Vlnenie – Ripple Tvýkupné Protocol je systém vyrovnania v reálnom čase navrhnutý na to, aby ho banky mohli používať na výmenu meny, prevody a hrubé vyrovnanie. Cieľom je nahradiť starodávne systémy ako SWIFT – ktorý bol vyvinutý v roku 1972 a dnes ho používa väčšina bánk. Protokol Ripple ponúka významné výhody v rýchlosti prenosu aj v sledovaní prenosu. Ripple využíva technológiu distribuovanej účtovnej knihy, podobnú bitcoinu. V porovnaní s bitcoinmi je posielanie v hromadnej sieti rýchlejšie a lacnejšie. Existuje však jeden významný kompromis, ktorým je nedostatok decentralizácie. Sieť Ripple je uzavretá a nemôže sa k nej pripojiť žiadny používateľ – čo znamená, že existuje značná centralizácia.

x Aktuálne zúčtovanie medzi bankami

XRP – Kryptomena XRP je bežne zamieňaný s Ripple Protocol (tiež nazývaným Ripple) vydaným Ripple Labs. The XRP je vydaný token, ktorý využíva sieť Ripple – je možné ho poslať mimoriadne rýchlo a s nízkymi poplatkami. Je však potrebné poznamenať, že XRP je nevyžaduje sa aby sieť fungovala a nie je ani potrebné, aby ju banky používali, ak sa rozhodnú prijať Ripple. V skutočnosti komunikácia xCurrent medzi bankami nepoužíva XRP.

Zvlnenie loga

Ripple Currency (XRP) vs Ripple Protocol

Začnime teda jedným zmätočným faktorom. Takže musím rozlišovať medzi transakčným protokolom Ripple (ktorý sa používa medzi bankami a inými podnikmi) a obeživo vydanou menou XRP. Keď uvidíte, že zisk Ripple získava v skutočnosti XRP, menu, ktorú vydal Ripple. A toto sa v skutočnosti úplne líši od sieťového protokolu alebo protokolu Ripple. Oba majú rovnaké meno a som si istý, že to určite zmiatlo veľa investorov.

Ripple Protocol

Začnime teda transakčnou sieťou známou ako Ripple. Protokol Ripple je teda založený na technológii, ktorá je podobná blockchainu, ale nie úplne rovnaká. Nevyžaduje žiadnu ťažbu a je založená na konsenzuálnej sieti namiesto toho, aby čelila spotrebiteľovi, čo je bitcoin. V zásade je to pre bežného človeka.

Zvlnenie využívajú výlučne veľké inštitúcie, ako sú banky. Celá myšlienka Ripple je umožniť bankám prevádzať akýkoľvek druh aktív, či už to sú meny, USD, Euro, zlato alebo akékoľvek iné aktíva, ako napríklad lietadlá. Môžete ich previesť medzi inými inštitúciami takmer okamžite. Toto konkuruje systémom, ako je napríklad swift. Takže ak ste niekedy kúpili bitcoin bankovým prevodom, budete vedieť, aké bolestivé to je. Musíte kontaktovať svoju banku a odoslať transakciu na rýchly bankový kódový účet, čo môže trvať až dva až tri dni a bude tu spojených veľa poplatkov za transakciu pre odosielateľa aj príjemcu. Spoločnosť Ripple má priniesť revolúciu v poskytovaní takmer okamžitých transakcií za sekundu pre inštitúcie, ako sú banky. Už ho prijalo niekoľko veľkých bánk a

XRP – mena zvlnenej siete (xRapid)

Takže teraz, keď som vysvetlil, čo je transakčný protokol Ripple, prejdime k Ripple XRP. XRP v skutočnosti vydáva Ripple Labs a je formou kryptomeny, s ktorou sa dá obchodovať a nie je „ťažená“. Existuje teda konečný počet zvlnení a toto množstvo skutočne vydáva spoločnosť stojaca za spoločnosťou Ripple s názvom Ripple Labs.

XRP sám o sebe nemá žiadne súvisiace súvisiace aktíva ani hodnoty, napr. Nie je viazané na USD alebo zlato. Môže sa skôr použiť ako inštitucionálna mena v inštitúciách. Má jednu obrovskú výhodu v tom, že transakčné náklady sú veľmi, veľmi nízke (na rozdiel od bitcoinu, ktorý v súčasnosti dosahuje transakčné poplatky 1,5 USD).

xCurrent nepoužíva XRP

Ripple Labs vyvinuli dve rôzne technológie zamerané na riešenie prevodu hodnoty medzi národmi. Xcurrent je podniková technológia zameraná na banky, ktoré umožňujú okamžitý prevod hodnoty. Táto technológia nepoužíva menu XRP, ale je hlavnou knihou na prevod hodnoty v mene, ktorú si banka vybrala.


Je XRP centralizované

Transakcie XRP je možné potvrdiť veľmi rýchlo kvôli malému počtu validátor uzly v sieti. Sieť XRP nie je otvoreným konsenzom, takže iba a malý počet validátorov (~ 30 validátorov) transakciu je potrebné oznámiť skôr, ako sa považuje za „potvrdenú“. Navrhovatelia XRP ho chvália za potvrdenie za menej ako 1 sekundu, zatiaľ čo odporcovia poukazujú na centralizovanú architektúru a nedostatok odporu voči cenzúre. Transakcie XRP je možné vrátiť späť a účty je možné zmraziť – podobne ako je možné zmraziť tradičné bankové účty.

Obavy z Ripple

Ak teda pôjdeme ďalej, XRP sa v súčasnosti vydáva iba na menej ako 40% z jeho celkovej sumy. Zvyšné množstvo (mínus 20%, ktoré si ponechajú tvorcovia Ripple) je v držbe Ripple Labs na distribúciu, kedykoľvek a podľa vlastného želania. To je vlastne trochu zaujímavé, pretože na rozdiel od mnohých decentralizovaných mien hrá Ripple Labs obrovskú úlohu v distribúcii XRP. Ripple Labs je vlastne spoločnosť, ktorá sa veľmi líši od bitcoinu, kde je bitcoin plne decentralizovaný a nemá centrálny kontrolný orgán. Spoločnosť Ripple Labs je registrovaná v mnohých krajinách a mohla by byť žalovaná a zadržaná v policajnej väzbe. To sa opäť veľmi líši od iných technológií.

Takže to je málo informácií týkajúcich sa protokolu Ripple a XRP. Som si istý, že to môže byť pre niektorých ľudí trochu mätúce, a pretože technológia a mena zdieľajú rovnaký názov, mohlo by to byť nepochopené. Dúfam, že vám to trochu objasní, čo je protokol Ripple a čo je XRP.

Môžete si kúpiť Ripple (XRP) na Binance – https://www.binance.com/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector