Čo je to arbitrážne obchodovanie s kryptami?

Arbitrážové obchodovanie s kryptomenou je, keď obchodník kúpi kryptomenu za lacnú cenu z jedného miesta a potom ju predá so ziskom na inej burze, aby využil cenové rozdiely. Obchodovanie s bitcoinovými arbitrážami je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako dosiahnuť zisk z obchodovania s bitcoinmi s minimálnymi rizikami.

Je arbitrážne obchodovanie legálne?

Arbitrážové obchodovanie je legálne, pokiaľ obchodujete v krajinách, kde je bitcoin legálny. Obchodník s arbitrážou iba využíva cenový rozdiel medzi viacerými burzami na dosiahnutie zisku.

Ako funguje arbitrážne obchodovanie?

Kryptomena sa predáva na rozvojových trhoch a v krajinách s ekonomickými problémami, ako sú Zimbabwe a Venezuela, za prémiové ceny, zatiaľ čo kryptomena v rozvinutých krajinách sa predáva za cenu, ktorá sa približuje k jej skutočnej trhovej hodnote. Obchodníci s prístupom na zahraničné trhy môžu využiť cenový rozdiel a dopyt nákupom bitcoinu za nízku cenu v rozvinutých krajinách a predajom za vyššiu cenu v rozvojových krajinách alebo krajinách bez rozvinutého krypto ekosystému..

Ako začať s obchodovaním s bitcoinovými arbitrážami

Keď chcete kúpiť bitcoin za nízku cenu a predať za vyššiu cenu na inej burze. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je otvoriť si účet na všetkých burzách, ktoré podporujú váš spôsob platby. Po registrácii na rôznych burzách budete musieť na burze nakupovať bitcoiny s najlacnejšou cenou a predávať na burze s najdrahšou cenou.

Aké sú poplatky za obchodovanie s bitcoinovými arbitrážami?

Okrem pohľadu na cenu bitcoinu sa budete musieť pozrieť na poplatky za obchodovanie a poplatky za výber rôznych búrz. Aby ste dosiahli zisk, váš Kúpna cena vrátane transakčných poplatkov musí byť nižšia ako vaša predajná cena vrátane transakčných poplatkov.

Transakčné poplatky zahŕňajú poplatky za každý obchod a poplatky za výber za odoslanie kryptomeny na inú burzu.

Bitcoinové arbitrážne obchodovanie v Južnej Afrike

V Južnej Afrike môžete bitcoinovú arbitráž nakupovať ďalej Coindirect.com a predávať ďalej Luno.com alebo localbitcoins.com.


Trik spočíva v nákupe pomocou kreditnej karty / šekovej karty na serveri Coindirect, kde sú nákupy kreditných kariet lacnejšie ako iné spôsoby platby, a predaj v Lune, kde sa bitcoiny predávajú za miestnu prémiu.

V čase písania tohto článku by vás kúpa bitcoinu na Coindirect pomocou kreditnej karty stála na Luno 177 077 vs R178900. Čím volatilnejšie sú trhy, tým väčší je tento cenový rozdiel, pretože miestne burzy chvíľu trvajú, kým sa prispôsobia konkurencieschopnejším globálnym cenám bitcoinov.

Ako nakupovať bitcoiny na Coindirecte pomocou kreditnej karty (alebo šekovej karty VISA)

 1. Zaregistrujte si bezplatný účet Coindirect (jednoducho sa prihláste, ak už účet máte).
 2.  Nájdite cestu do svojej bitcoinovej peňaženky.
 3. Kliknite na „Kúpiť“ a potom z rozbaľovacej ponuky vyberte „Nová karta VISA (EUR)“.
 4. Zadajte hodnotu BTC v EUR, ktorú chcete kúpiť (viac ako minimálny limit), alebo sumu BTC, ktorú chcete kúpiť, a potom kliknite na tlačidlo „Zobraziť ukážku nákupu“.
 5. Dostanete cenovú ponuku, stlačte tlačidlo „potvrdiť“ skôr, ako vyprší časovač (odpočítava sa od 55 sekúnd).
 6. Zadajte údaje o svojej kreditnej karte a zaplaťte.
 7. Prejdete na stránku, ktorá overí vašu transakciu.
 8.  Po úspešnom vykonaní platby budete nakoniec presmerovaní späť do svojej peňaženky Coindirect.

Ako predávať bitcoiny na Luno

 1. Zaregistrujte si účet Luno a overte svoju totožnosť.
 2. Pošlite bitcoiny z bitcoinovej peňaženky Coindirect do bitcoinovej peňaženky Luno.
 3. Buď kliknite na „Predať“ v peňaženke Luno, získate cenovú ponuku a zistíte, či dostanete viac peňazí, ako ste nakúpili na stránke Coindirect.com, alebo

Vytvorte predajnú objednávku na burze Luno, ktorá je vyššia ako suma, ktorú ste kúpili na serveri Coindirect (vrátane poplatku za transakciu a poplatku za výber).

Akonáhle predáte bitcoin so ziskom na drahšej burze. Musíte si vybrať peniaze na svoj bankový účet (kreditná karta) a opakovať tento proces, aby ste neustále nakupovali a predávali vysoké vždy, keď sa prejaví rozdiel v cene. Čím je cena bitcoinu volatilnejšia, tým viac príležitostí na dosiahnutie väčšieho zisku.

Kľúčové rizikové faktory, ktoré si treba uvedomiť:

 • Najlepšie je konať rýchlo, aby ste minimalizovali vystavenie pohybu trhu. Pretože cenový rozdiel sa môže stratiť skôr, ako začnete obchodovať, kvôli volatilite kryptomeny.
 • Ak existuje veľa transakcií, môže dôjsť k preťaženiu blockchainu, takže prevod vašich bitcoinov z jednej výmennej peňaženky do druhej môže chvíľu trvať..
 • Vždy sa uistite, že máte na svojej kreditnej karte prostriedky, aby ste mohli využiť cenové rozdiely v prípade náhlych zmien ceny. Posledná vec, ktorú chcete, je nemať prostriedky na nákup na lacnejšej burze, keď sa naskytne príležitosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector