Kusama ($ KSM): Ako je to s Polkadotovým divokým bratrancom?

Kusama ($ KSM) si hovorí „Polkadotov divoký bratranec“. Napriek tomu je to iniciatíva, ktorá sa snaží vyriešiť obavy polkadotského ekosystému týkajúce sa kódovania zraniteľností. Spoločnosť Kusama, ktorá ide nad rámec bežného testnetu, nasadila na svoju platformu sieť zameranú na výskum a vývoj so skutočnými nákladmi pre svoju komunitu a vývojárov. Vďaka tomu sa viac podobá na sieť, bez toho, aby ste museli skutočne inovovať vývoj na hlavnej platforme Polkadot.

Pozadie

Dr. Gavin Wood založil spoločnosť Kusama s cieľom podporiť sieť Polkadot ($ DOT) vybudovaním paralelného blockchainu, ktorý umožňuje experimentovanie a vývoj za veľmi realistických podmienok. S týmto vedomím Dr. Wooda napadlo, že bude mať „kanárikovú sieť“, ktorá bude fungovať ako protokol varovania a včasnej detekcie problémov, ktorý dokáže odhaliť slabiny kódovej základne Polkadot..

V systéme Kusama je možné testovať nové funkcie, ktoré sa plánujú implementovať v hlavnom reťazci Polkadot. Rozdiel medzi Kusamou a ostatnými testovacími sieťami spočíva v tom, že rozhodnutia prijaté na platforme majú skutočné ekonomické dôsledky. Testnets poskytujú iba žetóny ihrísk, ktoré nemajú skutočnú hodnotu.

Čo je Kusama?

Kusama je Polkadotova kanárska sieť, čo znamená, že ide o protokol experimentálneho výskumu a vývoja v komunite. Jeho hlavným účelom je pomôcť vývojárom testovať a nasadiť parašutistické reťazce na projekte Polkadot alebo experimentovať s jeho funkciami riadenia a stávkovania za reálnych ekonomických podmienok..

Kanárske testovanieKanárske testovanie

Kanárske testovanie je dôležité, pretože vývojári oboch reťazcov predpokladajú, že je to najlepší spôsob, ako úplne porozumieť kritickým rizikám, ktoré sú spojené s vývojom spoločnosti Polkadot..

Ako nerafinovaná verzia Polkadotu funguje Kusama ako samostatná decentralizovaná hlavná sieť. Bude neustále fungovať, pokiaľ to komunita dovolí, pretože decentralizované systémy vo svojej podstate neobsahujú prepínače zabitia. Mohlo by sa to stať reťazou para relé do Polkadotu, nikdy sa však nezamýšľa zlúčiť so samotným reťazcom Polkadot.

Token Kusama ($ KSM)

Rodným znakom spoločnosti Kusama je KSM, ktorú môžu držitelia použiť na vklad, stať sa overovateľom alebo nominovať jedného a hlasovať okrem iného o mechanizme jeho riadenia. Ďalej je to znak, ktorý napája väčšinu mechanizmov v sieti Kusama.

Investori, ktorí si kúpili DOT počas ICO spoločnosti Polkadot, sú kvalifikovaní na získanie ekvivalentného množstva KSM v sieti Kusama.

Konsenzusový protokol: Nominovaný dôkaz o podiele

Kusama sa riadi konsenzuálnym modelom Nominated Proof-of-Stake (NPoS), kde sa validátory volia na základe ich podielov a podielov tých, ktorí za ne hlasujú. Pokiaľ je to možné, platforma vyvažuje váhu medzi validátormi pri každých voľbách.

V Polkadote sa voľba validátorov zameriava na rovnováhu medzi týmito tromi metrikami (Phragmenov algoritmus):


 • Celková suma vsadená nominovaným a jeho nominantmi
 • Kôl za minimálne vsadeným validátorom
 • Rozptyl podielu v sade.

Validátory

Aby sa používatelia mohli stať overovateľmi, musia najskôr zapojiť spoločnosť KSM. Keď už majú používatelia minimálne množstvo tokenov potrebných na to, aby sa stali kandidátmi na sadu validátorov, sú volení na základe Phragmenovho algoritmu.

V súčasnosti existuje v Kusame viac ako 130 validátorov.

Padáky

Parachains sú aplikačné špecifické dátové štruktúry zabezpečené validátormi v Polkadot Relay Chain a bežiace paralelne so sieťou Polkadot. To im umožňuje spracovávať transakcie s rýchlosťou a škálovateľnosťou blockchainu Polkadot.

Ako fungujú parašutistiAko fungujú parašutisti

Na druhej strane majú prekladatelia za úlohu udržiavať celý parašutizmus. Uzly prekladača uchovávajú všetky údaje týkajúce sa reťazca a vytvárajú nových kandidátov na bloky na overovanie a zaznamenávanie validátorov.

Podvodníci môžu mať nezávislú ekonomiku od siete Polkadot a svoj vlastný natívny token.

Správa vecí verejných

Pred vykonaním každej aktualizácie alebo revízie protokolu o nich hlasuje sieť zložená z držiteľov tokenov a Kusamovej rady. Prostredníctvom inovácií, ako sú hlasovacie systémy na reťazci a rozhodovanie na základe váhy, umožnila spoločnosť Kusama model riadenia riadený komunitou..

Funkcia riadenia sa riadi týmito postupmi:

Návrh referenda: Každé referendum obsahuje konkrétny návrh, ktorý slúži ako volanie privilegovanej funkcie. Do referenda je zahrnuté obdobie určené na hlasovanie. Môžu byť predložené držiteľmi tokenov Polkadot (DOT) a radou, alebo prevzaté z predchádzajúcich referend alebo odporúčaní Kusamovho technického výboru po schválení jeho radou.

Hlasovanie za návrh: Pri hlasovaní sú iba dve možnosti, buď „áno“ alebo „nie“. Ak návrhy dostanú väčšinu, je možné ich uskutočniť na implementáciu. Pred uzákonením návrhu sú však používatelia povinní svoje tokeny uzamknúť, kým neuplynie celé oneskorenie uzákonenia. Účelom tohto parametra je zabezpečiť, aby návrh dosiahol minimálny ekonomický buy-in a odradiť od predaja hlasov.

Sčítanie: Kedykoľvek sieť hlasuje o konkrétnych návrhoch, existujú tri scenáre. Keďže každý návrh sa líši podľa toho, či ide o návrh predložený verejnosťou alebo radou, hlasy sa tiež líšia v zaujatosti.

Kusama hlasuje zhodneKusama hlasuje zhodne

Pre každý návrh sa počet hlasov „áno“ a „ne“ zohľadňuje ako účasť, alebo celkový počet hlasovacích tokenov..

Pri pozitívnom zaujatí volebnej účasti (ak je účasť voličov nízka) je potrebných viac hlasov za návrh. Pri negatívnom zaujatí volebnej účasti si vyžaduje viac hlasov proti návrhu. A pri návrhoch Rady je potrebná iba nadpolovičná väčšina.

Rada v Kusame

Aj keď existujú aktívne subjekty, existujú aj pasívne zúčastnené strany v ekosystéme Polkadot a Kusama. Prostredníctvom reťazového subjektu pozostávajúceho zo 17 kresiel Rada rozhoduje o troch hlavných úlohách riadenia. Patria sem návrhy referend, vyčiarknutie zjavne nebezpečných referend a voľba členov technického výboru siete.

Rada v KusameRada v Kusame

Spoločenstvo v Kusame

Spoločnosť Kusama nasadila modul Spoločnosť, ekonomickú hru, ktorá sa snaží odmeniť používateľov za účasť a udržiavanie členskej spoločnosti. Odmeny sa však poskytujú v lehotách splatnosti. To znamená, že používateľ nemôže okamžite získať svoje stimuly, kým už neuplynie doba splatnosti ich nárokov.

Spoločnosti môžu potrestať členov znížením ich stimulov, ak nie sú zhromaždené. Existuje mnoho ďalších porušení, ako napríklad účasť na hlasovacích hovoroch.

Systémom štrajku môžu byť členovia, ktorí spáchali niekoľko trestných činov presahujúcich hranice, o ktorých sa rozhodlo, vylúčení zo spoločnosti..

Kusama má odteraz na svojej platforme organizovanú iba jednu spoločnosť. V budúcich aktualizáciách by však mohli pridať ďalšie.

Záver

Rast priestoru DeFi závisí od účasti jeho vývojárov a komunity za nimi. Projekty, ktoré oprávňujú vývojárov testovať nové funkcie pred skutočnou implementáciou na hlavných kanáloch, sú dôležité, najmä ak ide o bezpečnosť a spoľahlivosť konkrétnej siete..

Projekt ako Kusama umožňuje vývojárom a ich komunite hrať sa okolo platformy Polkadot a zároveň zabezpečiť, aby každá funkcia, ktorú plánujú nasadiť, bola nielen skontrolovaná, ale aj reálne testovaná..

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map