sprievodca sociálnym obchodovaním

Či už ste vo svete obchodovania nováčikom alebo sa len zaujímate o generovanie ďalších výnosov z online trhov, sociálne obchodovanie vám môže pomôcť. Chápeme, že sociálne obchodovanie nemusí byť preferenciou každého obchodníka, a preto sme sa rozhodli vytvoriť tohto sprievodcu spolu s prehľadom najlepších platforiem sociálneho obchodovania v roku 2021. Začíname s nimi je rýchle a ľahké.

Pokračujte v čítaní nášho sprievodcu, kde nájdete ďalšie informácie.

Čo je to Social Trading?

Sociálne obchodovanie možno najlepšie opísať ako kopírovanie obchodov odborných obchodníkov. Nezahŕňa to iba obchodníka s kópiami, kde sa kopíruje iba jeden obchod, ale aj zrkadlového obchodovania, kde menej skúsený obchodník kopíruje presnú obchodnú stratégiu ako skúsenejší obchodník. Sociálne obchodovanie nie je nový koncept, v skutočnosti je tu už dosť dlho. V súčasnosti existuje veľa obchodných platforiem ponúkajúcich uľahčené spoločenské alebo kopírovacie obchodovanie s potenciálnymi investíciami. Je dôležité si uvedomiť, že sociálne obchodovanie nie je pre každého.

Sociálne obchodovanie je ideálne pre nových začiatočníkov, pretože vám umožňuje nahliadnuť do základných a zložitých stratégií, pomáha vám zistiť, v čom je obchodná krajina a máte pocit, čo funguje a čo nie. Sociálne obchodovanie vám tiež umožňuje osvojiť si obchodnú taktiku a osvedčené postupy, ktoré môžete použiť na svojej platforme. Jednoducho neexistuje lepší spôsob učenia sa ako od odborníkov.

V zásade budete robiť to, že budete používať ďalších obchodníkov a investorov a ich rozhodnutia ako základný model pre rozhodovanie o vašich vlastných obchodných technikách alebo investičnej stratégii. Môžete replikovať stratégiu experta a vytvoriť si ju vlastnú, alebo môžete pomocou techník expertov inšpirovať svoju vlastnú obchodnú stratégiu.

Sociálne obchodovanie nie je vôbec komplikované. Jednoducho sa pozeráte na jeden obchod dokončený používateľom x a pomocou týchto informácií ovplyvňujete svoje vlastné obchodné rozhodnutie. Niektorí ľudia radšej používajú výraz kopírovanie.

Výhody kopírovania

Mnoho nových začiatočníkov nevie o výhodách, ktoré môže priniesť obchodovanie na sociálnych sieťach / kopírovaní. Nižšie uvedieme niektoré výhody pre nových a skúsených obchodníkov:

1. Cenný prehľad

Ak budete mať možnosť vidieť, ako sa iní obchodníci rozhodujú na základe trhov, získate lepšie pochopenie aktív a cien. Možno by vás zaujímalo, ako tieto poznatky získate? Sociálne obchodovanie to umožňuje tým, že vám ukáže, kde, kedy, ako a prečo sa obchodník rozhodol niečo implementovať. To je veľmi dôležité a pri správnom použití vám poskytne konkurenčnú výhodu.

2. Trhové nálady

Sociálne obchodovanie vám poskytne perspektívu, pokiaľ ide o trh. Uvidíte, koľko ľudí kupuje alebo predáva určité aktíva a ktoré sú neustále ziskové alebo klesajúce.

3. Spravodajstvo a automatizácia


Je dôležité poznamenať, že výskum zohráva veľkú úlohu pri prijímaní určitých obchodných rozhodnutí. Analytici a matematici trávia celé týždne zhromažďovaním a analyzovaním údajov. Rozhodovanie o sociálnom obchodovaní znamená, že sledujete spoľahlivých obchodníkov a vaše rozhodnutia sú založené na výskume a tých, ktorí už tieto obchody otestovali.

4. Zdroj učenia

Noví aj skúsení obchodníci musia vždy zabezpečiť, aby sa neustále učili a rozširovali svoje vedomosti, najmä pokiaľ ide o obchodovanie na trhoch. Pre tých obchodníkov, ktorí sa zaujímajú o trh s kryptomenami, je učenie obzvlášť dôležité, pretože trh s kryptomenami je mimoriadne nestály a mení sa zo dňa na deň..

Výhody a nevýhody sociálneho obchodovania

Rovnako ako v prípade každého obchodu alebo investície, existuje úroveň rizika. Rozhodli sme sa zverejniť to všetko a ubezpečiť sa, že rozumiete tomu, do čoho idete pri rozhodovaní o sociálnom obchodovaní.

Výhody Nevýhody
✔️ Pre začiatočníka je to celkom ľahký spôsob, ako začať, pretože sociálne obchodovanie v podstate kopíruje obchody skúsenejšieho obchodníka. Pred začatím sa nemusíte obávať, že budete mať rozsiahle vedomosti. Môžete sa učiť za pochodu. ❌ To, že kopírujete obchody od skúsených obchodníkov, ešte neznamená, že títo obchodníci nerobia chyby. Každý obchodník môže robiť chyby. Preto by ste si mali skontrolovať aj konečný výsledok obchodov.
✔️ Sociálne obchodovanie vám umožňuje hovoriť s ostatnými ľuďmi. Je možné, že budete komunikovať s ostatnými obchodníkmi a zhromažďovať svoje spoločné vedomosti v prospech vás všetkých. ❌ Môže byť ťažké nájsť obchodníka, ktorý zodpovedá vašim presným cieľom alebo kapitálovej injekcii.
✔️ Vyžaduje si veľmi nízku investíciu. Kopírovanie obchodov od skúsenejšieho obchodníka znamená, že nemusíte tráviť toľko času štúdiom trhov. ❌ Pretože sociálne obchodovanie je pomerne nízke riziko, nezískate veľa skúseností z prvej ruky.

Ako si môžem zvoliť platformu sociálneho obchodovania?

Ako teraz vieme, sociálne obchodovanie je proces využívania platformy, kde aplikácia alebo web umožňuje kopírovať obchody odborníkov. Proces sociálneho obchodovania a obchodovania s kopírovaním je na každej platforme odlišný. Je tiež dôležité poznamenať, že nie všetky platformy majú túto funkciu. Všetky obchodné platformy majú svoje vlastné črty a odlišnosti, niektoré dokonca ponúkajú bonusy a stimuly.

Tu sú niektoré z najlepších platforiem sociálneho obchodovania v roku 2021

1. Obchodná platforma eToro

eToro je známy fintech sociálny obchodný maklér. Spoločnosť bola založená v roku 2007 a sídli v Izraeli. Uvádza sa, že eToro je jednou z najväčších svetových obchodných a investičných spoločností na svete. eToro má milióny klientov vo viac ako 140 krajinách. EToro bola spočiatku graficky náročná forexová platforma, ktorá teraz integrovala nástroje na obchodovanie s kryptami. Klienti, ktorí nie sú v USA, môžu obchodovať s ďalšími triedami aktív, ako sú CFD a akcie, na rôznych burzách. Platforma je hračkou pre investorov, ktorí majú základné znalosti o obchodovaní s kryptomenami.

Kľúčová vlastnosť eToro

 • Užívateľsky prívetivé rozhranie.
 • Klienti mimo USA môžu obchodovať s kryptomenami.
 • Neúčtujú sa žiadne výslovné provízie.
 • Obchodníci môžu sledovať a kopírovať obchody ďalších ziskových obchodníkov.

2. Obchodujte s platformou 360 pre obchodovanie

Trade360 v podstate využíva kognitívny výskum, ktorý skúma možnosť, že dav urobí lepšie rozhodnutia ako jednotliví odborníci. Uvádza sa, že Trade360 oslovuje tisícročných obchodníkov, ktorí uprednostňujú sociálny prístup k obchodovaniu. Sprostredkovateľ využíva technológiu CrowdTrading a platformu MetaTrader 5, ktorá je populárna medzi maklérmi na celom svete a zdá sa, že obchodníci sa cítia pri obchodovaní na týchto platformách pohodlnejšie..

Kľúčové vlastnosti Trade 360

 • Trading Central je považovaný za jedného z lídrov v nezávislom výskume trhu a za jedno z najvýznamnejších aktív Trade360
 • Obchodníci si môžu byť istí, že majú na Trade360 spoľahlivé pokrytie trhu a prístup k cenným aktívam. Obchodníci majú tiež prístup k denným správam o trhu, ktoré môžu byť užitočné pri obchodných rozhodnutiach na platforme.
 • Pre všetkých obchodníkov je k dispozícii mobilná aplikácia. Je prístupný používateľom iOS a Android.
 • Pre obchodovateľné aktíva sú k dispozícii živé ponuky.
 • Trade360 má inovatívnu technológiu CrowdTrading, ktorá je plne funkčná.
 • Jedným klepnutím môžete prepínať medzi ukážkovými a skutočnými účtami.
 • Vložte prostriedky, požiadajte o výber a pozrite si históriu účtu.
 • Zadávajte objednávky pomocou viacerých objednávok alebo objednávky upravujte a zatvárajte.
 • Pre obľúbené položky je možné nastaviť cenové upozornenia.
 • V desiatich časových rámcoch je možné zobraziť až osem štýlov grafov.
 • Vyše 100 technických ukazovateľov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector