sosyal ticaret rehberi

İster ticaret dünyasında yeni olun ister sadece çevrimiçi piyasalardan ekstra gelir elde etmekle ilgilenin, sosyal ticaret size yardımcı olabilir. Sosyal ticaretin her yatırımcının tercihi olmayabileceğini anlıyoruz, bu nedenle 2021’de en iyi sosyal ticaret platformlarının bir incelemesiyle birlikte bu kılavuzu oluşturmaya karar verdik. Bunlara başlamak hızlı ve kolaydır..

Daha fazla bilgi için rehberimizi okumaya devam edin.

Sosyal Ticaret Nedir?

Sosyal ticaret, en iyi, uzman tüccarların işlemlerini kopyalamak olarak tanımlanabilir. Bu, yalnızca tek bir işlemin kopyalandığı kopya tüccarı değil, aynı zamanda daha az deneyimli tüccarın daha deneyimli tüccar olarak tam ticaret stratejisini kopyaladığı ayna ticareti de içerir. Sosyal ticaret yeni bir kavram değil, aslında epeydir ortalıkta dolaşıyor. Artık potansiyel yatırımlara kolaylaştırılmış sosyal veya kopya ticareti sunan tonlarca ticaret platformu var. Sosyal ticaretin herkes için olmadığını unutmamak önemlidir..

Sosyal ticaret yeni başlayanlar için idealdir çünkü temel ve karmaşık stratejiler hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar, ticaret ortamını anlamanıza yardımcı olur ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair bir fikir edinirsiniz. Sosyal ticaret, platformunuzda kullanabileceğiniz ticaret taktiklerini ve en iyi uygulamaları öğrenmenize de olanak tanır. Uzmanlardan öğrenmenin daha iyi bir yolu yok.

Temelde yapacağınız şey, kendi ticaret teknikleriniz veya yatırım stratejiniz hakkında kararlar almak için diğer tüccarları ve yatırımcıları ve onların kararlarını temel model olarak kullanmaktır. Bir uzmanın stratejisini kopyalayıp kendi stratejiniz haline getirebilir veya kendi ticaret stratejinize ilham vermek için uzman tekniklerini kullanabilirsiniz..

Sosyal ticaret hiç de karmaşık değil. Sadece x kullanıcısı tarafından tamamlanan bir işleme bakıyorsunuz ve bu bilgileri kendi ticaret kararınızı etkilemek için kullanıyorsunuz. Bazı insanlar bunun yerine kopya ticareti terimini kullanmayı tercih ediyor.

Kopya Ticaretinin Faydaları

Yeni başlayanların çoğu, sosyal / kopya ticaretinin sağlayabileceği faydaların farkında değil. Yeni ve deneyimli tüccarlar için bazı faydaları aşağıda listeleyeceğiz:

1. Değerli İçgörü

Diğer tüccarların piyasalara göre nasıl kararlar verdiklerini görebilmek, size varlıklar ve fiyatlar hakkında daha iyi bir anlayış sağlayacaktır. Bu içgörüleri nasıl elde edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Sosyal ticaret, bir tüccarın bir şeyi nerede, ne zaman, nasıl ve neden uygulamaya karar verdiğini göstererek buna izin verir. Bu çok önemlidir ve doğru uygulanırsa size rekabet avantajı sağlar..

2. Pazar Duyguları

Sosyal ticaret, piyasa söz konusu olduğunda size bir perspektif kazandıracaktır. Kaç kişinin belirli varlıkları satın aldığını veya sattığını ve hangilerinin sürekli olarak kârlı veya azalı olduğunu görebileceksiniz..

3. Zeka ve Otomasyon

Araştırmanın, belirli ticaret kararlarının alınmasında büyük bir rol oynadığını belirtmek önemlidir. Analistler ve Matematikçiler verileri toplamak ve analiz etmek için haftalar harcıyor. Sosyal ticarete karar vermek, güvenilir tüccarları takip ettiğiniz anlamına gelir ve kararlarınız, araştırmalara ve alım satımları zaten test etmiş olanlara dayanır..

4. Bir Öğrenme Kaynağı

Hem yeni hem de deneyimli tüccarlar, özellikle piyasalarda alım satım söz konusu olduğunda, her zaman öğrenmeye devam etmelerini ve bilgilerini genişletmelerini sağlamalıdır. Kripto para piyasası ile ilgilenen tüccarlar için, kripto para piyasası son derece değişken olduğu ve günden güne değiştiği için öğrenmek özellikle önemlidir..

Sosyal Ticaretin Avantaj ve Dezavantajları

Herhangi bir ticaret veya yatırımda olduğu gibi, bir risk seviyesi vardır. Her şeyi ortaya koymaya ve sosyal ticarete karar verirken neye bulaştığınızı anladığınızdan emin olmaya karar verdik..

Avantajlar Dezavantajları
✔️ Sosyal ticaret aslında daha deneyimli bir tüccarın ticaretini kopyaladığından, yeni başlayanlar için oldukça kolay bir yoldur. Başlamadan önce kapsamlı bilgiye sahip olma konusunda endişelenmenize gerek yok. İlerledikçe öğrenebilirsin. ❌ Tecrübeli tüccarların alım satımlarını kopyalıyor olmanız, bu tüccarların hata yapmayacağı anlamına gelmez. Her tüccar hata yapabilir. Bu nedenle, işlemlerin son sonucunu da kontrol ettiğinizden emin olmalısınız..
✔️ Sosyal ticaret, diğer insanlarla konuşmanıza olanak tanır. Diğer tüccarlarla etkileşime girmeniz ve kolektif bilginizi hepinizin yararına bir araya getirmeniz mümkündür.. ❌ Hedeflerinizle veya sermaye enjeksiyonuyla tam olarak eşleşen bir tüccar bulmakta zorlanabilirsiniz.
✔️ Çok düşük bir yatırım gerektirir. Daha deneyimli bir tüccardan alım satımları kopyalamak, piyasaları incelemek için çok fazla zaman harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. ❌ Sosyal ticaret nispeten düşük riskli olduğundan, ilk elden çok fazla deneyim kazanmazsınız.

Sosyal Ticaret Platformunu Nasıl Seçerim?

Artık bildiğimiz gibi, sosyal ticaret, uygulamanın veya web sitesinin uzmanların işlemlerini kopyalamanıza izin verdiği bir platformdan yararlanma sürecidir. Sosyal ticaret ve kopya ticareti süreci her platformda farklıdır, ayrıca tüm platformların bu özelliğe sahip olmadığını unutmamak önemlidir. Tüm ticaret platformlarının kendine has özellikleri ve farklılıkları vardır, hatta bazıları ikramiye ve teşvikler sunar.

İşte 2021’deki En İyi Sosyal Ticaret Platformlarından Bazıları

1. eToro İşlem Platformu

eToro, tanınmış bir fintech sosyal ticaret komisyoncusudur. Şirket 2007 yılında kurulmuştur ve İsrail merkezlidir. EToro’nun dünyanın en büyük sosyal ticaret ve yatırım şirketlerinden biri olduğu bildiriliyor. eToro’nun 140’tan fazla ülkede milyonlarca müşterisi vardır. Başlangıçta eToro, artık kripto ticareti için entegre araçlara sahip, grafik ağırlıklı bir forex platformuydu. ABD’de olmayan müşteriler, çeşitli borsalarda CFD’ler ve hisse senetleri gibi ek varlık sınıflarını alıp satabilirler. Platform, temel kripto para ticareti anlayışına sahip yatırımcılar için bir esinti..

EToro’nun Temel Özelliği

 • Kullanıcı dostu arayüz.
 • ABD dışındaki müşteriler kripto para ticareti yapabilir.
 • Açık komisyon alınmaz.
 • Yatırımcılar diğer karlı tüccarların işlemlerini takip edebilir ve kopyalayabilir.

2. Trade 360 ​​İşlem Platformu

Temel olarak, Trade360, bir kalabalığın bireysel profesyonellerden daha iyi seçimler yapma olasılığını araştıran bilişsel araştırmadan yararlanır. Trade360’ın ticarete sosyal bir yaklaşımı tercih eden Y kuşağı tüccarlarına hitap ettiği bildirildi. Broker, tüm dünyadaki brokerler arasında popüler olan CrowdTrading teknolojisini ve MetaTrader 5 platformunu kullanıyor ve tüccarların bu platformlarda daha rahat ticaret yaptıkları görülüyor..

Trade 360’ın Temel Özellikleri

 • Trading Central, bağımsız pazar araştırmalarında liderlerden biri ve Trade360’ın en önemli varlıklarından biri olarak kabul edilir.
 • Tüccarlar, sağlam bir piyasa kapsamına sahip olduklarından ve Trade360’daki değerli varlıklara eriştiklerinden emin olabilirler. Yatırımcılar ayrıca, platformda alım satım kararları verirken faydalı olabilecek günlük piyasa raporlarına erişebilirler..
 • Tüm tüccarlar için bir mobil uygulama mevcuttur. İOS ve Android kullanıcıları tarafından erişilebilir.
 • Takas edilebilir varlıklar için canlı fiyatlar mevcuttur.
 • Trade360, tam özellikli yenilikçi CrowdTrading Teknolojisine sahiptir.
 • Tek dokunuşla demo ve gerçek hesaplar arasında geçiş yapın.
 • Para yatırın, para çekme talebinde bulunun ve hesap geçmişini görüntüleyin.
 • Birden fazla sipariş kullanarak sipariş verin veya siparişleri değiştirin ve kapatın.
 • Favori varlıklar için fiyat uyarıları ayarlanabilir.
 • On zaman diliminde sekiz adede kadar grafik stili görüntülenebilir.
 • 100’den fazla teknik gösterge.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me