Film „Muž pre všetky trhy“ od Edwarda Thorpa je spomienkou, ktorá vás inšpiruje Obchodné vzdelávanie čitatelia so záujmom o investovanie.

Ed Thorp nemusí byť taký slávny ako finanční guru, ako napr George Sorros a Warren Buffett, ale pokiaľ ide o skutočné úspechy, mal by sa deliť o pozornosť. Aj keď ho peňažní manažéri dobre poznajú, jeho úspech z neho robí jedného z najslávnejších matematikov a počítadiel kariet našej doby.

Nájdete ho na Amazone >> muž, ktorý porazil trh Edward Thorp

Pre každého, kto má záujem získať prehľad o jednom z najúspešnejších finančných guru na svete, je táto kniha ideálna. Investing.com popisuje Thorp ako legendu v hernom aj kvantovom svete, od profesora matematiky k odborníkovi na blackjack a potom k renomovanému manažérovi hedgeových fondov. Na rozdiel od mnohých pamätí akademických matematikov je táto kniha zaujímavou a pútavou históriou Thorpovej schopnosti využívať matematiku a odhodlanie uspieť.

Mohlo by sa vám páčiť: Stanley Druckenmiller – ikonický obchodník na Forexe

Úspechy Edwarda Thorpa

Edward Thorp počas svojej kariéry oslávil mnoho úspechov, z ktorých najvýznamnejší je vývoj v oblasti hazardných hier. Thorp vyvinul prvý systém na prelomenie hry Blackjack a potom vyvinul prvý nositeľný počítač, ktorý mu umožnil získať výhodu v rulete.

Thorp potom zmenil svoj talent na investovanie, kde slávne držal prvý kvantový hedžový fond, a potom pokračoval vo vytváraní jedného z najlepšie záznamy o hedžových fondoch všetkých čias. Thorpov talent na spoznávanie nových príležitostí s ním pokračoval vývoj vzorca pre stanovenie cien opcií s cieľom rozbiť trh, ktorý neskôr dostal Nobelovu cenu. Thorp tiež skvele využil svoj pozoruhodný talent, aby dokázal, že Bernie Madoff bol podvodníkom, 15 rokov pred odhalením jeho zločinov.

Počiatočný život Edwarda Thorpa

Kniha sa otvára niekoľkými úryvkami Thorpovho detstva, ktoré čitateľovi poskytujú pohľad na jeho introvertnú a inteligentnú osobnosť. Niektoré z príbehov sú podrobne opísané, napríklad keď sa Thorp vo veku 12 rokov rozhodol naučiť sa Morseovu abecedu, čo si vyžadovalo zakúpenie páskového stroja a preukaz radistu..

Thorp sa mimoriadne usilovne snažil získať miesto na univerzite z prostredia nižšej strednej triedy, kde študoval fyziku a potom prešiel na matematiku, aby získal doktorát. Začiatok knihy vysvetľuje, ako by Thorp počas svojho pôsobenia na univerzite čítal finančné knihy, aby sa dozvedel o investovaní, čo mu potom umožnilo využiť svoje matematické znalosti na akciovom trhu..

Pozri tiež: Finančná ľútosť číslo 1, ktorej sa chcete vyhnúť za každú cenu

Thorp a jeho úspech v hazardných hrách

Aj keď sa spočítanie kariet blackjacku spočiatku nemusí správcom peňazí zdať zaujímavé, je tu dostatok podrobností o jeho výskumných procesoch a testovaní obchodu, aby boli všetci zapojení.


Táto časť knihy vysvetľuje Thorpov úspech v hre blackjack. Thorp vysvetľuje použitie svojho Ten-Count systému, ktorý by vykazoval mierne ťažké straty zmiešané s občasnými výhernými pruhmi, ktoré porazili dom. Kniha pokračuje vysvetlením, že táto charakteristika náhodných priaznivých stávok sa opakovane vyskytuje v investičnom aj hazardnom svete.

Inšpiratívna spomienka

Záverečná kapitola s popisom Thorpových záverečných myšlienok prínos jeho vzdelania pre jeho vynikajúci úspech, v hazardných hrách aj vo svete financií. Je zrejmé, že Thorp verí, že jeho úspech možno do značnej miery pripísať jeho schopnosti učiť sa, zručnosti, ktorej sa naučil od útleho veku..

Profesionálni investori sa môžu veľa naučiť od aplikácie herných metód spoločnosti Thorp do sveta obchodovania s akciami a opciami. Ak chcete pokračovať vo vzdelávaní investorov a dozvedieť sa viac o mnohých úspešných ľuďoch v oblasti investovania, pozrite si naše zaujímavé blogy alebo nás kontaktujte ešte dnes.

Nenechajte si ujsť: Charlie Munger: Pragmatický investor, ktorý vie, ako vytvárať bohatstvo

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, dajte mu like a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Zdroje:

[1] investing.com

[2] valueandopportunity.com

[3] blogs.cfainstitute.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector