Litecoin ilk beş grubundaki konumlarını koruyan kripto para birimlerinden biridir. Değerinde% 2000’den fazla artışa sahip tek alt-madeni paradır. Litecoin ayrıca tüm dünyada anında ve anında ödemeleri kolaylaştıran merkezi olmayan bir para birimidir. Litecoin aynı zamanda eşler arası mekanizma üzerinde de çalışır ve merkezi yönetim otoriteleri yoktur. Yatırımcılara büyük güvenlik ve kullanıcı kontrolü sunar. Litecoin kendi blok zincirine sahiptir ve yenilikçi kripto çerçeveleri üzerinde çalışır. Aslında Bitcoin’in blockchain teknolojisinin kusurları göz önünde bulundurularak geliştirildi. Bitcoin’den sonra değerini istikrarlı bir şekilde artıran tek madeni paradır..

2021’de En İyi Litecoin Cüzdanları

Kripto para birimleri tüm dünyada cüzdanlarda saklanır. Bu cüzdanlar ya programlar biçiminde ya da bazı donanım aygıtları biçiminde olabilir. Başka bir deyişle, bu cüzdanlar yazılım olabileceği gibi donanım da olabilir. Cüzdanlar ayrıca çevrimdışı uygulamalar ve çevrimiçi web tabanlı uygulamalar şeklinde olabilir. Farklı cüzdan türleri kullanıcılara farklı güvenlik seviyeleri sunar. Cüzdanlar oluşturulabilir, satın alınabilir ve indirilebilir. Cryptocurrency cüzdanları, kullanıcılara büyük güvenlik sağlarken, litecoinlerini satın alın ve değiştirin. Litecoin geliştiricileri ayrıca litecoinlere özel bir cüzdan geliştirdiler..

Dahası, litecoinlerinizi saklamak için en iyi cüzdanı satın almadan önce diğer kullanıcıların yorumlarını da okumalısınız. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak ve kullanıcıların yorumlarını okuyarak, aşağıdaki 8 en iyi litecoin cüzdanları tüm dünyada kullanılıyor.

 1. Guarda Cüzdan
 2. Atomik cüzdan
 3. Ledger Nano S
 4. Jaxx
 5. Litecoin çekirdeği (Litecoin IQ)
 6. Çıkış
 7. Liteaddress.org
 8. Rahakott 

1- Guarda Cüzdan

guarda cüzdan

Guarda, dijital varlıkları kolaylıkla depolamak, yönetmek ve aktarmak için tasarlanmış, gözetim dışı çok platformlu bir kripto para birimi cüzdanıdır. Guarda şu anda en popüler 40 blok zincirini ve tokenlerinin 10.000’den fazlasını (BTC, XRP, BCH, BSV, ETH, ETC, XMR, ZEC, EOS, KIN, LTC, XLM, DASH ve daha fazlası dahil) destekliyor. Tüm para birimleri cüzdanların içinde bir banka kartı ile satın alınabilir. Kullanıcılar ayrıca yerleşik takas hizmeti aracılığıyla para birimi değiştirebilir ve hızlı kripto para birimi işlemleri yapabilirler..

Guarda Cüzdanları çeşitli sürümlerde mevcuttur: Web, Masaüstü (Linux, Windows, MacOS), Mobil (iOS, Android) ve Chrome Uzantısı.

Guarda kripto para depoları platformlar arasında çalışır ve internete bağlı herhangi bir cihazdan erişilebilir. Ana çoklu para cüzdanlarının yanı sıra, Guarda bir dizi tek para birimi açık kaynaklı Mobil cüzdan sunar.

Guarda, gözaltına alınmayan cüzdanlar sağladığından, kullanıcının kişisel verileri veya özel anahtarları şirket tarafından hiçbir şekilde depolanmaz veya kullanılmaz – bu, kripto para ve jeton güvenliğini artırır ve tüm bilgi sızıntısı olasılıklarını önler.

 1. Litecoin Fiyat Tahmin 2021-2025
 2. Yıldız Fiyat Tahmini 2021-2025 XLM 5 $ Mümkün?
 3. Chainlink Fiyat Tahmini 2021-2025 LINK 100 Dolara Ulaşacak?

Ana Özellikler:

 • 40’tan fazla blok zinciri ve 10.000’den fazla token desteği;
 • Özel anahtarlar ve varlıklar üzerinde tam kullanıcı kontrolü;
 • Kullanıcı dostu arayüz;
 • Kredi / banka kartı kripto para birimi satın alımları;
 • Yerleşik kripto para birimi değişimi;
 • 24/7 müşteri destek hattı;
 • Güvenli bir şekilde şifrelenmiş cüzdan yedeklemesi;
 • Platformlar arası erişilebilirlik.

2- Atomik Cüzdan


Atomic, birden fazla para biriminde gözetim gerektirmez Litecoin cüzdanı, 300’den fazla diğer kripto para ve jetonu destekleyen. Anımsatıcı bir tohumla korunan, kullanıcı dostu bir arayüzde XRP’yi güvence altına alabilir, yönetebilir, takas edebilir ve satın alabilirsiniz. Paranızı tamamen kontrol ediyorsunuz.

Çoklu platform

Atomic Wallet, Windows, MacOS, Linux ve Android dahil çoğu işletim sisteminde kullanılabilir. İOS için uygulama 2019’da piyasaya sürülecek.

Güvenlik ve Anonimlik

Atomic’te, yalnızca paranıza tam erişime sahipsiniz. Atomic Wallet, cihaz içi zekayı kullanır ve tüm özel anahtarları bilgisayarınızda ve / veya akıllı telefonunuzda depolar. Gizliliğiniz, belirlediğiniz şifre ve 12 kelimelik bir anımsatıcı tohum cümlesiyle iyi korunur.

Çoklu parabirim

Litecoin dışında Atomic, 300’den fazla coin ve token’ı destekliyor. Bunları güvenli hale getirebilir ve yönetebilir, yerleşik hizmetleri kullanarak alışveriş yapabilir ve satın alabilir ve hepsini harici web sitelerine gitmeden tek bir arayüzde yapabilirsiniz. Dahası, Atomic birkaç tıklamayla herhangi bir ERC20 token eklemenize ve onu yönetmenize olanak sağlar.

Sıfır Ücret

Atomic, size benzersiz bir cüzdan adresi oluşturan ücretsiz bir yazılımdır.

Anında değişim ve kripto satın alma seçeneği

Atomic Wallet, Litecoin’i 60+ kripto para birimi ile takas etmenize olanak sağlar. Shapeshift, Changelly ve Changenow tarafından desteklenen bu hizmet.

Uygulama içi satın alma seçeneği Simplex tarafından desteklenmektedir, birkaç tıklamayla kredi kartıyla litecoin, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash satın almanıza olanak tanır. Tüm süreç birkaç dakika sürer ve Atomic için% 2 ücret alır.

24/7 destek

Atomic, kullanıcılarını önemsiyor. Destek personeli 7/24 çalışır ve bir şeyler ters giderse her zaman yardıma hazırdır. Ortalama yanıt süresi yaklaşık 1 saattir. Kılavuzumuza göz atın en iyi döngüsel cüzdanlar

3 Ledger Nano S (Editörün Seçimi)

Ledger nano cüzdan

Ledger Nano S en ünlü ve en çok kullanılan çevrimdışı kripto para cüzdanlarından biridir. Kripto paralarınızı daha uzun süre saklamak için çoğu kullanımda tercih edilen cüzdandır. Daha küçük boyutu ve kolay taşınabilirliği sayesinde hareket halindeyken kullanılabilir. Diğer birçok cüzdandan çok daha ucuzdur ve birçok çeşit kripto para birimini de saklayabilir. Bu nedenle, litecoin’leri yatırım amacıyla depolayacaksanız, sizin için en iyi seçeneği kanıtlayabilir. Bu donanım cüzdanının en tuhaf özellikleri aşağıdadır.

 • Dahili Ekran

Ledger Nano S düğmeleri şimdi

İlk ve en çekici özelliği Ledger Nano S küçük yerleşik ekranıdır. Cüzdanın alışveriş merkezi boyutundan dolayı ekran da biraz daha küçük. Bu ekran, gerçekleşen işlemlerin tüm ayrıntılarını gösterir. Bu, kullanıcıların gerçekleşen işlemleri onaylamasına ve işlemesine yardımcı olur. Kullanıcılar, yüksek kontrastlı OLED ekranı sayesinde ayrıntıları kolaylıkla okuyabilirler..

 • Çoklu Para Birimi Desteği

defter nano çoklu para birimi

En iyi kripto para birimlerinin gökyüzü roket değerleri de birçok altcoin’e yol açtı. Dünya genelinde işlem gören 1300’den fazla farklı coin var. Bu nedenle insanlar her zaman çeşitli kripto para birimleri için destek sunan cüzdanı satın almayı tercih ediyor. Ledger Nano S, bu konuda öne çıkan bir cüzdan çünkü aynı zamanda yaklaşık 30 kripto para birimi için destek sunuyor. Bu, kullanıcıların yeni kripto para birimlerini takas etmesini ve satın almasını kolaylaştırır. Bunun üreticisi donanım cüzdanı ayrıca zamanla daha fazla kripto para birimi için destek eklemeyi planlıyor.

 • Çoklu platform

Bu donanım cüzdanının bir diğer büyüleyici özelliği ise farklı platformlarda kullanılabilmesidir.. Ledger Nano S Windows, iOS, Android, Mac ve Linux’u destekler. Bu çoklu platform desteği aynı zamanda yaygın olarak kullanılan donanım cüzdanlarından birini yapar.

 • Güvenlik özellikleri

Kripto varlıklarının güvenliği her zaman bir sorun olarak kaldı. Bunun nedeni, bunların yasal olarak herhangi bir yasa tarafından korunmamasıdır. Ledger Nano S, güvenlik özellikleri açısından da birinci sınıf bir kripto cüzdanıdır.. Donanım ve çevrimdışı cüzdan olmak, diğer birçok cüzdandan çok daha güvenlidir. Ayrıca, daha fazla güvenlik için Evrensel İkinci Faktör (U2F) kimlik doğrulamasını kullanır. Ayrıca kullanıcıya ait tüm kişisel veriler, özel anahtarlar yardımı ile izole bir ortamda saklanır..

 • Yedekle ve yeniden yükle

Kullanma Ledger Nano S ayrıca kullanıcıların hesapları düzenli olarak yedeklendiğinden gerginliği giderir. Tüm yedekler, geri yüklenmesi kolay ayrı bir kurtarma sayfasında saklanır.

Bu donanım kripto cüzdanının artıları ve eksileri aşağıdadır.

Artıları

 • Çoklu para birimi desteği sunar.
 • Daha ucuz fiyatlarla mevcuttur.
 • Çeşitli platformlarla uyumlu.
 • Çok sayıda güvenlik özelliğine sahip olun.
 • Hareket halindeyken kullanılabilir.
 • Ayrıca kullanıcıların rahatlığı için birden fazla uygulama için çalışır.
 • OLED HD ekrana sahip olun.
 • Donanım kimlik doğrulama anahtarlarıyla birlikte gelir.
 • Bir kurtarma sayfasından fonları geri yüklemek için sabırlı olun.

EKSİLERİ

 • Bedava Değil.

Ledger Nano S, Okuyucularımız Tarafından “2019’un En İyi Cryptocurrency Cüzdanı” 1 Numara Seçildi!

4- Jaxx

jaxx cüzdan

Kripto para cüzdanıyla ilgili herhangi bir tartışma, Jaxx cüzdan. Eşsiz ve yenilikçi özellikleri nedeniyle zaman içinde çok popüler olmuştur. Bu cüzdanın geliştiricileri, kullanıcı arayüzünü iyileştirmekle gece gündüz meşguller. Bu cüzdan aynı zamanda birçok güvenlik özelliğine sahip çeşitli kripto para birimleri için destek sunar. Bu kripto cüzdanının en önemli güvenlik özelliklerinden biri, kullanıcıların PC’nin herhangi bir yerinde saklayabilecekleri özel anahtarların içe ve dışa aktarılmasıdır. Bu kripto para cüzdanının en önemli özellikleri aşağıdadır.

 • Çoklu Para Birimi Desteği

Diğer birçok kripto cüzdanı gibi, Jaxx ayrıca çoklu para birimleri için destek sunar. Sadece bu değil, bu cüzdanın kullanıcıları cüzdandaki para birimlerini değiştirebilirler. Çeşitli kripto para birimleri arasındaki bu değişim, uzay kayması teknolojisinin yardımıyla gerçekleşir. Rakamlar, cüzdanın para biriminin 13 kripto para birimini desteklediğini gösteriyor..

 • Çoklu platform

Bu cüzdanın bir diğer en kaliteli özelliği, farklı platformlarla çalışabilmesidir. Bu cüzdan mobil, iOS, Mac, Linux, Windows ve android sürümlerinde mevcuttur. Bu, kullanıcıların hareket halindeyken kullanabileceği anlamına gelir.

 • Kolay ve Çekici Kullanıcı Arayüzü

Bu kripto para cüzdanının en çok bilinen özelliklerinden biri, kolay ve çok çekici kullanıcı arayüzüdür. Geliştirici ekibi arayüzünü kolaylaştırdı ve daha da kısa hale getirmek için hala çalışıyor. Bu, yeni başlayanların bu cüzdanı kullanmasını kolaylaştırır.

 • Güvenlik

HD cüzdan olmak, Jaxx Kullanıcılara litecoin depolamak için çok fazla güvenlik sunar. Cüzdan, kullanıcılara özel anahtar olarak da adlandırılabilen 12 kelimelik bir tohum anahtarı sağlar. Kullanıcılar bu anahtarı herhangi bir platformda içe ve dışa aktarabilir. Bu, fonların güvenliğinin kullanıcıların elinde olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bu özel anahtarı her zaman cep telefonunda veya bilgisayarda gizli bir yerde saklayın..

2021’de Bitcoin Satın Alabileceğiniz En İyi 5 Yer

Bu cüzdanın artıları ve eksileri aşağıdadır.

Artıları

 • Yaklaşık 13 kripto para birimi için destek sunar.
 • M-cüzdandaki para birimlerini değiştirme imkanı verir..
 • Hem mobil hem de masaüstü sürümlerinde mevcuttur.
 • Hareket halindeyken kullanılabilir.
 • Çok sayıda güvenlik özelliği sunar.
 • Ayrıca fonları geri yükleme kabiliyetine sahiptir.
 • Kullanımı oldukça kolay.
 • Kullanıcıların özel anahtarları istedikleri zaman içe / dışa aktarmasına izin verir.
 • Yeni kullanıcılar için ideal.

EKSİLERİ

 • Büyük miktarda litecoin depolamak için uygun değil.
 • Çok genç.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama yok.

5- Litecoin Çekirdeği (Litecoin IQ)

litecoin çekirdek cüzdanı

Litecoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, Litecoin çekirdeği litecoin için en iyi cüzdanlardan biri çünkü şirket tarafından geliştirilen resmi cüzdan. Birçok güvenlik özelliği ile birlikte gelir ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu masaüstü cüzdanı dünyanın her yerinden birçok insan kullanıyor çünkü tamamen ücretsiz. Ek güvenlik için para biriminin tüm blok zinciri ile senkronize edilir. Bu cüzdanın en önemli özellikleri aşağıdadır.

 • Resmi Cüzdan

Bu cüzdanın en önemli özelliği bir litecoinlerinizi saklamak için resmi cüzdan. Kullanıcılar bunu şirketin resmi web sitesinden indirebilir.

 • Güvenlik

Litecoinlerinizi bu cüzdanda saklamak oldukça güvenlidir çünkü kullanıcılara cüzdanı kendi arayüzünde depolanan özel anahtarlar yardımıyla çalıştırma imkanı sunar..

 • Kullanımı kolay

Bu masaüstü cüzdanının bir başka iyi özelliği de kullanımı kolay arayüzdür. Bunu kullanırken kullanıcının tüm masaüstü bir cüzdana dönüşecektir. Özel anahtarlar da aynı sayfada saklanır.

 • Kullanımı Ücretsiz

Bu cüzdanı kullanmaya değer kılan özellik, ücretsiz kullanılabilirliğidir. Şirket, bu masaüstü cüzdanını kullanmak için herhangi bir ücret talep etmez. Kullanıcılar işlem ücretlerini sadece bu cüzdanı kullanırken ödemek zorundadır..

Bu cüzdanın artıları ve eksileri aşağıdadır.

Artıları

 • Resmi cüzdan.
 • Kullanmak ücretsiz.
 • Yeni başlayanlar için kolay ve ideal kullanıcı arayüzü.
 • Resmi litecoin cüzdanı olmak için çok güvenli.
 • Farklı platformları destekler.

EKSİLERİ

 • Çoklu para birimlerini desteklemiyor.
 • Yalnızca masaüstü bilgisayarlar için mevcuttur.
 • Tüm blok zinciriyle senkronizasyon nedeniyle çok daha yavaş.

6- Rahakott – yeni bir güvenli çoklu para cüzdanı

rahakott cüzdan

Rahakott, herkesin dijital para birimleri gönderip almasına ve bakiyelerini izlemesine olanak tanıyan bir kripto para cüzdanıdır..

Herhangi bir yerden çevrimiçi bakiyenizi izlemek için cüzdanı kullanabilirsiniz.

E-posta adresiniz, telefon numaranız veya kullanıcı adınız ile Rahakott’ta oturum açmanıza gerek yoktur: sadece bir anımsatıcı cümle girersiniz.

Sistem ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama ile güvence altına alınmıştır. Tek bir hesaptan birden fazla cüzdan oluşturmak için Rahakott’u da kullanabilirsiniz – örneğin, belirli iş ilişkileri için alt hesaplar oluşturmak istiyorsanız.

NewsBTC tarafından yapılan bir araştırmaya göre Rahakott cüzdanları da “algoritmik” dir, bu da her işlem için kullanıcıların anonimliğini artırmak için yeni adreslerin üretildiği anlamına gelir..

Rahakott Cüzdan 12 Kasım 2017’de tanıtıldı.

7- Çıkış

exudos cüzdan

Çıkış en sevilenlerden biri kripto para cüzdanları ücretsiz olması ve çoklu para birimlerini desteklemesi nedeniyle dünyanın her yerindeki insanların oranı. 12 kelimelik bir kurtarma ifadesi de dahil olmak üzere birçok güvenlik özelliği ile birlikte gelir. Aynı zamanda uzay kayması teknolojisinin mekanizmasında çalışan ünlü cüzdanlardan biridir. Bu, cüzdandaki çeşitli kripto para birimleri arasındaki değişimi desteklemesini sağlar. Bu cüzdanın en önemli özellikleri aşağıdadır.

 • Çoklu Para Birimi Desteği

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri, çoklu para birimlerinin desteklenmesidir. Birçok altcoin dahil hemen hemen tüm en iyi kripto para birimleri için destek sunar..

 • İnanılmaz Tasarım

Exodus, aynı zamanda çok güzel kullanıcı arayüzü nedeniyle en çekici cüzdanlardan biridir. Arayüzün genel tasarımı çok renkli ve benzersizdir. Güzel olmanın yanı sıra, yeni başlayanlar için bile kullanımı oldukça kolaydır..

 • Çoklu platform

Exodus bir masaüstü cüzdanı olmasına rağmen, Windows, Linux ve Mac dahil birçok platformu desteklemektedir. Tüm platformlardaki kullanıcı arayüzü aynıdır ve herhangi bir kullanıcı bunu herhangi bir platformda kullanabilir..

 • Güvenlik

Firma, kolay ve çekici tasarımıyla cüzdanın güvenliğinden ödün vermedi. Kullanıcıların cüzdanlarını geri yüklemeleri için tek tıkla kurtarma sistemi sunar. Diğer birçok cüzdan gibi, kullanıcılar 12 kelimelik kurtarma cümlesini hatırlatmalıdır..

 • Hızlı Destek

Bu kripto para cüzdanının bir başka özelliği de geliştiricilerin sunduğu hızlı ve anında destektir..

Bu cüzdanın artıları ve eksileri aşağıdadır.

Artıları

 • Çoklu para birimi desteği.
 • Çeşitli platformlarda kullanılabilir.
 • Güzel ve çekici kullanıcı arayüzü.
 • Kullanmak ücretsiz.
 • Çok sayıda güvenlik özelliği sunar.
 • Çeşitli kripto para birimleri arasında değiş tokuşa izin verir.
 • Yeni başlayanlar için de ideal.

EKSİLERİ

 • Yalnızca masaüstü sürümü olarak mevcuttur.
 • Mobil uygulama yok.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama sunmuyor.

8- Liteaddress.org

Liteaddress cüzdan

Buna kağıt cüzdan da denir çünkü kullanıcılar özel anahtarlarını bir kağıt üzerinde saklayabilir ve bunları kaydedebilir. Birçok cüzdana kıyasla en güvenli cüzdan olarak lanse ediliyor. Burada belirtilmesi gereken çok önemli bir şey, yalnızca hileli kullanıcıların parasını kaybetme tehlikesi olmadan onu kullanabileceğidir. Litecoin’ler için kağıt cüzdan oluşturma yöntemi, bu cüzdanların diğer kripto para birimleri için yaratılma şekline benzer. Bu cüzdanın özellikleri aşağıdadır.

 • Kullanıcılara Tam Kontrol Verir

Bu cüzdanın en çekici özelliği, kullanıcılara özel anahtarlarını oluşturmak ve saklamak için tam kontrol sağlamasıdır..

 • Çeşitli Kripto Para Birimlerini Destekler

Bu tür bir kağıt cüzdan, tüm kripto para birimleri için kolayca oluşturulabilir çünkü oluşturma süreci herkes için aynıdır..

 • Güvenlik

Liteaddress.org ayrıca çevrimdışı olması nedeniyle güvenli cüzdan olarak kabul edilir. Özel anahtarlar, kullanıcının kendisi tarafından oluşturulur ve saklanır.

Bu cüzdanın artıları ve eksileri aşağıdadır.

Artıları

 • Oldukça ucuz.
 • Çeşitli para birimleri için kolayca oluşturulabilir.
 • Çok fazla güvenlik sunar.

EKSİLERİ

 • Yeni başlayanlar için kullanımı kolay değil.
 • Kolayca yanlış yerleştirilebilir / kaybolabilir.

İyi bir Litecoin Cüzdanı Seçmenin Faktörleri

Farklı kripto para cüzdanlarının farklı özellikleri vardır. Bazıları güvenliğe odaklanırken, diğerleri kolay bir kullanıcı arayüzüne odaklanır. Seçmeden önce Litecoin cüzdanları, aşağıdaki faktörleri aklımızda tutmalıyız.

1- Kullanıcı Arayüzü

Kripto para cüzdanlarında aranacak ilk ve en önemli özellik kullanıcı arayüzüdür. Farklı cüzdanların farklı kullanıcı arayüzleri vardır, ancak kullanıcılar her zaman anlaşılması kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip olanı tercih ederler. Ayrıca, çeşitli platformlarda aynı kullanıcı arayüzüne sahip olanı seçmeyi tercih edin.

2- Kripto Para Birimi Desteği

Cüzdanları seçerken, çeşitli dijital para birimlerini desteklemesi gerektiğini daima aklınızda bulundurun. Bu çoklu para birimi desteği, herhangi bir zamanda herhangi bir kripto para birimini satın almayı ve değiştirmeyi kolaylaştırır.

3- Yedekleme ve Geri Yükleme Özelliği

Kripto para birimleri fiziksel para birimleri gibi olmadığından, depolama cüzdanlarının güvenliğini artırmak için bir yedekleme ve geri yükleme özelliğine sahip olması gerekir. Bu özellik, herhangi bir sorun olması durumunda tüm kayıp işlemlerin geri yüklenmesine yardımcı olur.

4- Kullanıcı Kontrolü

Kullanıcılara tam kontrol sunan cüzdanlar, en iyi kripto para cüzdanları. Cüzdanların çoğu, kullanıcılara ek güvenlik için özel anahtarlar sağlar. Bu özel anahtarlar, kullanıcılar tarafından kendi özel çevrimdışı klasörlerinde saklanır..

5- 24/7 Yardım

Bu modern teknolojik çağda, insanlar 7/24 yardım sunan cüzdanları satın almayı tercih ediyor. Bu, herhangi bir rahatsızlık durumunda yardım alacaklarından emin oldukları için kullanıcıların memnuniyetini artırır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector