Enjin je blockchainová herná platforma zameraná na vytváranie digitálnych zberateľských predmetov, ktoré sú v skutočnom vlastníctve používateľa. Platforma ponúka metódy na vytváranie digitálnych aktív (známych ako tokeny ERC1155) na použitie vo viacerých videohrách. Medzi ich použitia patrí zberateľské umenie alebo dokonca kupóny v obchode. Blockchain hranie umožňuje hráčom skutočné vlastníctvo ich predmetov v hre a ich výmena za hodnotu.

Platforma Enjin využíva technológiu Blockchain na tieto kľúčové výhody:

  • Skutočné vlastníctvo položky – s transakciami, ktoré nie je možné cenzurovať, a ktoré sú založené na blockchaine Ethereum.
  • Pohodlná výmena hodnoty – s digitálnymi položkami sa dá okamžite obchodovať alebo predávať. Peňaženka Enjin tiež umožňuje používateľom prístup k decentralizovaným burzám, ako sú Kyber Network a Changelly.
  • Rezervná hodnota – nežiaduce digitálne položky je možné „pretaviť“ do kryptomeny Enjin Coin.
  • Jedna peňaženka pre všetky položky – používatelia peňaženky Enjin uchovávajú všetky digitálne aktíva na jednom mieste.
  • ERC-1155 Token Standard – vynikajúca verzia tokenov ERC20 a ERC721. Vďaka zoskupovaniu transakcií a funkciám viacnásobného odosielania ušetrí používateľom náklady.

Čo je Enjin Coin (ENJ)?

Hodnota Enjin coin (ENJ) pochádza z prípadu použitia ako a uložená rezervná hodnota v každej položke vytvorenej na platforme Enjin. $ ENJ je zamknutý pri vytváraní položiek a prepustený keď sú veci zničené.

Položky ukladajú (uzamykajú) určité množstvo ENJ, napríklad položky, ktoré sú neslávne známe „Monolit”Skladovanie 1 155 777 ENJ. ENJ z položiek môže sa dajú vyťažiť iba zničením položka („procesom tavenia“). To vytvára situáciu, keď je čoraz viac ENJ uzamknutých a celková ponuka sa znižuje, pretože platformu využíva viac hier.

#meltismurderPopulárny mém „Melt is Murder“ odrádza od ničenia predmetov

Z hľadiska ekonomiky je ENJ vzácnym zdrojom a každá hra slúži ako „hodnotová pasca“ pre ENJ – uzamknutie rezervy ENJ a zvýšenie nedostatku $ ENJ. S obmedzenou dodávkou 1 000 000 000 $ ENJ táto kryptomena funguje ako forma „digitálneho zlata“ – jeho hodnota je určená dynamikou ponuky a dopytu v rámci herného ekosystému..

Enjinx predstavuje všetky cenné aktíva a hry na Enjin Plastofrm

Cross-game items – Enjin Multiverse

Jednou z jedinečných výhod hrania Blockchainu je schopnosť vytvárať položky, ktoré môžu vývojári používať v rôznych hrách. To znamená, že hráči môžu svoje veci prenášať medzi hrami, pretože ide o jediný svet (tiež známy ako Multiverse).

Multiverzné položky sú možné, pretože aktíva sú uložené v decentralizovanom blockchaine – takže k tejto položke majú prístup všetci nezávislí vývojári. Na podporu vývoja predmetov medzi hrami Enjin oznámil svoje najnovšie aktívum Stormwall. Je to príklad toho, čo môžeme očakávať od jeho herných predností. Stormwall je štít, ktorý sa pohybuje naprieč Enjinovým multiverzom hier.

V nasledujúcom videu vidíme Stormwall ako hrateľnú položku v 32 rôznych hrách vrátane 9Lives Arena, Age of Rust, Mačky v mechoch a ďalšie.

Prečo je mnohostranný prínos?

Jednou z najväčších otázok týkajúcich sa predmetov medzi hrami je – prečo je to prospešné pre vývojárov hier a hráčov? Pre vývojárov, podpora cross-game predmetov znamená, že získavajú výhody dodatočného vystavenia pri hrách zapojených do multivesmíru a zvýšenej retencie u hráčov, ktorí si chcú predmet vyskúšať. To je v tomto veku obzvlášť dôležité, pretože pozornosť hráčov je nesmierne cenná a to, že hráči môžu „skontrolovať“, ako položky fungujú v inej hre, drasticky zvyšujú záujem hráčov..

Pre hráčov, mať položky medzi hrami znamená, že ich predmety sú prirodzene cenné, najmä dlhodobé. To znamená, že úsilie vynaložené na získanie cenných predmetov nie je zbytočné, ak sa dajú použiť v nových pripravovaných hrách.


Ekosystém Enjin Coin

Enjin vytvorili celý ekosystém, kde môžete tieto položky vytvárať, ukladať, obchodovať a používať ich.

  • Peňaženka Enjin – Kryptomenová peňaženka na bezpečné ukladanie kryptomien, blockchainové herné aktíva a výmenu hodnoty. Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii EnjinWallet.
  • EnjinX – Blockchain explorer na prezeranie transakcií a položiek
  • Unity Plugin – Umožňuje vývojárom hier priamo implementovať a vydávať položky v hrách na viacerých platformách, ako sú iOS, Android, PC a MacOS.
  • Trhovisko – nakupovať a zoznamovať položky s bezpečnosťou inteligentných zmlúv, ktoré nezávisle uľahčujú obchodovanie.
  • Ekosystém Enjin

Enjin pre mobilné hry

Jeden z najväčších prípadov použitia nezastupiteľných žetónov je v mobilných hrách. Hodnota mobilných hier je v súčasnosti globálne ohodnotená na 63,2 miliárd USD a z roka na rok rastie (Zdroj: newzoo). Enjin má priame partnerstvo s herný engine Unity ktorá je hostiteľom sady Enjin SDK, ktorá umožňuje ľahkú integráciu prostriedkov Blockchain priamo do hry.

Enjin partnerstvá

Enjin má strategické partnerstvá s rýchlosťou prijatia Blockchain Gaming a rastom ekosystému. Po hernej stránke existuje partnerstvo s multiplatformovým herným jadrom Unity so zavedením SDK

Enjinwallet sa nedávno stala prvou peňaženkou, ktorá ponúka celý Binance Chain a všetky tokeny založené na BEP-2 (Mithril, ChangeNow).

Enjin a Samsung Partnership

Prezentácia spoločnosti Samsung na veľtrhu MWC Barcelona 2019 s10, ktorá prelomila internet

S Enjinom sa uzavreli partnerstvá výrobca smartfónov Samsung Electronics ako poskytovateľ technológie. Peňaženka Enjin priamo komunikuje s obchodom Blockchain Keystore spoločnosti Samsung, dôveryhodnou zónou pre nové zariadenia Samsung, ktorá je špeciálne navrhnutá na bezpečné šifrovanie súkromných kľúčov. Spoločnosť Samsung tiež podporí štandard tokenov Enjin ERC-1155 a zvýši prijatie nezastupiteľných tokenov založených na blockchaine.

Enjin a Microsoft Partnership

Microsoft Azure Heroes používajúci Enjin ERC 1155Microsoft Azure Heroes používajúci Enjin ERC 1155

Spoločnosť Microsoft si vybrala spoločnosť Enjin ako poskytovateľa technológie s nasadením Azure Heroes, programu, ktorý ako odmenu bude priamo používať nezastupiteľné tokeny ERC-1155. Táto odmena založená na blockchaine bude poskytnutá prispievateľom, ktorí pomáhajú vyrábať materiál pre platformu Microsoft Azure, pričom účastníkom boli udelené roztomilé odznaky. Napríklad tvorcovia, ktorí prispievajú do komunity vývojárov alebo hrdinovia obsahu, dostanú vzácnych jazvecov.

Tieto zbierkové jazvece sú dôkazom úspechu ako Azure Hero, ktorým sa môžete pochváliť na svojich sociálnych sieťach. Pretože ide o tokenizované aktíva v blockchaine, nemožno ich fingovať. Takže tu nie sú žiadne falošné úspechy ani hrdinovia!

Enjin vstúpil do hry (DeFi)

Enjin Coin (ENJ) je teraz podporovaný protokolom Aave. To znamená, že používatelia môžu vložiť ENJ do protokolu Aave a získavať úroky, zatiaľ čo ostatní si vašu ENJ požičiavajú. Protokol Aave chráni vaše vklady, pretože je riadený nemennými a transparentnými inteligentnými zmluvami Ethereum. Váš ENJ je tiež zabezpečený inými kryptomenami, ktoré zostali v protokole ako kolaterál.

Ako pripojiť peňaženku Enjin k protokolu Aave

Teraz s partnerstvom Enjin-Aave môžete priamo komunikovať s protokolom Aave so svojou peňaženkou Enjin (ktorá je podľa nášho názoru najlepšou mobilnou peňaženkou KAŽDÝ). Tu je postup: V peňaženke Enjin prejdite do prehľadávača DApp. Na vyhľadávacom paneli prejdite na app.aave.com. Kliknite na „Peňaženka prehliadača“ a keď sa zobrazí výzva na výber vášho trhu, zvoľte „Aave Market“..

Pripojte peňaženku Enjin k protokolu AavePripojte peňaženku Enjin k protokolu Aave

Enjin a BMW

Po mnohých špekuláciách spoločnosť Enjin potvrdila, že spolupracuje s BMW na integrácii výmeny tokenov Enjin Coin do aplikácie Vantage spoločnosti BMW. Aplikácia Vantage je kórejská vernostná aplikácia pre zákazníkov pre majiteľov automobilov. Používatelia môžu pomocou aplikácie platiť za tovar / služby, ako sú benzín, diaľničné poplatky a parkovné. Nebudú chýbať ani odmeny za sprostredkovanie stolovania a nakupovanie.

Nákupy v aplikácii BMW Vantage sú odmenené BMW Coins, ktoré možno použiť ako výdavky na rôzne aktivity a vymeniť ich za ENJ..

Upozorňujeme, že funkcia výmeny tokenov ešte nie je v aplikácii Vantage k dispozícii a podľa Enjina budú k dispozícii ďalšie podrobnosti, keď bude zverejnená.

Enjin vkladá nehnuteľnosť do NFT s partnerstvom LABS Group

Enjin svojím partnerstvom pomáha spoločnosti LABS Group dať nehnuteľnosť na NFT a blockchain.

Spoločnosť LABS Group bude na ťažbu nehnuteľností v blockchaine používať ťažobnú platformu NFT spoločnosti Enjin. LABS Group bude ponúkať frakcionované listiny nehnuteľností už od 100 USD, čo umožní retailovým investorom (najmä mileniálom) konečne vstúpiť na trh nehnuteľností a investovať na nich.

Ponuka nehnuteľností bude zahŕňať budovy, hotelové izby a apartmány. Všetky obchody budú prebiehať bezpečne prostredníctvom regulovanej bezpečnostnej burzy LABS.

Toto predstavuje zavedenie blockchainu do najstaršej a najväčšej triedy aktív na svete v hodnote približne 228 biliónov USD.

Enjin vstupuje na japonský trh s kryptomenami

Enjin bude PRVOU hernou kryptomenou, ktorá bude uvedená na japonských burzách kryptomeny. A smeruje priamo na vrchol s jednou z najväčších búrz kryptomien- Coincheck.

Enjin ($ ENJ) bude uvedený na Coinchecku od 26. januára 2021.

Toto je významný prvý krok pre Enjin na japonský trh. Ciele spoločnosti Enjin sú dvojaké – to, aby spoločnosť ENJ bola schválená japonskými finančnými regulačnými orgánmi, a aby podporovala prijatie platformy Enjin v japonskom hernom priemysle..

Tento zoznam bol tvorený jeden a pol roka a musel prejsť prísnym auditom a monitorovaním Japonskej asociácie pre výmenu virtuálnych mien (JVCEA) – formálne uznanú japonskými finančnými regulátormi, Japonskou agentúrou pre finančné služby (FSA). Schvaľovací proces pre kryptomeny v Japonsku je notoricky náročný a do kótovania na Coinchecku je schválených iba 15 kryptomien (vrátane Enjin)..

Japonsko má tiež veľmi konkurenčný trh s kryptomenami viac ako 20 búrz v prevádzke. Coincheck je jednou z najväčších búrz kryptomeny v Japonsku na základe objemu, ktorá bola založená v roku 2014 spolu s viac ako 1,7 milióna používateľov a počíta sa a je hrdá na to, že je najlepšie stiahnutou aplikáciou na kryptomeny v Japonsku.

Pretože spoločnosť Enjin má teraz nohy vo dverách japonského trhu, tím Enjin teraz diskutuje s rôznymi domácimi spoločnosťami a projektmi. Pretože Japonsko je priekopníkom herného sveta (myslíte si Super Mario, Pokemon a Final Fantasy), bude zaujímavé sledovať, aké inovácie môže Enjin priniesť do vesmíru.

Pozri Oficiálne oznámenie Enjina o zozname Coincheck.

Coincheck Enjin JapanEnjin sa chystá do Japonska! (Obrázok: Coincheck)

často kladené otázky

Stojí ENJ prevod žetónov na reťazci Enjin?

Enjin nie je blockchain, skôr je to projekt postavený na Ethereum. Na prenos položiek (nezastupiteľné tokeny) budete potrebovať ethereum (podobne ako fungujú tokeny ERC20). V budúcnosti Enjin preskúma ďalšie možnosti zmeny mierky (Efinity) prevody položiek zadarmo.

Aká je NAJDRAŽŠÍ položka na ENJIN

Monolit je najdrahšou položkou na ENJIN, pričom v položke je uzamknutých 1 155 777 ENJ. V čase písania tohto článku mala táto položka hodnotu 168 000 USD!

Vďaka čomu je ENJIN hodnotný

ENJIN je vzácny zdroj, ktorý sa používa na uzamknutie hodnoty do všetkých položiek vytvorených na platforme ENJIN. To znamená, že ako čas postupuje a viac hier vytvára položky na ENJIN, čoraz viac $ ENJ bude uzamknutých, čo vytvára nedostatok dodávok

Kde môžem kúpiť Enjin

$ Enj je kótovaný na všetkých významných burzách, ako napr Binance.

Ďalšie zdroje:

EnjinX – Blockchain explorer, ktorý sleduje položky Ethereum Blockchain, ERC-20 a ERC-1155

Napr – spravodajský web Enjin Games

Všetko Enjin – Skvelá stránka pokrývajúca správy súvisiace s Enjinom

Multiverse Era – Telegramový kanál o multijazyku Enjin

Castle Crypto – Pokrytie hier Enjin

AsiaCryptoToday – obal platformy Enjin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector