Rastúca popularita kryptomien a otázky týkajúce sa tradičných peňažných systémov znamenajú, že sa ľudia ponáhľajú na burzy s kryptomenami. Ale bez dôkladného zváženia ich fungovania. Tu je zoznam najvýznamnejších búrz kryptomien v roku 2020 zoskupených do úrovní. Od úrovne 1: čo ľudia všeobecne považujú za najuznávanejšie po úroveň 4: neodporúča sa.

Výmeny úrovne 1 (aktívne obchodovanie)

Binance

BinanceWebová stránka výmeny Binance

Binance je popredná virtuálna zmenáreň na svete podľa upraveného objemu. Na rozdiel od Coinbase a Kraken podporuje Binance širokú škálu altcoinov (t.j. iné kryptomeny ako bitcoin). To priťahuje viac ľudí k prevodu svojich bitcoinov, bitcoinových hotovostí a litecoinov z iných búrz na Binance, aby preskúmali altcoinový svet.

Je vhodný pre obchodníkov s kryptomenami na základnej úrovni vďaka svojej obmedzenej škále obchodovateľných kryptomien. Aj keď obsahuje oveľa viac mien v porovnaní s Coinbase, ako sú Cardano a Elastos. Tu je úplný zoznam kryptomien obchodovateľných v Krakene.

Kvôli popularite Binance sa veľa nových coinov zameriava na to, aby boli kótované na Binance a aby si v nich získali veľkú reputáciu. Niekedy môže samotné oznámenie o zozname Binance spôsobiť zvýšenie cien.

Popularita spoločnosti Binance sa prejavila CEO Zhao Changpeng (CZ) osobnosť v komunite kryptomien. Jeho slová / činy majú teraz výrazný vplyv.

Binance bol napadnutý v roku 2019 za kryptomenu v hodnote 40 miliónov dolárov. Binance sľúbil, že každému, kto utrpel straty, odškodní svoje vlastné prostriedky.

PrimeXBT

PrimeXBTPrimeXBT

PrimeXBT je tiež jedným z novších hráčov v oblasti výmeny kryptomien, ktorý bol uvedený na trh v roku 2018. Táto burza sa uznáva za jedného z najtransparentnejších, s akými sme sa stretli. Ich webové stránky sú zdrojom všetkých informácií, ktoré by ste chceli o burze cenných papierov vedieť, a majú tiež podrobné výukové programy, ako rôzne rôzne funkcie používať..

Burze trochu chýbajú podporované kryptomeny, momentálne podporuje iba 5 kryptomien: BTC, ETH, LTC, XRP a EOS. Okrem toho sú podporované iba výbery a vklady v BTC. Čo im však chýba v podpore kryptomien, ktoré tvoria v dostupnosti na obchodovanie s inými typmi aktív, ako sú komodity, akciové indexy a Forex.

Schopnosť prispôsobiť svoju obchodnú obrazovku a anotovať grafy je pravdepodobne niečo, na čo technickí analytici a seriózni obchodníci dlho čakali a budú ich vracať na burzu.

Vyskúšajte našu recenziu a sprievodcu PrimeXBT.

Kraken

Kraken

Kraken má v Európe značné zastúpenie a uvedené krypty majú fiat páry.

FTX burza

Táto burza bola uvedená na trh iba v roku 2019 – teda ďalší relatívny nováčik. Jedná sa o platformu na obchodovanie s kryptomenami, ktorá ponúka obchodovanie s derivátmi. Buduje ich spoločnosť Alameda Research, pričom sú obchodníkmi s profesiami zodpovednými za viac ako 30% objemu obchodovania na trhu na hlavných burzách. FTX Exchange ponúka aj jedinečné produkty, ako je obchodovanie na indexoch, takže obchodníci môžu mať v jednej zmluve expozície voči niekoľkým tokenom. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou je obchodovanie s výsledkom prezidentských volieb v roku 2020.

FTX Exchange je to, čo hovorí, že je postavené obchodníkmi pre obchodníkov. Už teraz majú veľmi konkurenčné obchodné poplatky a dokonca poskytujú zľavy pre konkrétnych používateľov a ľahko pochopiteľné rozhranie. Existujú však určité geografické obmedzenia pre ľudí a subjekty z niektorých krajín, najmä z USA.

Tu si pozrite našu úplnú recenziu.

Bittrex

BittrexBittrex

Tieto burzy sú spoľahlivé a ponúkajú renomované služby. Bittrex, ktorý som v minulosti často používal, pretože uvádzal množstvo mincí. Nakoniec som sa však vzdialil od Bittrexu, pretože Binance ich predbehol, čo sa týka výberu mincí.

Bittrex odstráni nasledujúce trhy po 31. máji 2019: BTC-COVAL, BTC-SOLI A BTC-XCP. A fnasledujúce trhy po 6. júli 2019: BTC-LUN, BTC-NEOS, BTC-THC a BTC-TKS

Poloniex

PoloniexPoloniex

Tiez som pouzil Poloniex v minulosti. Podľa mojich skúseností však ich proces Know Your Customer (KYC) trval dlho. V mojom prípade to trvalo 3 mesiace. To bolo neprijateľné, najmä keď to bolo počas býčieho trhu.

Zákaznícka podpora pre Poloniex nie je strašná, takže sa stále javia ako dobrá výmena.

1 / V piatok 29. mája o 16:00 UTC budú pre zákazníkov Poloniex v USA zakázané trhy pre ARDR, BCN, DCR, GAME, GAS, LSK, NXT, OMNI a REP. Všetky aktíva zostávajú k dispozícii na obchodovanie zákazníkom mimo USA. https://t.co/eNWeZTjT5X

– Výmena Poloniex (@Poloniex) 16. mája 2019 Oznámenie spoločnosti Geofencing od spoločnosti Poloniex

Ak ste však občanom USA, možno budete musieť poznať geografické oplotenie Poloniex pre amerických zákazníkov. 29. mája 2019 budú pre zákazníkov v USA deaktivované trhy pre ARDR, BCN, DCR, GAME, GAS, LSK, NXT, OMNI a REP.

Po geografickom ohraničení trhu môžu zákazníci tieto tokeny vyberať zo svojej peňaženky, pokiaľ to globálne podporuje Poloniex. Zákazníci však už nebudú môcť vidieť svoju vkladovú adresu ani vygenerovať novú vkladovú adresu.

Výmeny 2. úrovne (sezónne obchodovanie / konkrétne mince)

Coinbase

CoinbasePoužívateľské rozhranie Coinbase

Coinbase je poprednou burzou kryptomien v USA a Veľkej Británii. Majú tiež licencie a bankové účty na vykonávanie činnosti v týchto krajinách. Coinbase má spoľahlivú zákaznícku podporu a ponúka fiat vklady a výbery. To znamená, že sú podporované vklady a výbery v tradičných menách ako USD, EUR atď.

Coinbase je bezpečný bez výskytu hackerov. Burza je najlepšou voľbou pre tých, ktorí sú vo svete kryptomien noví.

Avšak, burza ponúka na výber obmedzené kryptomeny. Okrem toho dostupnosť na nákup, predaj, odosielanie a prijímanie konkrétnej kryptomeny závisí od vašej polohy.

Pre zákazníkov z USA neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa obchodovania s nasledujúcimi kryptomenami:

  • Bitcoin (BTC);
  • Éter (ETH);
  • Litecoin (LTC);
  • Bitcoinová hotovosť (BCH);
  • Ethereum Classic (ETC); a
  • Zvlnenie (XRP).

Tu je graf kryptomien podporovaných Coinbase v závislosti od vašej polohy.

Spoločnosť Coinbase akceptuje najbežnejšie spôsoby platby, napríklad kreditné a debetné karty.

Aj keď je to všeobecne bezpečné, Coinbase je v poslednej dobe pod paľbou, pretože utrpel výpadky, keď v marci, apríli a máji 2020 došlo k veľkým výkyvom cien bitcoinov. Tieto výpadky spôsobili, že mnoho používateľov bolo bezmocných vykonávať akékoľvek obchody, keď to potrebovali najviac. Potenciálni používatelia by mali mať na pamäti tento problém pri zvažovaní, či používať alebo nepoužívať Coinbase. Aj keď sme počuli, že niektorí používatelia neobchodujú iba na Coinbase, čo by mohlo pomôcť zmierniť dopad týchto výpadkov na ich portfóliá..

Pozrite sa na našu recenziu Coinbase, kde nájdete podrobný pohľad na túto burzu.

KuCoin

KuCoinKuCoin

Spoločnosť KuCoin má jedinečné aktíva a rozsiahly zoznam obchodovateľných mincí. Trápili ju zlé postupy typu Know-Your-Customer (KYC)..

Spočiatku to obchodníkom umožňovalo vkladať a vyberať veľké množstvo bitcoinov, t. J. 50 bitcoinov denne bez poskytnutia osobných údajov.

Nedostatok postupov KYC vyvoláva u mnohých ľudí dojem, že KuCoin je zúfalý pre používateľov pri jeho výmene. Tým sa znížila jeho reputácia medzi platformami kryptoburzy.

Odvtedy zmenili svoje zásady KYC a teraz môžete vyberať iba 2 bitcoiny denne bez „overeného“ účtu, t. J. Účtu, ktorý dokončil postupy KYC.

Huobi, OKEx

HuobiHuobi

Huobi a OKEx boli hlavnými titánmi Číny. Mali veľa čínskych používateľov predtým, ako čínska vláda zakročila proti obchodovaniu s kryptomenami v krajine.

OKExOKEx

Toto bolo známe ako „zlaté vákuum“, pretože vyhladilo veľa dominancií spoločností Huobi a OKEx. To destabilizovalo dve výmeny, ktoré ustúpili iným, ako sú KuCoin a Binance, aby sa ujali vedenia.

Stále ich považujem za burzy Tier 2, pretože si stále držia svojich minulých zákazníkov a pretože majú technológiu pre budúcnosť.

Existujú povesti, že čínska vláda umožňuje týmto burzám fungovať, ale naďalej sleduje ich transakcie.

BitMEX

BitMEXBitMEX

BitMEX je väčšinou maržová obchodná burza umožňujúca obrovský pákový efekt (t. j. až 50-krát). Pákovým obchodom je, keď nevlastníte fyzický bitcoin, ale vlastníte obchodné zmluvy.

BitMEX bohužiaľ nepracuje v Spojených štátoch a dávajte pozor, aby ste sa neprihlásili na svoj účet BitMEX tam, váš účet bude zakázaný.

Aj keď som počul o niektorých Američanoch, ktorí používajú VPN (Virtual Private Networks) na maskovanie krajiny pôvodu, aby obišli toto obmedzenie.

Toto sa NEDoporučuje.

BitMEX má zlú podporu zákazníkov. Zrušenie zákazu účtu mi trvalo 3 mesiace, keď som sa omylom prihlásil do služby BitMEX v Spojených štátoch.

Výmeny úrovne 3 (možné riziká / problémy)

Bitfinex

Bitfinex

Aj keď je Bitfinex renomovanou burzou, jeho nedávny boj s newyorským generálnym prokurátorom o stratu klientskych fondov vo výške 850 miliónov USD znižuje jeho dôveryhodnosť. Budeme musieť vidieť, ako Bitfinex tento boj prekoná.

Okrem prípadu má silný obchodný pár BTC / USD.

Ak chcete zostať v obraze o tom, čo sa deje v Bitfinexe, kliknite sem.

OceanEx

OceanExOceanEx

OceanEX uvádza na trh spoločnosť BitOcean Global, plne registrovaná a licencovaná obchodná paltforma v Japonsku. Vytvoril ho hlavný tím členov s minulými skúsenosťami od Morgan Stanley, BNP Paribas a Deloitte. OceanEX sa môže pochváliť množstvom bezpečnostných prvkov AI na zlepšenie bezpečnosti používateľov a obchodovania. OceanEX je obchodným centrom ekosystému VeChainThor, kde sú uvedené všetky aktíva VeChain a obchodné páry VeChain. Aj keď má veľa atraktívnych prvkov, zistili sme, že na mnohých aktívach chýba likvidita, a problémy s nákupom aj predajom rôznych mincí.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o VeChain a jeho ekosystéme, pozrite si nášho sprievodcu Vechain.

BitMax

BitMaxBitMax

Túto výmenu som vyskúšal, pretože som dostal veľa požiadaviek od divákov.

Som však skeptický voči výmenám, ktoré robia „ťažbu transakcií“. Ťažba transakcií je miesto, kde výmenou za obchodovanie získavate kredity alebo si vymieňate žetóny.

To priamo motivuje umývacie obchodovanie na platforme, kde obchodník súčasne predáva a kupuje rovnaké aktíva.

To zase vytvára zavádzajúce správy o objemoch obchodovania na burze.

BitMax 18. mája 2019 oznámil, že kvôli dlhodobej stabilite tokenovej ekonomiky natrvalo uzamkne 3.000 miliónov BTMX tokenov z čakajúcej ťažobnej časti 20. mája 2019.

Pre dlhodobú stabilitu tokenovej ekonomiky, https://t.co/ZgbxdXzvT8 20. mája natrvalo uzamkne 3 000 000 000 BTMX z nespracovanej ťažobnej časti. Uvoľňovací mechanizmus a rýchlosť pre časť súkromného predaja zatiaľ zostanú nedotknuté. https://t.co/keo9elx23a

– BitMax Official (@BitMax_Official) 18. mája 2019 Oznámenie BitMax o zablokovaní BTMX tokenov

Burza v budúcnosti ohlási nový mechanizmus uvoľňovania.

Výmeny 4. úrovne (týmto výmenám sa vyhýbajte)

HitBTC

HitBTCHitBTC

Tieto tri výmeny majú veľmi pochybné postupy.

Napríklad, HitBTC nemá skutočnú politiku KYC. Zdá sa, že s vami nemajú veľké problémy pri vkladaní veľkého množstva finančných prostriedkov. Ak však obchodujete alebo chcete veľa vyberať, váš účet iba zakážu alebo pozastavia, kým s nimi nebudete komunikovať. To sa stalo mne osobne a keď som to skúmal, zistil som, že mnoho ďalších malo rovnaké skúsenosti.

V poslednej dobe sa objavila nová vlna používateľov, ktorí sa sťažovali na to, že musia poskytovať príliš podrobné informácie o zdroji svojich finančných prostriedkov.

Existuje aj niekoľko používateľov, ktorí vykonali vlastné vyšetrovanie a dospeli k záveru, že burza je platobne neschopná.

YoBit

YoBitYoBit

Výmena má problémový proces výberu.

Záver

Úroveň 1: Coinbase, Kraken, Binance, FTX burza, Bittrex, Poloniex,

Úroveň 2: KuCoin, Huobi, OKEx, BitMEX

Úroveň 3: Bitfinex, BitMax, OceanEx

Úroveň 4 (vyhnúť sa): HitBTC, YoBit

Záverom možno povedať, že kontrola pozadia na platforme kryptomeny pred registráciou je najlepším spôsobom, ako zabrániť strate digitálneho bohatstva. Nasledovanie vyššie uvedeného zoznamu je jedným obrovským krokom k dosiahnutiu tohto cieľa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me