Aavegotchi ($ GHST), poháňaný spoločnosťou Aave, je kombináciou stávkovania DeFi a nestriedavých tokenov (NFT), ktoré majú tri atribúty určujúce ich hodnotu a vzácnosť: kolaterálny vklad, vlastnosti a nositeľné prvky.

Aave, jeden z najväčších protokolov DeFi súčasnosti, vyvinul NFT, ktoré fungujú v rámci DeFi. Projekt ukazuje sľubnú alternatívu k spôsobu, akým mnoho zúčastnených strán vykonáva výnosy.

Pozadie

Tím spoločnosti Aave, ktorý bol uvedený na trh v júli 2018, vytvoril spoločnosť Aavegotchi, aby ponúkla nové alternatívy pestovania úrody. Tento projekt kladie na platformu zábavné herné mechanizmy na podporu nového typu zážitku z DeFi pre jeho používateľov.

Tím vývojárov pracujúcich pre tím Aavegotchi vedú Daniel Mathieu, vedúci vývojár spoločnosti Buillionix.io, a Jesse Johnson, spoluzakladateľ spoločnosti Bullionix. Ich práca sa sústreďuje na hlavný cieľ „gamifikácie zážitku z DeFi“ prostredníctvom NFT.

Čo je Aavegotchi?

Aavegotchi – kryptografické zbierky vsadené do DeFi (kredit na obrázku: Aavegotchi Whitepaper)

Aavegotchis sú kryptografické zbierky založené na éteri založené na technológii NFT. NFT Aavegotchi sledujú podobné nastavenie, aké implementujú iné hry založené na blockchaine, ako napríklad Cryptokitties, vo svojich vlastných herných ekonomikách.

To, čo Aavegotchi ponúka hernému priestoru blockchain, sú modely DeFi, ako sú kolaterálne vkladanie, dynamická rarita, raritné poľnohospodárstvo, decentralizované autonómne organizácie (DAO) a inteligentné implementácie zmlúv. Jednoducho povedané, cieľom je použiť koncepcie DeFi a výnosového poľnohospodárstva pri vytváraní NFT, ktoré môžu časom udržať hodnotu a oceniť.

Tím stojaci za Aavegotchim sa snažil projekt prirovnať k Tamagoči. Aavegotchis možno považovať za blockchainový náprotivok digitálnych domácich miláčikov, ktoré hráme v rámci Tamagotchi. Aavegotchis sú hrateľné NFT, ktoré môžu mať digitálnu ekonomickú hodnotu.

Aavegotchi NFT má tri prvky, ktoré pomáhajú definovať jeho hodnotu a vzácnosť. Oni sú:

  • Duchovná sila – Povedané deFi, znamená to „kolaterálny podiel“. Aavegotchi má účet úschovy, kde sú tokeny ERC20 každého majiteľa držané ako kolaterál. Tieto zabezpečené tokeny sa nazývajú „aTokens“ a sú prístupné do požičovne Aave. Pretože sa jedná o aktíva, ktoré môžu v priebehu času generovať výnos, pomáha to zvyšovať hodnotu aTokens vedených na viazanom účte Aavegotchi. Dnes existuje veľa aTokenov podporovaných platformou, ako sú napríklad aDAI, aLEND, aLINK a aUSD.
  • Rysy – Aavegotchis môže mať rôzne atribúty, ktoré tvoria ich identitu ako NFT. Tieto vlastnosti ovplyvňujú ich vzácnosť, výkon a kompatibilné nositeľné zariadenia. Aj keď väčšina z týchto vlastností je Aavegotchisovi pridelená náhodne v okamihu ich vytvorenia, môžu byť ovplyvnené interakciami používateľov, ktoré robia ich držitelia.
  • Nositeľné doplnky – Prostredníctvom štandardu skladateľnosti ERC-998 možno program Aavegotchi použiť aj na správu detských NFT. Tieto detské NFT podporujú nositeľné doplnky, ktoré môžu používatelia pripevniť k Aavegotchis. Ak sa nosia na kompatibilných Aavegotchis, môžu ovplyvniť ich vlastnosti a hodnotu.

Kde získavajú hodnotu Aavegotchis?

Aavegotchis odvodzuje svoju hodnotu z dvoch zdrojov: vnútorná hodnota a vzácna hodnota.

Anatómia aavegotchiho Aaevegotchi Whitepaper)

Vnútorná hodnota

Ich skutočná hodnota pochádza z množstva vkladu používateľov na NFT za Aavegotchi. Záložný balík spolu s úrokom, ktorý sa získal z úverového fondu spoločnosti Aave, sa stáva skutočnou hodnotou spoločnosti Aavegotchi. Napríklad 10 aLEND podiel v Aavegotchi bude znamenať, že dokáže udržať aj túto hodnotu spolu s nazbieraným úrokom.


Jedinými kolaterálmi, ktoré je možné vsadiť na Aavegotchis, sú teraz tokeny ERC-20 uvedené na platforme Aave. Hneď ako je AavegotchiDAO uvedený na trh, je možné rozšíriť počet prijateľných kolaterálov.

Hodnota vzácnosti

Vzácnosť aavegotchi ovplyvňuje aj jeho hodnotu. Týmto sa zavádza pojem „vzácne poľnohospodárstvo“ aj pre ekosystém. Používatelia dostávajú odmeny za školenie vzácnych Aavegotchis a obchodovanie s nimi s ostatnými hráčmi na jeho platforme.

Ekosystém Aavegotchi

Portály

Používatelia môžu Aavegotchis iba vyvolať alebo vytvoriť prostredníctvom portálu. Za týmto stojí inteligentná zmluva, ktorá umožňuje vytváranie nových NFT. Portály je možné kúpiť v obchode Aavegotchi dapp alebo na externom trhovisku.

Pri nárokovaní Aavegotchis musia používatelia vložiť kolaterál, ktorý je pre to potrebný. Portály môžu podporovať iba privolanie jedného Aavegotchi.

Čo je $ GHST Token?

$ GHST je natívny token utility pre platformu Aavegotchi. Môžu byť použité ako prostriedok výmeny, platby poplatkov za nákup vecí, ako sú portály a nositeľné doplnky, hlasovacie funkcie a vzácne poľnohospodárstvo. $ GHST sa vyžaduje aj na razenie REALMU.

$ GHST môžu byť voľne prevádzané na iných používateľov alebo zamieňané s podporovanými tokenmi na platforme Aave.

$ GHST tokenomika

$ GHST sa bude distribuovať v 3 hlavných fázach – i) počiatočná udalosť distribúcie tokenov a ii) odmeny za správu a iii) raritné poľnohospodárstvo.

Začiatok udalosti distribúcie tokenov je naplánovaný na koniec tretieho Q20 2020 alebo začiatkom Q4 2020, rozdelený do 3 fáz: súkromné ​​kolo, kolo predpredaja a krivka viazanosti tokenov.

  • Súkromné ​​kolo – Distribuuje sa 5 000 000 tokenov GHST za cenu 0,05 DAI / GHST. Otvorené pre účastníkov s overením KYC s minimom 20K DAI, ktoré majú byť uplatnené za tokeny GHST. Celková doba nároku je 365 dní, s počiatočným uvoľnením žetónov 180. deň po ukončení kola predpredaja, po ktorom nasleduje uvoľnenie počas nasledujúcich 185 dní.. 
  • Predpredaj – Distribuuje sa 500 000 GHST tokenov za cenu 0,1 DAI / GHST. Otvorené pre účastníkov s overením KYC bez minimálneho príspevku. Nárokové obdobie je rovnaké ako súkromné ​​kolo. Finančné prostriedky zhromaždené počas predpredaja sa použijú ako likvidita v rezervnom fonde Token Bonding Curve.
  • Krivka viazania tokenov (TBC) – Otvorené pre účastníkov s overením KYC bez minimálneho príspevku. Žiadna maximálna dodávka GHST distribuovaná prostredníctvom väzbovej krivky. Žiadne blokovanie alebo oprávnenie.

Počas kola predpredaja bude $ GHST tiež vytvorený a distribuovaný do Ekosystémového fondu (1 000 000 GHST) a Tímového fondu (1 000 000 GHST). Oba fondy sú uzamknuté podľa rovnakého harmonogramu ako súkromné ​​kolo. 

$ GHST Token Utility (kredit na obrázku: Aaevegotchi Whitepaper)

AavegotchiDAO

Model správy a riadenia platformy bude podporovaný AavegotchiDAO. Tento protokol umožní používateľom rozhodnúť sa o zozname kolaterálov, ktoré môžu byť vložené do NFT, zmeniť herné parametre a dokonca obmedziť počet Aavegotchis, ktoré je možné v budúcnosti vytvoriť. Aby boli držitelia tokenov motivovaní k správe komunity, sú odmenení GHST.

Ríša Aavegotchi

Toto sa vzťahuje na metaverse pre Aavegotchisa. Realm je digitálny svet, v ktorom môžu Aavegotchis navzájom komunikovať a pripájať sa k hrám, uzatvárať inteligentné zmluvy a vyžadovať funkcie správy.

Používatelia môžu nakupovať pozemky alebo REALM vo svete Aavegotchi vkladaním žetónov GHST. Aavegotchi’s Realm je tiež spoločenskou vrstvou pre AavegotchiDAO zameranou na vytvorenie vizuálnejšej skúsenosti pre voličov komunity. V rámci tejto digitálnej skúsenosti sa Aavegotchis stretol na námestí 2D, aby prediskutoval návrhy platforiem a hlasoval.

Záver

DeFi priestor sa zdá byť pre mnohých nováčikov príliš zložitý. Táto realita môže byť odstrašujúca pre niekoho, kto sa práve nedávno dostal do sveta blockchainu, ktorý bohužiaľ predstavuje psychologické bariéry pri adopcii. Platformy, ktoré pomáhajú používateľom vstúpiť do DeFi, môžu byť všeobecne užitočnými doplnkami kryptopriestoru.

Aavegotchi je v tomto ohľade cenným konceptom, pretože má sľubný model, ktorý každému uľahčuje účasť na výnose. Gamifikácia priestoru DeFi pre každého, kto si chce namočiť prsty na produkciu úrokov, pravdepodobne neskôr pomôže pri adopcii. Projekt celkovo ukazuje obrovský potenciál v preukazovaní kapacity rôznych inovácií blockchainu, ako sú NFT a kolaterálne stávky, poskytovať spoľahlivé finančné produkty a služby..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector