Bitcoin, yüksek fiyatları nedeniyle her zaman haberlerde yer alır, ancak dijital para birimi ticareti bazı önemli şeyler gerektirir. Dijital cüzdan sahibi olmak bunlardan biridir.

Bitcoin Cüzdan nedir?

Bitcoin cüzdanı, tıpkı sizin bilgilerinizi saklamak, almak ve göndermek için kullanılan bir banka hesabı gibidir. dijital para birimi. Kripto para birimleri ile ticaret yapmak veya onları varlığınız olarak kullanmak istiyorsanız, sadece bir bitcoin cüzdan

Bildiğiniz gibi kripto para birimleri henüz herhangi bir ülkenin yasalarına göre kayıtlı değil. Bu nedenle, dijital para biriminiz için bir cüzdan seçerken çok dikkatli olmalısınız. Kripto para birimleriniz için yanlış cüzdanı seçerseniz, tüm paranızı kısa sürede kaybedebilirsiniz. Farklı Cryptocurrency cüzdanlarını anlamak ve öğrenmek için zaman harcamak, kendinizi dolandırıcılıklardan ve dolandırıcılıktan korumak için önemlidir. Bu konuda size yardımcı olmak için, şu anda piyasadaki en iyi bitcoin cüzdanlarına ilişkin incelememiz burada..

Bitcoin Cüzdan Türleri:

Temelde var 5 farklı bitcoin cüzdanı türü. Hepsinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Aşağıda hepsiyle ilgili temel bilgileri paylaşıyorum:

1- Donanım Cüzdanı: (Güvenlik için mevcut en iyi bitcoin cüzdanları)

cüzdan defteri

Kavramı donanım cüzdanları yeni değil, kripto para birimi son birkaç ayda pazarını güçlendirdi. Donanım cüzdanı, hesabınızı çalıştırmak için dijital bir cihazdan oluşması dışında normal cüzdanınızla aynıdır. Ve evet, diğer herhangi bir kripto para birimi cüzdanına kıyasla da şık ve şık. Güvenlik açısından daha güçlüdürler, taşımaları kolaydır ve işleminizi görmek için bir ekrana sahiptirler ve uzun vadede dijital para biriminizi saklamak için harika bir seçenektirler. Bunun tek bir nedeni var, bu yüzden insanlar kendi fiyatları olan donanım cüzdanı satın almakta tereddüt ediyorlar. Piyasadaki diğer seçeneklere göre oldukça pahalıdırlar, ancak ekstra güvenlik ile ekstra bir fiyat gelir. Ledger Nano cüzdanları, şu anda kripto para birimi donanım cüzdanlarının en iyi örneği olarak kabul ediliyor..

2- Çevrimiçi Cüzdan:

çevrimiçi cüzdan kripto para birimi

Bitcoin için çevrimiçi cüzdanlar Ucuz, kullanımı kolay ve dünyanın her yerinden kolayca erişilebildiği için birçok kişi tarafından kullanılan en yaygın cüzdan türüdür. tek ihtiyacınız olan internet erişimi. Çevrimiçi cüzdanları, internet bağlantısı olduğu sürece bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve iPad, tabletler ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazlarla çalıştırabilirsiniz. İnsanları çevrimiçi cüzdanı kripto para birimleri için kullanmaya çeken ana sebep, hızlı olması, erişiminin kolay olması, fiyatı ucuz olması, aynı anda birden fazla para birimini yönetmesi ve daha fazla gizlilik için VPN kullanmasıdır..

3- Mobil Cüzdan:

mobil cüzdan dalgalanması

Not: “Reddit’te, bitcoin cüzdanınızı ve tüm içeriğini çalan hileli uygulamalar hakkında birkaç rapor var, bu nedenle lütfen iyi bilinen bir Mobil kripto cüzdanı kullandığınızdan emin olun”

Kavramı mobil cüzdan yalnızca mobil cihazlarda çalışması dışında çevrimiçi bir cüzdanla aynıdır. Temel olarak, Google Play mağazasında ve Apple mağazasında yalnızca mobil cihazlarda çalışan bir kripto para cüzdanı uygulaması var. Mobil cüzdan, mobil trafik nedeniyle gün geçtikçe ün kazanıyor. Hepimiz, insanların çoğunun zaten bilgisayardan mobile geçiş yaptığını biliyoruz, bu yüzden insanlar artık kripto para birimleri için mobil bir cüzdana sahip olmayı tercih ediyor. Mobil cüzdanın faydaları, QR kod tarama seçeneği olması dışında çevrimiçi cüzdanlarla aynıdır ve bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve hatta bir donanım cüzdanına kıyasla mobil cihazların taşınması çok kolaydır..

4- Masaüstü Cüzdanı:

çıkış cüzdan

Bunu söylerken yanlış olmazdım Masaüstü cüzdanı, bilgisayarınızdaki bir dosyayla aynıdır. Masaüstü cüzdanların çoğu tamamen ücretsizdir çünkü şirketin size izin veren herhangi bir barındırma alanını kullanmıyorsunuz. bitcoin için bir masaüstü cüzdanı oluşturun. İnsanlar bundan hoşlanır çünkü bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrama riski minimumdur, çünkü özel anahtarların üçüncü taraf bir web sitesinde kaydedilmediği bir masaüstü cüzdanını çalıştırmak için internet bağlantısı yoktur. Pek çok faydası olsa da dezavantajları da var. Örneğin, yanlışlıkla dosyayı kaldırırsanız veya bilgisayarınız bir virüs nedeniyle hasar görürse ne yapardınız??

5- Kağıt Cüzdan:

kağıt cüzdan

Kağıt cüzdan, kripto para biriminizin özel anahtarını alacağınız anlamına gelir. İşlemi yapmak için tam anahtarı yazmanız gerekir. Kulağa tuhaf ve eski bir yol olduğunu biliyorum ama işleyişi nedeniyle kağıt cüzdan, kripto para birimini depolamanın en güvenli yollarından biri. Bilgisayar korsanlığı riski neredeyse sıfırdır, herhangi bir dijital cihaz gerektirmez. dijital para biriminizi saklayın ve üçüncü taraf sunucu dahil hiçbir şeyde özel anahtar depolanmamış. Kağıt cüzdan kullanmanın tek dezavantajı, çalışmak için zamana ve teknik anlayışa ihtiyaç duymanızdır..

2021 İçindeki En İyi Bitcoin Cüzdanları

Bitcoin için düzinelerce cüzdan seçeneği vardır, ancak en iyilerinden bazıları şunlardır:

Güncelleme: Şu anda (Şubat 2021), aşağıda listelenen cüzdanlar, bitcoin depolamak için sahip olduğumuz en iyi cüzdanlardır. Ledger Nano X birçok kişi tarafından en iyi seçimdir.

1- Ledger Nano S: (Editörün Seçimi)

Ledger nano cüzdan

Ledger Nano S, kripto para birimi için özel olarak tasarlanmış USB boyutlu bir donanım cüzdanıdır. Daha önce bahsettiğim gibi, donanım cüzdanları pahalıdır, bu yüzden bunu yapın, ancak karşılığında, başka herhangi bir türde bulunması zor olan birçok özellik elde edersiniz. bitcoin cüzdanları, özellikle dijital para birimi için özel anahtarınızın güvenliği ve yedeklenmesi açısından.

Ledger Nano S, tak ve çalıştır tipi bir cihaz değildir. Bu, bu cüzdanı kullanmak için bir bilgisayara ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Cüzdanın önündeki küçük LCD ekran, cep telefonunuzu çalıştırmanıza izin verecektir. kripto para cüzdanı kolayca. İşlemler gibi işlevleri gerçekleştirmenize, dijital para biriminizi değiştirmenize, ilgili uygulamaları kullanmanıza ve bir hesaptan başka bir hesaba saniyeler içinde para aktarmanıza olanak tanır. Ledge Nano S’nin küçük boyutu, onu bilgisayar korsanlarından veya hırsızlardan korumanıza izin verecektir. Herhangi bir kayıp durumunda bile; her zaman yedeği alabilir ve hırsızı engelleyebilirsiniz. kripto para birimi hesabınıza erişin.

Ledger Nano S Özellikleri:

 • Çoklu para birimi desteği: Bu cüzdan neredeyse tüm popüler kripto para birimleri ve aynı anda birden fazla depolamanıza izin verir. aynı cüzdan.
 • Dahili Ekran: Bu, üst kısımdaki LCD ekran sayesinde işlemi fiziksel olarak teyit ve doğrulama amacıyla görebileceğiniz anlamına gelir..
 • Çalıştırması kolay: Bu güzel donanım cüzdanının boyutu küçük olsa da, çalıştırılması çok kolay ve rahat olan düğmeler var..
 • Güvenlik: Güvenlik amacıyla, cüzdanınızı bir PIN koduyla kilitleme seçeneği de dahil olmak üzere birden fazla seçenek mevcuttur..
 • Yedekleme ve geri yükleme: Ledger Nano S’niz varsa kripto para paranız için endişelenmeyin çünkü geri yükleme işlemi kolay ve hızlı iken kurtarma sayfasıyla birlikte gelir.

Ledger Nano S Nano S cihazı, USB kablosu, kullanım kılavuzu, kurtarma sayfası ve diğer aksesuarları alacağınız bir kutu ile birlikte gelir..

2. Defter Nano X:

Ledger Nano X, olağanüstü özelliklerle birlikte gelir ve özelliklerde Ledger Nano S’den daha güncel olarak kabul edilir.Örneğin, Ledger Live Mobile App ile Bluetooth seçeneği ile bağlanır..

Ledger cüzdan temelde en iyi donanım cüzdanlarından biridir. Kripto para birimlerini büyük güvenlik özellikleriyle depolamak için tasarlanmıştır. Kripto tüccarları ve yatırımcıları, kripto para birimleri için tutkuyla defter cüzdanlarını kullanıyorlar da onlar tarafından övgüyle karşılandı.

Tasarım çok çekici ve kullanımı çekici. Kurtarma tohum kartları seçeneği ve bir USB-C kablosunun kullanılabilirliği, Ledger Nano X’i kripto topluluğunda çekici kılıyor.

3- Atomik Cüzdan:

atom cüzdanı

Atomic, birden fazla para biriminde gözetim gerektirmez bitcoin cüzdan, 300’den fazla diğer coin ve token’ı destekleyen. Anımsatıcı bir tohumla korunan kullanıcı dostu bir arayüzde kripto para birimlerini güvence altına alabilir, yönetebilir, takas edebilir ve satın alabilirsiniz. Paranızı tamamen kontrol ediyorsunuz.

Çoklu platform

Atomic Wallet, aşağıdakiler dahil çoğu işletim sistemi için mevcuttur: Windows, macOS, Linux ve Android. İOS için uygulama 2019’da piyasaya sürülecek.

Güvenlik ve Anonimlik

Atomic’te, yalnızca paranıza tam erişime sahipsiniz. Atomic Wallet, cihaz içi zekayı kullanır ve tüm özel anahtarları bilgisayarınızda ve / veya akıllı telefonunuzda depolar. Gizliliğiniz, belirlediğiniz şifre ve 12 kelimelik bir anımsatıcı tohum cümlesiyle iyi korunur.

Çoklu parabirim

Atomic, 300’den fazla jeton ve jetonu destekler. Bunları güvenli hale getirebilir ve yönetebilir, yerleşik hizmetleri kullanarak alışveriş yapabilir ve satın alabilir ve hepsini harici web sitelerine gitmeden tek bir arayüzde yapabilirsiniz. Dahası, Atomic birkaç tıklamayla herhangi bir ERC20 token eklemenize ve onu yönetmenize olanak sağlar.

Sıfır Ücret

Atomic, size benzersiz bir cüzdan adresi oluşturan ücretsiz bir yazılımdır. 

Anında değişim ve kripto satın alma seçeneği

Atomic Wallet, 60+ kripto para birimini takas etmenize olanak sağlar. Shapeshift, Changelly ve Changenow tarafından desteklenen bu hizmet.

Uygulama içi satın alma seçeneği Simplex tarafından desteklenmektedir, Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi Kripto para birimlerini birkaç tıklamayla kredi kartıyla satın almanıza olanak tanır. Tüm süreç birkaç dakika sürer ve Atomic için% 2 ücret alır.

24/7 destek

Atomic, kullanıcılarını önemsiyor. Destek personeli 7/24 çalışır ve bir şeyler ters giderse her zaman yardıma hazırdır. Ortalama yanıt süresi yaklaşık 1 saattir.

4- Guarda Cüzdan

guarda cüzdan

Guarda, dijital varlıkları kolaylıkla depolamak, yönetmek ve aktarmak için tasarlanmış, gözetim dışı çok platformlu bir kripto para birimi cüzdanıdır. Guarda şu anda en popüler 40 blok zincirini ve tokenlerinin 10.000’den fazlasını (BTC, XRP, BCH, BSV, ETH, ETC, XMR, ZEC, EOS, KIN, LTC, XLM, DASH ve daha fazlası dahil) destekliyor. Tüm para birimleri cüzdanların içinde bir banka kartı ile satın alınabilir. Kullanıcılar ayrıca yerleşik takas hizmeti aracılığıyla para birimi değiştirebilir ve hızlı kripto para birimi işlemleri yapabilirler..

Guarda Cüzdanların çeşitli versiyonları mevcuttur: , Masaüstü Bilgisayar (Linux, Windows, macOS), Cep Telefonu (iOS, Android) ve Chrome Uzantısı.

Guarda kripto para depoları platformlar arasında çalışır ve internete bağlı herhangi bir cihazdan erişilebilir. Ana çoklu para cüzdanlarının yanı sıra, Guarda bir dizi tek para birimi açık kaynaklı Mobil cüzdan sunar.

Guarda, gözaltına alınmayan cüzdanlar sağladığından, kullanıcının kişisel verileri veya özel anahtarları şirket tarafından hiçbir şekilde depolanmaz veya kullanılmaz – bu, kripto para ve jeton güvenliğini artırır ve tüm bilgi sızıntısı olasılıklarını önler.

Ana Özellikler:

 • 40’tan fazla blok zinciri ve 10.000’den fazla token desteği;
 • Özel anahtarlar ve varlıklar üzerinde tam kullanıcı kontrolü;
 • Kullanıcı dostu arayüz;
 • Kredi / banka kartı kripto para birimi satın alımları;
 • Yerleşik kripto para birimi değişimi;
 • 24/7 müşteri destek hattı;
 • Güvenli bir şekilde şifrelenmiş cüzdan yedeklemesi;
 • Platformlar arası erişilebilirlik.

5- Çıkış:

çıkış cüzdanları

Çıkış’ın ilk izlenimi sadece WOW idi. Demek istediğim, sadece çevrimiçi web tabanlı olanı nasıl geliştireceğinizi kontrol etmeniz bitcoin cüzdan kullanıcılara sunuyorlar. Dijital para biriminiz için grafik özellikleri, raporlama sistemi, renkli ve kullanımı kolay bir cüzdan arıyorsanız, o zaman Exodus’u kullanmak için listenizde olması gerekir çünkü tüm bunlara çok mantıklı bir şekilde sahiptir. Diğer çevrimiçi cüzdanlar neredeyse aynı özellikleri sağlar, ancak sunum stilleri Exodus’un tasarımına özel değildir. Cüzdan hesaplarının nasıl göründüğünü görmek isteyenler için cüzdan hesaplarının ekran görüntüsünü de gösterdiler..

Tasarım, aramanız gereken ve diğer özellikleri görmezden gelmeniz gereken tek şey değil. Exodus, herhangi bir ileri düzey web tabanlı çevrimiçi cüzdanda olmasını beklediğiniz tüm gelişmiş özelliklere sahiptir..

Exodus’un Özellikleri:

Exodus’un kullanıcılarına sunduğu uzun bir özellik listesi var. Özelliklerin tam listesi web sitelerinde listelenmiştir. Burada, web sitelerinde bir hesap oluşturmadan önce bilmeniz gereken özel ve güvenlikle ilgili özelliklerden bahsedeceğim..

 • Tek tıkla takas: Exodus cüzdan hesabınızı çalıştırmak için herhangi bir doğrulama veya kimlik gerekli değildir. Dijital para biriminizi yalnızca tek bir tıklama ile kolayca değiştirebilirsiniz. Bu, işlemi hızlandırır.
 • Çoklu para birimleri: Exodus, ekstra abonelik ücretleri vb. Talep etmeden Exodus cüzdanınızda birden fazla dijital para birimi ve diğer dijital varlıkları saklamanıza olanak tanır..
 • Tam güvenlik: Exodus, çevrimiçi web tabanlı bir kripto para birimi cüzdanı değil, çevrimdışı bir cüzdandır. Evet, bir web sitesi aracılığıyla kendi dijital para cüzdanınızı oluşturacaksınız, bu da kripto para biriminizle ilgili bilgilerin Exodus sunucusunda değil bilgisayarınızda saklanacağı anlamına gelir..
 • % 100 ücretsiz: Exodus tüm kullanıcılar için% 100 ücretsizdir. Evet, bazı premium hizmetleri var ancak genel olarak cüzdanlarının tüm özelliğinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.
 • Harika tasarım: Cüzdanın tasarımı Exodus’u popüler yapan ana nedendir. Teknik olmayan bir kişinin kripto para birimleriyle ilgili tüm ayrıntıları anlamasını çok kolaylaştırır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me