Haftanın kırmızı bayrakları

DeFi Değeri ($ VALUE) kasalar, Harvest’ın

Son Bitcoin rallisi olmasaydı, bu Hack Sezonu olarak bilinebilirdi. Özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) olmak üzere giderek daha fazla proje saldırıya uğruyor ve hiçbir akıllı sözleşme artık güvenli görünmüyor.

14 Kasım, 10:45 EST’de, Twitter’da “en yüksek güvenlik, en iyi getiri ve en büyük topluluk“Kriptoda, karmaşık bir” çifte “flaş kredi saldırı MultiStables kasasını kullandı ValueDefi Protokolü. Daha sonra DeFi’de görülen en karmaşık saldırılardan biri olarak tanımlanan saldırıda, bilgisayar korsanı 6 milyon ABD doları çalmak için Aave ve Uniswap ile iki flash kredi kullandı..

Ölüm Sonrası makale Ekip, ne olduğunu açıkladı: saldırı, Aave’den bir flash kredi ile 80 bin ETH aldı, 116 milyon DAI ve 31 milyon USDT satın aldı, Vault’a 25 milyon DAI yatırdı, 24 milyon mvUSD geri aldı ve 91 milyon DAI ve 31 milyon USDT’yi değiştirdi USDC’ye. MvUSD daha sonra DAI’den çekildi ve 80k ETH artı ücretler Aave’ye iade edildi. Son olarak, 33 milyon DAI geri satın alındı ​​ve 2’si Dağıtıcıya geri gönderildi (son zamanlarda diğer zamanlar olduğu gibi). Suçlu, bunu Value DeFi kasalarındaki güvenlik açıklarından yararlanarak yaptı..

Origin Dollar ($ OUSD) flashloan saldırısında milyonlar kaybetti

Üç gün sonra, saldırı sırası Origin dolarına ($ OUSD) gelmişti.

The Getiri üreten stabilcoin projesi 7 milyon dolarlık para kaybına uğradı, 1 milyon doları Origin’in kurucuları, çalışanları ve şirketin kendisi tarafından yatırıldı. Ekip hala saldırının tam olarak nasıl gerçekleştirildiğini araştırıyor, ancak saldırının kökü gibi görünen bir ani kredi işlemi olduğundan şüpheleniyorlar..

İddiaya göre, saldırının ardından bilgisayar korsanı çalınan OUSD, DAI ve ETH’nin bir kısmını Uniswap ve Sushiswap’ta satabildi. saldırgan ayrıca RenBTC kullanarak çalınan fonları yıkıyor.

İstismarın ayrıntılı açıklamasını bu güncellenmiş sayfadan okuyabilirsiniz. makale Origin ekibi tarafından.

Bu, Harvest Finance, Akropolis, CheeseBank ve Value’dan sonra geçen ay Defi için beşinci flaş kredi saldırısıydı..

Genel olarak, göre CipherTrace, Defi hack’lerine şu ana kadar 2020’de yaklaşık 100 milyon dolar yatırıldı.

Crypto Exchange Liquid, Kullanıcı Verilerinin Güvenlik İhlaline Muhtemelen Maruz Kaldığını Söyledi

Gibi resmi olarak onaylandı, kripto değişimi Sıvı 13 Kasım’da saldırıya uğradı..

Saldırı, barındırma sağlayıcılarından birinin hesap kontrolünü ve etki alanını yanlışlıkla bazı dahili e-posta hesaplarına erişim sağlayan kötü niyetli bir aktöre aktarmasından ibaretti. Bu ihlal, kullanıcı verilerinin ifşasına neden oldu. Dedikleri gibi:

“Kötü niyetli kişinin kullanıcı veritabanımızdan kişisel bilgileri elde edebildiğine inanıyoruz. Bu, e-postanız, adınız, adresiniz ve şifrelenmiş şifreniz gibi verileri içerebilir. Kötü niyetli kişinin kimlik, özçekim ve adres kanıtı gibi KYC için sağlanan kişisel belgelere de erişim sağlayıp sağlamadığını araştırmaya devam ediyoruz ve soruşturma tamamlandığında bir güncelleme sunacağız. “


Bu muhtemelen kimlik hırsızlığına, istenmeyen e-postalara ve kimlik avı girişimlerine yol açabilir. Ekip, kullanıcıları için acil bir tehdit oluşturacağına inanmasa da, “tüm Liquid müşterilerinin şifrelerini ve 2FA kimlik bilgilerini en kısa sürede değiştirmelerini” öneriyorlar..

UNI tarımı biter… sonra ne olur?

$ UNI çiftçiliği 17 Kasım’da planlanan sona yaklaşırken, gelecekteki $ ETH ve Uniswap token fiyatı üzerine spekülasyonlar yapıldı. ortaya çıkan, ve ilk Uniswap Topluluk Çağrısı platformun gelecekteki adımları hakkında kesin bir karar vermede başarılı olamadı. $ UNI ödülleri (ETH-DAI, ETH-USDC, ETH-USDT, ETH-WBTC) veren dört havuzda 2 milyar USD’den fazla değer kilitlendi; Piyasaya geri akmaya mahkum olan tüm paralar. Eylül ayında tarımın başlamasından önce $ ETH fiyatı 300 $ ‘ın ortalarında olduğu için, birçok kişi bunu sabit coinlere veya daha fazla yatırıma çekici altcoin ile değiştireceği için yakın bir düşüşten korkuyordu. Fiyat, Uniswap için tek endişe kaynağı değildi, çünkü toplanan tüm bu para, Dex’te de çok yavaş kayma anlamına geliyordu..

Anı yakalamak için, Sushiswap ($ SUSHI) duyuruldu platformlarındaki aynı dört havuz için ödüllerde artış. Tam olarak bir saat sonra, Hayden Adams (Uniswap’in mucidi) yeni bir teklif ödüllere, oluşum dağılımının yarısı oranında 2 ay daha devam etmek. Çiftçiliğin 4 Aralık’ta yeniden başlayabilmesi için teklif şu anda fikir birliği kontrol aşamasını bekliyor..

Sushiswap ve Uniswap TVLSushiswap ve Uniswap TVL (Resim kredisi: DeFi Nabız)

Bu arada, bir sonraki resimde görebileceğimiz gibi, Uniswap TVL, Sushiswap’ın masraflarında önemli ölçüde düştü ve bu da ana rakibininkine benzer bir net değere ulaştı..

Bitcoin yükselişine devam ediyor

ABD seçimlerinin ardından, sonuç hala tartışmalı olsa da, $ BTC daha az umursayamayacağı gibi yükselişini sürdürüyor. Son günlerde Piyasa Kapasitesi, 16 Aralık 2017’nin önceki yüksek seviyesini aşarak 350 milyar dolarlık bir ATH’ye bile ulaştı (fiyat ATH’de olmasa bile BTC dolarlık enflasyon nedeniyle 3 yıl öncesine göre dolaşımda daha fazla madeni para var. daha yüksek bir piyasa değeri). Fiyat şu anda 18.000 $ ‘ın üzerinde! En sonunda!

Bitcoin fiyat tablosuBitcoin fiyat tablosu (Resim kredisi: Coingecko)

Son zamanlarda $ BTC arttıkça, medyanın haberleri de yayınlamaya başlayacağına bahse girilebilir ve tam olarak olan buydu. Gördük BBC, CNBC’nin Hızlı Parası, CNN ve çok daha fazlası “uzmanlar” ile röportaj yapıyor ve bir sonraki ATH hakkında spekülasyon yapıyor, her yerde paylaşılan birçok eski ve yeni memle birlikte. Geniş kapsama alanı ve daha fazla perakendecinin kaçırma korkusuyla (Paypal’ın kripto hizmeti ulaştı Lansmandan sonraki ilk ayda 25 milyon dolarlık ticaret hacmi) bu, (yerel) zirvenin yaklaştığı anlamına gelebilir.?

Tüm bunlar olurken, görünüşe göre Çinli madenciler için işler o kadar da iyi değil.. Wu Blockchain ankete katılan madencilerin% 75’inin elektrik faturalarını ödemekte zorlandığını bildirdi. Bu, Çin hükümetinin kripto para birimine uyguladığı kısıtlamalardan kaynaklanıyor ve bu da CNY $ ‘a alıp satmayı çok zorlaştırıyor. Birçok madenci, elektrik faturasını ödeyecek nakit paraları olmadığı için banka kartlarının donduğunu veya makinelerinin kapandığını gördü..

Bu nedenle, bu büyük rallinin yalnızca talep artışından değil, aynı zamanda madencilerin sürekli satış baskısı yaratan dump faaliyetinin yavaşlamasından kaynaklandığına dair spekülasyonlar da var..

Çatal Bitcoin nakit ne?!

15 Kasım’da Bitcoin Cash ($ BCH), yol haritası.

Bu güncelleme, 661647 numaralı bloğun ardından zinciri BCHN ve BCHA olmak üzere ikiye ayıran bir Sert Çatal içeriyordu. Bunun olmasının nedeni, Amaury Sechet (ABC) tarafından önerilen bir güncellemenin reddedilmesinden sonra Bitcoin Cash Node ile Bitcoin Cash ABC toplulukları arasındaki blok zincirinin mevcut durumuna ilişkin bir anlaşmazlıktan kaynaklanıyor. Görünüşe göre, madencilerin% 80’i bölünmeden önce destek gösterdiği için $ BCHN baskın kısım olacak ve şimdi 667 blok ileride.

Bu, bir Bitcoin’in sonucu olduğu gibi, $ BCH için ilk çatal değil çatal 2017 yılında.

ETH2 stake etme yarışı nasıl gidiyor?

Son teslim tarihine bir haftadan daha az bir süre kala, Ethereum 2 ana ağına yatırılan ETH, Beacon Phase 0’ın başlangıcını tetiklemek için gerekenin yarısından daha azıdır. Birçok kaynak tarafından öngörüldüğü gibi, topluluk, son tarihten önceki son günler. Minimum gereksinimler 24 Kasım’a kadar karşılanacaksa, ETH2 1 Aralık’ta başlayacak, aksi takdirde eşiğin karşılanmasından 7 gün sonra otomatik olarak başlayacaktır..

Yakın zamanda AMA, Ethereum Vakfı’nın Çekirdek Araştırmacısı Danny Ryan, kullanıcıların başarısız bir başlatma olasılığı hakkındaki endişelerini yanıtladı. Ryan, Vakfın, eşiği yeterli buldukları yaklaşık 100k + ETH’ye düşürmek için bir çözümü olduğunu söylüyor. Bu, riskli ETH’yi belirsizlikte bırakmayı önleyecektir. Ryan ayrıca, pay sahibi olanlar için, bu erken benimseyenler için yüksek ödüller olacağını da belirtti. Onların Github sayfası ayrıca diğer alternatifler hakkında daha fazla ayrıntıya giriyor.

İşte ETH 2.0 hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Ayrıca, bu stake etme yarışı ve olası sonuçları hakkında daha fazla bilgi edinin:

Ethereum 2.0 (ETH) başarıyla başlatılacak mı?

OKEx Exchange sonunda para çekme işlemlerine devam ediyor!

Bir aydan fazla bir süre sonra Okex Borsası Tüm kripto para çekme işlemlerini askıya almaya karar veren ekip, operasyonların 27 Kasım’da veya öncesinde yeniden açılacağını duyurdu. Ayrıca, kullanıcıların parasının% 100’ünün güvende olduğundan emin olurlar.

The resmi duyuru Okex’in özel anahtar sahiplerinden birinin, Exchange ile hiçbir ilgisi olmayan bir durumda yetkililerle işbirliği yaptığını doğruladı. “OKEx, her özel anahtar sahibinin ölüm veya hafıza kaybı gibi uzun süreli yetersizlik durumunda yedek özel anahtarın etkinleştirilmesini tetikleyebilmesini sağlamak için her zaman özel anahtar sahipleri için bir yedekleme mekanizması kullanmasına rağmen”, bunun herhangi bir strateji hazırlanmadığı için belirli bir senaryo onları hazırlıksız yakaladı..

Topluma bir minnettarlık işareti olarak önemli sadakat kampanyaları duyurulacak.

OKEx geliştirme hikayesini buradan takip edin.

Boxmining olayları: Röportajlar, eşantiyonlar ve daha fazlası!

  • Blockchain’de neden gizliliğe ve ölçeklendirmeye ihtiyacımız var? Gizlilik, anonim veri paylaşımına, önden çalıştırılmadan değiş tokuşlara ve belirteçlerin gerçek değiştirilebilirliğine izin vermek için kullanılabilen blockchain teknolojisi için bir sonraki büyük adımdır. Prof. Dawn Song ile gizliliği koruyan akıllı sözleşmelerin gerekliliği ve bunun nasıl uygulandığı hakkında konuştuk. Oasis Protokolü (GÜL): https://youtu.be/JQzKKOV_ycA

  • Aylar süren çalışmalardan sonra YENİ YENİDEN TASARLANMIŞ web sitemiz açıldı !! https://boxmining.com/
  • Şimdiye kadarki en iyi NFT’yi (bize göre) kazanma şansı için Duck Dao ekibiyle harika bir işbirliğimiz var.!

&# 128525; Retweetle !!&# 128081;

EN BÜYÜK ������ toplama oyununa KATILIN: 200.000 $ ‘lık ÖDÜL havuzunun getirdiği @kafadergisi

Detaylar&# 128073;https://t.co/5ZFDXUtRBm

EN RAREST kartı vermek

1x&# 129332; �������� Boks madenciliği&# 128640;

15x “Stratos” Kartları

1) Retweet

2) 3 arkadaşı etiketleyin

3) Eth adresi#komik pic.twitter.com/Tnq3LbRIRp

– Boxmining (@boxmining) 18 Kasım 2020

Yaklaşan Etkinlikler

* Aksi belirtilmedikçe tüm saatler UTC olarak verilmiştir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector