Bugün dünya gönderiyor Sınır ötesi 155 trilyon dolar. Bu alandaki tekel şu anda SWIFT’e aittir. SWIFT ile banka havalesi 3 ila 5 gün sürer. Sadece 200 çalışanı olan yeni bir şirket olan Ripple’ın büyük hedefleri var. Tutkuları nelerdir? Bunlar, sınır ötesi transferlerde devrim yaratmak içindir. Blockchain teknolojisi.

Şirket, özellikle, XRP dijital varlığı sınır ötesi ödemeler için para birimi tamponu olarak. Bu, 4 saniyelik aktarım hızlarına izin verecektir. Ayrıca, XRP para birimi saniyede 1500 işlemin yanı sıra transfer maliyetlerinde% 60 düşüşe izin verecek. Bu Bitcoin ve ETH net teknik özellikleri ve 100 milyar coin yaratıldığı göz önüne alındığında, XRP’nin özellikle sınır ötesi transferler için tasarlandığı açıktır. 2012-2013’te OpenCoin, adı verilen yeni bir ödeme protokolü geliştirmeye başladı Dalgalanma İşlem Protokolü (RTXP) Ryan Fugger’ın kavramlarına dayanıyor. Ripple protokolü, iki parça arasında anında ve doğrudan para transferine izin verir.

Ripple’ın web sitesi, açık kaynak protokolünü “bankalar arası işlemler için temel altyapı teknolojisi – finansal kurumlar ve sistemler için tarafsız bir yardımcı program” olarak tanımlıyor. Protokol, bankaların ve banka dışı finansal hizmet şirketlerinin Ripple protokolünü kendi sistemlerine dahil etmelerine ve bu nedenle müşterilerinin hizmeti kullanmalarına izin verir..

Şu anda, düzenlemeye tabi bir finans kurumu “müşteriler adına fon tutar ve bakiye çıkarır.” İkinci olarak, hedge fonları veya döviz alım satım masaları gibi piyasa yapıcılar, ticaret yapmak istedikleri para biriminde likidite sağlarlar. Temelde, Ripple, içeriği fikir birliği ile kararlaştırılan paylaşılan, halka açık bir veritabanına veya defterine dayanır..

Önerilen planı tamamlamak için Ripple üç araç oluşturdu:

  1. XCurrent
  2. XRapid
  3. XVia

1. XCurrent, bankaların uçtan uca izleme ile anında sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirmesini sağlayan Ripple’ın kurumsal yazılım çözümüdür. Bankalar, XCurrent’ı kullanarak, işlemi başlatmadan önce ödeme ayrıntılarını onaylamak ve ödeme tamamlandıktan sonra teslimatı onaylamak için birbirlerine gerçek zamanlı olarak mesaj gönderirler. İle ortaklaşa geliştirilen bir Kural Kitabı içerir. RippleNet Her işlem için operasyonel tutarlılık ve hukuki netlik sağlayan Danışma Kurulu.

Mayıs 2018’de Ripple XRP Satın Almak İçin Beş Nedeni OKUYUN

2. XRapid, gelişmekte olan piyasalarda gerçek zamanlı ödemeleri mümkün kılarken maliyetleri önemli ölçüde düşüren talep üzerine likidite sunmak için benzersiz bir dijital varlık olan XRP’yi kullanır. Kurumsal kullanım için tasarlanan XRP, bankalara ve ödeme sağlayıcılarına sınır ötesi ödemeleri işlemek için son derece verimli, ölçeklenebilir ve güvenilir bir likidite seçeneği sunar.

xrapid dalgalanma xrp

3. XVia, standart bir arayüz kullanarak çeşitli ağlar üzerinden ödeme göndermek isteyen şirketler, ödeme sağlayıcıları ve bankalar içindir. XVia’nın basit API’si yazılım kurulumu gerektirmez ve kullanıcıların, ödeme durumuna şeffaflık ve faturalar gibi zengin bilgiler eklenmiş olarak küresel olarak sorunsuz bir şekilde ödeme göndermelerine olanak tanır.

Şu anda, Ripple ortakları XCurrent aracını kullanır. XRapid aracı ve XRP para birimi şu anda test aşamasında. Cuallix, XRapid ve XRP’yi test eden ilk bankaydı. Cuallix, testlerin başarılı olduğunu söyledi. Ayrıca Japon bankaları Woori ve Shinan Bank bu ay XRapid ve XRP test sonuçlarını açıklayacak. XRapid kullanmanın sınır ötesi transferlerin maliyetini% 60 azaltacağını belirtmekte fayda var..

xrp maliyet tasarrufu

Son zamanlarda, XRP para birimi hakkında birçok olumlu haberimiz var.

Para gram ve Cuallix kullanacaklarını duyurdu Sınır ötesi transferlerde XRP. Aynı şey MercuryFX, FlashFX ve IDT tarafından duyuruldu. Selly, West Coast Classic Cougar, BiChip, XRP para birimi ödemelerini kabul ettiklerini açıkladı.


Giderek daha fazla iş ortağı da xCurrent kullanıyor. Bölgede 150 milyon kayıtlı kullanıcısı olan Hong Kong’da lisanslı lider bir Çin para hizmeti şirketi olan LianLian International, gerçek zamanlı, sınır ötesi havale, fatura ödemeleri ve e-ticaret ödemeleri almak için RippleNet’e katıldı..

OKUYUN Kripto Analisti, Ripple’ın XRP’sinin Hala Gerçek Bir Faydaya Sahip Olduğunu ve Rallying Devam Edebileceğini Söyledi

LianLian, Çin, ABD ve Avrupa arasındaki sınır ötesi işlemlere güç sağlamak için Ripple’ın uçtan uca izleme sunan yerleşim çözümü olan xCurrent’ı kullanacak. LianLian, müşterilerine daha hızlı, daha ucuz ve sorunsuz sınır ötesi ödeme çözümleri sağlamak için Ripple’in 100’den fazla finans kuruluşundan oluşan mevcut ağına katıldı..

Bu ay, birkaç borsa XRP’yi ticarete ekleyecek:

– XRP, Coinfield’da listeleniyor. (15 Şubat)

– XRP, Crypto Emporium’da listelenmiştir (16 Şubat)

– XRP, Bitpoint’te listelenmiştir (18 Şubat)

– XRP, Coinsquare’de listelenir (28 Şubat’a kadar)

Bu haber fark edilmeyecek. Büyük yatırımcılar yatırım yapmak için bu tür haberleri bekliyor. Bu haber ve Ripple sınır ötesi nakliye çözümlerini benimseyecek diğer yeni ortakların yanı sıra, zamanla XRP fiyatındaki artış üzerinde kümülatif bir etki yaratacak..

Gördüğünüz gibi, giderek daha fazla finans kurumu Ripple ile işbirliği yapıyor. Yakın gelecekte, XRapid ve XRP’nin MoneyGram ve Cuallix tarafından kullanılması mantıklı ve doğal bir adımdır. Tabii ki, XRapid ve XVia ile uygulama ve test yapmak zaman alacaktır. Bu noktada Ripple, sınır ötesi işlemlerin yeni bir çağa girmesi için gereken her şeyi yapıyor. Ripple önümüzdeki yıllarda% 10’luk bir pazar payını (şu anda dünyaya aktarılan toplam tutardan) elde etmeyi başarırsa sorun olmayacak. Ripple, dünyada paranın daha hızlı dolaşımını sağlayacaktır. Daha hızlı bir para akışı, Ripple teknolojisini kullanan şirketler için daha büyük karlar yaratacaktır. Para daha kısa sürede daha fazla para yaratacak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector