Hodl veya Trade XRP: Hangisi Daha İyi?

 Son sekiz ayda ayılarla mücadele etmek zorunda kaldık ama bu ilk değildi. Tarih, referansımız için bir şeylere sahipti. 2013’ün sonunda kripto piyasasında da benzer bir şey oldu. Aralık 2013’te, 1250 $ ‘lık baskı rekorları kırdı. Kısa bir süre sonra, piyasa istikrar kazanmadan önce 100 $ ‘ın en düşük seviyelerini kaydederek yüzde 90 düştü. Ardından Bitcoin fiyat düşüşü% 90’ın üzerindeydi. Gördüğünüz gibi, özellikle XRP’yi resme yerleştirdiğinizde gözümüzün önünde çoğaltma var. Kripto Piyasasındaki en iyi kripto paralardan biri olmasına rağmen, mevcut spot fiyatlarda XRP yüzde 93 düştü ve uzmanların söylediği gibi “en kötü” performans gösterenlerden biri.

Kuşkusuz bu koşullar altında çeşitli forumlarda bana bu zorlu anlarda para kazanmanın en iyi yolu olduğunu düşündüğüm sorulmuştu. Bilir miyiz XRP takas et veya beklet sordular ama her zaman olduğu gibi satır arasına girip size gerçeklere dayalı kesin cevaplar vereceğiz. Basitleştirmek için, her stratejinin avantaj ve dezavantajlarının neler olduğunu ve bu doyumsuz ayıların üstesinden gelmek için neler yapabileceğinizi görelim..

Ticaret:

Genel olarak, ticaret tamamen karla ilgilidir ve çoğunlukla ticaret tarzına göre tanımlanan üç ana ticaret kategorisi vardır:

– Günlük ticaret (alım satımların bir saat ile bir gün arasında yapıldığı)

– Kısa vadeli ticaret (Alım satımların bir hafta içinde yapıldığı)

– Alım satım dalgalanması veya sallanması (Birkaç ay boyunca alım satım yapan hasta tüccarlar için)

Öyle ya da böyle, yukarıda bahsedilen bir veya farklı türden ticaret stratejilerini uyguladık. On yıl önce, başlangıç ​​seviyesindeyken, günlük ticaretle deneyler yaptım. Hızlı kârların cazibesine kapıldım. Ancak o gün ticaret özgürlüğü isteyenler için uygun değil. Aslında bütün gün bilgisayara bağlı kalmanız gerektiğinden oldukça zor. Mezun olup alım satım sinyallerine dayalı alım satımları başlatan çeşitli teknik göstergelerden yararlanırken, tüm gün grafiği izlemek sıkıcı bir işti. Evet, kullandığım limit emirleri vardı ama kuşkusuz bu satış veya satın alma limitleri hiçbir şekilde garanti edilmiyor. Fiyatlar belirlediğimiz değere ulaşabilir ve daha sonra düşebilir, yani kâr etmediğimiz ve çoğu zaman zarara uğradığımız anlamına gelir.

Bunu sınırlamak, piyasada yaygın olan yüksek oynaklıktır, bu da kayıpları durdurmayı güvenilmez kılar ve bir garanti değil. Zaman zaman aşırı para kazandım ama bunlar öğrenme eğrimi güçlendiren gerekli deneyimlerdi.

Bu yıl% 16.000 artışla Ripple Beats Bitcoin’i OKUYUN

Bununla birlikte, alım satımlarınızı izlemeye devam etmek ve emirleri manuel olarak açıp kapatmak karlılığa giden en güvenli yoldur. Ancak şunu söylemeliyim ki, kısa bir süre sonra günlük ticareti bıraktım çünkü bununla yüzleşelim. Karlar düşük ve evet, açgözlülüğü başarılı bir şekilde yönetemezsiniz.

Günlük ticaretten sonra kısa vadeli ticareti denedim ve yaklaşık bir yıl boyunca piyasayı bu şekilde oynamaya devam ettim. Bu ticaret tarzından kazanılan deneyim, en az kesin olanıdır. Bu ticaret süresinin harika yanı, kesilen ve dahası, kârın arttığı grafikçi zamandır. Bu beni etrafta zorlamaktan alıkoymadı ve daha sonra swing ticaretine karar verdim. Gerçekten çok kolay ve yapmanız gereken tek şey, yalnızca birkaç ay sonra gerçekleşen infazlarla önemli piyasa düzeltmeleri olduğunda veya hedefleriniz vurulduğunda satın almaktır. Yatırım getirisi konusunda Swing ticaretini daha iyi yapan tek strateji, Satın Al ve Beklet Stratejisidir.

Satın al ve beklet:

Bu ticaret faaliyetlerinin yanı sıra, portföyümün bir kısmını satın alma ve tutma stratejisine tahsis ettim. Bu ticaret stratejisi oldukça basittir ve olduğu gibi. Satın almanız gereken tek şey, fiyatların ucuz ve oldukça değerli olduğu zamandır. Ve beklemeyi umursamadım çünkü bazen ucuza girebilmem için birkaç ay beklemek zorunda kaldım, genellikle 3 veya 4 ay arasında.


Tek bir fiyata dilediğiniz miktarı satın alabilir veya strateji satın almak için bir adım seçebilirsiniz. Daha spesifik olarak, para üç eşit parçaya bölünür ve satın alma pozisyonları, üç seviyeye yayılmış önemli destek seviyelerinde açılır. Bu ticaret tarzı daha çok merdiven olarak bilinir. Uzun ürünlerinizi artırdıktan sonra, satın alma ve tutma stratejisi, istediğiniz kârı elde edene kadar 6 ay ile birkaç yıl arasında beklemenizi gerektirir.. 

Warren Buffett milyonlarca dolarlık yatırımcılardan biridir. satın alma ve tutma stratejisi. Warren, genellikle piyasa çöküşünden sonra ucuz hisse satın almaya çalıştı ve ardından hisselerini satmak için yıllarca bekledi..

Sonuçlar:

Son on yılda kendi ticaret stratejilerimizi analiz ettikten sonra, aşağıdaki sonuçlara vardık:

– asla kaybetmenize izin verdiğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

– Satın almadan önce her zaman ucuza girmeye bakın. Grafiklere eleştirel bir şekilde bakarak bu düşükleri tespit edin.

– Satın Al ve Tut stratejisi genellikle en yüksek YG’yi verir

– İstatistikler Satın Al ve Tutma stratejisini destekliyor ve tüccarların kâr elde ettiği zamanın yüzde 90’ından fazlası.

Kütle Kabulü Bankalara Köprülere İhtiyaç Duyar – Ripple’dan David Schwartz

– Kişiliğinizi en iyi şekilde tamamlayan bir ticaret stratejisi seçin

– Bir ayı piyasasında ticaret yeni başlayanlar için zordur, genellikle deneyimli tüccarlar kar eder.

– Günlük ticaret görevlendiriyor ve yatırım getirisi düşük

Kesintilerimize göre, mevcut piyasa koşullarının yeni başlayanlar için uygun olmadığı kesindir. Pazar belirli bir aralıkta sıkışıp kaldığında veya alıcılar sinsi sinsi sinsi sinsi sinsi dolaştığında, öğrenenler işe girip pratik yapabilirler.

En iyi stratejinin kişiliğinize uyan strateji olduğunu söylediğimde, endişeli bir genç muhtemelen satın alıp tutmanın onun için uygun olmayan bir strateji olduğunu düşünecektir. Ancak bu yatırım tarzını denemediyse, al ve tut kendisine uygun olup olmadığını bilemez. Genel olarak, gençler hızlı para isterler ve satın alıp bekletmek yerine ticaret yapmak isterler. Nihayetinde, önemli olan daha büyük bir yatırım getirisidir ve bu büyük kâr yalnızca XRP’de satın alma ve tutma yoluyla elde edilebilir..

Öyleyse, satın alın ve tutun ve büyük bir sabırla kapatın. Ne de olsa zaman, bir ayı piyasasının sonsuza kadar devam edemeyeceğini göstermiştir. Kripto piyasasında, herhangi bir sermaye piyasası gibi döngüleri vardır. Bir ayı döngüsünü bir birikim dönemi ve ardından bir boğa döngüsü izler. Cesaret verici bir şekilde, XRP Temelleri 2018’de iyileşti. Bu yıl, Xrapid test edildi ve birkaç finans kurumu sınır ötesi ödeme çözümleri için XRP’yi kullanıyor..

Bu transferlerin hacminin oldukça düşük olduğu doğru, ancak SBI’yi takip ettiğini ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre 2018 sonunda bazı bankalar XRP’yi benimseyecek. XRP’nin bu noktada düşük fiyatı, 2017’nin sonunda ve 2018’in başlarında Kripto Pazarı’na yol açan balondan kaynaklanıyor. Bu nedenle, fiyatlardaki bu düşüşün XRP’nin temel verileriyle hiçbir ilgisi yok.

Zamanla, XRP’nin sağlam bir ürün olduğu kanıtlandı ve artan benimseme ile fiyatların kademeli olarak yükseleceği şüphesiz. Bu tür fiyat düşüşleri, diğer sermaye piyasalarında ve kripto alanında birkaç kez oldu ve bu zor zamanlarda sermaye piyasaları toparlandı. Crypto Market’in Warren Buffet’i olmak istiyorsan yeterli sabrın olmalı. 3.6 $ ‘lık eski ATH’ye yakın bir gelecekte veya çok uzakta ulaşılacak ve parçalanacak.                                                           

HODL XRP!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map