İnternette pek çok cehalet fark ediyorum. Ripple ve XRP’si. Bu yüzden bu makaleyi yazmaya karar verdim. Burada tam olarak ne olduğunu açıklamaya çalışacağım Ripple teknolojisi ve XRP’nin rolü nedir. Ripple teknolojisi ve konsepti hakkında hiçbir şey bilmeden XRP’yi yalnızca spekülatif işlemler için kullanan birçok kişi var.. Crypto Market’teki coinlerin% 90’ının aksine Ripple gerçek bir şey sunuyor ve temel verileri çok iyi.

Ripple, gerçek zamanlı bir brüt yerleşim sistemidir (RTGS), döviz değişimi ve Ripple tarafından havale ağı. Ripple Transaction Protocol (RTXP) veya Ripple protokolü olarak da bilinen bu protokol, dağıtılmış bir açık kaynak İnternet protokolü, mutabakat defteri ve XRP (dalgalanmalar) adı verilen yerel kripto para birimi üzerine inşa edilmiştir. 2012’de piyasaya sürülen Ripple, “ters ibraz olmaksızın her boyutta güvenli, anında ve neredeyse ücretsiz küresel finansal işlemleri” mümkün kıldığını iddia ediyor. Fiat para birimini, kripto para birimini, emtiayı veya diğer herhangi bir değer birimini temsil eden tokenları destekler.

Ripple’ın web sitesi açık kaynak protokolünü “bankalar arası işlemler için temel altyapı teknolojisi – finansal kurumlar ve sistemler için tarafsız bir yardımcı program” olarak tanımlıyor. Protokol, bankaların ve banka dışı finansal hizmet şirketlerinin, Dalgalanma protokolü kendi sistemlerine dahil eder ve bu nedenle müşterilerinin bu hizmeti kullanmasına izin verir. Şu anda, düzenlemeye tabi bir finans kurumu “müşteriler adına fon tutar ve bakiye çıkarır.” İkinci olarak, hedge fonları veya döviz alım satım masaları gibi piyasa yapıcılar, ticaret yapmak istedikleri para biriminde likidite sağlarlar..

Ripple’daki herhangi bir kullanıcı, piyasa likiditesi, ağ geçidi içi para birimi dönüştürme, dalgalanma vb. Gibi bir arbitraj hizmeti sunarak bir piyasa yapıcı olarak hareket edebilir. Piyasa yapıcılar aynı zamanda hedge fonları veya döviz alım satım masaları olabilir. Ripple web sitesine göre, “bakiyeleri birden fazla para biriminde tutarak ve birden çok ağ geçidine bağlanarak, piyasa yapıcılar doğrudan güvenin olmadığı kullanıcılar arasında ödemeleri kolaylaştırarak ağ geçitleri arasında alışveriş yapılmasını sağlıyor.”

READ Ripple, SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao’yu Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Karşıladı

2015’teki CGAP’a göre “Ripple, SMTP’nin e-posta için yaptığını ödemeler için yapıyor ve bu da farklı finans kurumlarının sistemlerinin doğrudan iletişim kurmasını sağlıyor.”

XRP, yerel para birimidir. Dalgalanma Ağı. XRP, üçüncü nesil, çok hızlı ve ölçeklenebilir bir para birimidir. Aşağıda Bitcoin ve Ethereum Coins ile bir karşılaştırmanız var.hızlı hız

dalgalanma hızı

Oluşturulan 100 milyardan 20 milyar XRP, aynı zamanda Ripple laboratuvarlarının kurucuları olan yaratıcılar tarafından tutuldu. Yaratıcılar, Ripple Labs için toplamın kalan% 80’ini verdi. Mart 2015 itibariyle, Ripple Labs’in orijinal% 80’inin% 67’si hala şirket tarafından tutuluyordu. Mayıs 2017’de XRP arzını çevreleyen endişeleri gidermek, Ripple, 55 milyar XRP’yi (XRP varlıklarının% 88’i) kriptografik olarak güvence altına alınmış bir emanete yerleştirmeyi taahhüt etti.. Emanet, aylık 1 milyara kadar kullanmalarına ve her ayın sonunda kullanılmayan tutarlar ne olursa olsun, ek bir aylık sözleşme şeklinde emanet sırasına geri dönmelerine ve süreci baştan başlatmalarına olanak tanıyacaktır..

David Schwartz (Joel Katz) birkaç ay önce Steemit’te söyledi: “Plan, XRP’nin kendi başına bir ödeme varlığı olarak kullanılması için talep oluşturmaktır.” Bu plan, diğer şeylerin yanı sıra, XRapid aracı. XRapid, bankacılık kurumlarına likidite (para birimi XRP) sunan araçtır. Aşağıda XRapid aracının amacını görebileceğiniz bir resim var.

xrapid dalgalanma xrp

SWELL’den hemen önce XRapid’in kullanıldığını doğruladım. İşte resmi haberler:

“Bir emsal teşkil eden anda, Cuallix, ABD’den Meksika’ya sınır ötesi ödemeler gönderme maliyetini düşürmek için XRP’yi likidite aracı olarak kullanan Ripple’ın çözümü olan xRapid’i dünyanın ilk kurumu oldu.. Cuallix, likiditenin işlenmesi ve tedarik edilmesiyle ilgili verimsizlikleri ve bürokrasiyi ortadan kaldırmak için dijital varlıkları kullanarak dijital ödemelerde ön saflara geçti.,


Ripple’ın Michelle Bond’unu OKUYUN – Düzenlenmiş Çerçeve İçinde Çok Çalışıyoruz

Ayrıca, SWELL’in bazı önemli haberler getirdiği gerçeğinin de pek çok kişinin farkında olmadığını söyleyebilirim:

1. Ripple, Hacmi ve XRP Yardımcı Programını Büyütmek İçin 300M $ RippleNet Hızlandırıcı Programını Başlattı.

2. Tasarı tarafından desteklenen yeni bir işbirliği & Melinda Gates Vakfı bunu değiştirecek. Ripple, Gates Foundation’ın finansmanı ve desteği ile Dwolla, ModusBox, Software Group ve Crosslake Technologies ile ortaklaşa, adı verilen yeni bir açık kaynaklı yazılım geliştirdi. Mojaloop temel finansal araçlarla dünyanın yoksullarına ulaşmak için ulusal ölçekte gerçek zamanlı, birlikte çalışabilir bir ödeme platformu oluşturmak için.

Transfer için bir banka kullanılırsa Ripple teknolojisi ve XRP para biriminin maliyetinin% 60 daha düşük olduğunu hatırlıyorum. Aşağıda örnek bir resim var.

sbi dalgalanması

Ayrıca, Ekim ayında Ripple teknolojisini test eden bankacılık kurumlarının sayısı 100’ün üzerine çıktı..

Basitçe, tüm bu haberler bir birikim etkisi yaratacak ve fiyat artacaktır. Benim açımdan XRP fiyat artışı sadece bir zaman meselesi. Belki büyüme 2017’nin sonunda gerçekleşecek veya 2018 yılında. XRP’nin sınır ötesi ödemelerde tampon para birimi olarak kullanılmasıyla uyumluyuz. Mevcut sınır ötesi ödeme sisteminin değiştirilmesi başladı.

300M $ RippleNet Accelerator, bankaların XRapid ve XRP kullanmasına neden olacak. Bu plan, Visa’nın başlangıcını hatırlatıyor.

XRP, uzun süre hiçbir portföyü kaçırmamalıdır. Akıllı olun ve çok iyi temelleri olan gelecekteki para birimine yatırım yapın. Lütfen kendi araştırmanızı yapın Yatırım yapmadan önce Ripple ve XRP. Tüm bu veriler resmi Ripple sitesinde veya internette kontrol edilebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector