Sprievodca nákupom bitcoinu

Mnoho ľudí, aj keď je zvedavých, sa bojí investovať do bitcoinu. Väčšinou, pretože sa to javí ako komplikovaná investičná príležitosť, ostatní si uvedomujú, že na internete koluje veľa podvodov s bitcoinmi a mnoho ľudí týmto spôsobom stratilo svoje príjmy. Môžeme vás ubezpečiť, že bitcoin má pre investorov veľa výhodných príležitostí a popularita rastie rýchlejšie, ako si myslíme. Je pre nás dôležité, aby ste rozumeli tomu, ako nakupovať bitcoiny a ako fungujú, skôr ako do nich investujete. Takto budete mať všetky informácie, ktoré potrebujete, aby ste mohli urobiť informované investičné rozhodnutie.

Skôr ako začneme: Tu je niekoľko dôležitých riešení

  • Bitcoin vznikol v roku 2009 a vytvoril ho softvérový vývojár Satoshi Nakamoto (pseudonym).
  • Bitcoin je virtuálna mena, čo znamená, že existuje online a nemožno ho tlačiť ani vyberať.
  • Bitcoin je decentralizovaný a neriadi ho žiadna finančná inštitúcia ani ústredný orgán.
  • Všetky bitcoinové transakcie sa vedú vo verejnej knihe. Je to úplne transparentné a týmto spôsobom je možné vysledovať transakcie.
  • Aj keď je takmer nemožné, aby boli vaše bitcoiny napadnuté, je možné, že bude napadnutá vaša bitcoinová peňaženka. Preto je dôležité, aby ste ho bezpečne uložili.

Čo musíte začať

Nový investor potrebuje pred zakúpením bitcoinu niekoľko vecí. Zahŕňa to účet na výmenu kryptomeny, doklady totožnosti, bezpečné pripojenie na internet a spôsob platby. Odporúčame, aby všetci bitcoinoví investori mali svoju vlastnú peňaženku mimo výmenného účtu. Bitcoin je možné získať v konkrétnych bankomatoch, je však dôležité poznamenať, že bitcoinové bankomaty teraz od začiatku roku 2020 vyžadujú identifikačné čísla vydané vládou. Neodporúčame, aby sa noví investori spoliehali na bitcoinové bankomaty.

Dychtiví bitcoinoví investori musia uprednostniť svoju bezpečnosť a súkromie. Možno nebudete môcť fyzicky akumulovať svoje bitcoiny, ale pochváliť sa, koľko bitcoinu vlastníte, sa považuje za zlý nápad. Ako už bolo spomenuté vyššie, je dôležité zabezpečiť si svoju bitcoinovú peňaženku. Transakcie môže vykonávať každý, kto získa prístup k súkromnému kľúču na verejnú adresu v bitcoinovom blockchaine. Preto by mal byť váš súkromný kľúč utajený.

Verejná kniha je prístupná pre všetkých. Je však možné zobraziť iba transakcie. Vaša identita je súkromná. Bitcoinové transakcie sú transparentnejšie ako hotovostné transakcie, avšak s bitcoinom sa dajú použiť anonymne.

Tu je podrobný návod, ako nakupovať bitcoiny

Krok 1: Vyberte si vhodnú burzu

Je veľmi dôležité, aby ste sa prihlásili na burzu kryptomien. Umožní vám to nakupovať, predávať a držať kryptomenu. Odporúčame zvoliť burzu, ktorá vám umožní bezpečné vybratie kryptomeny do vašej osobnej peňaženky. Keďže bitcoin je decentralizovaný a má individuálnu suverenitu, niektoré burzy vám umožňujú zostať v anonymite. Väčšina búrz funguje autonómne a je tiež decentralizovaná.

kde kúpiť bitcoin

Krok 2: Overte a financujte svoj účet

Po výbere výmeny sa uistite, že máte po ruke svoje osobné dokumenty. Možno budete musieť uviesť svoje číslo sociálneho poistenia, podrobnosti o zamestnávateľovi a fotografiu vodičského preukazu. Tento proces sa dá porovnať s otvorením účtu sprostredkovateľa. Svoju kreditnú kartu môžete použiť na nákup kryptomeny. Väčšina búrz umožňuje priame pripojenie vášho bankového účtu alebo vklad fiat meny do fiat peňaženky.

Krok 3: Zadajte objednávku

ako nakupovať bitcoiny na etoro

Po pripojení možnosti platby k svojmu účtu môžete teraz nakupovať bitcoiny. Vaša burza vám poskytne množstvo typov objednávok a rôzne spôsoby investovania. Väčšina búrz ponúka trhy, obmedzuje objednávky a opakujúce sa investičné možnosti.

Krok 4: Otvorte digitálnu peňaženku

V digitálnej peňaženke budete mať všetky svoje bitcoiny a ďalšie kryptomeny. Táto peňaženka pracuje s technológiou Blockchain. Online je veľa poskytovateľov digitálnej peňaženky. Pred výberom vhodného testu vám odporúčame urobiť si prieskum. V zásade musíte poznať dva typy peňaženiek:


  • Horúce peňaženky: Horúce peňaženky označujú online peňaženky. Táto peňaženka funguje na zariadeniach s pripojením na internet, ako sú počítače, telefóny alebo tablety. Tieto peňaženky sú zvyčajne zraniteľnejšie, pretože generujú súkromné ​​kľúče k vašim minciam a sú zraniteľnejšie voči hackerom.
  • Studené peňaženky: Studené peňaženky označujú peňaženky, ktoré nie sú pripojené k internetu. Spravidla sa označujú ako offline peňaženky a sú bezpečnejšie ako horúce peňaženky, pretože nezávisia od zariadení pripojených k internetu. Chladné peňaženky ukladajú váš súkromný kľúč na niečo, čo nie je pripojené k internetu a je možné ich dodať so softvérom, ktorý funguje paralelne, takže si môžete prezrieť svoje portfólio bez toho, aby ste svoj súkromný kľúč ohrozili..

Existujú alternatívne spôsoby nákupu bitcoinu?

Áno tam sú. Tu je niekoľko ďalších spôsobov nákupu bitcoinu:

1. Bitcoinové bankomaty

Bitcoinové bankomaty sú podobné ako bitcoinové výmeny osôb. Môžete vložiť hotovosť do automatu a potom ho použiť na nákup svojich bitcoinov. Potom sa prevedie do vašej digitálnej peňaženky. Bitcoinové bankomaty sa stávajú veľmi populárnymi.

2. Výmeny typu peer to peer

Na burzách P2P môžete po vytvorení účtu zverejňovať žiadosti o nákup alebo predaj bitcoinu. Zahŕňa to informácie o spôsoboch platby a cenách. Potom budete môcť prechádzať zoznamom používateľov, ktorí kupujú a predávajú svoje bitcoiny, a zvoliť, s kým chcete obchodovať..

Najlepší spôsob, ako chrániť svoje bitcoiny

Ako už bolo vysvetlené, bitcoiny sú uložené v digitálnej peňaženke. Táto peňaženka môže byť hardvérová alebo online. Môže byť tiež uložený na vašom mobilnom zariadení, pracovnej ploche počítača alebo uložený na vašej osobe vytlačením vašich súkromných kľúčov a adries na papier. Možno by vás zaujímalo, aké bezpečné sú všetky tieto možnosti peňaženky? To záleží na tom, ako spravujete svoju peňaženku a sadu súkromných kľúčov, ktoré obsahuje. Najväčším nebezpečenstvom, ktorému čelíte, je strata alebo odcudzenie súkromného kľúča.

*Dôležitá poznámka: ktokoľvek, kto má prístup k vašim súkromným kľúčom, bude môcť vykonávať transakcie. Preto zdôrazňujeme dôležitosť zabezpečenia vašich účtov digitálnej peňaženky pred hackermi.

Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete chrániť svoj účet:

  • Aktivujte režim offline

Toto sa tiež nazýva chladenie. Peňaženky na chladenie nie sú pripojené k internetu, čo ju robí bezpečnejšou a bráni hackerom v prístupe k vášmu účtu prostredníctvom internetu. Odporúčame vám rozdeliť si bitcoiny, ktoré vlastníte. Niektoré si uschovajte v digitálnej peňaženke a zvyšok v chlade.

  • Zálohujte svoju peňaženku

Celú svoju peňaženku môžete zálohovať veľmi skoro na svojej nákupnej ceste. V prípade zlyhania vášho zariadenia môže byť história pravidelných záloh veľmi dobre jediným spôsobom, ako obnoviť menu v digitálnej peňaženke. Keď zálohujete svoju peňaženku, nezabudnite ju uložiť na viacerých miestach a nastaviť silné heslo.

  • Šifrujte svoju peňaženku

Šifrovanie je vždy výhodné pri pridávaní ďalšej vrstvy zabezpečenia do vašej peňaženky. To jednoducho znamená pridať do svojej peňaženky silné a bezpečné heslo. Slabé heslo bude stále znamenať, že váš účet je zraniteľný a ľahko prístupný hackerom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map