Son zamanlarda, giderek daha fazla insan terimi kullanıyor piyasa değeri XRP fiyatındaki artışa karşı bir argüman olarak. Bu konuda daha kapsamlı bir araştırma yaptım. Onu kullananlardan doğru bir argüman mı? Cevabı bu yazıda göreceğiz ve sonunda bir fikir oluşturacaksınız. Bu makale özellikle biraz deneyim sahibi olanlar için yazılmıştır. Kripto pazarı ve piyasa değerini kullanın. Piyasa değerinin önemini bilmeyenler için aşağıda kısa bir açıklama yaptım.

İşte nasıl Investopedia piyasa değeri şu şekilde tanımlanır: “Piyasa değeri, basit bir konsept için sadece süslü bir isimdir: bir şirketin tedavüldeki hisselerinin piyasa değeridir.” Bu tanımlamaya tamamen katılıyorum.

Piyasa değeri veya Kapitalizasyon tüm para birimlerinin piyasa değeridir. Coin sayısı ile güncel döviz fiyatı çarpılarak hesaplanır..

Bu formülden başlayarak büyük harf kullanımı hesaplaması basittir:

Piyasa değeri = mevcut fiyat X toplam jeton sayısı

Örneğin, bir para birimi 78 $ ‘dan kote edilmişse ve toplam coin sayısı 10 milyon ise, o zaman kapitalizasyonu 780 milyon $ olacaktır..

Piyasa sınırının nasıl hesaplandığını öğrendikten sonra çalışmaya başlayalım.

Genellikle Kripto pazarı, piyasa değeri formülü ile karşılaştırılarak hedef fiyata ulaşıldığının görülmesi için kullanılır. BTC veya gelecekte mümkünse diğer yabancı şirketler. Bu formülde, para biriminin cari fiyat yerine olabileceğini düşündüğümüz hedef fiyatı tanıtacağız. Bu şekilde bir piyasa değerine sahip olacağız. Hesaplamadan kaynaklanacak piyasa değeri, Bitcoin piyasa değeri, veya Borsada listelenen diğer şirketler. Böylelikle fiyat hedefimizin gerçekçi olup olmadığını anlayabiliriz..

  1. Göre coinmarketcap.com site XRP’deki piyasa değeri şu anda: 9.771.586.214 ABD doları

Bu sonuç şunlardan geldi: 0,253000 ABD doları  X  38.343.841.883 XRP = 9.771.586.214 ABD doları

  1. Göre resmi Ripple sitesi, XRP’deki piyasa değeri şu anda: $20.662.155.801

Bu sonuç şunlardan geldi: 0,253000 ABD doları  X   99.994.462.654 XRP = 24.662.155.801 ABD doları

Piyasa değeri XRP’de neden bu kadar büyük fark var? Üzerinde coinmarketcap.com sitesinde, piyasa değeri hesaplaması “dolaşımdaki arz” kullanılarak yapılırken, resmi Ripple sitesinde “şu anda mevcut olan toplam jeton sayısı” kullanılarak hesaplanır..

Sonuç olarak, çoğu kişi büyük bir XRP piyasa değeri, çünkü hesaplamayı 99 milyar formülünü kullanarak yapıyorlar. Aslında, dolaşımdaki para birimi yaklaşık 38 milyar.

OKU İsviçre Kripto Varlık Yöneticisi 21Shares, XRP’nin ETP’lerinden Kaldırıldığını Duyurdu

Doğru hesaplama ne olur? Tam olarak bilmiyorum, ancak bazı eşit referans verilerine sahip olmak için, BTC piyasa kapağının hala bu şekilde hesaplandığı göz önüne alındığında, bir sonraki makalede “dolaşımdaki arz” ile coinmarketcap.com’daki formülü kullanacağız..


Forumlarda duyduğum en yaygın cümle şudur:

XRP asla 1 dolarlık fiyata ulaşmayacak çünkü 38 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmalı.

Bu 38 milyar dolar, şu anda yaklaşık 30 milyar dolar olan ETH’den daha büyük bir pazar olacaktır. Çok iyi biliyoruz ki, kısa bir süre için Mayıs ayında, XRP, o sırada ETH’yi geçerek piyasa değerinde ikinci oldu.

Piyasa değeri formülünün değişken bir öğe içerdiğini belirtmek isterim: fiyat.

Fiyat artarsa   >  Büyüyor ve Pazar Değeri

Ve ilerisi:

Yeni Yatırımcılar (Fiat Money)   >  Fiyat Büyüyor   >  Büyüyor ve Pazar Değeri.

Bu ilişkide, Bitcoin piyasa değeri ve Kripto piyasası piyasası tüm işlevlerini yerine getiriyor..

Kripto pazarının toplam piyasa değerinin giderek artması da dikkat çekicidir. Kripto piyasası büyüyen genç bir piyasadır ve diğer sermaye piyasalarından, özellikle de Borsa’dan giderek daha fazla para çekecektir. Bu dijital varlıkların toplam piyasa değeri bugün erken saatlerde 172,2 milyara yükseldi. CoinMarketCap.

Bu rakam şundan fazlasını temsil ediyor: % 850 artış Bu yılın başında 17.7 milyar olan değerinden. Fintech analitik firması Autonomous NEXT tarafından sağlanan ve raporlanan verilere göre, şu anda bu para birimlerine odaklanan 60’tan fazla hedge fonu var Business Insider.

Şimdi açıkladığımız gibi, bir değişken öğemizin piyasa değeri formülü, gelecekte bir noktada bunu varsaymak yanlış mı XRP piyasa değeri BTC piyasa değeri kadar büyük olacak mı? BTC piyasa değerinin gelecekte mevcut piyasa değerinden çok daha yüksek olacağını düşünürsek bunun abartılı olduğunu düşünmüyorum..

Sonuç olarak, XRP, 2 $ fiyat, mevcut BTC piyasa değerinden biraz daha büyük veya 76 milyar $ ‘lık bir piyasa değerine sahip olmalıdır. BTC’nin mevcut pazar payı 75 milyar dolar. Belki de bu makaleyi okuyanlardan bazıları bu rakamların ütopik olduğuna inanıyor.

Bu rakamların şu anda saf bir spekülasyon olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, Ripple bize bu kadar erken haber verirse, bu hesaplamalar gerçeğe dönüşebilir.

XRP / USD Teknik Analizini OKU 01/09/2018

Piyasa değerini kullandığımızda çok objektif ve gerçekçi olmalıyız. Doğru, XRP’nin gelecekte 1.000 $ olacağına inanamıyoruz. Büyük bir piyasa değerine sahip olmalıyız. Ancak sınırlayıcı, XRP’nin piyasa değeri iyi olmadığı için 2 $ ‘a ulaşamayacağını düşündü..

100 $ iken BTC’nin piyasa değeri ne kadardı? Bu tür sınırlayıcı, piyasa temelli düşünceyi kullanan birçok kişi BTC sattı ve küçük bir kârdan memnun kaldı. Birkaç yıl içinde, hayatlarının en büyük hatasını yaptıklarını fark ettiler..

Sana bir sır vereyim. Düşük fiyatlı ve düşük sermaye payının, pahalı ve pazar lideri olan üst sıralarda yer alan şirketlerden çok daha iyi bir yıllık getiri sağlayacağı bilinmektedir. Borsada, bazı yatırımcılar düşük fiyatlı hisse senedi şirketleri arıyor. İyiyse ve temelde bu hisseleri alacaklardır..

Düşük fiyatlı ve küçük pazar payının, yüksek pazar payına sahip üst sıralarda yer alan şirketlere göre çok daha iyi bir yıllık getiri sağlayacağı bilinmektedir. XRP, borsada daha iyi bir randevu almak isteyen birçok yatırımcı tarafından satın alınacak gerekli becerilere sahip mi? Şüphesiz cevap olumludur.

Şimdi size bir hayal gücü egzersizi önereceğim. Dünyanın en iyi 10 şirketi arasında en iyi pazar sıralamasına sahibim. “Piyasa değeri“Milyarlarca dolar cinsindendir. XRP ve BTC’yi dünyanın en iyi 10 şirketi ile karşılaştırarak nerede bulunduğunu biliyor musunuz? İki madeni paranın para çekme potansiyeline sahip olduğu unutulmamalıdır.. Piyasa değeri XRP şu anda Apple’ın piyasa değerinin yaklaşık% 1’ini temsil ediyor. BTC artık Apple’ın piyasa değerinin% 9’unu temsil ediyor.

 

Sembol şirket Sınır Sıralaması Piyasa değeri
AAPL elma 1 837.2
GOOGL Alfabe 2 652.3
MSFT Microsoft 3 567.0
FB Facebook 4 495.8
AMZN Amazon.com 5 463.7
BRK-A Berkshire Hathaway 6 437.6
BABA Alibaba Grubu 7 432.1
JNJ Johnson & Johnson 8 348.7
XOM Exxon Mobil 9 327.0
JPM JPMorgan Chase 10 314.9

 

Şimdi nerede olduğunu gördün XRP ve BTC en iyileriyle karşılaştırıldığında. Belki hiçbiri ilk 10 sıraya ulaşamayacak. Sanırım içeri girmek için tüm şansları var. ilk 20 piyasa değeri gelecekte. İki madeni paranın bu tepeye kaç yıl girmesi gerekecek? Tahmin etmek zor. Göreceğiz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector