Not: Anadili İngilizce olan yazar değilim &# 128577; Ancak bu makaleyi herkes için anlaşılır ve kolay okunur hale getirmek için elimden geleni yapıyorum &# 128578;

XRapid nasıl tanımlanabilir? XRapid aracı, dijital XRP varlığı, uluslararası para transferleri için talep üzerine nakit sağlamak. RippleNet müşterileri, talep üzerine likidite için XRP’yi kullanabilirken, ödemelerin bir işlemin her iki tarafında da yerel para birimi cinsinden gönderilip alınmasını sağlar. Mayıs ayında Ripple, XRapid finans kuruluşlarının, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıran geleneksel döviz brokerlerine kıyasla ortalama% 40-70 tasarruf ettiğini duyurdu. Ödemeler de iki günden kısa bir sürede yapıldı. Geleneksel yöntemlerden daha hızlı hale getirmek.

Bu günlerde internette, nasıl olduğuna dair her türlü görüşü okudum. XRapid çalışır. Görünüşe göre çok az insan XRapid aracılığıyla sınır ötesi işlemlerin nasıl yapılacağını anlıyor. Herkes, XRapid piyasaya sürüldüğünde on milyonlarca USD değerinde olacağını ve XRP fiyatını 10 USD’ye çıkaracağını hayal ediyor..

Bu makaleyi yazmamın sebeplerinden biri de bu. Göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 2018’in sonunda XRapid’i sınır ötesi para transferleri için kullanan ilk finans kurumlarına sahip olacağız. Ancak XRapid’in başarılı olması için dünya çapında sağlıklı bir dijital varlık değişim ortakları ekosistemi olmalıdır..

Ripple, bu yılın başlarında XRP’yi birçok borsaya eklemenin bu yıl öncelikleri olacağını söyledi. Nitekim son zamanlarda birçok borsaya XRP ekleniyor. Bu şekilde potansiyel yeni koridorlar FIAT – XRP – FIAT oluşturulacaktır. XRapid’in iyi çalışması için likidite miktarının yeterli olması gerekir. Bu likiditeler Piyasa Yapıcıları, yani borsalar tarafından sağlanmaktadır..

Ripple, 16 Ağustos 2018’de şunları duyurdu: “Bugün, Bittrex’in ABD Doları üzerinden hareket eden xRapid işlemleri için tercih edilen dijital varlık borsası olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca, Meksika Pezosu ve Filipinler Pezosu için sırasıyla Bitso ve Coins.ph tercih edilecek “.

Xrapid’in gelişiminin ilk aşamalarında, likidite XRP’si oldukça düşük olacaktır. Bu doğaldır. Likidite ne demektir? Likidite, borsalarda işlem gören dijital XRP varlık miktarıdır. Likidite ne kadar yüksek olursa, fiyat o kadar düşük olur. Likiditenin artması için XRP’nin mümkün olduğunca çok borsada listelenmesi gerekir. Bu borsalar fiat pariteleri sunmalıdır: XRP / USD, XRP / JPY, XRP / MXN, XRP / AUD. Yalnızca XRP / BTC pariteleri sunan borsalar, XRapid işlemi. Buna karşılık, bu alışverişler olabildiğince akıcı olmalıdır. Örneğin, Bittrex artık toplam XRP işlemlerinin yalnızca% 1’ini oluşturuyor.

OKUYUN Ripple, Blockchain Araştırma Burs Programını başlatmak için Çin Üniversitesi’nin Ortak Girişimi ile İşbirliği Yapıyor

Bitbank gibi sınır ötesi borsalar sınır ötesi transferler yaptığında gelecekte XRapid’in likiditesinin ne kadar artacağını hayal edin. Bitbank, XRP / JPY, artık tüm XRP işlemlerinin% 15’ini oluşturuyor. XRapid için daha fazla likidite sağlamak ve yeni fiat koridorları oluşturmak uzun bir süreçtir.

xrp likiditesi

ABD’den Meksika’ya XRapid ödeme akışı şöyle görünecek:

1. Bittrex’te hesabı olan bir finans kurumu, Bittrex’te anında XRP’ye dönüştürülen xRapid aracılığıyla ABD doları cinsinden bir ödeme başlatır..

2. XRP’deki ödeme tutarı, XRP Ledger üzerinden hesaplanır..

3. Bitso – Meksika Pezosu likidite havuzu aracılığıyla – XRP’yi anında bir fiat’a dönüştürür ve bu daha sonra bir hedef banka hesabına yerleştirilir..


Geçtiğimiz birkaç gün içinde, XRapid aracılığıyla büyük bir para transferi olursa XRP fiyatının nasıl artacağına dair ütopik bir açıklama okudum. Adam iyi bir kuramcıydı, ancak bir borsadaki emtia kitabına göre muhtemelen fiyatın gelişmesini hiç izlememişti. Örnek şöyleydi:

0.25 ile 1 USD arasında belirli bir borsada satışa sunulan toplam XRP miktarını hesaplamıştı. Hesaplamaların fiyatın 0,25 ABD dolarından 1 ABD dolarına çıkması için 10 milyon ABD doları gerektiğini varsayalım. XRapid bu borsada 10 milyon dolarlık bir transfer yaparsa, XRP fiyatının anında 1 USD’ye çıkacağına ikna olmuştu. Bu olmayacak. Makaleye geçmeden önce kaymanın ne olduğunu bilmeliyiz. Çok miktarda XRP almayı denediğinizde ve satın aldığınızda, sipariş defterini yerken bir fiyat düşüşü oluyor..

RippleNet (XRapid) likidite miktarı yeterli olmadıkça sınır ötesi transfer yapılmasına izin vermeyecek ve kayma belirli bir miktarı geçmeyecektir. Bu sayede ücretler mümkün olduğu kadar düşük tutulacak ve transfer başarılı olacaktır. Öyle olması doğal. Likidite eksikliği, büyük bir düşüşe ve dolaylı olarak bazı yüksek transfer maliyetlerine yol açacaktır. XRapid’in hedeflerinden biri en düşük transfer maliyetine sahip olmaktır. Daha fazla likidite daha az kayma sağlayacaktır.

Son Bir Saatte XRP Fiyatlarının% 18 Artmasının İki Ana Nedeni OKUYUN

Ve bu makaleyi yazarken bir şeyin farkına vardım. Önümüzdeki yıllarda XRP’nin borsadaki likiditesi doğal olarak artacaktır. Ne söylemek istiyorum Üç yıl önce, Crypto Market ve XRP dolaylı olarak çok daha az para çekiyordu. Piyasa Değeri şu anda üç yıl öncesine göre çok daha yüksek. Crypto Market, gelişen genç bir pazar. XRP, Crypto Market’in yıldızlarından biridir ve gelecekte daha fazla para çekecektir. Bu şekilde XRP, çok daha büyük miktarlarda likiditeden faydalanacaktır..

Ziyaret ettiyseniz Ripple resmi web sitesi birkaç hafta önce, orada üç farklı aracın bulunduğunu fark etmiş olabilirsiniz: XCurrent, XRapid ve XVia. Bu noktada site, bu üç enstrümanın farklı varlığını belirtmemektedir. Bir araç var: RippleNet.

Fark ne? Görünüşe göre birleşme var. Bu bir pazarlama stratejisidir. Seçen bir müşteri RippleNet her üç araçtan da yararlanacaktır. Şimdiye kadar, müşteriler bir veya daha fazla aracı tercih edebildi. Bununla birlikte, Ripple müşterilerinin çoğu XCurrent’ı seçti, sadece bazıları daha sonra XRapid ile ilgilendi. Üç aracı bir araya getirmek çok akıllı bir pazarlama stratejisidir.

Bir istemci, artık RippleNet yazılım paketinde bulunan XRapid aracını her zaman kullanabilir. XRapid’in müşteriler tarafından kullanılmasının tek koşulu, XRP / FIAT koridorlarında yeterli likidite bulunmasıdır. XRapid’in mümkün olduğunca çok sayıda finansal kurum tarafından geliştirilmesi ve benimsenmesiyle XRP artacaktır. XRP fiyatı, arzdaki düşüş ve kurumsal yatırımcıların Kripto Piyasasındaki en iyi dijital varlığı elde etmek isteyecekleri gerçeği nedeniyle artacak..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector