Dünyanın en başarılı insanlarının çoğunun aynı zamanda hevesli ve kararlı okuyucular olduğunu söylemek doğru olur. Aynı şey en karlı yatırımcılar için de geçerlidir. Warren Buffett’in işe başlarken günde 1.000 sayfa okuduğu iyi biliniyor ve Charlie Munger, okumaya olan bağlılığının başarının anahtarlarından biri olduğuna inanıyor..

Kısacası, özellikle yeni gelenlerin yatırım yapması için başarılı olmak için okumak ve öğrenmek gerçekten çok önemlidir. Aşağıdaki liste size yeni ticaret yolculuğunuzda yardımcı olabilecek 11 yatırım kitabını sunmaktadır..

1. ‘Akıllı Yatırımcı: Değer Yatırımına İlişkin Kesin Kitap’, Benjamin Graham

Amazon’da bulun >> Akıllı Yatırımcı Kitabı, Benjamin Graham

Hayatınız boyunca sadece bir yatırım kitabı okumayı seçerseniz, bırakın Benjamin Graham’ın başyapıtı olsun. Graham genellikle şu adla bilinir: "Değer Yatırımcılığının Vaftiz Babası", ve iyi bir sebeple. Muhtemelen 20th Century yatırımcılığının en önde gelen ve etkili figürüydü ve ‘The Intelligent Investor’ kitabı muhtemelen şimdiye kadar yazılmış en önemli yatırım kitabı..

2. ‘Warren Buffett Denemeleri: Kurumsal Amerika için Dersler’, Warren Buffett, Lawrence Cunningham

Amazon’da bulun >> Warren Buffett Denemeleri kitabı

Değer yatırımcıları için İncil olarak “Akıllı Yatırımcı” yı düşünürsek, Warren Buffett’ın denemeleri Yeni Ahit olmalıdır. Warren Buffett bir yatırım ve işletme şefidir ve 50 yılı aşkın süredir bu konu hakkında makaleler yazmaktadır. Dehası, temelli çekiciliği ve karizmasının birleşimiyle, usta bir yatırımcı olmanın yanı sıra mükemmel bir eğitimci. Denemelerin çoğu çevrimiçi olarak bulunabilir, ancak kitap bunları kullanışlı tek bir ciltte derler..

İnsanlar şunu da okudu: 88 Milyar Dolar Değerinde Birinden Bahşiş Almak İster misiniz??

3. ‘Değer Yatırım: Graham’dan Buffett’e ve Ötesine’, Bruce Greenwald, Jude Kahn, Paul Sonkin, Michael van Biema

Amazon’da bulun >> değer yatırım kitabı

Bruce Greenwald, ABD’deki Kolombiya Üniversitesi’nin Finans bölümünde en önde gelen profesördür ve yatırım dünyasında günümüzün önde gelen otoritelerinden biri olarak bilinir. Bu kitap, değer yatırımında kullanılan genel tekniklerin yanı sıra Mario Gabelli ve Warren Buffett dahil olmak üzere en zengin değer yatırımcılarının ayrıntılı profillerini kapsayan değer yatırımları dünyasına kapsamlı bir genel bakış sunuyor..

4. ‘Uzun Dönem Hisse Senetleri: Finansal Piyasa Getirileri için Kesin Kılavuz & Uzun Dönem Yatırım Stratejileri ‘, Jeremy Siegel

Amazon’da bulun >> uzun vadeli kitap siegel için hisse senetleri

Jeremy Siegel şu şekilde bilinir: "Wharton Büyücüsü", 45 yıldan fazla bir süredir öğretmenlik yaptığı yerde. Uzun Vadeli Hisse Senetleri adlı kitabı, yatırımcıların satın almaları ve tutmaları için İncil olarak bilinir. Kitap, hisse senetlerinin aslında enflasyonu hesaba kattıktan sonra en güvenli uzun vadeli yatırım olduğunu belirten ikna edici bir argüman öne sürüyor. İnsanların çoğunluğunun pasif, hisse senetlerine uzun vadeli yatırımcılar olması gerektiğini öne sürüyor..


Şunlar da hoşunuza gidebilir: 2018’de Sizi Milyonlara Kazandıracak 7 Hisse

5. “Sağduyu Yatırımının Küçük Kitabı: Borsa Getirilerinden Adil Payınızı Garanti Etmenin Tek Yolu”, John C. Bogle

Amazon’da bulun >> john bogle'a yatırım yapan küçük sağduyu kitabı

Yatırımın büyük bir kısmı sağduyudur ve yalnızca uzun vadede tutulan çeşitli hisse senedi portföyü bir kazanç sağlayacaktır. Teoride, borsayı yenmeye çalışmak, her kazanan için bir kaybeden olması gereken bir oyundur, ancak önemli maliyetler düşüldükten sonra bir kaybeden oyunu haline gelir. John C. Bogle, Vanguard Group’u kurdu ve dünyanın ilk endeks fonunu yarattı ve bu kitap Warren Buffett’ın en önemli önerilerinden biridir. Aslında, çift, başlangıçta kırışık takım elbiselerinin ortak zeminine bağlıydı ve arkadaşlıkları o zamandan beri gelişti..

6. ‘Büfetoloji: Warren Buffett’i Dünyanın En Ünlü Yatırımcısı Yapan Önceden Açıklanamayan Teknikler’, Mary Buffet, David Clark

Amazon’da bulun >> büfetoloji kitabı

Warren’ın eski gelini Mary Buffet, ‘Buffettology’ kitabında maestronun yatırım yaklaşımına mükemmel bir giriş sağlıyor. 54 sözde detaylı profiller ve analizler sunar "Buffett şirketleri". Bir vurgu, Buffett yatırım tarzının nitel analizidir, ancak matematiksel bölümler bazıları için o kadar yararlı olmayabilir..

Kaçırmayın: 2018 Yılında Dünyanın En Zengin 21 İnsanı

7. ‘Wall Street’te Bir Yukarı: Pazarda Para Kazanmak İçin Halihazırda Bildiklerinizi Nasıl Kullanabilirsiniz’, Peter Lynch

Amazon’da bulun >> Biri duvarda sokak kitabı peter lynch

Peter Lynch, tüm zamanların en kazançlı yatırımcılarından biridir – Magellan Fonu, 1990-1997 yılları arasında yıllık ortalama% 29,2 bileşik getiri elde etmiştir. Bu kitapta Lynch, ortalama bir yatırımcının sahip olduğu bilgileri kullanarak profesyonelleri nasıl fethedebileceğini açıklıyor. Lynch’e göre çevremizde yatırım fırsatları var. Süpermarketten iş yerinize, gün boyu hizmet ve ürünlerle karşılaşacaksınız. Hangisinin en iyisi olduğunu ayırt ederek, profesyonel analistler tarafından keşfedilmeden önce yatırım yapacak şirketleri belirleyebilirsiniz..

8. ‘Rekabet Stratejisi: Endüstrileri ve Rakipleri Analiz Etme Teknikleri’, Michael Porter

Amazon’da bulun >> rekabetçi strateji kitabı michael porter

İşletme okuluna gittiğinizde, yaptığınız ilk şeylerden biri Michael Porter’ı okumaktır. ‘Rekabet Stratejisi’ kitabı, iş stratejisinin tüm dünyada uygulanma ve öğretilme şeklini değiştirdi. Bu kitap, yatırımcıların kendilerine sunulan endüstrileri analiz etmelerine yardımcı olacak 5 Kuvvetine bir giriş sunuyor. Ayrıca, bir şirketin stratejisinin düşük maliyetli, farklılaştıran ve odaklanan 3 biçimini de sunar..

9. ‘Paranın Yükselişi: Dünyanın Finansal Tarihi’, Niall Ferguson

Amazon’da bulun >> para kitabı yükselişi Niall Ferguson

Niall Ferguson, finansal sistemimizin nasıl geliştiğine dair çok insani bir hikaye anlatmak için paranın izini takip ediyor. Antik Mezopotamya’da ortaya çıktı ve Planet Finance adını verdiği modern dünyada doruğa ulaştı. Ferguson, finans tarihinin tüm tarihin temel temeli olduğunu öne sürüyor ve kredi ve borcun, uygarlığı ilerleten herhangi bir teknolojik yenilik kadar önemli olduğunu savunuyor. Bu, bir varlık olarak paraya harika bir genel bakış ve finans dünyasına güzel bir giriş sunuyor.

10. ‘Hızlı ve Yavaş Düşünmek’, Daniel Kahneman

Amazon’da bulun >> hızlı ve yavaş düşünme kitabı Daniel Kahneman

Kahneman, Princeton Üniversitesi’nde davranışsal ve bilişsel psikoloji alanında bir profesördür. 2002’de ekonomi dalında Nobel Ödülü’nü kazandı ve bu kitap, bilişsel önyargılar ve buluşsal yöntemler üzerine en çok satanlar arasındaydı. Kitap, yatırım yapanlar da dahil olmak üzere günlük yargılarımızı etkileyen doğal önyargıları açıklıyor. Bir yatırımcı olarak gelişmek istiyorsanız, kendi önyargılarınız ve eğilimleriniz hakkında bir farkındalık kazanmanız çok önemlidir. Bu kitap, modern yatırımcı için gerekli olduğu kadar büyüleyici..

11. ‘Yandaki Milyoner: Amerika’nın Zenginliğinin Şaşırtıcı Sırları’, Thomas Stanley, William Danko

Amazon’da bulun >> milyonare sonraki kapı kitabı

Bu kendi başına bir yatırım kitabı değil, ancak servetini artırmak isteyen herkes için harika bir varlık. Stanley ve Daniel, muazzam servet biriktirmiş olanlarda defalarca ortaya çıkan 7 ortak özelliğin bir özetini veriyor. Kitabı bitirdiğinde, zengin olmanın sıkı çalışmanın, özenle tasarruf etmenin ve imkanların içinde (veya altında) yaşamanın sonucu olduğunu anlayacaksın. Kitaba göre, kalıtım, ileri dereceler ve hatta zeka gibi şeyler aslında daha az önemli..

İnsanlar ayrıca şunu da okudu: Bu En Çok Aranan Finansal Eğitim Kitabı Olabilir mi??

Bu makaleyi Trading Education’dan okumaktan keyif aldıysanız, lütfen bir beğeni verin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başka kişilerle paylaşın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector