SIEŤ DOSU ($ DOS) je škálovateľná sieť vrstvy 2, ktorá ponúka decentralizovanú službu Oracle Service, ktorá bezpečne a spoľahlivo zhromažďuje údaje, udalosti a výpočtový výkon v reálnom svete a dodáva ich do blockchainových systémov. Okrem toho, že umožňuje blockchainom interagovať s externými dátami, sieť umožňuje aj komunikáciu medzi blockchainmi.

V tejto príručke sa bližšie pozrieme na sieť DOS, jej prípady použitia, stimuly pre baníkov, architektúru a dve jej hlavné súčasti..

Pozadie

Vývoj siete DOS Network umožnila technológia blockchain so zvláštnym zameraním na inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie (Dapps). V súčasnosti sa týmto dvom oblastiam venuje zvýšená pozornosť, ale má iba hmatateľné výsledky. Systém DOS sa snaží prispieť do krypto priestoru komercializáciou Dapps a podporou rozsiahleho prijímania inteligentných zmlúv.

Za týmto účelom projekt predpokladá scenár, v ktorom môžu inteligentné zmluvy nezávisle načítať údaje z internetu a aktivovať programovacie rozhrania webových aplikácií (API). Pozadie protokolu je navyše závislé od toho, aby boli výpočty v reťazci lacnejšie a aby sa zvýšila škálovateľnosť.

To by okrem iných aplikácií umožnilo komercializáciu školenia modelu umelej inteligencie, násobenia matíc a 3D vykresľovania pomocou inteligentných kontraktov.

Celý projekt podporuje Nadácia DOS spolu s niekoľkými kľúčovými partnermi vrátane spoločností QuarkChain, BKEX, Ultrain, Meter SERO, IOST a Enterprise Ethereum Alliance (EEA)..

Čo je to sieť DOS?

Sieť DOS je decentralizovaná sieť služieb Oracle, ktorá má posilniť prepojenie systémov založených na blockchaine s údajmi z reálneho sveta. Je zostavený ako škálovateľný protokol vrstvy 2, ktorý ponúka decentralizované príklady údajov.

Čo je sieť DOS?Čo je to sieť DOS?

Protokol je tiež zostavený tak, aby bol reťazovo agnostický a úplne decentralizovaný. Preto je kompatibilný so všetkými existujúcimi smart blockchainmi kontraktov. To umožňuje sieti DOS fungovať ako distribuovaný výpočtový Oracle, ktorý je overiteľný a použiteľný zavedenými blockchainmi, ako sú Tron a EOS..

Ďalej je sieť horizontálne škálovateľná, čo znamená, že čím viac uzlov beží v jej systéme, tým väčší je jej výpočtový výkon. Pretože je decentralizovaný a navrhnutý s kryptoekonomickým modelom, sieť DOS je odolná voči útokom sybil a iným kybernetickým útokom..

Hlavné časti siete DOS

Sieťové kľúčové komponenty systému DOSSieťové kľúčové komponenty systému DOS

Sieť DOS má vo svojom systéme dva kľúčové komponenty: časti reťaze a časti mimo reťazca.

Na reťazi


Sieťový reťazec sa zaoberá všetkým, čo je na blockchaine. Je vyrobený zo súboru kontraktov protokolu, ktoré sa zaoberajú výpočtovým overením výsledkov, vkladaním uzlov, spracovaním platieb a ďalšími funkciami na podporovaných blockchainoch..

Pre jednoduchšie použitie majú zmluvy jednotné užívateľské rozhranie naprieč reťazcami.

Mimo reťazca

Off-chain systém siete DOS sa zameriava na klientsky softvér prevádzkovaný tretími stranami pri hľadaní ekonomických výhod. Softvér je vyrobený okrem iného z modulu adaptéra blockchain, z konsenzuálnych modulov skupiny mimo reťazca. Všeobecne má časť mimo reťazca distribuovaný informačný kanál a výpočtový Oracle.

Mainnet siete DOS: Caelus

Mainnet siete DOS - CaelusMainnet siete DOS – Caelus

10. júla 2020 bol oficiálne uvedený do prevádzky mainnet DOS Network Caelus. Mainnet so sebou priniesol overiteľné výsledky v reálnom čase, vylepšené zabezpečenie a škálovateľnosť. Uvedenie na trh navyše sprevádzal prieskumník blockchainu, ktorý používateľom umožňuje vyhľadávať dostupné informácie na reťazci.

Sieť DOS: Prípady použitia

Preklenutie priepasti medzi decentralizovanými systémami a údajmi z reálneho sveta vedie k mnohým lákavým prípadom použitia. Aj keď sú nástroje pre systém DOS neobmedzené, je možné ich zhrnúť do týchto častí:

Distribuované deriváty

Finančným zmluvám medzi jednotlivcami môže brániť nedostatok dôvery, najmä pokiaľ ide o decentralizovanú platformu. Na podporu stability sa inteligentná zmluva stará o krátke a dlhé pozície derivátu.

Aj keď ďalšie projekty, ako napríklad Decentralized Derivative Association, pracujú na rozšírení využívania inteligentných zmlúv na trhu s derivátmi, sieť DOS má stále svoje miesto. Protokol je možné použiť na bezpečný prístup a napájanie zmlúv hodnotami zúčtovania a informačnými kanálmi cien.

Externé údaje stablecoinu

V tejto súvislosti je Tether (USDT) vylúčený z rovnice, pretože je vydávaný centralizovanou spoločnosťou a je možné s ním manipulovať.

Tu rozpoznávame napríklad DAI a kUSD, čo sú stablecoiny viazané na podkladové aktívum. Výsledkom je, že tieto meny potrebujú systémy ako DOS Network, aby dôveryhodne poskytovali údaje, napríklad aktuálny výmenný kurz svojich podkladových aktív.

Decentralizované požičiavanie

Decentralizované financovanie (DeFi) prinieslo veľkú dynamiku decentralizovaným úverom. A aby sa zabezpečil spravodlivý proces vypožičania, je možné použiť protokol DOS na poskytnutie trhových sadzieb a sledovanie ekvivalencie medzi požičanou a poskytnutou kolaterálom.

Môže sa tiež použiť na sledovanie úverových podmienok a na aktiváciu likvidácie.

Distribuované poistenie

Poistenie je jedným z popredných odvetví, ktoré by z blockchainovej technológie veľmi profitovali. Pri projektoch, ako je Etherisc, zaoberajúcich sa poistením plodín, poistením oneskorenia letu, je možné využiť protokol DOS na ich napájanie požadovanými externými údajmi..

Sieť DOS umožňuje upisovanie poistných zmlúv a rozhodovanie o výplatách decentralizovaných poistných aplikácií poskytovaním požadovaných externých údajov.

Distribuované kasíno

V prípade bežných kasín s až 15-percentným podielom na hodnote sú decentralizované kasína odpoveďou na spravodlivosť, transparentnosť a takmer okamžité výplaty. Ale keďže generovanie náhodných čísel je jadrom každej kasínovej hry, je ťažké poskytnúť overiteľné náhodné čísla na blockchainových systémoch.

Sieť DOS môže vyriešiť tento problém tým, že napája Dapps overiteľnými a zabezpečenými náhodnými číslami, ktoré sú nezastaviteľné, nezmeniteľné a nestranné.

Trhy decentralizovanej predikcie

Môže to byť čokoľvek, od volebných predpovedí po športové stávky. Decentralizované veštidlá poskytované systémom DOS môžu pomôcť bezpečne a rýchlo vyriešiť tieto typy sporov.

Škálovateľnosť vykonania decentralizovaného výpočtu

Systém môže používateľom umožniť vyhnúť sa nákladným výpočtom na reťazci a ponúknuť súkromie výpočtovým úlohám. Vďaka nízkym nákladom a súkromným analýzam môže DOS Network vylepšiť škálovateľnosť na Etherea a ďalších podporovaných platformách inteligentných kontraktov.

Token DOS ($ DOS): Čo to je?

Sieť DOS ($ DOS) má natívnu virtuálnu menu, ktorá vyhovuje štandardom ERC-20. Token sa používa na riadenie aj na stimulovanie účastníkov siete. Medzi účastníkov siete patria vývojári Dapp, bežci uzlov a prémioví poskytovatelia údajov.

Dodávka tokenov DOS je pevne obmedzená na jednu miliardu. Tokeny DOS boli pridelené na ťažobné stimuly (35%), budovanie ekosystémov (19%), propagáciu komunitných tokenov (1,5%), súkromný predaj (14,5%), tím (15%), základná rezerva pre marketing, právne, PR & atď. (10%) a poradca (5%).

17. augusta 2020 oznámila sieť DOS 2 vylepšenia tokenovej ekonomiky DOS: odmeny za likviditu a pálenie tokenov.

Odmeny za likviditu

Tím poskytne každých 7 dní 100 000 žetónov DOS z rezervy základne ako odmeny za likviditu, z ktorých 50% bude odmenených do fondu DOS / ETH na Uniswap V2 a 50% do fondu DOS / USDC na Balanceri.

Spaľovanie tokenov

Každých 7 dní bude spálených ďalších 100 000 žetónov DOS z rezervy nadácie. Okrem toho budú podiely, ktoré vzniknú základným uzlom (konkrétne Gaia, Zeus, Héra, Ares, Athéna, Apollo, Múzy, Hádes, Poseidón, Odin, Thor, Loki a Oráfie v Delfách), spálené každých 14 dní a nevstúpia do nich obeh.

Ďalšie informácie nájdete na stránke tu.

Záver

Interakcia systémov založených na blockchaine s údajmi z reálneho sveta je kľúčom k výbušnému prijatiu blockchainu. To sa môže stať v sektoroch ako poisťovníctvo, kasína, predikčné trhy, pôžičky typu peer-to-peer, DeFi, to všetko vďaka sieti DOS.

Ďalej to, že umožňuje decentralizovaným uzlom zabezpečiť sieť prostredníctvom systému založeného na dôkaze podielu, eliminuje potrebu vysoko špecializovaného ťažobného zariadenia, skracuje čas na potvrdenie a zvyšuje kapacitu transakcií.

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector