Aave protokol s ich rodným tokenom $ LEND je popredná spoločnosť v sfére decentralizovaného financovania (DeFi). Spoločnosť umožňuje svojim používateľom prístup k svojmu otvorenému a neväzobnému protokolu na vytváranie peňažných trhov a pridáva sa k rastúcemu zoznamu projektov, ako je Compound, ktoré majú masám priniesť decentralizované možnosti. Pozeráme sa na to, kto je Aave ($ LEND), jeho použitie a ako sa líši od iných projektov, ako je napríklad Compound Finance.

Čo je Aave?

Londýnska spoločnosť Aave, pomenovaná po fínskom slove „duch“, bola založená v septembri 2018 po úspešnej počiatočnej ponuke mincí (ICO) v predchádzajúcom roku za svoj token ETHLend, ktorý získal 16,2 milióna USD. Výkonný tím v rámci ETHLend migroval do Aave pri svojom založení s tým, že ETHLend sa stáva dcérskou spoločnosťou spoločnosti Aave. V januári 2020 ETHLend oznámil, že je už nie je v prevádzke a jej webová stránka by zostala aktívna iba pre súčasných používateľov, aby ukončili svoje existujúce pôžičky.

Cieľom spoločnosti Aave je vyplniť medzery, ktoré zanechali centralizovaní giganti fintechového priemyslu ako PayPal, Skrill a Coinbase. Ich hlavným produktom je Aave Protocol, otvorený a neviazaný protokol na vytváranie peňažných trhov na blockchaine Ethereum..

Kto je tím, ktorý stojí za Aaveom?

Aave má v rámci svojho tímu množstvo talentov a skúseností. Stani Kulechov (generálny riaditeľ) a Jordan Lazaro Gustave (COO) si udržali a migrovali svoje úlohy z ETHLend a svoje vedomosti priniesli spoločnosti Aave. Ich rôznorodý 18-členný tím spája bohaté skúsenosti so startupovou scénou.

Čo je Aave Protocol?

Najväčším a najintegrálnejším aspektom spoločnosti Aave je protokol Aave, ktorý bol zavedený v januári 2020. Jeho posun od ETHLend znamenal pre spoločnosť významný posun v stratégii. Od decentralizovaného poskytovania P2P pôžičiek po bazénovú stratégiu je Aave Protocol otvoreným zdrojom neväzobného protokolu, ktorý umožňuje používateľom vytvárať vlastné decentralizované peňažné trhy na blockchaine Ethereum.

Aave protokolAave protokol

Vkladatelia poskytujú likviditu vkladom kryptomien do úverových skupín, ktoré im potom umožnia úročiť. Medzitým môžu dlžníci získať pôžičky ťuknutím do týchto skupín úverov, a to buď nadmerne zabezpečeným alebo nedostatočne zabezpečeným spôsobom. Nie je potrebné individuálne splácať pôžičky, t. J. Jedného veriteľa jednému dlžníkovi. Namiesto toho sa vklady do skupiny a požičané sumy / kolaterál používajú na poskytnutie okamžitých pôžičiek na základe stavu skupiny. V súčasnosti existujú 2 peňažné trhy, na ktoré môžu používatelia vstúpiť, a to Aave a Uniswap.

Aave trhyAave trhy

Flash pôžičky

Aave má jednu vlastnosť, ktorá ho odlišuje od ostatných. Flash pôžičky umožňujú zákazníkom alebo si brať pôžičky bez akýchkoľvek záruk. Tieto rýchle pôžičky umožňujú prispôsobenú inteligentnú zmluvu na vypožičanie aktív z rezervných fondov spoločnosti Aave v rámci jednej transakcie. Pôžička sa poskytuje pod podmienkou, že sa likvidita vráti do fondu pred ukončením transakcie. Ak sa však do tej doby nesplatí, transakcia sa stornuje – čo efektívne zruší všetky kroky vykonané do tohto bodu a zaručí bezpečnosť prostriedkov v rezervnej skupine.

Funkcia Fast Loan je určená vývojárom na výrobu nástrojov, ktoré vyžadujú kapitál na účely arbitráže, refinancovania alebo likvidácie. Aave vysvetlil Spoločnosť Flash Loans tvrdí, že je „určená pre vývojárov / ľudí s určitými technickými znalosťami“ s výhodou bezrizikových pôžičiek. Spoločnosť Aave účtuje poplatok 0,09% za bleskové pôžičky.

Miera prepínania

Zmena ceny je ďalším jedinečným predajným miestom spoločnosti Aave, ktorá dorazila v priebehu mája upgrade ich pôžičkových / úrokových sadzieb. Zmena sadzby umožňuje dlžníkom prepínať medzi fixnými a pohyblivými úrokovými sadzbami, čo je niečo užitočné na nestabilnom decentralizovanom trhu. V prípade vysokých úrokových sadzieb sa používatelia zvyčajne rozhodnú pre pevnú úrokovú sadzbu, ale ak je volatilnejšia a očakáva sa, že bude nižšia, je možné zvoliť pohyblivú možnosť zníženia nákladov na prijaté úvery a pôžičky. Pevná sadzba sa môže zmeniť, ale iba vtedy, keď sa miera výnosu vkladov zvýši nad pevnú úrokovú sadzbu pôžičky, pretože systém by mohol byť nestabilný tým, že vyplatí viac, ako je vyplatené. Ak je to tak, fixná sadzba sa vyváži na novú stabilnú sadzbu. Na druhej strane, keď je variabilná sadzba nižšia ako fixná sadzba o 20%, pôžička sa automaticky zníži, aby zohľadnila rozdiel.

Ktoré kryptomeny sú prepojené?

Na serveri Aave je k dispozícii 19 žetónov. Patria sem DAI, USD Coin (USDC), TrueUSD (TUSD), USDT Coin (USDT), sUSD, Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH), token základnej pozornosti (BAT), Kyber Network (KNC), ChainLink (LINK ), Decentraland (MANA), Maker (MKR), Augur (REP), SNK, Enjin Coin (ENJ), REN, WBTC Coin (WBTC), Yearn.finance (YFI) a Ox Coin (ZRX).

Poznámka: Každé dielo má inú požiadavku na kolaterál. Je to z dôvodu rozdielov v volatilite cien. Stablecoiny prirodzene dávajú pomery pôžičiek k hodnote vďaka svojej cenovej stabilite. Úplný rozpis procesu klasifikácie Aave nájdete v ich Rámec rizika.

Okrem týchto tokenov existuje aj natívny token, ktorý Aave používa, a ktorý sa nazýva Lend. Vysvetlenie a analýza tokenu nájdete nižšie.

LEND ($ LEND) token

Token kryptomeny LEND, ktorý sa často označuje aj ako ETHLend, sa po ukončení operácií spoločnosťou ETHLend v januári tohto roku pretočil a stal sa natívnym tokenom spoločnosti Aave. Aj keď si názov ponechal, nová verzia programu Lave od spoločnosti Aave sa do značnej miery líši od predchádzajúcej.

Metriky tokenov LENDMetriky tokenov LEND

Kľúčové metriky Binance v službe Lend

Tokeny $ LEND postavené na štandarde ERC-20 možno použiť na zníženie poplatkov. Žetóny sú spálené z poplatkov vybraných z protokolu Aave, pričom sa využíva približne 80% poplatkov za platformu. Zdá sa, že to naznačuje, že tokeny požičiavania budú mať časom vyššiu hodnotu. Majitelia LEND môžu tiež požadovať poplatky za protokol výmenou za to, že budú vystupovať ako prvá línia obrany v prípade udalostí likvidity škodlivými dlžníkmi.

Tokeny $ LEND možno navyše použiť na hlasovanie o návrhoch na vylepšenie Aave (AIP). Držitelia LENDU môžu navyše hlasovať so svojím LEND uloženým na platforme Aave, aj keď sa v súčasnosti používa ako zábezpeka. Táto funkcia je v súčasnosti pred spustením v testovacej sieti Ropsten pred spustením v hlavnej sieti Ethereum. Je to preto, aby komunita Aave mohla hlasovať o návrhoch bez vysokých nákladov na plyn, vyskúšať modul a poskytnúť spätnú väzbu tímu Aave pred jeho formálnym spustením. Je tiež potrebné poznamenať, že výsledky všetkých hlasov v sieti testnet sa z dlhodobého hľadiska nepovažujú za platné.

Hlasovanie o AaveHlasovanie o Aave

Ako požičať Aave

Vkladanie a zarábanie úrokov na Aave je jednoduchý proces. Skôr ako začnete, musíte navštíviť https://app.aave.com/ a pripojte sa pomocou peňaženky web 3.0, napríklad Metamask, Coinbase Wallet alebo Fortmatic.

Vklad je jednoduchý, jednoducho si vyberte požadované aktívum, do ktorého chcete investovať, a potom umožnite spoločnosti Aave prístup k danému aktívu. Po spracovaní transakcie a potvrdení úrokovej sadzby môžete zmeny sadzieb skontrolovať v aplikácii Aave. Tokeny s výnosmi sa nazývajú aTokens, ktoré sú podobné ako tokeny Compound’s C..

Tokeny generujúce úroky

Medzi tokenmi zlúčeniny a aToken sú určité rozdiely. Tou hlavnou je to, že si aToken ponechajú cenu svojich podkladových aktív a zvýšia množstvo vlastnených tokenov, keď cena stúpne, namiesto zvýšenia ceny tokenov.

Aave vs Compound ($ COMP)

Compound Finance aj Aave sa javia ako dve najlepšie platformy na požičiavanie DeFi. Oba však majú jedinečné vlastnosti, ktoré ich odlišujú. Spoločnosť Compound má ako použiteľné aktívum USDT, ale Aave má v ponuke širšiu škálu tokenov. Pre spoločnosť Aave im ich nové úrokové sadzby a regulácie, ako napríklad zmena sadzby, poskytli mierny náskok. Pre prvých používateľov ponúka Aave skvelé stimulačné sadzby. Sadzby za požičiavanie a poplatky za požičanie sú však v priemere s Aave vyššie. Či tak alebo onak, Aave sa ukázal ako dobrý prírastok do komunity Defi a mal by sa stať populárnym. Viac informácií o zlúčenine ($ COMP) si môžete prečítať tu.

Kľúčové vlastnosti Aave 2.0

Aave 2.0 bol oznámil 14. augusta 2020. Aave Market teraz ponúka 19 aktív a trh Uniswap ponúka ako zábezpeku rôzne páry Uniswap. Platforma sa tiež rozrástla na viac ako 15 000 používateľov. Tu sú niektoré z kľúčových nových funkcií, ktoré možno očakávať vo fáze 2 programu Aave.

Plaťte kolaterálom

Ak chcú používatelia v súčasnosti splácať pôžičku časťou svojho kolaterálu, musia urobiť 4 samostatné transakcie podľa niekoľkých protokolov: výber kolaterálu, zakúpenie požičanej kryptomeny, splatenie dlhu a odblokovanie všetkého zloženého kolaterálu. Vďaka tejto novej funkcii môžu používatelia služby Aave znižovať alebo uzatvárať svoje pozície priamymi platbami kolaterálom v 1 transakcii.

Tokenizácia dlhu a delegovanie natívneho úveru

Pozície dlhov používateľov budú tokeny, tj. Používatelia dostanú tokeny, ktoré predstavujú ich dlh. Toto umožňuje delegovanie natívneho úveru v rámci protokolu Aave, okrem ďalších funkcií, ako je napríklad natívna správa pozícií zo studených peňaženiek a stratégie poľnohospodárskeho výnosu špecifické pre používateľa.

Vklad s fixnou sadzbou

Vklady v Aave môžu vytvárať predvídateľné úrokové sadzby, ktoré nie sú viazané na variácie trhu.

Vylepšená stabilná sadzba pôžičky

To ďalej zabezpečí predvídateľnosť úrokových sadzieb uzamknutím ich úrokovej sadzby z úveru na určité časové obdobie.

Súkromné ​​trhy

Aave umožní správe otvoriť súkromné ​​trhy a otvoriť tak súkromné ​​trhy na podporu všetkých typov tokenizovaných aktív. Tím Aave taktiež pracuje na spolupráci s RealT, ktorá prinesie hypotéky na Ethereum.

Vylepšené aTokens

aTokens sú úrokové žetóny spoločnosti Aave, ktoré sa razia pri uskutočnení vkladu a následne sa pri uplatnení spália. AToken je naviazaný 1: 1 na hodnotu podkladového aktíva uloženého v Aave. V Aave 2.0 bude teraz verzia 2 aToken, ktorá integruje EIP 2612, ktorá umožňuje bezplynové schvaľovanie.

Optimalizácia plynu

Táto funkcia je v súčasnosti v prevádzke a povedie k výraznému zníženiu transakčných nákladov na väčšinu interakcií na serveri Aave. Pri niektorých interakciách môžu byť náklady na plyn dokonca znížené o 50%. Aave verzie 2 bude tiež implementovať natívnu podporu GasToken.

Bezpečnosť

Vo verzii 2 bol zjednodušený interný dizajn, vylepšená je aj architektúra, takže je kompatibilnejšia s formálnym overením. Aave tiež spolupracuje s poprednými audítormi, ako sú Consensys Diligence a Certora – popredná spoločnosť v technológiách automatického overovania.

Natívne obchodné funkcie

Aave v2 zavedie pre používateľov možnosť natívne obchodovať so svojou dlhovou pozíciou z jedného aktíva na druhé, t. J. Môžete si požičať DAI, a ak bude USDC požičiavať lacnejšie, môžete zmeniť svoju dlhovú pozíciu na USDC v jednej transakcii.

Používatelia môžu tiež obchodovať so svojimi uloženými aktívami v rámci rôznych kryptomien podporovaných spoločnosťou Aave, aj keď sa používajú ako kolaterál.

Obchodovanie s maržami je tiež predstavené vo verzii 2, takže používatelia môžu priamo využívať dlhé a krátke pozície využívajúce pákový efekt bez použitia služieb tretích strán. Naopak pri poskytovaní marží môžu poskytovatelia likvidity zvýšiť váhu svojich vkladov, aby využili príležitosti.

Správa vecí verejných

Verzia Aave 2 tiež predstavuje niekoľko nových funkcií riadenia. Teraz môžu držitelia tokenov AAVE delegovať svoju váhu hlasovania na inú adresu. Aave je presvedčený, že to môže viesť k vzniku protokolových politikov, ktorí budú zastupovať záujmy svojich kolegov a delegovať im svoje hlasy. Ale na rozdiel od väčšiny zastupiteľských demokracií, ktoré dnes vidíme na celom svete, je delegovanie hlasov tekutá demokracia, čo znamená, že používateľ môže delegáciu okamžite odvolať v jednej transakcii, ak si to želá.

Tím Aave tiež uznáva bolestivé body potreby presunu tokenov na iné miesto, aby sa mohli podieľať na riadení. Takže Aave teraz umožňuje používateľom mať možnosť podpisovať správy z ich studenej peňaženky, aby sa mohli podieľať na správe Aave. To následne zníži bezpečnostné riziko.

Referencie:

AsiaCryptoToday: https://www.asiacryptotoday.com/aave/

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me