Binance je najpopulárnejšia kryptomenová burza na svete s najväčším objemom organického obchodovania. Má širokú škálu kryptomien, s ktorými sa obchoduje, spolu s výkonnými obchodnými nástrojmi, ako je obchodovanie s pákovým efektom, obchodovanie s opciami a pôžičková platforma. Rýchle pridanie nových funkcií do Binance často ohromilo odborníkov v priemysle kryptomien, pričom mnoho kritikov komentovalo rýchlu reakciu generálneho riaditeľa Binance Zhao „CZ“ Changpenga na udalosti. Okrem hlavnej burzy Binance.com má spoločnosť aj niekoľko jedinečne vybavených verzií vrátane pobočky v USA Binance USA, Binance Jersey a Binance DEX. V tejto recenzii zdôrazňujeme všetky ich rôzne funkcie a polemiky, ktoré potrebujete vedieť.

Hlavné výhody Binance

 • World’s najpopulárnejší burza s najvyšším objemom obchodu.
 • Ponúka najväčší rozsah produktov a služieb, pričom niektoré sa inde ani nenašli.
 • Udržuje poistenie proti krádeži a hackerom.

Kľúčové vlastnosti a funkcie

Binance (nové) Pokročilé obchodné rozhranie

Binance (Binance.com)

Binance (Binance.com) je hlavná burza, je najpopulárnejšia a má celú škálu služieb, ktoré burza ponúka. Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

 • Väčšina podporované kryptomeny (viac ako 1 000 mincí).
 • Vďaka svojej popularite má najvyšší objem obchodovania na celom svete.
 • Prístup k Binance Launchpad, platforma IEO (Initial Exchange Offering) na zoznam nových kryptomien.
 • Funkcia stop-limit. Objednávka bude vykonaná po dosiahnutí danej stop ceny. Stop-limit objednávka sa teda stane limitovanou objednávkou na nákup alebo predaj za limitnú cenu alebo lepšie.
 • Binance požičiavanie. Používatelia môžu držať svoje kryptomeny na Burze po stanovenú dobu a získavať na nich úroky.

Binance USA (Binance.us)

Binance USA (Binance.us) bola odpoveď Binance na americké nariadenia, ktoré občanom bránia v obchodovaní na Binance. Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

 • Vyhovuje predpisom USA
 • Má fiat na kryptomenové obchodné páry. Používatelia môžu za nákup kryptomien priamo na burze používať USD.
 • Prepojenie s bankovým účtom je k dispozícii.

História Binance

Spoločnosť Binance bola založená spoločnosťou Changpeng (CZ) Zhao v roku 2017. Názov pochádza z kombinácie slov „Binary“ a „Finance“. Binance je pôvodom z Číny. Z dôvodu tvrdých postupov regulácie kryptomeny v krajine sa však burza presunula do priaznivejších jurisdikcií mimo Čínu.

„V reakcii na rozhodnutie Číny presúvame naše IP adresy z Hongkongu do offshore lokalít … Takže sme registrovaní na viacerých miestach a máme ľudí na viacerých miestach. Takto nás nikdy neovplyvní jeden regulačný orgán. “

Changpeng Zhao (CZ), generálny riaditeľ spoločnosti Binance (2017)

V súčasnosti má Binance sídlo vo viacerých jurisdikciách vrátane Malty, Singapuru a Hongkongu a jej servery sú umiestnené po celom svete. Ich hlavná stránka ponúka podporu v angličtine, čínštine, kórejčine, japončine, ruštine, španielčine a francúzštine.

Binance je skutočne veľkým hráčom v oblasti kryptomien a je jednou z najväčších kryptoburz na svete, ktorú v apríli 2020 získala Coinmarketcap, čo je pravdepodobne najznámejší zdroj pre rebríčky, grafy a ďalšie údaje na trhu s kryptomenami..

Podporované krajiny

Binance (Binance.com) je podporovaný vo väčšine krajín okrem USA.

Občania USA môžu LEN obchodovať Binance USA (Binance.us), okrem tých z nasledujúcich štátov:

Alabama Connecticut Florida
Gruzínsko Havaj Idaho
Louisiana Severná Karolina New York
Texas Vermont Washington

Podporované kryptomeny a spôsoby platby

Binance (Binance.com)

Binance podporuje obchodovanie cez 1300 kryptomien vrátane vlastnej kryptomeny Binance Coin (BNB). Kliknite sem a dozviete sa viac o Binance Coin (BNB).

Binance prijíma platby kreditnou kartou (Visa a MasterCard), debetnou kartou a kryptomenou. Avšak platby debetnou a kreditnou kartou sú obmedzené na nasledujúcich miestach:

 • USA: New York, Connecticut, Havaj, Gruzínsko, Nové Mexiko a Washington;
 • Niekoľko čínskych bánk; a
 • Niektoré krajiny úplne napr. Afganistan, Irak a Líbya.

Používatelia môžu za nákup bitcoinov (BTC), ethereum (ETH), litecoin (LTC), bitcoin cash (BCH / BCHABC) alebo Ripple (XRP) platiť iba bitcoiny (BTC), Ethereum (ETH) alebo Ripple (XRP) pomocou debetných a kreditných kariet na Binance.

Binance je iba burza medzi kryptami a kryptami. Používatelia teda musia najskôr kúpiť vyššie uvedené kryptomeny pomocou fiat, až potom budú môcť obchodovať s inými kryptomenami na burze.

Binance USA (Binance.us)

Binance USA, ktorý bol nedávno uvedený na trh v septembri 2019, podporuje iba okolo 20 kryptomien. Očakáva sa však, že v budúcnosti pribudnú ďalšie.

Používatelia môžu pomocou svojich debetných kariet priamo prevádzať USD z ich bankových účtov na ich účty Exchange prostredníctvom ACH alebo bankovým prevodom.

Poplatky za vklad a výber

Pre Binance.com a Binance USA, poplatky sa líšia v závislosti od kryptomeny, ktorá sa má previesť. Poplatky sa účtujú v príslušnej kryptomene, ktorá sa má previesť. Napríklad výber bitcoinu (BTC) stojí 0,0005 BTC za transakciu. Existujú č poplatky za vklad.

Pre fiat prevody dňa Binance USA, Pre domáce výbery je výber hotovosti v USD 15, resp. 35 USD pre medzinárodný výber. Vklady sú všeobecne a výbery z ACH sú bezplatné.

Kliknutím sem zobrazíte štruktúru poplatkov vo výške Binance.com a Binance USA resp.

Poplatky za obchodovanie

Poplatky za obchodovanie za Binance.com a Binance USA sú zvyčajne 0,1% pre tvorcov a príjemcov s nasledujúcimi výnimkami:

 • Binance.com a Binance.us: Používatelia s väčším objemom obchodu alebo vlastniaci stanovené množstvo BNB sa môžu stať VIP. Vyššie úrovne VIP vám poskytujú nižšie poplatky za obchodovanie. A pre všetkých používateľov existuje 25% zľava, ak sa poplatky platia pomocou BNB.

Binance má konkurenčné poplatky za obchodovanie v porovnaní s niektorými inými burzami kryptomien. Napríklad:

 • Coinbase: 0,50% transakcie plus ďalší poplatok Coinbase v závislosti od výšky transakcie. Doplnková poznámka: vedeli ste, že môžete vyhnúť sa ich drahé poplatky za výber? Viac informácií nájdete na poplatkoch CoinBase – ako sa im vyhnúť?
 • Kraken: 0,16% (tvorca) / 0,26% (príjemca)
 • Bittrex: 0,25% (tvorca a príjemca)
 • Poloniex: 0,15% (tvorca) / 0,25% (príjemca) (Poznámka: Poloniex znížil svoje poplatky na 0,00% do 31. decembra 2019)
 • OceanEX: 0,10%, pri platbách mincami OceanEx sú poskytované zľavy.
 • KuCoin: 0,10%, pri platbách mincami KCS sa poskytujú zľavy.
 • Huobi: 0,20%
 • OKEx: 0,10% (tvorca) / 0,15% (príjemca)
 • BitMEX: -0,025% (tvorca) (t. J. Je poskytnutá zľava) / 0,075% (príjemca). Táto burza však obchoduje iba s maržovým obchodom.
 • BitFinex: 0,10% (tvorca) / 0,20% (príjemca)
 • BitMax: 0,085% (výrobca a príjemca) pre mince s väčšou trhovou kapitalizáciou, 0,10% pre ostatné mince

Vyššie uvedené burzy sme zoradili od „najbežnejších“ po „vyhnúť sa za každú cenu“. Kam spadá každá z týchto búrz? Prezrite si naše Najlepšie výmeny kryptomien do roku 2020 a zistite to.

Polemiky

Ako každej výmene, ani Binance nie sú cudzie kontroverzie. Mnoho ľudí sa pýta, či je Binance bezpečný, počnúc odcudzenými bitcoinmi až po napadnutie jeho databázy Know Your Customer (KYC)? Pozrime sa na niektoré nedávne kontroverzie.

Binance hack: 7 000 ukradnutých bitcoinov

Začiatkom mája 2019 spoločnosť Binance informovala verejnosť, že hackeri stiahli 7 000 bitcoinov (v tom čase v hodnote približne 40 miliónov USD) v rámci jedného veľkého narušenia bezpečnosti. Výmena hovorí že hackeri na získanie prihlasovacích údajov svojich používateľov použili rôzne techniky, ako napríklad phishing a vírusy.

Burza použila svoje SAFU fond – ich fond núdzového poistenia na úplné pokrytie strát postihnutých používateľov.

Porušenie údajov Binance KYC

V auguste 2019 hacker tvrdil, že získal veľkú časť údajov burzy Know Your Customer (KYC). Hacker vytvoril niekoľko telegramových skupín, ktoré údajne obsahovali tieto súkromné ​​údaje. Hacker tiež požadoval od burzy celkovo 300 bitcoinov (vtedy v hodnote okolo 3,5 milióna USD), inak by vydal viac dát.

Binance nároky uniknuté údaje pochádzali z februára 2018, keď burza využívala na spracovanie svojich overení KYC externého poskytovateľa služieb. Avšak niektoré chovorili komentátori že najväčšiu vinu za incident má niesť Binance.

Na nápravu situácie ponúkol Binance odmenu každému, kto môže poskytnúť informácie na identifikáciu hackera. Nezdá sa však, že by sa hacker našiel.

Medzitým burza ponúkané doživotné VIP členstvo a preferenčné obchodné poplatky a služby dotknutým používateľom.

Je Binance bezpečný v roku 2020?

Videli sme, že mnoho búrz sa stalo obeťou hackerov. Niektoré, napríklad výmenný hack Cryptopia, boli také vážne, že burza prešla do likvidácie a používatelia neboli schopní vybrať svoje prostriedky.

Binance, keďže najväčšia svetová burza by bola jednoznačne hlavným cieľom hackerov. 2 hacky v roku 2019 to skutočne preukázali. Spoločnosť Binance však tieto hackery zvládla tak, že postihnutým používateľom odškodnila ich poisťovací fond a poskytla im rôzne výhody.

Je teda Binance v roku 2019 stále bezpečný? Povedali by sme, že na základe záznamov, keď došlo k hacknutiu, Exchange zakročí a napraví vašu stratu. Zdôrazňujeme však, že žiadna výmena nie je stopercentne bezpečná. Preto zdôrazňujeme dôležitosť odstránenia vašich kryptomien z výmeny a ich uloženia v hardvérových peňaženkách offline. Je to jediný spôsob, ktorým sa držíš plná úschova vašich kryptomien.

Akú hardvérovú peňaženku by ste si mali zaobstarať? Vyskúšajte naše porovnanie 3 najlepších hardvérových peňaženiek na trhu. Alebo jednotlivé podrobné recenzie na Ledger Nano X, Trezor Model T a KeepKey.

Ďalej si môžete pozrieť moje video porovnávajúce Ledger Nano S (predchodca Nano X), Trezor Model T a KeepKey nižšie:

Sprievodca modelom Trezor & Recenzia: Porovnanie s Ledger Nano S a KeepKey

Záver: Binance Klady a zápory

Pros

 • Burza s najväčším objemom obchodov na svete.
 • Sledujte záznamy o podniknutí krokov na nápravu postihnutých používateľov pri napadnutí hackermi.
 • Konkurenčné obchodné poplatky.
 • Veľké množstvo podporovaných kryptomien.
 • Ponúka veľa jedinečných služieb a funkcií.

Zápory

 • Vytvorenie účtu overeného KYC môže trvať až 2 týždne.
 • Problémy pri nákupe kryptomien pomocou kreditnej karty.

Zaregistrujte sa do Binance tu:

Aktualizované 25. apríla 2020: Odstránený zastaraný obsah a odkazy. Aktualizovaná tabuľka s recenziami a časté otázky

{ "@kontext": "http://schema.org/", "@typ": "Výrobok", "značka": "Binance", "názov": "Binance Exchange", "obrázok": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2017/12/binancelogowhite.png", "popis": "Binance je najpopulárnejšia kryptomenová burza na svete s najväčším objemom organického obchodovania. Má niekoľko jedinečných verzií vrátane Binance, Binance US, Binance Jersey a Binance DEX. V tejto recenzii zdôrazňujeme všetky ich rôzne funkcie a polemiky, ktoré potrebujete vedieť.", "preskúmanie": { "@typ": "Preskúmanie", "nadpis": "Recenzie na burzu Binance – porovnanie, poplatky a funkcie", "názov": "Binance Exchange", "popis":"Binance je najpopulárnejšia kryptomenová burza na svete s najväčším objemom organického obchodovania. Má niekoľko jedinečných verzií vrátane Binance, Binance US, Binance Jersey a Binance DEX. V tejto recenzii zdôrazňujeme všetky ich rôzne funkcie a polemiky, ktoré potrebujete vedieť. Je teda Binance v roku 2019 stále bezpečný? Povedali by sme, že zo záznamov, keď došlo k hacknutiu, Exchange zakročí a napraví vašu stratu. Zdôrazňujeme však, že žiadna výmena nie je stopercentne bezpečná. Preto zdôrazňujeme dôležitosť odstránenia vašich kryptomien z výmeny a ich uloženia v hardvérových peňaženkách offline. Je to jediný spôsob, ako uchováte úplnú správu svojich kryptomien.", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/binance-exchange-review/", "recenziaBody": "Binance je najpopulárnejšia kryptomenová burza na svete s najväčším objemom organického obchodovania. Má niekoľko jedinečných verzií vrátane Binance, Binance US, Binance Jersey a Binance DEX. V tejto recenzii zdôrazňujeme všetky ich rôzne funkcie a polemiky, ktoré potrebujete vedieť. ", "dátumZverejnené": "2019-11-1", "reviewRating": { "@typ": "Hodnotenie", "ratingValue": "4.5", "najhoršie hodnotenie":"0", "bestRating": "5" }, "autor": { "@typ": "Osoba", "názov": "Angela Wang" }, "vydavateľ": { "@typ": "Organizácia", "názov": "Boxmining", "logo": { "typu": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "ponuky": { "@typ": "Ponuka", "cenaMena": "Americký dolár", "cena": "0,00", "url":"https://pit.blockchain.com" }}

Časté otázky

Ekosystém výmeny – čo sú Binance Jersey a Binance DEX?

Binance Jersey (Binance.je)

Binance Jersey (Binance.je) je obdobou Binance USA pre používateľov, ktorí nie sú občanmi USA. Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

 • Nákup / predaj kryptomien s fiatom (USD / EUR).
 • Prepojenie bankového účtu pre banky zo Spojeného kráľovstva a niektorých európskych krajín.

Binance DEX (Binance.org)

Binance DEX (Binance.org) je tiež známy ako Binance Chain. Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

 • Je to decentralizovaná burza vyvinutá na vlastnom Binance Chain blockchaine spoločnosti Binance;
 • Používatelia majú v správe a kontrolu svoje súkromné ​​kľúče a prostriedky. To znamená, že finančné prostriedky používateľov sú oveľa menej zraniteľné voči hackerom alebo výmenným uzáverom; a
 • Prijímajú sa iba limitované objednávky. Na rozdiel od iných búrz Binance DEX nezodpovedá objednávkam nepretržite. Skôr sa zhoduje s otvorenými objednávkami prijatými pomocou pravidelnej aukcie.

Viac informácií o Binance DEX sa dozviete tu.

Ktoré krajiny akceptujú Binance Jersey a Binance DEX?

Binance Jersey (Binance.je)

Binance Jersey je k dispozícii v nasledujúcich krajinách:

Argentína Eswatini (predtým Svazijsko) Lichtenštajnsko Singapur
Arménsko Fínsko Litva Slovensko
Austrália Francúzsko Luxembursko Slovinsko
Rakúsko Nemecko Macao južná Afrika
Azerbajdžan Gibraltár Malta Južná Kórea
Belgicko Grécko Maurícius Španielsko
Brazília Hongkong Mexiko Švédsko
Bulharsko Maďarsko Monako Švajčiarsko
Kanada Island Holandsko Turecko
Čile Írsko Nový Zéland Spojené arabské emiráty (SAE)
Chorvátsko Izrael Nórsko Spojené kráľovstvo (UK)
Cyprus Taliansko Peru Uruguaj
Česká republika Jamajka Poľsko
Dánsko Jersey Portugalsko
Estónsko Lotyšsko Rumunsko

Binance DEX (Binance.org)

Binance DEX je k dispozícii vo väčšine ostatných krajín okrem nasledujúcich:

USA Albánsko Bielorusko Bosna
Burman Stredoafrická republika Konžská demokratická republika Kórejská ľudovodemokratická republika
Pobrežie Slonoviny Krymská oblasť Ukrajiny Chorvátsko Kuba
Hercegovina Irán Irak Kosovo
Libanon Libéria Líbya Macedónsko
Moldavsko Srbsko Somálsko Sudán
Južný Sudán Sýria Venezuela Jemen
Zimbabwe

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me