čo je obchodník s bitcoinmi

V priebehu rokov sa vyskytlo množstvo obáv týkajúcich sa trhov s kryptomenami a ICO, najmä pokiaľ ide o nedostatočnú ochranu investorov v porovnaní s tradičnými trhmi..

Rovnako ako každá investícia, aj tu existujú riziká spojené s obchodovaním na trhu s kryptomenami. Pre nových investorov môže byť pochopenie bitcoinu a iných kryptomien trochu zložitejšie, čo z nich robí ideálny cieľ pre podvodníkov. Existuje veľká príležitosť na podvod a manipuláciu a je nevyhnutné, aby sa potenciálni investori vzdelávali v otázkach nestálosti kryptomeny a v prípade, že dostávajú zavádzajúce informácie.

Kontrolný zoznam: Ako zistiť bitcoinový podvod

Vytvorili sme užitočný kontrolný zoznam, ktorý pomáha novým alebo potenciálnym investorom pri identifikácii podvodov s bitcoinovými webmi:

 • Skontrolujte, či sa web bezpečne pripája cez protokol https (nie http). Ak adresa začína na „http“ namiesto „https“, údaje, ktoré odosielate na web, nie sú zabezpečené.
 • Uistite sa, že na paneli s adresou webového prehliadača vidíte slovo „zabezpečené“ alebo ikonu zámku. To naznačuje, že webová stránka je skutočne bezpečná.

  Ak má adresa URL zjavné pravopisné chyby, je pravdepodobné, že je web falošný.

 • Ak na webe nájdete ďalšiu zlú gramatiku, nepríjemné frázovanie alebo pravopisné chyby, postupujte opatrne.
 • Ak web sľubuje neobvykle vysoké zisky, postupujte opatrne. To nemusí nevyhnutne znamenať podvod, ale malo by to byť označené.
 • Skúste nájsť stránku „O nás“ a skontrolujte, či existujú nejaké informácie o ľuďoch, ktorí pre spoločnosť pracujú, alebo či je spoločnosť registrovaná. Ak nie sú k dispozícii vôbec žiadne informácie, postupujte opatrne.
 • Skontrolujte, či iné renomované weby odkazujú na váš web. Získate tak indikáciu, že stránkam je možné dôverovať a sú dôveryhodné.
 • Vždy vyhľadajte recenzie alebo referencie od predchádzajúcich používateľov. Kryptokomunita zvyčajne šíri správy o podvodoch rýchlo.
 • Dávajte si pozor na webové stránky, ktoré požadujú akékoľvek schválenie celebrít. Mnoho investičných podvodov falošné potvrdzuje celebrity.
 • Dozviete sa viac o burzách kryptomien a o tom, ako fungujú. Trh s kryptomenami je zložitý. Pred investovaním urobte prieskum.

Tri hlavné bitcoinové podvody, na ktoré by ste mali byť opatrní

Phishing

Phishing je najbežnejší zo všetkých podvodov súvisiacich s bitcoinmi alebo kryptomenami. K tomuto podvodu obvykle dochádza, keď investor dostane nevyžiadaný e-mail, ktorý tvrdí, že pochádza od banky, alebo v tomto prípade od vašej kryptoburzy alebo poskytovateľa peňaženky. Tento e-mail obsahuje odkaz, ktorý vás presmeruje na stránky, ktoré vyzerajú rovnako ako burza alebo peňaženka, ktoré obvykle používate. Po zadaní podrobností o vašom účte na tejto neoficiálnej stránke majú podvodníci všetko, čo potrebujú, aby sa mohli prihlásiť na váš skutočný účet a ukradnúť vaše prostriedky.

Falošné výmeny a peňaženky

Buďte opatrní pri výmenách bitcoinov. Niektoré nalákajú potenciálnych investorov na propagačné ponuky, ktoré znejú nereálne, zatiaľ čo iné tlačia na investorov, aby si vytvorili účet a vložili prostriedky. Dokonca až tak ďaleko, že ponúkate bonusy. Existujú aj podvodníci, ktorí vytvorili sofistikované aplikácie falošnej peňaženky, ktoré umožňujú používateľovi aplikáciu stiahnuť a zaregistrovať sa. Tieto aplikácie sú vytvorené na odcudzenie dôležitých informácií o účte.

Podvodné ICO

Mnoho potenciálnych investorov má záujem na dosahovaní vysokých výnosov z trhu s kryptomenami. Pre tých, ktorí sa chcú dostať na prízemie, je pre priemerného človeka najjednoduchšou možnosťou kúpiť si mince alebo žetóny ICO. Iba v roku 2018. ICO získalo celkovo 11,69 miliárd dolárov. Podvodníci využili výhody potenciálnych investorov tým, že vytvorili falošné ICO a presvedčili ľudí, aby si kúpili kryptomenu, ktorá neexistuje. Preto sa stalo životne dôležitým prečítať si referencie a recenzie, ako je táto recenzia obchodníka s bitcoinmi, aby ste otestovali legitimitu a získali viac poznatkov.

Ak ste raz investovali do podvodu, šanca na vrátenie vašich peňazí je malá. Platí to pre všetky medzinárodné podvody, najmä kryptomena je obzvlášť ťažko obnoviteľná. Navrhujeme, aby ste čo najviac preskúmali každú kryptomenu, ktorá vás zaujíma. Kryptomeny sú špekulatívne, zložité a zahŕňajú značné riziká. Výkon je niekedy nepredvídateľný a nie je možné zaručiť, že pri každom pokuse dôjde k vysokej návratnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me