החל ממאי 2018, Ethereum ו- Ripple תופסים את המשבצות השנייה והשלישית לפי שווי שוק ב- CoinMarketCap, מאחורי רק ביטקוין

יש פער משמעותי בין השניים, ולא רק בשווי השוק.

שווי השוק של את’ריום הוא סביב 60 מיליארד דולר עם מחיר ה- ETH לדולר של 600 דולר, בעוד שווי השוק של ריפל הוא סביב 24 מיליארד דולר עם מחיר של 0.60 דולר / XRP. זה בעיקר פונקציה של האספקה ​​השונה שלהם. האספקה ​​במחזור של את’ריום רק ביישנית של 100 מיליון, ואילו ריפל הוא קצת פחות מ -40 מיליארד. 

ואז יש מקרה השימוש. Ethereum תוכננה להיות פלטפורמה עליה ניתן לבנות טכנולוגיות ואסימונים אחרים של בלוקצ’יין. לעומת זאת, אדווה נועדה לאפשר לבנקים ולמוסדות פיננסיים מסורתיים אחרים להחליף כסף ביתר קלות מעבר לגבולות הלאומיים. את’ריום מבוזר מאוד, ואילו ריפל היא המודל לקריפטוגרפיה מרכזית. 

הבחירה בין אדווה ואת’ריום מבחינת השקעה תלוי במידה רבה במה שאתה מצפה העתיד של המטבע הקריפטוגרפי להיראות כמו גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך. 

המקרה לעתיד מבוזר

כפלטפורמה, ההצלחה האולטימטיבית של את’ריום תלויה במידה רבה באפליקציות המבוזרות הבנויות עליה. כמבשר של מה שמכונה Web 3.0, Ethereum מקווה לארח את הדור החדש של טיטאנים באינטרנט כמו פייסבוק, יוטיוב ופייפאל בפורמט מבוזר.. 

בעיקרו של דבר, המשמעות של זה היא אפליקציות לשימוש יומיומי שנוצרו בבלוקצ’יין את’ריום, מבצעות עסקאות באסימונים תואמי את’רום ומשתמשות באת’ריום בכוח העיבוד שלה.. 

ההשקפה לטווח הקצר קשורה במידה רבה ל בריאות המטבע הקריפטוגרפי שוק בכלל. באתריום ישנה יציבה הולכת וגדלה של אפליקציות מבוזרות, אך אף אחת מהן לא מתחרה כרגע באפליקציות אינטרנט סטנדרטיות. בתור הקריפטוגרפיה השנייה בגודלה לפי שווי שוק, חלק גדול מהצמיחה לטווח הקצר של את’ריום תהיה קשורה לשערות ולהשקעה במרחב המטבעות בכלל. משמעות הדבר היא שהסיכויים לטווח הקצר מוגבלים על ידי גורמים שאינם בשליטת את’רום – רגולציה ממשלתית, אימוץ, מחיר הביטקוין ועוד.. 

ההשקפה ארוכת הטווח של את’ריום מעט ורודה יותר אך לא פחות מסוכנת. יש אפשרות לצמיחה פרועה לחלוטין אם את’ריום אכן יתגלה כפלטפורמה והדלק לדור הבא של יישומי האינטרנט של הכרטיסים הגדולים. זה מגיע עם כמה אזהרות חשובות. ראשית, היא מניחה שאת’ריום, ולא מתחרה, הופך את הבסיס לאינטרנט החדש. זה גם מניח כי הצרכנים רוצים צורה חדשה של אינטרנט מלכתחילה. רעיון הביזור פופולרי בקרב האוריינים הטכנולוגיים, אך הוא עדיין לא הסתנן להמונים. הם פשוט מצפים שהאינטרנט יעבוד, ממש כמו החשמל בשקעים הביתיים שלהם. לבסוף, היא מניחה כי יישומים שנוצרו בבלוקצ’יין את’ריום משיגים שימוש נרחב. יש לזה שני מרכיבים כשלעצמם. זה דורש שאפליקציות ה- Ethereum החדשות יאומצו על ידי צרכני המיינסטרים, והיא דורשת כי ענקיות אינטרנט קיימות כמו פייסבוק יאבדו נתח שוק. זה הימור מסוכן, בהתחשב בהתחלה הכספית שרוב התאגידים האלה נהנים מהם.

קרא XRP שווי שוק – בעיה אמיתית? כל מה שאתה צריך לדעת

כוח מרכזי

ל- Ripple מקרה שימוש מוגדר למדי. הוא מבקש להיות אמצעי ההעברה המועדף על בנקים, עסקים ואנשים פרטיים המבצעים עסקאות בינלאומיות. המערכת הנוכחית מחייבת לעיתים קרובות לבנקים או מעבדי תשלומים להחזיק כמויות נזילות נכבדות, והחלקה יכולה להתרחש כאשר עסקאות בין שני מטבעות נמשכות זמן רב לעיבוד. בזמן שהעסקאות עוברות, המחיר יכול להשתנות, מה שמאלץ את הבנק בעצם לאכול את היתרה. זה מקרה שימוש צר, אבל ענק. חלק מההערכות של שוק ההעברות בלבד – או העברות מאנשים פרטיים לאנשים במדינות אחרות – מציבות את הגודל בערך 600 מיליארד דולר בשנה. זה לא כולל עסקאות בנק-בנק בלבד ועסקאות עסק-לעסקים, הגדולות בסדר גודל. 

זה יוצר תמונה שונה לטווח הקצר והארוך עבור Ripple, אם כי שתיהן תלויות במידה רבה באימוץ התעשייה. אם Ripple מאומצת באופן נרחב כשיטת העברת התשלומים הנבחרת, היא עשויה להשיג רווחים עצומים לטווח הקצר בפרק זמן קצר יחסית. מצד שני, רווחים אלה מוגבלים על ידי גודל השוק. זה אמנם שוק גדול, אך הוא למעשה סופי. במילים אחרות, העברות מטבע גלובליות ככל הנראה לא יגדלו מאוד, בין אם אדווה מאומצת ובין אם לא. יתכן שהיא יכולה להשיג רק נתח שוק של 100 אחוז משוק קיים. השווה זאת לאת’ריום, שיש לו מטרה פתוחה מאוד. מעטים היו יכולים לחזות בתחילת שנות התשעים בדיוק כמה גדול ורחב – ומכניס – האינטרנט יהפוך עד שנת 2018. אותו פוטנציאל קיים באת’ריום.. 


עניין של פרספקטיבה

קרא את LG Corp ו- CBSG תוכניות קונסורציום לתחרות אדווה, ניסויים פתרון תשלום גבולות

אז, האם אדווה תעלה על Ethereum? התשובה הקצרה והפופולרית ביותר היא כרגיל, שזה תלוי. באופן ספציפי, זה תלוי אם אתה מסתכל על רווחים לטווח קצר או רווחים לטווח ארוך. לטווח הקצר, ל- Ripple יש יותר סיכוי מאשר אתריום לעלות במחיר מכיוון שיש לה דרך קצרה יחסית לאימוץ. הבנקים ישתמשו ב- Ripple לצורך העסקאות העסקיות שלהם, או שלא. אין יישומים חדשים לפיתוח, כמו במקרה של Ethereum, כך שפוטנציאל המחירים לטווח הקצר של ריפל באמת מבוסס על מידת שיווק המטבע.. 

משקיעי אתריום חייבים להתבונן יותר זמן. עם זאת, אי אפשר לחזות מתי או אם אפליקציית שוברי הקופות הגדולה הבאה של Ethereum תפותח. יכול מאוד להיות שזה קורה עכשיו, כשהוא מוכה בקוד בחדר מעונות או במוסך כלשהו. מצד שני, יכול להיות שעברו שנים – אם זה בכלל יקרה בכלל. 

לסיכום, עבור משקיעים מהיום להיום, ריפל כנראה מייצגת השקעה טובה יותר לטווח הקצר. מטרותיה ברורות ומשימתה מוגדרת היטב. יתר על כן, בשוק צריך להיות מספיק בהירות כדי שמשקיעי Ripple יראו על ציר זמן קל אם המטבע עונה על ציפיותיהם. המטרות והמשימה של את’ריום עננות הרבה יותר, אך פוטנציאלית הרבה יותר גדולות.

שני המטבעות באמת מייצגים שני סוגים שונים של משקיעים. משקיעי אדווה הם שומרי שוק קרובים וערוכים ליציאה מהשוק אם המטבע שלהם לא מתפקד עד לרחרח בפרק זמן סביר. משקיעי אתריום הם סוג חלומי יותר, עם חזון גדול אם תוכניות מעט פחות קונקרטיות. שניהם עשויים להרוויח הרבה כסף בחודשים ובשנים הבאות. השאלה הגדולה היא מתי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector