Kryptomena znamená digitálne peniaze, ktoré sa používajú na platby a uskutočňovanie finančných transakcií. V roku 2008 vydal jednotlivec menom Satoshi Nakamoto bielu knihu s informáciami o prvej kryptomene, bitcoine. Neskôr v nasledujúcom roku 2009 bola spustená bitcoinová sieť a je to už viac ako desať rokov, čo bitcoiny vznikli. Napriek tomu, že po bitcoinoch sú zverejnené tisíce kryptomien, zostáva najpopulárnejšou kryptomenou, ktorá vstúpila do hlavného prúdu.

Tí ľudia, ktorí kryptomeny nepoznajú, sa musia pri vstupe na trh naučiť veľa vecí. Je nevyhnutné naučiť sa, ako ukladať, prevádzať, nakupovať a predávať bitcoiny. Osvojenie si základov trhu s bitcoinmi pomôže jednotlivcom byť opatrní a kráčať vpred opatrne. Základy vám pomôžu získať vedomosti o obchodovaní s bitcoinmi a o jednej z platforiem na obchodovanie s bitcoinmi oficiálna stránka

V tomto článku sa dozvieme, ako nakupovať bitcoiny.

Čo je potrebné na nákup bitcoinov?

Spočiatku musia používatelia ukladať bitcoiny, a pretože bitcoin je digitálna mena, sú uložené v digitálnych peňaženkách. Digitálne peňaženky pripomínajú skôr tradičné bankové účty, ktoré umožňujú používateľom ľahko ukladať, odosielať a prijímať bitcoiny. Tieto peňaženky možno použiť na občasné platby, výbery a vklady. Existujú tri hlavné časti digitálnej peňaženky, ktoré zahŕňajú bitcoinovú adresu, verejný kľúč a súkromný kľúč. Bitcoinová adresa pripomína skôr číslo účtu a prostredníctvom ktorého je možné uskutočňovať transakcie. Ďalšou dôležitou vecou je tiež súkromný kľúč bitcoinovej peňaženky, ktorý funguje ako PIN. Súkromný kľúč je jedinečný a vytvára sa zakaždým nový.

Existuje niekoľko typov peňaženiek, ktoré uchovávajú kryptomeny ako bitcoin, a to:

Papierové peňaženky

Papierové peňaženky sú offline peňaženky, ktoré na vytlačenie vyžadujú stránku a tlačiareň. Papierová peňaženka má zvyčajne dva QR kódy a používatelia môžu ľahko posielať bitcoiny skenovaním QR kódov. Hovorí sa, že papierové peňaženky sú bezpečnou voľbou na ukladanie vašich digitálnych tokenov. Ak náhodne stratíte svoju peňaženku, je vždy lepšie ju zálohovať; svoje bitcoiny môžete ľahko získať späť.

Mobilné peňaženky alebo webové peňaženky

Mobilné peňaženky alebo webové peňaženky je možné používať iba s pripojením na internet. Mobilné aj webové peňaženky sú menej bezpečné, pretože mobilné peňaženky ukladajú súkromné ​​kľúče do mobilných telefónov, zatiaľ čo webové peňaženky poskytujú prístup tretím stranám na prácu so súkromným kľúčom. Zvyšuje sa tak riziko krádeže alebo útoku na súkromné ​​kľúče.

Peňaženky na plochu

Desktopové peňaženky sú oveľa lepšou voľbou ako iné peňaženky, pretože ide o offline peňaženku, ktorá ukladá súkromný kľúč do počítača a ponúka špičkové bezpečnostné funkcie.

Nakupujte bitcoiny kreditnou kartou alebo v hotovosti.

Burzy kryptomeny sú online trhoviská, ktoré umožňujú používateľom nakupovať a predávať bitcoiny bez potreby digitálnej peňaženky. Aby mohli používatelia nakupovať bitcoiny z burzy, musia si otvoriť účet na burze kryptomien, poskytnúť im vaše osobné údaje a dokončiť proces KYC. Používatelia tiež musia prepojiť svoj bežný účet alebo kreditnú kartu, aby mohli platiť za nákupy. Len čo si na svojom účte zakúpite bitcoin, burza vloží bitcoiny do novovytvorenej digitálnej peňaženky. Všetko, čo musíte urobiť, je povedať burze množstvo bitcoinov, ktoré chcete kúpiť alebo predať.


Nakúpte bitcoiny pomocou bankomatu kryptomeny.

Rovnako ako tradičné bankomaty, aj teraz sa vyvíjajú bankomaty s kryptomenami po celom svete. Prostredníctvom bankomatov s kryptomenami môžu používatelia ľahko nakupovať bitcoiny prostredníctvom hotovosti, debetnej / kreditnej karty. Proces nákupu bitcoinu prostredníctvom krypto bankomatu je dosť jednoduchý, pretože používateľ musí do bankomatu poskytnúť súkromný kľúč digitálnej peňaženky. Vyberte množstvo bitcoinu, ktoré chcete kúpiť, a kliknite na možnosť nákupu. Používatelia, ktorí nemajú digitálne peňaženky, môžu tiež vytvárať papierové peňaženky z bankomatov, pretože bankomaty majú možnosť vytvárať peňaženky na mieste.

Do bankomatov s kryptomenami nie je potrebné poskytovať osobné informácie. Jedinou nevýhodou používania krypto bankomatov je, že tieto automaty často účtujú vysoké transakčné poplatky a majú tiež rôzne výmenné kurzy pre rôzne kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector