznych jazykov vrátane nemčiny, japončiny, francúzštiny, čínštiny (zjednodušená a tradičná), taliančiny, kórejčiny, poľštiny, portugalčiny, češtiny a španielčiny..

Ak angličtina nie je váš prvý jazyk, stojí za to skontrolovať, či nie je k dispozícii preklad.

Môžete si tiež pozrieť ďalšie knihy, ktoré skontroloval Trading Education tu.

Čo učí obchodovanie v zóne?

obchodovanie v zóne Markom Douglasom

Obchodovanie v zóne môže obchodníkom naučiť rôzne lekcie týkajúce sa Riadenie rizík, dôslednosť a nález nové úrovne plnenia a potešenie z úspešných obchodov.

Hlavnou lekciou, ktorú si môžu obchodníci vziať, je naučiť sa porozumieť základnej príčine bežných obchodných chýb.

Douglas zdôrazňuje, že výsledkom býva veľa zlých obchodov hlboko zakorenené emočné problémy, ktoré ovplyvňujú interakcie obchodníka s trhom.

Počas detstva, všetci zažívame zlyhanie rôznymi spôsobmi a postupne sa učíme prekonávať tieto pocity zranenia.

Naša výchova vedie k vzorom, ktoré sú tak hlboko votkané do našej psychiky nepoznáme vplyv, ktorý vytvárajú.

Neúspešné obchodovanie sa bude nevyhnutne cítiť ako zlyhanie a môže rýchlo vyvolať negatívne pocity z nášho detstva. Táto kniha môže naučiť mechanizmy zvládania potrebné na zabránenie týmto negatívnym emóciám.

Prekonávanie negatívnych pocitov súvisiacich s neúspechom môže obchodníkom pomôcť stať sa vo svojich obchodoch konzistentnými ako dôslednosť je nevyhnutná pre úspech.

Psychológia a úspešné obchodné stratégie

V mnohých prípadoch, pocit zlyhania môže viesť obchodníkov k prenasledovaniu ich strát v tom okamihu už nesledujú obchodnú stratégiu, ale hazardujú a vystavujú všetko riziku.

Ako sme už spomínali, pred zverejnením Trading in the Zone sa o psychológii obchodníkov hovorilo len zriedka. Bol to úplne nový koncept.

Úspešné obchody boli považované za výsledok výnimočnej analýzy trhu, zatiaľ čo úspešné obchody boli naopak.

Teraz už vieme, že nejde o úplný príbeh.

V realite, výsledok obchodu je výsledkom rozhodnutí, ktoré robíme. Rozhodnutia, ktoré môžu byť ovplyvnené tlakom, ktorý prichádza spolu s rizikom straty peňazí, a tým, ako na ne zareagujeme.

Na tieto rozhodnutia majú vplyv aj osobnostné vlastnosti ako napr strach a chamtivosť, napríklad. To sú vlastnosti, ktoré tvoria našu osobnosť, ale nie vždy si to uvedomujeme. Ovplyvňujú naše obchodný plán, obchodný štýl a dokonca aj Ciele nastavili sme sa.

Douglas navyše vysvetľuje, že ak budete vyhrávať veľa, budete mať pozitívny prístup. Rovnako tak, ak strácate veľa, budete mať negatívny prístup. To potom ovplyvní, ako budete vykonávať svoje ďalšie obchody.

Obchodovanie v zóne sa snaží pomôcť čitateľom pri úprave ich postojov k obchodovaniu tak, aby bolo možné obchodovať bez strachu a chamtivosti, čo vedie k eliminácii neuváženého správania.

Hra pravdepodobnosti

Kniha si kladie za cieľ pomôcť ľuďom obchodovať spôsobom, ktorý je zbavený psychologických obmedzení strata sa považuje skôr za možný výsledok ako za zlyhanie.

Douglas vysvetľuje, že správny spôsob uvažovania o obchodovaní je hra pravdepodobnosť. Neexistuje správne alebo nesprávne, výhra alebo prehra, iba pravdepodobnosť.

Po všetkom, finančné obchodovanie by sa malo považovať za podnikanie a pri každom podnikaní musia vlastníci dať svoje emócie nabok a urobiť príslušné rozhodnutia pre prežitie svojho podnikania.

Straty by mali byť akceptované a presunuté z.

Mark Douglas komplexne pokrýva procesy potrebné na to, aby pomohli obchodníkom analyzovať trh, s jasným, nezaujatým hľadiskom, ktoré, dúfajme, privedie čitateľov k zisku.

Slávnych päť „právd“

Jednou z najužitočnejších častí obalov Obchodovanie v zóne je Douglasova slávna päťka „pravd“ teórie, ktorú možno zhrnúť ako:

 1. Všetko je možné.
 2. Nie je potrebné vedieť, čo sa stane ďalej, aby ste dosiahli zisk.
 3. Výhry a prehry sa neriadia vzorom, sú náhodne rozdelené.
 4. Okraj označuje vyššiu pravdepodobnosť, nikdy to nie je istota.
 5. Trh je v každej chvíli jedinečný.

Douglas je presvedčený, že akonáhle obchodník prijme tieto pravdy, je schopný zanechať svoju psychologickú batožinu za sebou.

Radou je zvoliť si svoju hranu, držať sa jej a obchodovať tak, aby v priebehu času náhodné rozdelenie v určitom okamihu padne vo váš prospech.

Štyri obavy

V Obchodovaní v zóne Douglas písal aj o tom, čomu hovorí štyri obavy. Oni sú:

 • Strach z premeškania (FOMO). Toto je strach, že prichádzate o príležitosť, zatiaľ čo všetci ostatní z nej profitujú.
 • Strach zo straty. To je strach zo straty toho, čo už máte.
 • Strach z omylu. To je strach, že váš ďalší obchod nevyjde, kríza dôvery.
 • Strach z toho, že sa z výhry stane strata. To je strach zo straty všetkého, čo ste získali.

Douglas nás učí dôležitosti obchodovania s dôverou. Musíme odstrániť strach z našich obchodov, ale musíme zostať disciplinovaní.

Nájdete ho na Amazone >> obchodovanie v zónovej knihe

Existujú oblasti na zlepšenie?

Pri obchodnom vzdelávaní, každému obchodníkovi by sme odporučili prečítať si túto knihu. V čase písania tohto článku mal hodnotenie 4,2 z 5 na Goodreads a 4,9 z 5 na eBay.

Obchodovanie v zóne tiež obstálo v skúške času.

Publikované v roku 2000, veľa obchodníkov sa z toho stále veľa učí, a to napriek tomu, ako veľmi sa obchodovanie zmenilo za posledné (takmer) dve desaťročia, najmä s príchodom internetu a maloobchodu.

Čo hovoria kritici?

Obchodovanie v zóne má veľa kritikov, čo sa týka spôsobu napísania knihy aj presnosti jej obsahu.

Mal by si buďte pripravení na množstvo zdĺhavých metafor ktoré nájdete v celej knihe.

Kniha je tiež veľmi opakujúce sa. Niektorí dokonca hovoria, že ak by ste opakovanie prerušili, bolo by to veľmi krátke. Takže niektoré časti si môžete prečítať ak sa cítia príliš podobní.

Mnoho kritikov knihy spochybňuje autoritu Marka Douglasa v oblasti obchodovania, hovorí, že v skutočnosti nie je obchodník. Namiesto toho je trénerom obchodníkov.

Títo kritici majú pocit, že pokiaľ nie ste úspešným obchodníkom, je nebezpečné koučovať alebo radiť iným obchodníkom, pretože ste ešte neboli v ich koži.

Ak to nestačí, Douglas odhalil, že stratil veľa peňazí pri obchodovaní čo mnohých viedlo k skeptickosti voči jeho obchodným znalostiam.

Okrem toho existuje veľa ľudí, ktorí tvrdia, že kniha je zriedená príliš veľkým množstvom psychobáblín.

Pod tým rozumieme psychologické výrazy, frázy a vysvetlenia, ktoré v skutočnosti nemajú veľký význam v kontexte obchodovania alebo sú otázne z hľadiska vedeckej presnosti..

Avšak, vyzývame čitateľov, aby sa pozreli za toto a zamerali sa na pozitívne stránky a praktické veci, ktoré kniha učí.

Na obranu knihy, aj keď niektorí môžu nazvať Douglasovo písanie psychobabble, a klepnúť na skutočnosť, že znehodnocuje technickú analýzu, treba zdôrazniť, že technická analýza sa niekedy nazýva aj pseudoveda, predovšetkým akademickými pracovníkmi.

V skutočnom svete obchodovania sú však obidve životne dôležité.

Kľúčové kapitoly na čítanie

kľúčové kapitoly na čítanie pri obchodovaní v zóne

Ak si chcete odniesť kľúčové body, bez toho, aby ste strávili príliš veľa času čítaním celej knihy, odporúčame vám prečítať si prvých sedem kapitol:

 • Cesta k úspechu: fundamentálna, technická alebo mentálna analýza
 • Lákadlo (a nebezpečenstvo) obchodovania
 • Preberanie zodpovednosti
 • Konzistencia: Stav mysle
 • Dynamika vnímania
 • Perspektíva trhu
 • The Trader’s Edge: Thinking in Probabilities

Potom dokončite záverečnú kapitolu – kapitola 11, Myslenie ako obchodník – ktorá spája všetko. A na samom konci je aj cvičenie, ktoré sa veľmi odporúča.

To znamená, že kniha má najdlhšiu iba 240 strán a sa dajú ľahko prečítať za krátky čas.

Existuje tiež množstvo obchodníkov, ktorí by odporúčali prečítať si túto knihu aspoň raz ročne, aby si pripomenuli, čo učí.

Komu by táto kniha priniesla najväčší úžitok?

Obchodovanie v zóne by najlepšie vyhovovalo trom typom obchodníkov:

1. Začiatočníci, ktorí sa stále snažia nájsť svoje miesto vo svete obchodovania.

Obchodovanie v zóne môže pomôcť mentálne pripraviť začiatočníkov na to, čo sa chystajú podniknúť, a porozumieť im, aká dôležitá je psychológia obchodníka, aby sa vyhli chybám a uskutočnili úspešné obchody..

2. Obchodníci, ktorí si nie sú istí svojimi obchodmi. Obchodovanie so sebou nesie veľa rizík a bez dôvery môžu obchodníci nikdy urobiť ponor.

Ľudia niekedy musia dôverovať svojim inštinktom, čo môže naučiť obchodovanie v zóne.

Obchodníci môžu zistiť, že keď urobia chybu, ak budú postupovať podľa svojich pôvodných inštinktov, mohli sa im vyhnúť. Namiesto toho cítili úzkosť a rozhodli sa proti svojim pôvodným inštinktom, ktoré im prišli o peniaze.

3. Obchodníci, ktorí strácajú viac, ako zarábajú. Táto kniha im môže pomôcť vyhodnotiť potenciálne dôvody, prečo sa to deje.

Pomocou nej môžu premýšľať o svojej vlastnej mentalite a, dúfajme, identifikovať psychologické dôvody, ktoré ich spôsobujú v chybách. Dôležitejšie je pokúsiť sa nájsť riešenie týchto problémov.

Kde zaostáva obchodovanie v zóne?

Kľúčovou vecou, ​​ktorú si musíte pamätať pri obchodovaní v zóne, je to, že sa zameriava na psychológiu obchodníka, ktorá je jednou časťou učenia sa obchodovania..

Stále sa musíte naučiť technické základy a to, ako trh v skutočnosti funguje. Bez nich nebudete vedieť, čo robíte. Dôvera vo vaše obchody komplimentuje obchodníka, nerobí z vás obchodníka.

V istom zmysle teda, aj keď je to určite kniha, ktorú si musíte prečítať, nemalo by to byť vaše prvé čítanie. Ideálne, najskôr by ste sa mali zamerať na čítanie niečoho technickejšieho.

To znamená, že technická stránka sa zriedka mení. Keď sa to naučíte, môžete si byť istí, že to viete.

Naša osobnosť však môže byť komplikovanejšie pochopiteľná, pretože každý je iný. Mnoho z nás sa v skutočnosti až tak dobre nepozná, alebo prinajmenšom nie tak dobre, ako si myslíme.

Môže byť ťažké izolovať deštruktívne správanie čo môže mať negatívny vplyv na vaše obchody. Často potrebujeme niekoho, kto nám pomôže nasmerovať nás správnym smerom.

Potom sa to môže ešte skomplikovať, keď sa začnete snažiť zmeniť svoje správanie, čo môže u niektorých trvať roky alebo dokonca celý život.

Ak sa chcete dozvedieť viac o obchodných stratégiách a technikách, prečítajte si naše články alebo kontaktujte náš tím, ktorý je dobre informovaný.

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Osvojte si psychológiu obchodovania s týmto kurzom obchodovania na forexe zdarma

zvládnuť obchodnú psychológiu s obchodným vzdelaním

Aj keď by ste mohli minúť 42,50 dolárov za verziu s pevnou väzbou alebo 17,99 dolárov za verziu Kindle tejto knihy, registrácia na náš bezplatný kurz obchodovania na devízovom trhu, The Ultimate Guide to Forex Trading, by mohla byť oveľa múdrejšou investičnou voľbou.

Normálne by vás to stálo 2 500 libier, ale môžete Získajte to zadarmo.

Dozviete sa nasledujúce:

 • Založenie v obchodovaní na Forexe
 • Mechanika obchodovania na Forexe
 • Pokročilá analýza na Forexe
 • Pokročilé stratégie obchodovania na Forexe

Náš kurz bol tiež navrhnutý s ohľadom na flexibilitu, takže môžete študovať, kedy chcete, kdekoľvek chcete.

Všetko si môžete vziať online s materiálmi na čítanie, ako sú súbory PDF, online videá a kvízy, alebo nás môžete navštíviť v našej londýnskej kancelárii.

Ak je váš kurz taký dobrý, prečo je zadarmo?

Dobrá otázka a odpoveď je úplne jednoduchá; platia za to naši partnerskí makléri.

Platia za to, pretože vedia, že vzdelaní obchodníci vydržia dlhšie ako neskúsení. Neskúsení obchodníci majú vyššie riziko straty peňazí a predčasného ukončenia.

Na druhej strane sú vzdelaní obchodníci s väčšou pravdepodobnosťou úspešní a pokračujú v obchodovaní so svojím maklérom.

Takže pre nich je to všetko o získaní dlhodobých obchodníkov. Lepšie pre vás, lepšie pre nich.

Zistite viac o The Ultimate Guide to Forex tradingu tu. Zaregistrujte sa ešte dnes a získajte bezplatné forexové signály tiež!

Zdroje:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me