Nezastaviteľné domény: Pripravte sa na imunitnú budúcnosť cenzúry

Nezastaviteľné domény je nový typ internetovej domény postavenej na Web 3.0. Kľúčovou vlastnosťou nezastaviteľných domén je, že je odolná voči cenzúre – je nemožné, aby ktorákoľvek entita požadovala odstránenie domény. To je dôležité, pretože na internete zažívame čoraz viac cenzúry. Nakoniec cieľom nezastaviteľných domén je dosiahnuť, aby bola internetová cenzúra odolná a aby boli informácie voľne prístupné. Namiesto spoliehania sa na centralizované služby pri nákupe a predaji doménových mien (napr, Namecheap alebo GoDaddy), Unstoppable domains využíva decentralizované platformy Ethereum a Blockchain Zilliqa ako neutrálna 3. strana. To dáva registrovaným doménam cenzúru imunity, pretože žiadna vláda alebo subjekt nemôže obmedziť alebo odobrať prístup k tejto doméne. Na ďalšie zlepšenie odolnosti voči cenzúre je možné hostiť obsah v Inter Planetary File System (IPFS), čo je decentralizovaná hostiteľská služba, kde nie je možné obsah odstrániť.

Jedným z prvých použití Unstoppable Domains je vytvorenie ľahko zapamätateľné adresy kryptomeny. Jedna vec, ktorá ľudí od kryptomeny odplaší, je adresa. Dlhá zmes písmen a čísel používateľov kryptomeny takmer zamrazí, kedykoľvek chcú odoslať alebo prijať svoje digitálne bohatstvo. To sa však dá zjednodušiť pomocou Unstoppable Domains do domény „.zil“ alebo „.crypto“, ako napr. boxmining.zil.

Čo sú to nezastaviteľné domény?

Logo nezastaviteľných doménLogo nezastaviteľných domén

Nezastaviteľné domény na svojej technológii pracuje od roku 2017. Jedná sa o spoločnosť na vývoj softvéru, ktorá využíva technológiu blockchain na vrátenie energie ľuďom a na uľahčenie spôsobu interakcie ľudí a kryptomien.

Na zlepšenie interakcie si Unstoppable Domains vypožičal z internetu nejaké nápady, a to v súčasnom veku aj v jeho začiatkoch. Napríklad v začiatkoch internetu museli používatelia prepchávať adresy IP, ktoré boli jediným spôsobom, ako posielať správy od jednej osoby druhej. Aj keď systém fungoval, zapamätanie čísel a bodiek „.“ bolo toho príliš veľa.

Na prekonanie tejto výzvy bola IP adresa umiestnená do zákulisia a priniesla službu DNS (Domain Name Service). Systém DNS to zjednodušil, pretože bola poskytnutá adresa čitateľná človekom, a na pozadí bola naviazaná na komplikovanú adresu IP. Preto používateľ internetu iba zadal meno, napr. Facebook.com, a systém DNS, ktorý prepojil Facebook.com s jeho adresou IP, uľahčil spôsob, akým používatelia videli a interagovali s internetom.

Rovnakou technikou sa Unstoppable Domains snaží vložiť zložité adresy kryptomeny za ľudsky čitateľný názov. Preto namiesto priameho zasielania kryptomien na adresu používate meno čitateľné človekom.

Koncept Unstoppable Domains stručne vysvetľuje jeho generálny riaditeľ Mather Gould: „Sme kryptonadšencami od roku 2012 a veríme, že platby kryptami sú príliš zložité na to, aby sa dostali do hlavného prúdu. Rovnako ako boli adresy IP nahradené systémom DNS, veríme, že adresy kryptomeny budú nahradené ľudsky čitateľnými menami. “

Doména „.crypto“ pre všetky kryptomeny?

Nedávno spoločnosť Unstoppable Domains oznámila agnostickú doménu „.crypto“ blockchain. Cieľom tejto domény je zjednotiť adresy kryptomeny pre bitcoin, ethereum, ziliqa a ďalšie..

Ako používať nezastaviteľné domény s IPFS

Nezastaviteľné domény pridali novú funkciu pre prácu s necenzurovateľnou decentralizovanou službou hostenia súborov IPFS. Umožní to permanentné hosťovanie obsahu na internete s plnou imunitou voči vládnym alebo politickým zásahom. IPFS hostí súbory distribuované na viacerých miestach decentralizovaným spôsobom, takže aj keď dôjde k strate jedného servera, obsah bude stále prístupný.

Nárokujte si chránené obchodné značky na nezastaviteľných doménach

Unstoppable Domains automaticky chráni názvy značiek ako apple.crypto a boxmining.crypto, aby zabránili neoprávnenému získavaniu údajov a krádeži názvu domény. Iba doména s overenou totožnosťou si môže nárokovať tieto názvy domén prostredníctvom bezplatného nástroja na nárokovanie:


Jedno meno pre všetky vaše peňaženky s kryptomenami?

Nezastaviteľný panel správy domény

To nie je všetko; pre všetky svoje peňaženky budete potrebovať iba jedno meno. Áno, iba jeden. Uvidíte, Unstoppable Domains hľadá spôsoby, ako podporiť prijatie kryptomeny. Jedným z týchto spôsobov je, aby bolo odosielanie kryptomien také jednoduché ako posielanie pošty.

Priatelia vám preto môžu posielať bitcoiny, éter, litecoiny atď. Pomocou jediného mena. Potom na pozadí technológia z Unstoppable Domains smeruje rôzne kryptomeny do ich príslušných peňaženiek. To dokonca eliminuje potrebu skenovania QR kódov, pretože ich čítanie nie je stopercentne presné.

Prepojenie s Zilliqa Blockchain

Verzia DNS nezastaviteľnej domény je postavená na Blockchain Zilliqa.

Zilliqa je škálovateľný inteligentný blockchainový ekosystém kontraktov, ktorý uľahčuje vytváranie škálovateľných decentralizovaných aplikácií.

Zilliqa však poskytuje platformu pre nezastaviteľné domény iba na vybudovanie ich DNS zameraného na blockchain. To znamená, že služba blockchain name, aj keď je postavená na platforme Zilliqa, podporuje externé kryptomeny ako Ethereum, Bitcoin, Stellar Lumens atď. Podporuje tiež používanie kreditných kariet.

Pretože je postavený na blockchaine Zilliqa, domény budú mať príponu a.zil.

Nezastaviteľné alebo cenzúrne odolné domény

Okrem pomoci širokej verejnosti pri ľahkej interakcii s kryptomenami sa spoločnosť Unstoppable Domains snaží poskytovať aj domény odolné voči cenzúre..

Pri týchto doménach má vlastník názvu domény úplnú kontrolu nad doménou a jej obsahom. Majetky tradičnej domény ukladajú vo vašom mene správcovia, napríklad Google.

Blockchainová doména je však uložená vo vašej kryptomenovej peňaženke, ktorú ovládate iba vy. Preto vám to nemôže vziať žiadna spoločnosť, orgány činné v trestnom konaní alebo dokonca samotné Nezastaviteľné domény.

Tým to nekončí. Informácie použité na registráciu vašej domény zostávajú súkromné; môžete sa rozhodnúť neposkytnúť žiadne osobné informácie. To znamená, že je ťažké vysledovať jednotlivca pomocou poskytnutých údajov. Obsah poskytnutý na webovej stránke tiež nemôže byť cenzurovaný treťou stranou; máš úplnú kontrolu.

Budú nezastaviteľné domény nezastaviteľné?

Nezastaviteľné domény sa chystajú na náročnú cestu, pri ktorej si kryptomena osvojí viac ľudí. Dodatočne s

cenzúre odolné webové stránky, kontrola sa konečne vráti späť ľuďom.

Nezastaviteľné domény majú určite takú palebnú silu, aby sa stali nezastaviteľnými. Nedávno oznámili, že zabezpečili financovanie vo výške 4 milióny USD v sérii A vedenej spoločnosťami Draper Associates a Boost VC. Získali tiež granty od Nadácia Ethereum a Nadácia Zilliqa.

Práve sme uzavreli našu sériu A vedenú spoločnosťou Draper Associates! https://t.co/8TXhzZhIY1

– Nezastaviteľné domény (@unstoppableweb) 23. mája 2019 Spoločnosť Unstoppable Domains oznamuje, že získala 4 mil. USD

V ich AMA s generálnym riaditeľom Mattom Gouldom 15. mája 2019 spoločnosť Unstoppable Domains predstavila svoj vývojový plán na rok 2019. V priebehu tohto leta budú pracovať na nástrojoch fiat unboarding a súkromia. Na jeseň sa väčšina zamerania sústredí na webové stránky.

Z maloobchodného hľadiska sa aukcia mien top.zil skončí v lete 2019. Potom si bude môcť ktokoľvek kúpiť svoje meno.zil. Ak sa pozrieme ďalej, na jeseň a zimu 2019 sa očakáva, že podpora webových stránok a prehliadačov bude funkčná.

Cestovná mapa nezastaviteľných domén do konca roka 2019 Cestovná mapa nezastaviteľných domén do konca roka 2019

Verdikt záverečnej kontroly

Nezastaviteľné domény poskytujú nový spôsob, ako zabrániť blockchainovej technológii pomocou cenzúry na páke domén. Vývoj a prijatie sa urýchlilo nedávnymi zmenami tímu Séria 4 milióny dolárov na dolár, zvýšenie vedená spoločnosťou Draper Associates. Toto nové kolo financovania poskytuje tímu viac prostriedkov na vytváranie partnerstiev s cieľom zvýšiť adopciu. Momentálne čakáme na ďalšie kryptomeny, ktoré prijmú adresy .zil – momentálne sú MyCrypto a Moon pripravené ich čoskoro integrovať.

Klady:

  • Silná podpora a tím pri dodávaní produktov
  • Dobré využitie technológie Blockchain (Blockchain Zilliqa)
  • Čisté užívateľské rozhranie

Zápory:

  • Iba predpredaj – adopcia a integrácia budú čoskoro k dispozícii

Skóre recenzie: 4,5 / 5

Autor posudku Michael Gu 31. mája

10. 10. 2019 Aktualizované o doménu.crypto

{ "@kontext": "http://schema.org/", "@typ": "Výrobok", "značka": "Nezastaviteľné domény", "názov": "Nezastaviteľné domény", "obrázok": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/05/Unstoppable-Domains-Logo-2.jpg", "popis": "Nezastaviteľné domény je nový typ internetovej domény, ktorá je odolná voči cenzúre a voľne prístupné informácie postavené na vrchole Web 3.0", "preskúmanie": { "@typ": "Preskúmanie", "nadpis": "Nezastaviteľné domény: Pripravte sa na imunitnú budúcnosť cenzúry", "názov": "Nezastaviteľné domény", "popis" : "Nezastaviteľné domény je nový typ internetovej domény, ktorá je odolná voči cenzúre a voľne prístupné informácie postavené na vrchole Web 3.0", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/ledger-nano-x-review/", "recenziaBody": "Nezastaviteľné domény je nový typ internetovej domény postavenej na Web 3.0. Kľúčovou vlastnosťou nezastaviteľných domén je, že je odolná voči cenzúre – je nemožné, aby ktorákoľvek entita požadovala odstránenie domény. To je dôležité, pretože na internete zažívame čoraz viac cenzúry. Nakoniec cieľom nezastaviteľných domén je dosiahnuť, aby bola internetová cenzúra odolná a aby boli informácie voľne prístupné. Namiesto spoliehania sa na centralizované služby pri nákupe a predaji doménových mien (napr. Namecheap alebo GoDaddy) používajú nezastaviteľné domény decentralizované platformy Ethereum a Zilliqa Blockchain ako neutrálna tretia strana. To dáva registrovaným doménam cenzúru imunity, pretože žiadna vláda alebo subjekt nemôže obmedziť alebo odobrať prístup k tejto doméne. Na ďalšie zlepšenie odolnosti voči cenzúre je možné hostiť obsah v Inter Planetary File System (IPFS), čo je decentralizovaná hostiteľská služba, kde nie je možné obsah odstrániť. ", "dátumZverejnené": "2020-5-1", "reviewRating": { "@typ": "Hodnotenie", "ratingValue": "4.5", "najhoršie hodnotenie":"0", "bestRating": "5" }, "autor": { "@typ": "Osoba", "názov": "Michael Gu" }, "vydavateľ": { "@typ": "Organizácia", "názov": "Boxmining", "logo": { "typu": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "ponuky": { "@typ": "Ponuka", "cenaMena": "Americký dolár", "cena": "40", "url":"https://unstoppabledomains.com/r/4e8eeeec11004b3" }}

Zdroje:

Web nezastaviteľných domén: https://unstoppabledomains.com/

Telegramový kanál: https://t.me/unstoppabledomains

Aktualizácia noviniek Nezastaviteľné domény: https://www.asiacryptotoday.com/unstoppable-domain-why-blockchain-needs-it/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map