OIN Finance ($ OIN): Prvý vstup spoločnosti DeFi do ontológie

OIN Financie ($ OIN) vymyslel spôsob, ako vybudovať projekt Decentralized Finance (DeFi), ktorý sa snaží dodať to, čo dokáže aj väčšina produktov Ethereum, ale na inom blockchaine – sieti Ontology. To môže potenciálne vyriešiť problémy s preťažením blockchainu a zvyšovaním poplatkov za plyn, čo je v poslednej dobe dôvod na obavy a skutočná prekážka masového adopcie..

Ako prvý projekt DeFi bežiaci na ontológii je zaujímavé vedieť, čo urobili a čo majú v pláne v nadchádzajúcich mesiacoch.

Prezrite si naše vysvetľujúce video o OIN Finance:

Pozadie

Renard Zhang, generálny riaditeľ OIN Finance a jeho tím začali projekt s trojstupňovou misiou propagácie DeFi, stať sa bránou pre DeFi a pomôcť mu prerásť na vyspelejší trh. Tím pomohol obnoviť vývoj decentralizovanej technológie z ethereového ekosystému do blockchainu Ontology.

Čo je to OIN Finance?

OIN Finance je ekosystém DeFi zameraný na poskytovanie pôžičkovej platformy pre rezervy likvidity nad sieťou Ontology. Jeho účelom je vytvoriť medzirezortnú interoperabilnú platformu pre služby, ako sú požičiavanie, požičiavanie, výmena a razenie stablecoinov..

Pomocou OIN môžu používatelia zvyšovať likviditu na svojich vlastných decentralizovaných burzách (DEX) a budovať svojich vlastných tvorcov trhu prostredníctvom OINSwap. Ďalším projektom vo vnútri ekosystému OIN je OINLend, kde si používatelia môžu požičiavať alebo požičiavať aktíva kryptomeny.

Ďalšie služby dostupné v ekosystéme sú OINWallet, OINDAO a USDcoin stablecoin. Prostredníctvom mostovej technológie OIN môžu byť tieto služby postavené na platforme prístupné aj pre komunitu Ethereum.

OIN sa zatiaľ zameriava na budovanie ontologickej siete, aby poskytovala nízkonákladové služby a zároveň sa vyhla problémom s preťažením, s ktorými sa v blockchaine Ethereum stretávajú používatelia, a to ešte nedávno. Keď bude mať projekt na platforme ONT DeFi dostatočne silnú používateľskú základňu, môžu sa posunúť v ďalšom rozširovaní projektu.

Cesta pre OIN je v prvom rade vybudovať komunitu prvých používateľov a dať im príležitosť stať sa súčasťou počiatočnej skupiny účastníkov. Potom môže byť sprístupnený širšej verejnosti.

Cross-chain interoperability

Architektúra OIN umožňuje prepojenie niekoľkých blockchainov nielen svoju vlastnú platformu, ale aj celý priestor DeFi. Jeho cross-chain design otvára platformu pre ďalšie existujúce siete a rozširuje ponuku pre obrovské množstvo používateľov.

Decentralizácia

Prijatím konsenzuálneho algoritmu spoločnosti Tendermint môžu uzly fungovať bez problémov a zároveň sa snažia dosiahnuť konsenzus. A prostredníctvom vlastného stablecoinu existuje dostatok stimulov pre uzly, aby naďalej zabezpečovali a udržiavali zdravie siete.


Bezpečnosť údajov

OIN používa na zabezpečenie údajov svojich používateľov certifikát Merkle. V takomto nastavení budú všetky informácie o akciách iniciovaných nad blokom reťazca Ethereum uložené v bezpečnom rade kódov, aby ich nebolo možné odpísať späť na.

Finančné služby OIN

Pool OINSwap V1

OIN spustí prvý DEX v oblasti ontológie, čo umožní používateľom ontológie pohodlne obchodovať so svojimi tokenmi ONT s tokenmi podporovanými OIN. Swapový fond napája celý DEX, zatiaľ čo jeho ceny sú určované prevládajúcimi trhovými podmienkami. Bazény V1 a V2 sú momentálne v prevádzke a zatiaľ nie je k dispozícii žiadny oficiálny dátum spustenia.

OIN swap bazén v1OIN swap bazén v1

Pool OINSwap V2

Hneď ako je most medzi reťazcami úspešný a prostriedky ERC-20 môžu bežať do a zo siete Ontology, môžu začať prevádzku fondu O2 Swap’s V2. Tu sa OIN tokeny používajú na vyjadrenie hodnoty niektorých tokenov do OIN Swap.

OIN Swap v2 pool

OIN peňaženka

Peňaženku OIN možno použiť na ukladanie tokenov podporovaných sieťou Ontology and Ethereum. Hneď ako bude dokončená druhá fáza projektu, ktorá spočíva v úspešnom spustení mosta Ontology-Ethereum, bude mať OIN peňaženka prístup k ďalším projektom DeFi na báze Ethereum. Jedná sa o protokoly ako Curve, Balancer alebo Compound.

OIN peňaženkaOIN peňaženka

USDO

USDO je stablecoin siete, viazaný na americký dolár. Je to prvý decentralizovaný stabilný token postavený na vrchole Ontology. USDO je krytý natívnym tokenom spoločnosti Ontology, ONT.

Stabilnýcoin je možné použiť na vklad do OIN Swap alebo OIN Lend pool na získanie ziskov z vkladov a ťažby likvidity..

$ OIN Token

Token OIN je natívnym aktívom OIN Finance. Bude sa používať ako riadiaci token, ako aj na zabezpečenie kolaterálových odmien a zúčtovacích kompenzácií.

Prostredníctvom tokenu OIN platforma implementuje model riadenia komunity pre riadenie operácií. Token možno zložito použiť na úhradu transakčných poplatkov, stávok alebo komunitného hlasovania.

Token OIN je nesmierne populárny. Verejný predaj tokenu bol zhruba 50-krát predplatený a spustili ho spoločnosti Uniswap a Bitmax a BiBox 3. septembra 2020. Tých pár šťastlivcov, ktorí sa mohli dostať do verejného predaja, si kúpili svoje OIN tokeny za 0,08 USD a vzhľadom na ceny OIN je v čase písania tohto článku takmer 1 USD, títo držitelia majú všetky dôvody na extázu.

OIN DAO

OIN DAO má tiež schopnosť vydávať USDO. Pretože USDO je zabezpečený spoločnosťou ONT, má svoj vlastný fond v platforme Ontology. Tí, ktorí majú ONT, môžu raziť USDO pri počiatočnej miere zabezpečenia 300%.

Zúčtovací mechanizmus (podobne ako fungujú likvidácie v spoločnosti MakerDAO) sa naštartuje, ak kolateralizácia USDO klesne pod 180%. Ak si však používatelia neprajú požičať alebo požičať USDO, môžu ich poslať na OIN Swap alebo OIN Lend na ťažbu likvidity.

OIN výpožička

Poskytovanie úverov je decentralizované na platforme OIN. Prostredníctvom inteligentných zmlúv môžu veritelia aj dlžníci bezpečne vložiť tokeny, aby sa stali podkladovými aktívami na platforme. Potom si OIN vyberá medzi rôznymi tokenmi podporovanými sieťou Ethereum a Ontology, aby razil OIN tokeny pri konkrétnom výmennom kurze.

U pôžičiek sa vyžaduje minimálna nadmerná záruka vo výške 150%, podobne ako v prípade iných protokolov o pôžičkách DeFi. Úrokové poplatky sa určujú automaticky na základe inteligentných zmlúv na základe rôznych trhových faktorov, ako je ponuka a dopyt.

Úroky sa akumulujú na blok a jeho časť sa uchováva v rezervách. Umožní sa tak veriteľom vybrať si svoje symbolické vklady, ak si to želajú.

OIN reťaz

Reťazec OIN je vrstva postavená na vrchole platformy OIN, ktorá je navrhnutá na podporu funkcie interoperability krížového reťazca protokolu. Pomôže to integrovať projekty DeFi spoločnosti Ethereum a dodať tak ďalšie aktíva do siete Ontology.

Bude to multifunkčný adaptér, ktorý premostí ethereum aj ontológiu, ako aj ďalšie verejné reťazce v ďalšom vývoji.

Ťažba a vklad likvidity

Polovica celej dodávky tokenov OIN sa generuje z ťažby a vkladania likvidity. Zásoba vytvorená prostredníctvom stakerov bude pochádzať z kolaterálových združení USDO zhromaždených na platformách OIN DAO a OIN Lend.

OIN tokeny, ktoré sú vytvorené pomocou ťažby likvidity, budú vložené do OIN Swap poolov. Len čo bude fond OIN Lend k dispozícii so zavedenou architektúrou krížového reťazca, môžu sa vkladať aj tokeny vyhovujúce ERC-20..

Presne 40% všetkých vyťažených tokenov je distribuovaných každý deň prostredníctvom vkladových odmien, zatiaľ čo zvyšných 60% bude distribuovaných ako odmeny za ťažbu likvidity. Prostredníctvom OIN DAO môže komunita rozhodnúť, ako posunúť pomer pridelenia denných odmien pre sieť.

Záver

Ako jeden z priekopníkov spoločnosti DeFi v sieti Ontology sa výhľad OIN Finance javí čoraz pozitívnejší, najmä s rastúcimi poplatkami spoločnosti Ethereum za plyn. Zatiaľ čo počet projektov DeFi spustených na blockchaine Ethereum sa každý deň zvyšuje, naďalej je prevládajúcim záujmom to, či môžu naďalej udržiavať svoje operácie..

Vytvorenie úspešného dôkazu koncepcie na vrchole ďalších platforiem pre projekty DeFi môže byť užitočné pre komunitu a celý krypto priestor ako taký. Koniec koncov, iba pridáva ďalšie možnosti pre používateľov, aby preskúmali služby, ktoré najlepšie zodpovedajú ich potrebám.

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete pre obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma Defi všetko v jednom
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map