Kripto para birimlerinin zamanla popüler hale geldiği gerçeğini inkar etmek mümkün değil. Bunun nedeni, bunların ticaretin genel kavramlarında devrim yaratmasıdır. Hemen hemen tüm kripto para birimleri yüksek derecede güvenlik, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik sunar. Kripto para birimlerinin artan değerleri, bunları kitleler arasında çok popüler hale getirdi. Günümüzde devlet kurumları, bankalar ve ödeme transfer şirketleri bunları sınır ötesi işlemler için benimsiyor. Tüm kripto para birimleri blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Her bloğun bir sonraki bloğa bağlandığı ve belirli bir işlemi temsil ettiği teknolojidir..

Ripple Blok Zinciri:

dalgalanma blok zinciri

Dalgalanma dünyadaki en iyi beş kripto para biriminden biridir. Ripple’ın ilginç özelliklerinden biri, sınır ötesi işlemlerin hızlı bir şekilde işlenmesi için bir ödeme platformu olarak da çalışmasıdır. Maliyet ve zamanı azaltarak küresel para transfer sistemlerinde devrim yarattı. Geleneksel para transfer sistemlerinde, bir işlemin tamamlanması beş ila sekiz gün sürer. Bitcoin bu süreyi neredeyse bir saate düşüren ilk ve en iyi kripto para birimidir. Ripple, en son blockchain teknolojisini kullanıyor ve zamanlamayı yalnızca dört saniyeye düşürdü. Bu, küresel işlemlerin Ripple ile sadece dört saniyede tamamlandığı anlamına gelir.

Ripple XRP ve RippleNet 2012 yılında para ve diğer varlıkların kısa sürede transferini kolaylaştırmak için oluşturulmuştur. Ripple XRP, saniyede 1500 işlemi idare edebilecek şekilde ölçeklenebilir. Yıldırım hızından ve ölçeklenebilirliğinden dolayı 100’den fazla firma platforma katılmıştır. Ripple’ın öne çıkan özelliklerinden biri, platformunu XRP para birimine sahip olmadan kullanabilmenizdir..

dalgalanma hızı

Ripple’ın bir başka büyüleyici özelliği de 2017’de değer olarak yaklaşık% 35000 artış göstermesi. Bu, dünyadaki tüm kripto para birimlerinin en büyük büyümesi. Para birimi, Ocak ayının ilk haftasında 3,60 $ değerine ulaşarak tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı. Kripto uzmanlarının çoğu şu görüşte: Ripple, 2018’de çok değer kazanacak. Hatta bazıları 2018’in bir Ripple yılını kanıtlayacağını söylüyor. Bu bir dereceye kadar doğru görünüyor çünkü her geçen gün daha fazla şirket blockchain ağına katılıyor..

İsviçre Menkul Kıymetler Borsasını OKUYUN, XRP Destekli ETP (Borsada İşlem Gören Ürün) Eklemek için SIX

Ripple, şirket 55 milyar XRP’yi emanet ettiği için de popüler hale geliyor. Daha önce, yatırımcılar para biriminin geleceği konusunda endişeliydi. Ancak, bu fonların emaneti yatırımcıları memnun etti ve giderek daha fazla insan ona yatırım yapıyor. Şirketin 55 sözleşme imzaladığını belirtmek yerinde olacaktır. Bu, 1 milyar emanet edilmiş XRP’nin her ay sonra süresinin dolacağı anlamına geliyor. Başka bir deyişle, XRP arzı her ay artıyor.

Ripple ile diğer kripto para birimleri arasındaki en büyük farklardan biri, bu para birimlerinin kullandığı blok zinciridir. Ripple aslında bunun yerine bir protokol kullanıyor blok zinciri para transferi için. Ayrıca Ripple, farklı doğrulama sunucularıyla bağlantılı genel bir veritabanına dayanmaktadır..

Ayrıca oku: XRP: Ne Kadar Değerli Olacak?

Ripple’ın Arkasındaki Ana Amaç & XRP:

Şirketin resmi kaynakları, Ripple’ın arkasındaki asıl amacın yenilikçi teknolojiler yardımıyla piyasayı ele geçirmek olduğunu söylüyor. Basit bir deyişle, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırarak kripto para piyasasına hakim olmak istiyorlar. Para transferi firmalarının birçoğunun bu amaçla Ripple’a katılmasının nedeni budur. Ripple’ın kullandığı hashtree protokolü bu para transferlerini mümkün kılar. Artan sayıda banka ve finans kuruluşunun Ripple, yaratıcıları saniyedeki işlem sayısını 50000’e çıkarmaya zorladı.

Ripple, sınır ötesi işlemleri mümkün olan minimum sürede daha da kolaylaştırmak için XRP’yi ana para birimi olarak kullanmayı planlıyor. Kripto uzmanları, XRP para birimini durdurursa Ripple’ın değerinin düşmeyeceği görüşünde. Bunun nedeni, küresel ödeme şirketlerinin ve bankaların çoğunun sınır ötesi işlemler için protokolünü kullanmasıdır..


Ripple XRP, yazılım donanımı olan cüzdanda da saklanabilir.. Başlangıçta şirket, yatırımcılara madeni para almak, satmak ve depolamak için bir web sitesi platformu sağlamıştı. Kendi XRP cüzdanını tanıtmıştı. Ancak 2016’dan sonra, şirket cüzdanı durdurdu ve Gatehub ile bir sözleşme imzaladı. XRP paralarının depolanması.

XRP’yi OKUYUN Kullanıcılar Artık COBINHOOD Borsasında Ücretsiz İşlem Yapabilir

Not: Birçok Kullanıcı, XRP’yi depolamak için Gatehub’da Sorun Bildiriyor .. En İyi Ripple XRP cüzdanı 2018 hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ripple, oldukça kolay olduğu için çekici bir kripto para birimidir. al, sat ve takas et. Dünyanın hemen hemen tüm büyük kripto borsaları, alım satım faaliyetlerinde Ripple’ı listeledi. Hesap oluşturup uygun bir cüzdan adresi sağladıktan sonra bu borsalardan herhangi birinden Ripple satın alabilirsiniz. Burada, bağımsız bir finans kuruluşuysanız, Ripple ile her zaman doğrudan iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Ancak, bireysel yatırımcılar için Dalgalanma XRP dünya çapında birçok dijital para borsasında mevcuttur.

Ayrıca Okuyun: Changelly, 2018’deki En İyi Cryptocurrency Exchange’i İnceleyin 

Ripple XRP kullanmanın faydalarından biri, diğer birçok kripto para biriminden çok daha güvenli olmasıdır. Ripple platformunda gerçekleşen tüm işlemler, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir deftere kaydedilir. Mühendislerin ve blockchain uzmanlarının 24 saat desteği, sürekli güncelleyerek onu daha da güvenli hale getiriyor..

XRP ayrıca birçok kripto borsasında birçok fiat para birimi ile çalışıyor. Bu mümkün kılar Ripple XRP’yi başka herhangi bir dijital para birimiyle değiştirin. Artan sayıda banka, finans kurumu ve para transferi şirketi, Ripple’ın geleceğin en iyi kripto para birimi olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, giderek daha fazla dijital para birimi borsası, müşterileri kolaylaştırmak için platformlarında listeliyor..

Sonuç olarak, Ripple XRP’nin yenilikçi teknolojisi sayesinde sınır ötesi ödemelerde daha da devrim yaratacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sınır ötesi ödemelerin işlenmesi için çok zaman ve maliyet alan sınır ötesi işlemlerde aracıların rolünü ortadan kaldırıyor. Artık finans kurumları işlemlerini saniyeler içinde gerçekleştirebiliyor ve bu, işletmeleri büyütmede çok yardımcı oluyor.. Ripple Brad Garlinghouse’un CEO’su Ripple’ın hızlı, güvenilir ve güvenli sınır ötesi işlemleri nedeniyle zaman geçtikçe diğer tüm kripto para birimlerini devralacağı umuluyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector