Coinbase, ako väčšina výmenných poplatkov poplatky za výber. Existuje však čistý trik, ktorý vám umožní vyhnúť sa poplatkom za výber. Coinbase je najpopulárnejšia burza s kryptomenami v USA a Veľkej Británii kvôli možnosti priameho nákupu kryptomien s fiatom a je jednou z mála búrz, ktoré umožňujú občanom USA obchodovať. Mnohí nielen používajú Coinbase na nákup kryptomien, ale aj na ukladanie svojich kryptomien. Takže pri častom používaní burzy sa poplatky za výber môžu určite zvýšiť. Tu je niekoľko najlepších tipov a hackerov, ako sa vyhnúť poplatkom Coinbase alebo ich znížiť.

Viac informácií o najlepších výmenách kryptomeny nájdete v našej príručke.

Znížte poplatky Coinbase pri odosielaní bitcoinu

Coinbase a Coinbase Pro (predtým známa ako GDAX sú dve z najpopulárnejších platforiem na celom svete, kde môžu ľudia nakupovať, predávať a obchodovať s kryptomenami. Coinbase a Coinbase Pro v súčasnosti pôsobia v USA, Európe, Veľkej Británii, Kanade, Austrálii a Singapure. Používatelia môžu obchodovať s kryptomenami ako bitcoin, ethereum a litecoin.

Coinbase vs Coinbase Pro: Aké sú rozdiely?

Coinbase a Coinbase Pro sú vlastne dva samostatné, ale príbuzné produkty. Spoločnosť Coinbase bola uvedená na trh prvýkrát v roku 2012 a jej cieľom bolo poskytnúť užívateľsky prívetivú platformu pre ľudí bez skúseností s nákupom a predajom bitcoinov prostredníctvom bankových prevodov. V roku 2015, s rastúcim záujmom a popularitou kryptomien, sa spoločnosť rozšírila a vytvorila Coinbase Exchange – americkú bitcoinovú burzu, ktorá umožňuje obchodovanie s bitcoinmi a kryptomenami. Pretože Coinbase Exchange presahoval pôvodný rozsah ich „príležitostnejších“ používateľov, rozhodli sa rebrandovať ju na GDAX – Global Digital Asset Exchange (ktorá je dnes známa ako Coinbase Pro)..

GDAX a Coinbase porovnané

GDAX a Coinbase porovnané

Coinbase – miesto, kde môžu zákazníci nakupovať, predávať, posielať, prijímať a ukladať vaše kryptomeny.

Coinbase Pro (predtým GDAX alebo Coinbase Exchange) – výmena pre profesionálnych obchodníkov. Okrem rovnakých funkcií ako Coinbase umožňuje Coinbase pro používateľom aj nasledujúce činnosti:

  • Obchod medzi rôznymi kryptomenami;
  • umiestniť trh, obmedziť a zastaviť príkazy; a
  • mať podrobnejšie obchodné grafy na analýzu krátkodobých trendov (napr. kniha objednávok, objem atď.).

Čo je najdôležitejšie, Coinbase Pro má nižšie poplatky a v niektorých obmedzených transakciách nulové poplatky.

Aké sú poplatky za Coinbase a Coinbase Pro?

Poplatky za transakciu nákupu a predaja Coinbase

Coinbase má najdrahšie poplatky v porovnaní s ostatnými, ktoré považujeme za burzy kryptomeny 1. stupňa. Coinbase účtuje a 0,50% poplatok na nákup a predaj kryptomeny. Coinbase navyše účtuje poplatok Coinbase. Poplatok za Coinbase je väčší z (1) paušálneho poplatku v závislosti od veľkosti objednávky; (2) a variabilné percento v závislosti od regiónu a typu platby.

Tu sú paušálne poplatky účtované spoločnosťou Coinbase:

Celková suma transakcie Transakčný poplatok (USD, EUR, GBP)
Menej ako 10 dolárov 0,99 USD, 0,99 EUR, 0,99 GBP
Viac ako 10 dolárov, menej ako 25 dolárov 1,49 USD, 1,49 EUR, 1,49 GBP
Viac ako 25 dolárov, menej ako 50 dolárov 1,99 USD, 1,99 EUR, 1,99 GBP
Viac ako 50 dolárov, menej ako 200 dolárov 2,99 USD, 2,99 EUR, 2,99 GBP

Paušálny poplatok


Nižšie je uvedené variabilné percento používateľov v USA. Skontrolujte tu pohyblivé percentuálne podiely pre ostatné krajiny.

Variabilné percento v USAVariabilné percento v USA

Tu je príklad toho, ako vypočítať poplatok za transakciu nákupu a predaja. Napríklad som v Spojených štátoch a chcem pomocou svojej debetnej karty kúpiť bitcoin v hodnote 20 USD. Môj paušálny poplatok by bol 1,49 USD, pretože celková suma transakcie je viac ako 10 USD, ale menej ako 25 USD. Variabilné percento by bolo 3,99%, pretože platím debetnou kartou. V tomto prípade, Coinbase by mi účtoval 1,49 USD pretože paušálny poplatok je vyšší ako variabilné percento.

Poplatky za konverziu z kryptomeny na kryptomenu

Pre konverzie z kryptomeny na kryptomenu napr. USDC na BTC alebo BTC na ETH, Coinbase účtuje rozpätie marže až do 2%. Presná marža by závisela od vtedajších výkyvov trhu.

Poplatky za obchodovanie Coinbase Pro

Coinbase Pro na druhej strane funguje na modeli poplatkov výrobcu a príjemcu. Boli by ste považovaní zaodberateľ„Ak zadáte objednávku za trhovú cenu a táto objednávka sa vyplní okamžite. Na druhej strane ste „tvorca”, Ak sa zadaná objednávka nezhoduje okamžite s existujúcou objednávkou. V prípade, že sa okamžite zhoduje iba časť vašej objednávky, zaplatíte poplatok za príjemcu iba za túto časť. Potom by ste zaplatili poplatok za zostávajúcu časť celkovej objednávky, keď bude uzavretá.

Poplatky Coinbase Pro sa účtujú ako percento z príslušnej transakcie. Čo sa týka percentuálneho podielu, záviselo by to od celkovej sumy zobchodovanej používateľmi za 1 mesiac takto:

Poplatok za obchodovanie Coinbase ProPoplatok za obchodovanie Coinbase Pro

Vychádzajúc z uvedeného, ​​pre používateľov s malým objemom napr. tí, ktorí obchodujú za menej ako 10 000 USD mesačne, by ich poplatky boli 0,50% z každej transakcie.

Jednou z možných metód na zníženie poplatkov za obchodovanie je samozrejme pracovať na vyššej úrovni zvýšením objemu mesačného obchodu. Napríklad ak sa za mesiac zobchoduje viac ako 10 000 USD, poplatky Maker and Taker klesnú na 0,35%, čo znamená 15% zníženie poplatkov za obchodovanie.

Coinbase hack: použite Coinbase Pro (GDAX), aby ste sa vyhli poplatkom za výber z Coinbase

Coinbase poplatky za výber môže byť veľmi vysoká. Keď používatelia vyberú svoje mince z platformy Coinbase, spoločnosť Coinbase bude účtovať používateľom poplatok na základe ich odhadu poplatkov za sieťové transakcie, ktoré očakávajú, že zaplatia. Spoločnosť Coinbase uviedla, že za určitých okolností sa poplatok, ktorý spoločnosť Coinbase platí, môže líšiť od odhadu. Existuje teda možnosť, že odhadovaný poplatok, ktorý musia používatelia zaplatiť, je VYŠŠIE ako poplatok za sieťové transakcie skutočne zaplatený spoločnosťou Coinbase.

Môže však existovať spôsob, ako sa vyhnúť poplatkom za výber z Coinbase. Podľa Coinbase, neúčtujú poplatok za prevod kryptomeny z jednej Coinbase peňaženky do druhej. Pretože Coinbase a Coinbase Pro (GDAX) sú vlastnené rovnakou spoločnosťou, posielanie vašich prostriedkov z Coinbase do Coinbase Pro by bolo okamžité a bezplatné, pretože ide o prevod z jednej peňaženky Coinbase do druhej.

Coinbase Pro ponúka ZADARMO poplatky za výber digitálnych aktív, ako sú bitcoinyCoinbase Pro ponúka ZADARMO poplatky za výber digitálnych aktív, ako sú bitcoiny

Kľúč je tu Coinbase Pro neúčtuje žiadne poplatky za výber. Potom môžete svoje kryptomeny poslať z Coinbase Pro do akejkoľvek inej peňaženky mimo platformy Coinbase bez platenia poplatkov za sieťový prevod.

Vyberte inú kryptomenu

Bitcoin má na Coinbase najdrahšie poplatky za prevod. Jedným zo spôsobov, ako znížiť poplatky za prevod, je výmena bitcoinu za inú kryptomenu, ako je litecoin alebo bitcoin cash. Ich prevod bude lacnejší a po dokončení prevodu na prijímajúcej burze by sa dali vymeniť späť za bitcoiny.

Použite inú burzu

Ak sú pre vás poplatky za Coinbase príliš drahé, môžete kedykoľvek použiť inú burzu, napríklad Binance alebo FTX Exchange. Tieto burzy ponúkajú konkurencieschopnejšie výberové kurzy a majú tiež viac typov možností kryptomeny. Viac informácií o najlepších výmenách kryptomeny nájdete v našej príručke.

Je Coinbase drahý na používanie?

Poplatky Coinbase sú v súlade s inými zmenárňami kryptomien, pričom za transakcie v rozmedzí 50 – 200 dolárov sa účtuje 2,99 USD. Za väčšie transakcie si však Coinbase účtuje variabilný percentuálny poplatok 1,49%. Pre akékoľvek prostriedky nad 10 000 USD odporúčame používať obchodné priehradky Over The Counter (OTC), ktoré lepšie zvládajú veľké objemy s flexibilnejšími sadzbami. Tu je zoznam top 5 OTC stolov.

Ďalšie čítanie

Ak sa chcete dozvedieť viac o bitcoinoch, kryptomenách a o tom, ako začať, pozrite si môj kurz vytvorený v spolupráci s Jeffom Kirdeikisom z Uptrenndu- Bitcademy: Learn, Invest & Obchodujte s bitcoinmi – za menej ako hodinu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector