Krivka financií je decentralizovaná burza (DEX) na obchodovanie so stablecoinmi. Rovnako ako v prípade každého iného projektu Decentralized Finance (DeFi) má Curve Finance svoj vlastný token známy ako Curve DAO token ($ CRV). Curve Finance DEX je už funkčný od januára 2020 a poľnohospodári s výnosmi z neho už ťažia. Bol to však náhly výpis tokenu $ CRV 14. augusta 2020, ktorý skutočne otočil hlavu v priestore kryptomeny, a nemusí to byť nevyhnutne dobré. V tomto článku sa pozrieme na pozadie a vlastnosti Curve Finance a kontroverzné uvedenie jeho tokenu $ CRV na trh.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Curve Finance, konkrétne o farmárčení výnosov $ CRV a o tom, ako zistiť, či VY môžete mať nejaký $ CRV, pozrite si naše posledné video:

Curve Finance ($ CRV) Výnos Farming

Pozadie

Michal Egorov, generálny riaditeľ spoločnosti Curve Finance, tiež spolupracoval s NuCypher tím ako spoluzakladateľ a CTO na päť rokov. Egorov pracoval v spoločnosti Curve vďaka svojim odborným znalostiam v oblasti vývoja softvéru vďaka svojim manažérskym stážam v rôznych technologických spoločnostiach v minulosti.

Tím, ktorý stojí za spoločnosťou Curve Finance, začal na burze oficiálne pracovať už v decembri 2019 a spustili ju v januári 2020. Už vtedy spoločnosť Curve používala niekoľko arbitrážnych obchodníkov, jej popularita však po nedávnom (a prekvapujúcom) uvedení na trh prudko vzrástla. token riadenia v auguste 2020.

Je zaujímavé, že sa zdá, že ani po spustení tokenu CRV niektorí členovia tímu Curve nevedeli, že už je vonku. Bolo to také náhle, že si ho tím musel osvojiť, pretože nemal inú možnosť, ako po nasadení iba skontrolovať jeho kódy.

Čo je to krivka financií?

Curve je decentralizovaná devízová likvidita vytvorená na podporu efektívneho obchodovania so stablecoinami. V súčasnosti Curve podporuje páry BTC, ako aj DAI, BUSD, sUSD, TUSD, USDC a USDT.

A pomocou AMM (automatizovaných tvorcov trhu) umožňuje spoločnosť Curve obchody s nízkym sklzom a zároveň udržuje nízke transakčné poplatky. Väčšina obchodníkov s arbitrážou uprednostňuje krivku v porovnaní s inými skupinami likvidity, ako je Uniswap, jednoducho kvôli úsporám v obchodoch.

Platforma, ktorá existovala iba pár mesiacov, už porazila ostatné burzy z hľadiska objemu obchodov. Vďaka Uniswapu na popredných priečkach si spoločnosť Curve počínala silnejšie ako projekty ako Aave, Compound Finance a Balancer.

Čo odlišuje Curve od ostatných DEX?

Problémom DEX ako Uniswap sú náklady, ktoré používateľom vznikajú pri tokenových obchodoch. Ak sa pozriete na iné DEXy, nemôžu uľahčiť priame obchody s tokenmi. Napríklad v prípade Uniswapu musia byť stablecoiny stále obchodované za ETH, skôr ako sa začnú obchodovať so stablecoinmi, ktoré si užívateľ želá získať (Uniswap V2 už túto nevýhodu mohol vylúčiť). Vzhľadom na to, že transakcia zahŕňa dva obchody, transakčné poplatky sa tiež zdvojnásobia pre každého používateľa.

Krivka funguje inak. Fond likvidity platformy umožňuje priame obchody s tokenmi medzi uvedenými pármi. Vďaka funkcii priameho výmeny môžu používatelia ušetriť viac zaplatením nižších poplatkov za obchodovanie. Odteraz sú poplatky stále stanovené na 0,04% za transakciu. To znamená, že používatelia majú možnosť vykonávať efektívnejšie obchody bez toho, aby za každú transakciu museli platiť veľké poplatky.

Algoritmy pre oba DEX sú tiež odlišné. Uniswap sa zameriava na maximalizáciu dostupnej likvidity, ale Curveov algoritmus kladie väčší dôraz na minimalizáciu sklzu. Z tohto dôvodu obchodníci s vysokou frekvenciou a veľkým objemom ušetria viac používaním krivky.


V porovnaní so systémami objednávkových kníh používa spoločnosť Curve model AMM, ktorý maximalizuje spoločné likviditné reťazce na zabezpečenie potrebného financovania ešte pred vykonaním obchodov..

Zarábanie peňazí zabezpečujúce likviditu v krivke

Skupiny likvidity v rámci reťazca označujú fondy držané na burzách s cieľom uľahčiť obchodovanie. Pomocou Curve môžu používatelia ľubovoľne vložiť akýkoľvek podporovaný token do poolu a stať sa poskytovateľom likvidity. To máme na mysli, keď hovoríme o financovaní konkrétnych poolov pre obchodné páry Curve.

A na druhej strane poskytovatelia likvidity zarábajú poplatky zo swapov, ktoré sa vykonávajú na burze.

Vďaka skladateľnosti Curve je jej likviditná banka prístupná aj pre mnoho ďalších protokolov. Platforma v skutočnosti zaznamenala zvýšený objem obchodov po zavedení ťažby likvidity z programu yEarn.

yCRV

Pri ťažbe likvidity pomáhajú baníci s prevádzkovaním burzového robota na burze, ktorý mu pomáha pri obchodovaní. Tento trend nalákal baníkov na dodanie ďalšej likvidity do tokenu yCRN yEarn, pretože sa javil ako celkom ziskový.

Token yCRV je zabalený token zložený z podporovaných obchodných párov Curve a predstavuje jeho likviditný pool. Navyše, keďže skupina likvidity spoločnosti Curve je k dispozícii aj pre iné protokoly, ako je napríklad zlúčenina, poskytovatelia likvidity tiež získavajú ďalší príjem zo svojich úrokových poplatkov.

Aj keď sa dodávka likvidity v združení Curve javí ako zisková, prináša so sebou aj určité riziká. To sú niektoré z neistôt, s ktorými sa pravdepodobne budú vyrovnávať poskytovatelia likvidity spoločnosti Curve.

Zraniteľnosť ekosystému DeFi

Pretože Curve je už integrovaný s niektorými ďalšími platformami DeFi, musia byť používatelia schopní monitorovať pretrvávajúce problémy týkajúce sa týchto ďalších protokolov. Starostlivosť o bezpečnostné problémy v iných projektoch zabezpečí, že poskytovatelia likvidity budú mať dobré vedomosti o rizikách uloženia svojich aktív do bazénov spoločnosti Curve..

Volatilita výnosu

Výnosy krivky veľmi kolíšu. Aj keď fondy s vysokým výnosom lákajú používateľov na zabezpečenie likvidity v priebehu času, časom sa tiež nakoniec stane fondom s nízkym alebo stredným výnosom.

V rámci boja proti tomu sa používatelia môžu rozhodnúť dodať likviditu do celej krivky, diverzifikačnej stratégie. Takto by sa získal priemerný výnos všetkých združení. Bohužiaľ tiež zvyšuje sklz a poplatky za plyn, ako aj vystavenie riziku zraniteľnosti inteligentných zmlúv.

Výpočet ziskov po plyne a poplatkoch

Jednou prekážkou pri dodávaní likvidity podľa protokolu Curve je výpočet vašich ziskov po odpočítaní poplatkov za plyn a sklz..

Platforma rozdeľuje likviditu medzi rôzne oblasti a je prepojená s externými protokolmi. Vďaka tomu sú poplatky za plyn pomerne vysoké. A v závislosti od dodaných žetónov sa môžete stretnúť aj s výrazným sklzom.

To dosť sťažuje lov výnosov – prenasledovanie vysokých výnosov výmenou bazénov. Odporúča sa, aby poskytovatelia likvidity vkladali tokeny do združení na dostatočne dlhé obdobia, aby dosiahli zisk po skĺznutí a zaplatení poplatkov za plyn..

Token $ CRV

$ CRV je natívny token Curve, ktorý sa generuje pri vkladaní a vkladaní kryptomien na platformu. Poskytuje sa poskytovateľom likvidity úmerne ich podielu na výnose, ktorý dosahujú ich združenia. A keďže CRV práve vyšla, tí, ktorí prispeli do spoločného fondu likvidity Curve, dostanú pomernú časť z toho.

S prechodom Curve na DAO predstavujú tokeny CRV aj práva držiteľov podieľať sa na jej mechanizme riadenia, aby mohli predkladať návrhy a hlasovať o nich. A s CRV sa riadenie bude riadiť „časovo váženým“ volebným systémom. Znamená to jednoducho, že čím dlhšie držia CRV, tým väčšia je ich hlasovacia sila v DAO.

Farmári tiež robia to, že využívajú popularitu DeFi na špekulácie s tokenmi, ako je $ CRV. Čo by teda robili, je to, že po uložení a získaní tokenu $ CRV predajú $ CRV na trhu so ziskom.

Čo sa stalo so spustením tokenu $ CRV?

Pred uvedením na trh bol $ CRV jedným z najočakávanejších a hovoril o tokenoch. Tím uviedol, že bude uvedený na trh začiatkom augusta 2020. 14. augusta 2020 anonymný vývojár náhle spustil token $ CRV bez toho, aby o tom niekto, vrátane tímu Curve Finance, vedel. Vývojár to dokázal, pretože kód tokenu $ CRV a DAO bol k dispozícii na GitHub, takže vývojár musel urobiť iba to, dať ich dokopy a spustiť inteligentnú zmluvu.

Yo, @ CurveFinance ! Videl som, že tvoj DAO je pripravený na rock a ja mám MAXIMÁLNU MOJU ALPHU! Takže som šiel do toho a nasadil som to pre vás. Choďte na mňa v DM, aby som to overil, a umožnime začať túto párty!! pic.twitter.com/D0KqEg4Ldr

– 0xc4ad (@ 0xc4ad) 13. augusta 2020

Samozrejme po prvom spustení tokenu začali ďalší nadšenci kryptomeny zverejňovať správy o novinkách na Twitteri. To znamenalo, že tím Curve musel obísť, objasniť situáciu a povedať, že išlo o podvod. Tím Curve tiež zakódoval, aby potvrdil, že zmluva nasadená vývojárom mala rovnaký kód a že nedošlo k žiadnym významným zmenám ani neboli pridané zadné vrátka, t. J. V zmluvách nebolo nič škodlivé.

Curve teda nakoniec vyhlásil, že toto bol ich oficiálny token a spustenie DAO, a netreba dodávať, že komunita kryptomien z toho nemala radosť. O to viac to zhoršila skutočnosť, že v priebehu hodín medzi tým, ako vývojár spustil $ CRV, a Curve, ktorá vyhlásila, že išlo o oficiálne spustenie, už niektorí používatelia vyťažili 80 000 tokenov CRV. To viedlo mnohých ďalších k tvrdeniu, že je to nefér voči ostatným, pretože tím Curve predtým oznámil, že medzi nasadením zmluvy a vydaním prvého tokenu bude 24 hodín..

Niekto nasadený $ CRV na základe inteligentných zmlúv, ktoré sme zverejnili na stránkach github, a ktoré podporili naše úsilie.

Aj keď sme boli spočiatku skeptickí, javilo sa to ako prijateľné nasadenie so správnym kódom, údajmi a správcovskými kľúčmi.

Pretože token / DAO získal trakciu, museli sme si ho adoptovať.

– Curve Finance (@CurveFinance) 14. augusta 2020 Tím Curve deklaruje spustenie DAO a $ CRV

Po tomto oznámení začali kótovať $ CRV aj ďalšie významné burzy ako Binance, OKEx atď.

$ CRV je veľmi volatilný, ceny boli 14. augusta 2020 na historickom maxime 54,01 USD a 17. augusta 2020 dosiahli historické minimum 4,17 USD. Počiatočná ponuka, ktorá je zároveň ťaženou menou, bude extrémne nízka a bude sa iba zvyšovať. časom sa vyťažilo viac. To má za následok, že ceny sú vysoko volatilné, ako vidíme, pretože keď sa vyťaží viac tokenov, títo mineri rýchlo predajú svoje tokeny na trhu. To platí najmä počas počiatočnej fázy spustenia, kde je veľa humbuku, ale veľmi málo ponuky.

Tí, ktorí špekulujú nad $ CRV, musia skutočne postupovať opatrne, pretože sú veľmi riskantné.

Ako používať krivku na obchodovanie

Ak chcete používať službu Curve Finance, jednoducho prejdite na ich webový portál na adrese https://www.curve.fi a pripojte peňaženku web3 ako MetaMask.

Vyberte si, s ktorými kryptomenami chcete obchodovať. Potom kliknite v dolnej časti na tlačidlo „Predať“. Potom vás peňaženka web3 vyzve, aby ste transakciu potvrdili.

Po potvrdení to znamená, že váš obchod je úspešný.

Záver

Zatiaľ čo Curve môže byť tiež ziskovou alternatívou voči Uniswapu, pokiaľ ide o vysokofrekvenčné a veľké objemy obchodov, každý musí ešte zvážiť, ako efektívne vyvážiť potenciálne príjmy z príslušných rizík.

A ak projekt Curve úspešne pokračuje v ďalších mesiacoch a rokoch, mohol by sa stať jedným z najvýkonnejších DEX v priestore DeFi, ktorý ponúka obchody s nízkym sklzom v porovnaní s konkurenciou..

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector