Uptrennd ($ 1UP) je decentralizovaná sociálna sieť. S nárastom sietí sociálnych médií sa riziko súkromia a obavy o údaje používateľov postupne zvyšujú. V súčasnosti chce byť každý používateľ internetu pri používaní týchto aplikácií v bezpečí. Centralizované platformy sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter, nedokázali svojim používateľom poskytnúť bezpečné a spoľahlivé systémy na ochranu ich údajov. Platformy ako Uptrennd sa preto objavujú ako alternatíva.

Pozadie

Jeff Kirdeikis, zakladateľ spoločnosti Uptrennd, položil základ pre platformu v januári 2019. Uvažoval o nej ako o „ďalšom vývoji sociálnych médií“. Kirdeikis je nadšenec pre kryptomeny, ktorý vlastní najväčšiu kryptoskupinu na Facebooku Investovanie do kryptomeny. Je tiež hostiteľom Bitcoin & Krypto Podcast.

V roku 2017, keď technologickí giganti Facebook, Google a Twitter zakázali reklamy založené na kryptomene, sa do popredia dostali decentralizované platformy sociálnych médií ako Steemit, Weku, D.Live atď. Tieto platformy však boli zapletené aj do vlastných sporov. Napríklad spoločnosť Steemit prevzala spoločnosť Tron (ktorá bola medzi používateľmi spoločnosti Steemit veľmi kontroverzná) a spôsobila, že členovia vyvolali mäkkú vidličku, aby sa znížila hlasovacia sila spoločností Steemit a Tron. Soft fork však zlyhal a používatelia za hranie výsledku obvinili Tron a 3 populárne burzy kryptomien.

Jeff a jeho tím rozpoznali tieto rastúce obavy a boli svedkami tejto drámy, ktorá roztrhla komunitu na kusy. A tak vznikol Uptrennd, aby prekonal problémy, ktoré v súčasnosti trápia všetky tieto ostatné decentralizované platformy. Uptrennd sa odlišuje od všetkého ostatného tým, že je „komunita na prvom mieste“, ako citoval sám Kirdeikis.

Uptrennd je dodnes štandardný web 2.0, ktorý neprešiel žiadnym počiatočným financovaním ani žiadnou počiatočnou ponukou mincí (ICO)..

Čo je Uptrennd?

Uptrennd je platforma sociálnych médií založená na stimuloch, ktorá svojim používateľom ponúka príležitosti na vytváranie kvalitného a originálneho obsahu. Platforma je navrhnutá s moderným nádychom, ktorý podporuje štyri základné faktory:

 • Sloboda prejavu
 • Bezpečnosť údajov
 • Rovnosť príležitostí
 • Spravodlivé rozdelenie bohatstva

Ďalej Uptrennd plánuje investovať 80% všetkých vytvorených výnosov späť do platformy, aby vytvoril dôveryhodnú a ziskovú sociálnu ekonomiku. Celkovo predstavuje predstavenie spoločnosti Uptrennd skutočne začiatok novej éry v priemysle sociálnych médií, ktorá motivuje svojich používateľov predovšetkým.

Navrhla úžasné funkcie gamifikácie so systémom vylepšenia úrovne. To umožňuje používateľom zvyšovať svoje odmeny za svoje hlasované príspevky za obsah & komentáre, keď zvýšia úroveň svojho účtu pomocou natívneho tokenu „1Up“.

Čo je to 1UP Token?

1UP je token ERC-20, ktorý funguje ako natívne aktívum na platforme Uptrennd. Token 1UP sleduje hlavný systém zvyšovania hlasov, ktorý sa častejšie označuje ako body.

Tieto body je možné získať rôznymi aktivitami, ako je zverejňovanie, komentovanie, prezeranie príspevkov atď. Používatelia si ich môžu vymieňať za tokeny 1UP. V súčasnosti má jeden bod hodnotu jedného tokenu 1UP.

Stojí za zmienku, že hodnota 1 súhlasu nebude mať vždy hodnotu 1 tokenu. V budúcnosti sa hodnota môže zvýšiť na 100 a viac bodov, aby ste získali jeden token. Platforma teda poskytuje hodnotu pre prvých majiteľov a osvojiteľov. Ďalej zaisťuje, že ekonomika tokenov 1UP je nekonečne škálovateľná.

1UP tokenomika

Celkovo bolo 1 000 000 000 tokenov vopred vyťažených a bezpečne uložených v chladiarenských úložiskách. Žetóny sa vezmú, až keď ich používatelia vyberú zo svojich bodov získaných na platforme. Sieť sa navyše zaviazala, že z 1UP vytvorí deflačný token.

Uptrennd každý mesiac spaľuje 30% bodov, ktoré používajú aktívni členovia platformy na postup na vyššiu úroveň. 30% každého bodu je spálených z celkovej ponuky, ktorá sa používa na zvýšenie, zvýšenie úrovne alebo uskutočnenie nákupov na mieste. Napríklad, ak sa použije 10 miliónov bodov, platforma spáli 3 milióny žetónov.

To znamená, že 1UP bude s pribúdajúcim mesiacom čoraz vzácnejší, ako každé deflačné aktívum.

Platforma navyše distribuuje ďalších 20% z investovanej sumy do komunitného rastového fondu. V súčasnosti je v chladiarenskom sklade spoločnosti Uptrennd takmer 900 miliónov žetónov a v obežnej dodávke asi 100 miliónov žetónov..

Token je momentálne k dispozícii na burzách ako Uniswap, P2PB2B, Altilly, Idex a ďalších.

Ako umožňuje Uptrennd používateľom získavať body?

Okrem vytvárania a interakcie obsahu môžu používatelia získavať body aj na Uptrennde nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Získanie hlasovania za váš komentár alebo príspevok
 2. Zarábajte zdieľaním – pri preposlaní môžete získať 50% bodov.
 3. Zbieranie darov od aktívnych členov platformy.
 4. Denný bonus za aktivitu (vyžaduje minimálne 10 návštev za deň)
 5. Mesačné a týždenné súťaže
 6. Pozývanie nových používateľov na platformu
 7. Výmena žetónov za body.

V zásade platí, že keď sa predá jediný upvote v Uptrennde, má hodnotu 0,05 USD. Spoločnosť však vysvetľuje, že v prípade, že token na burzách prekročí 0,05 USD, potom sa zvýši aj cena bodov. Podľa webovej stránky je hlavným cieľom platformy „udržanie 10% prémie na stimuláciu nákupov na burzách za likviditu.

Spoločnosť navyše tvrdila, že „ak cena klesne pod hranicu 0,05 USD, hodnota sa nezmení, nazýva sa to [minimálna cena].

Použite prípady 1UP tokenu

Platforma poskytuje používateľom rôzne spôsoby, ako využiť svoje získané body.

 1. Používatelia môžu pomocou tokenov zvýšiť úroveň svojich účtov. Pre každé ďalšie zvýšenie úrovne poskytuje platforma prístup k zvýšeniu odmeny získanej za každý hlasovaný príspevok alebo komentár.
 2. Jeden môže ľahko zvýšiť svoj vlastný príspevok pre konkrétny počet zobrazení pomocou 1UP tokenov.
 3. Používatelia si môžu na platforme zakúpiť bannerové reklamy s tokenmi 1UP. Ďalej sa 80% zárobkov z reklamy vracia komunite.
 4. Používatelia môžu darovať tokeny ostatným ako tipy. Navyše je možné ho použiť ako odmenu za splnenie konkrétnych úloh oznámených používateľom.
 5. Používatelia môžu predávať svoje tokeny 1Up na burze tretích strán za fiat alebo inú kryptomenu.
 6. Platforma tiež plánuje umožniť používateľom využívať svoje tokeny 1UP na odomknutie exkluzívnych komunít vytvorených používateľmi, ktoré sú založené na predplatnom.

Uptrend – budúca implementácia

Podľa Jeffa teraz Uptrend vstupuje do priestoru decentralizovaného financovania (DeFi) s viacerými implementáciami a partnerstvami. Funkcie DeFi budú obsahovať

 • Opravené vytyčovanie APY
 • Ťažba likvidity
 • Vkladanie odmien na základe aktivity v sieti

Okrem DeFi robí veľké kroky v iných oblastiach, ako sú mobilné aplikácie pre Android a iOS, zvyšuje kapitál a Direct FIAT onramp na tokeny 1UP. Platforma sa tiež teší na zaradenie 1UP tokenov do najlepších búrz.

Záver

Uptrennd sa teraz stala jednou z najangažovanejších decentralizovaných platforiem sociálnych médií na svete. Poskytla podnikateľom, spisovateľom, fandom a iným pracovníkom na čiastočný úväzok príležitosť speňažiť svoje schopnosti a vášeň.

So všetkými svojimi inovatívnymi prípadmi použitia sa ukazuje, že platforma sa snaží stať sa ďalšou veľkou vecou medzi všetkými decentralizovanými sieťami sociálnych médií. Celkovo má schopnosť priniesť lepšiu viditeľnosť & zapojenie do obsahu svojho používateľa poskytovaním stimulov prostredníctvom odmien za kryptomenu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me