Bogleheads’in Yatırım Rehberi

Trading Education’da, yeni ve olası yatırımcıların borsaların nasıl çalıştığını ve profesyonellerin kullandığı püf noktaları ve teknikleri öğrenerek nasıl başarılı yatırımcılar olabileceklerini öğrenmelerine yardımcı olma konusunda tutkuluyuz..

Başarılı yatırımcıların hepsinin ortak bir yönü vardır. Piyasayı sürekli olarak ilgili haberler ve hareketler için araştırıyorlar, her yatırım hakkında stratejik düşünüyorlar ve her kalitede yatırım kitabı ve rehberi okuyarak, video izleyerek, podcast’leri dinleyerek ve eğitim seminerlerine katılarak bilgi ve uzmanlıklarını sürekli geliştiriyorlar. Bu büyüleyici oyunda hiçbir şey bilginin yerini alamaz ve başarılı ticaret ve borsaya yatırım yapma becerilerinde ustalaşabilirseniz, daha uzun vadede çok sağlıklı kazançlar elde edebilirsiniz..

Bunu akılda tutarak, borsa ve yatırım dünyasındaki en büyük isimlerden ve etkileyicilerden bazılarına bir göz atıyor ve onların görüşlerini ve ipuçlarını paylaşıyoruz. Kitaplar, yeni beceriler ve teknik yatırım yetenekleri öğrenmenin harika bir yoludur ve piyasadaki en ilginç kitaplardan biri ‘Bogleheads Yatırım Rehberi‘.

İşte ana noktaların bir özeti.

Kitap ne hakkında?

Amazon’da bulun>> Bogleheads yatırım kılavuzu

Bu yatırım kitabı, Vanguard Group’un kurucusu ve pasif yatırıma yaklaşımı hakkındadır. Yeni yatırımcılara, borsada gezinmelerine yardımcı olacak bir profesyonele ihtiyaç duyacak kadar karmaşık olmaktan ziyade, borsanın herkese açık olduğunu göstermeyi amaçlayan basit ve erişilebilir bir kılavuzdur. Mesajı açık ve Trading Education’daki mesajımıza uygun; becerileri öğrenin, bilgiyi toplayın ve kendi yatırım portföyünüzü yönetin!

John Bogle’ın yatırım felsefeleri o kadar başarılı oldu ki, takipçileri artık her gün 50.000’den fazla ziyaret alan normal bir web sitesini okuyor. Kılavuzun bu ikinci baskısı, pasif yatırım yaklaşımını ortaya koyuyor ve yazarları Michael LeBoeuf, Mel Lindauer ve Taylor Larimore, mali açıdan güvende, 70 yaşın üzerinde ve gizli bir gündemi olmadığı konusunda net! Vanguard tarafından istihdam edilmiyorlar ve onlardan komisyon almıyorlar.

İnsanlar ayrıca şunu da okudu: Forex Ticareti için Nihai Kılavuz

Kitap hangi konuları kapsıyor?

Bogleheads’in Yatırım Rehberi, para tasarrufu sağlayan ipuçlarından modern portföy teorisine ve davranışsal ekonomiye kadar bir dizi konuyu kapsar. Kavramsal araçlar formüller olmadan açıklanmıştır. Kitabın mesajı, en iyi sonuçları görmek için hareketsiz bir yatırımcı olmanın mantıklı olduğudur. ‘Tembel’ yatırımcıların, çok az beceri, uygulama veya çabayla, akranlarının çoğundan daha iyi bir sonuç elde edebileceğini açıklıyorlar..

Görüşlerini desteklemek için yazarlar, pasif yöneticilerin aktif yöneticilerden daha iyi sonuçlara sahip olma eğiliminde olduklarını gösteren ve borsanın sürprizlerle dolu olduğunu açıklayan bir dizi çalışmayı paylaşıyor..


Anahtar mesajlar

Kitap, yatırıma ve biriktirmeye erken başlama, yaşa uygun bir varlık tahsisi benimseme ve vergi ve ücretleri en aza indirirken çeşitlendirmeyi ciddiye alma ihtiyacını açıklıyor. Ayrıca, bu kararlara yardımcı olmak ve yüksek ücretlerin servet oluşturma yeteneğinize ne kadar zarar verebileceğini göstermek için çevrimiçi hesap makineleri önermektedirler..

Ayrıca bakınız: Y Kuşağı İçin En İyi 20 Finansal İpucu

Yazarlar ayrıca, çeşitlendirilmiş bir portföyün, bireysel bir portföyün yaklaşık% 20-40’ını kapsayan denizaşırı yatırımları içermesi gerektiğine ve mevcut gelişmiş hisse senedi piyasalarından daha yüksek büyüme tahminleri ve daha düşük değerlere sahip gelişmekte olan piyasaları tercih ettiklerine inanıyorlar. Bunların çoğu, gelişmekte olan ülkelerdeki işgücünün genç ve dinamik olması ve ileride bol miktarda büyüme olması nedeniyle açıklıyorlar. Bu, işgücünün yaşlandığı Japonya, ABD, İngiltere ve Avrupa ile tezat oluşturuyor..

Davranışsal ekonomi üzerine özellikle ilginç bir bölüm var, kontrol edilmemiş duyguların servet inşa etmek için ne kadar gerçek bir engel olabileceğine bakıyor. Yatırımcıların stratejilerine nasıl karar vermeleri gerektiğini ve ardından en iyi sonuçlar için ona bağlı kalmaları gerektiğini açıklarlar.

Özetle

Mükemmel yatırım rehberi, Vanguard pasif modelini duymuş ve daha fazlasını öğrenmek isteyen yeni yatırımcılar için gerçekten güçlü bir başlangıçtır. Yeni bir zemini kapsadığını veya çığır açan bilgiler sağladığını iddia etmiyor, ancak yeni yatırımcıların ilgi çekici ve ilgi çekici bulacağı yararlı, ikna edici ve erişilebilir bir şekilde yazılmıştır. Ayrıca okuyucuları şu adresten Bogleheads web sitesine kaydolmaya da teşvik edebilir: https://www.bogleheads.org/ ve oradaki diğer yatırımcıların topluluğuna katılın. Sonuç olarak, başarılı borsa yatırımları dünyasına daha geniş öğrenme yolculuğunuzu desteklemek için harika bir kaynak olduğuna inanıyoruz ve kendi becerilerinizi ve bilginizi geliştirirken bunu kesinlikle faydalı bir rehber olarak tavsiye ederiz..

Kaçırmayın: Bir Yatırım Korku Hikayesi!

CFAI Enstitüsü, buradan okuyabileceğiniz kitabın tam bir kılavuzunu ve incelemesini yayınladı: https://www.cfapubs.org/doi/full/10.2469/br.v10.n1.9

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector