Vyvažovač ($ BAL) je automatický tvorca trhu (AMM) protokol, ktorý znižuje náklady a preklz medzi obchodmi s rôznymi kryptomenami. Balancer je decentralizovanou náhradou za tradičný tvorca trhu, subjekt tretej strany, ktorý poskytuje likviditu obchodovaným aktívam. Protokol Balancer môžu byť vyvolané rôznymi decentralizovanými obchodnými platformami na automatické zisťovanie najlepších sadzieb a obchodných cien pomocou funkcie Smart Order Routing (SOR). Protokol tiež poskytuje prostriedky potrebné na dokončenie obchodu s využitím prostriedkov z dostupných Balancer Pools. Spoločnosť Balancer Finance bola uvedená na trh v septembri 2019 Mike McDonald a Fernando Martinelli, odvtedy mala Spoločnosť úspešné počiatočné kolo s investovaním 3 milióny dolárov.

Balancer Exchange Interface

Balancer používa N-dimenzionálny invariantný povrch, ktorý je postavený na Uniswap dapp. Používajú tiež automatizovaných tvorcov trhu (AMM), podobne ako UniSwap, ktoré sú postavené na počítačových algoritmoch na reguláciu trhu. Ich fondy sa zbavujú poplatkov za správu portfólia používateľom namiesto vyberania poplatkov od obchodníkov, ktorí portfólio vyvážia „sledovaním arbitrážnych príležitostí“.

Balancer sa v hierarchii decentralizovaného financovania (DeFi) presunul na popredné miesto, pretože jeho token BAL zachytil nárast počtu tokenov riadenia zloženého protokolu začiatkom roku 2020. Táto výmena zaznamenala zvýšenú pozornosť a bola označená ako konkurent. v poli DeFi. Toto vnímanie sa zhoduje s nárastom popularity projektov DeFi a ich ťažobných kvalít, na čo sa nedávno upozornilo Správa Forbes o „DeFi výnosoch“. Ak ste teda začínajúcim alebo zvedavým výnoscom alebo niekým, kto chce porozumieť rozvíjajúcemu sa trhu DeFi, toto je sprievodca pre vás. V tomto článku poskytujeme úplné rozdelenie projektu, jeho podstatu a vysvetľujeme výhody používania tejto výmeny a protokolu DeFi.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o Balanceri vrátane jeho silných a slabých stránok, pozrite si naše video:

Balancer Finance: Čo MUSÍTE vedieť o tejto platforme DeFi

Balancer’s Pools Explained: What are they?

Balancerové fondy sú zbierky prostriedkov poskytnutých používateľmi, ktoré sa používajú na zabezpečenie likvidity obchodov a transakcií. Celková výška týchto fondov môže byť viac ako 11 miliónov USD (napr. Skupina USDT, BAT a COMP). Táto zbierka finančných prostriedkov sa bude vyžadovať počas obchodovania s kryptomenami ako protistrana transakcie, čo obchodníkom poskytne likviditu.

Riadené / súkromné ​​bazény: Jedná sa o situácie, keď je fixný stav nad fondom a tvorca môže nastaviť tokeny a váhy. Toto sa zvyčajne robí pre súkromných aktérov, ktorí nechcú externých likvidátorov, napríklad pre likvidátorov tretích strán pracujúcich s veľkým množstvom.

Dokončiť / Zdieľané bazény: Tieto súbory sú otvorené pre všetkých aktérov, aby zvýšili likviditu, a sú jednosmerným prechodom. Nemôžu byť zmenené a doplnené a majú pevne stanovený parameter, na rozdiel od kontrolovaných združení a sú zvyčajne určené na likvidáciu a dosiahnutie ziskov pre širokú verejnosť.

Popri dvoch hlavných podkategóriách bazénov existujú ďalšie konkrétnejšie inteligentné bazény, ktoré môžete použiť. Napríklad Liquidity Bootstrapping Pools (LBPs) dávajú tímom príležitosť uvoľniť token projektu a súčasne budovať hlbokú likviditu. Medzi ďalšie príklady patria fondy stablecoinov s nulovou nestálou stratou, ktoré zakladateľ Martinelli napísal rozšírený vysvetľujúci materiál tu.

Nástroj na tvorbu bazénovNástroj pre tvorcov bazéna Balancer

Token $ BAL

Pri prvom spustení nemal Balancer svoj vlastný natívny token, čo sa však tento rok zmenilo a spoločnosť odhalila svoj token riadenia $ BAL. Spoločnosť začala distribuovať token 23. júna 2020 a bude sa distribuovať týždenne pre poskytovateľov likvidity na webe.

Tokeny BAL však nemajú nijakú ekonomickú hodnotu, sú skôr menou pre práva správy v protokole. Tieto práva umožňujú držiteľom vyjadriť sa k štruktúre protokolu Balancer s váhou z hľadiska implementácie nových funkcií, poplatkov za protokol a väčších štrukturálnych zmien, ako je škálovanie vrstvy 2, ako aj zmlúv o iných blockchainoch..

Vytvorených je 100 miliónov tokenov, ale 25 miliónov z nich už bolo pridelených zakladajúcim členom, hlavným vývojárom, poradcom a investorom. Zvyšok však môžu ťažiť používatelia Balanceru, ktorí pridávajú likviditu.

Podľa webovej stránky Balancer: „Každý týždeň sa distribuuje poskytovateľom likvidity 145 000 BAL, alebo približne 7,5 mil. Ročne. To znamená, že v prvom roku existencie BAL by došlo k 30% inflácii ponuky oproti pôvodne pridelenej ponuke 25 miliónov tokenov. “ Ako teda môžete získať týždenné pridelenie BAL? To sa deje pomocou ťažby likvidity BAL, o ktorej sa pojednáva nižšie.

Ťažba likvidity BAL: Ako zarobiť $ BAL tokeny?

Ťažba likvidity sa v posledných týždňoch stala jednou z najobľúbenejších konverzačných tém v oblasti decentralizovaného financovania (DeFi). Ťažba likvidity v podstate spočíva v tom, keď používatelia dodávajú likviditu aktív do protokolu DeFi výmenou za nejaký druh odmeny. Tou odmenou môžu byť rôzne tokeny, vrátane tokenov riadenia podkladového protokolu DeFi (ktoré môžu mať nakoniec peňažnú hodnotu – napríklad COMP). V zásade ponúka používateľom spôsob, ako zarobiť peniaze na aktívach, ktoré majú v držbe.

Hlavným spôsobom, ako zarobiť tokeny $ BAL, je ťažba likvidity. Balancer v podstate odmeňuje likvidátorov, ktorí platia do svojich poolov v podobe žetónov $ BAL. Spoločnosti návrh je rozdanie tokenov BAL v pomere k objemu likvidity, ktorú každá adresa prispieva, v pomere k celkovej likvidite na Balanceri.

Ďalším spôsobom, ako vytvoriť BAL, je vytvorenie spoločného fondu a využitie výhod poplatkov za obchodovanie. Rozdávajú sa vo forme $ BAL. Tento systém tiež stimuluje tvorcu združenia k znižovaniu poplatkov, pretože čím sú poplatky nižšie, tým viac BAL dostávajú. Poplatok spoločnosti Balancer dáva tvorcom združení krátkodobú alebo dlhodobú možnosť a dúfajú, že podporí nižšie poplatky, aby boli obchodníci nalákaní na burzu.

Zakladateľ Martinelli v súvislosti s otázkami distribúcie BAL a správnych práv povedal: „Zďaleka najdôležitejším faktorom alebo dôvodom, prečo to robíme, je to, že chceme, aby bola táto vec decentralizovaná. Veríme v decentralizovanú a nedôverčivú budúcnosť a chceme, aby to Balancer urobil. Potrebujeme, aby distribúcia bola zdravá. “

Balancer Yield Farming & Najlepšie bazény

Najlepšie skupiny likvidity v Balanceri v súčasnosti vracajú až 30% APR z návratnosti likvidity. Po roku 2006 sa tieto sadzby drasticky zlepšili Cap Factor aktualizácia 5. júla 2020.

Najlepší aktuálny kurz a návratnosť likvidity nájdete najlepšie prostredníctvom Graf predpovedí.

Zoznam povolených mincí zostatku

Na zaistenie kvality tokenov riadenia tokenu $ BAL Balancer musia mať fondy aspoň dve mince, ktoré sú na bielej listine. Mince sa pridávajú do zoznam povolených položiek vyvažovača na týždennej báze. Rozdelená čiastka BAL v dolároch závisí od objemu obchodu a celkovej likvidity, maximálne však do výšky $

Obchodovanie na burze Balancer’s Exchange

Balancer je popri ich likvidite a skupinách predovšetkým decentralizovaná burza. Bez KYC alebo registrácií je zachovaná anonymita a súkromie. Všetko, čo potrebujete na to, aby ste tam začali obchodovať, je peňaženka ako MetaMask. Tu sa dozviete, ako nastaviť účet Metamask.

Burza má k dispozícii množstvo tokenov na obchodovanie. Medzi ne patria: Ethereum (ETH), DAI, MKR, USDC, REP, BTC ++, WBTC, WETH, BAT, SNX, ZRX, LINK, DZAR, UMA, LRC, REN, LEND, KNC, COMP, OCEAN. Burza má tiež niekoľko tokenov bez poolov, ako sú tBTC, ANT, cUSDC, cDAI, imBTC, pBTC, sBTC, sUSD, PNK, AST a RPL.

Balancer: existujú nejaké riziká?

Decentralizované výmeny sú často spojené s vysokými rizikami. Tento druh obchodovania tak ľahko s vysokými úrokovými sadzbami je znepokojujúci. Na to nedávno upozornil zakladateľ spoločnosti Ethereum, Vitalik Buterin, ktorý varoval, že ide o „honosné veci DeFi“, ktoré niekedy prichádzajú s „neuvedenými súvisiacimi rizikami“.

Úprimne si myslím, že zdôrazňujeme honosné defi veci, ktoré vám až príliš dávajú efektné vysoké úrokové sadzby. Úrokové sadzby výrazne vyššie ako to, čo môžete získať v tradičných financiách, sú vo svojej podstate buď dočasné arbitrážne príležitosti, alebo prichádzajú s neuvedenými rizikami..

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 20. júna 2020 Tweet od spoločnosti Vitalik Buterin

Balancer uznal riziká a ich webové stránky používateľov upozornili, že: „Balancer je veľmi nový protokol. Aj keď robíme všetko opatrne a robíme rozsiahle audity, stále sa jedná o beta produkt. Na začiatok použite malé množstvo finančných prostriedkov. “

Záver

Celkovo má Balancer pozíciu silného nástroja na automatizáciu tvorby marketingu a znižovanie poplatkov za transakcie pre rôzne kryptomeny. Vedie trh s likviditnými fondmi so schopnosťou vytvárať n-dimenzionálne fondy likvidity, čo je trh ako prvý. So svojím jedinečným vzorcom, ktorý neguje a aktívne odrádza od vysokých poplatkov, vytvoril Balancer decentralizovaný projekt, ktorým by mohol byť potenciálne sebestačný systém s dôrazom na komunitu.

Zatiaľ je však hlavným cieľom Balanceru vytvoriť silnú konkurenciu pre UniSwap a stať sa lídrami v odbore AMM v oblasti Etherea. Mnohí veria, že je to možné, pretože funkčnosť DEX na Uniswap je rovnaká ako Balancer, pretože jeden fond tokenov za tokeny Uniswap sa rovná fondu Balancer s dvoma tokenmi nastavenými na hodnotu 50/50 alebo 1: 1..

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a príručka: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me