המאה ה -21 תעבור כמאה החדשנות המאופיינת בהופעת טכנולוגיות חדשות ומפריעות. עם זאת, גם כאשר הטכנולוגיה משנה חיים, בולט בארבעת העשורים האחרונים היה הופעתם של העברת כספים בינלאומית וחוצה גבולות בתחומי שיפוט שונים עם תקנות שונות. מכיוון שאתה עוטף את הראש סביבו, שוק ההחזר נאמד כיום בכ 55- טריליון דולר. מאותו סכום עצום, החיובים עומדים על 31 מיליארד דולר – וזה עצום ומה שאפילו כואב הוא שכל התהליך לוקח בערך שלושה עד ארבעה ימים. באופן אירוני, למרות הפער הברור, לא היה פיתרון מיידי שיכול לאפשר הסרת כספים באותו יום או אפילו באופן מיידי. 

עם זאת, זה לא יימשך. בשנת 2004 תכנן ריאן פוגר את פרויקט Ripple. כוונתו הייתה ליצור מערכת מוניטרית מבוזרת שתוכל להעצים ביעילות אנשים וקהילות ליצור כסף משלהם. זה היה כמעט לפני ההשקה הרשמית של הביטקוין בשנת 2009.

לאחר חמש שנים, אַדְוָה, חברת העברות כספים שבסיסה בסן פרנסיסקו הוקמה על ידי כריס לארסן וג’ד מק’לב. לחברה זו היו תוכניות שאפתניות. היא תכננה לחולל מהפכה בהעברות הכספים על ידי הקטנת זמן ההעברה מכמה ימים למספר שניות. אולם בולט הוא כי לחברה יש היסטוריה ארוכה ועמוקה יותר. 

ההתפתחויות לא נעצרו שם. בשנת 2011 החל ג’ד מק’לב לפתח מערכת חילופי דיגיטלית בה אומתו עסקאות באמצעות קונצנזוס בין חברי הרשת. שנה לאחר מכן הזמין ג’ד מק’לב את כריס לארסן. השניים ביקשו לפנות לריאן פוגר על מושג המטבע הדיגיטלי שלהם. עם זאת, כעבור כמה חודשים, ראיין פוגר הצליח להשאיר את ג’ד מק’לב וכריס לארסן להקים את OpenCoin..

מאז, ההתקדמות שעשתה ריפל היא דבורה לא פחות ממטען נפץ. בשנה שעברה, למשל, צוות Ripple פיתח שלושה מוצרים: XCurrent, XRapid ו- XVia. המוצר XCurrent נמצא כיום בשימוש על ידי יותר מ 100 חברות ברחבי העולם. מבין כל המוצרים, בולט XRapid, שמשתמש במשתמע בנכס הדיגיטלי XRP. מלבד המהירות והדרגיות, השימוש ב- XRP כמטבע הגשר בעסקאות חוצות גבולות מאפשר ביטול חשבונות הנוסטרו שלנו.

XRapid, משתמש ב- XRP ובתמורה XRP הוא מסדרונות פיאט לפי דרישה עבור XRP / EUR, XRP / USD, XRP / JPY, XRP / MXN, ומבטל את הצורך בחשבונות הנוסטרו. זה לבדו מאפשר הסדר מיידי לפסול למעשה את הצורך באיחור השכיח במערכת העברת כספים קלאסית. ישנן כמה חברות שמעבירות את הפרויקט לביצוע ניסויים לשלב את היעילות של XRapid.

אדווה מהירה

עד כה הוכח שהמוצר שימושי לאחר בדיקות המרה מוצלחות של USD / MXN שערכה Cuallix בשנת 2018. ההמרה עשתה שימוש ב- XRP ככלי נזילות להמרת USD ל- XRP באמצעות מרכזיות נתמכות בארה”ב ומאוחר יותר XRP ל- MXN באמצעות מרכזיות מקסיקניות עם הסדר שהושלם בתוך שניות.

קרא את מנכ”ל Ripple מנקה את FUD אודות Ripple ו- XRP, ומצטט שמירה על מערכת אקולוגית XRP בריאה

השנה, כמה חברות בודקות את Xrapid. כמה מהם כוללים: MoneyGram, Currency Direct, Mercury FX, Western Union, IDT, Cambridge Global Payments, Viamericas. איחודים המניעים את Xrapid מלבד Cuallix הם Zip Remit ולמרות שלא הוכחה, SBI מתכנן להשתמש ביעילות של Xrapid.

השאלה שעומדת על השפתיים של כולם: האם אדווה תחליף את SWIFT?

אני משוכנע שזו לא השאלה הנכונה לגשת למצב זה. חוץ מזה אני חושב ש- Ripple עדיין לא בשלה להחליף את SWIFT אבל אני רואה חדר שבו הם יתקיימו במקביל באותו פלח שוק. מה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא: האם אדווה תצליח בשנים הקרובות, תהפוך למובילה בשוק העברות הכספים החוצה גבולות ותבטיח נתח שוק של 50% בעתיד?

נכון לעכשיו, SWIFT הוא מונופול בשוק ההעברות. ההיסטוריה מראה שמנהיג השוק קשה לעקור. בכל זאת, בעידוד, אדווה עשויה לכלות את השריר להתגבר ולהיות מנצחת בקרב עליונות זה נגד SWIFT.. 

מְהִירוּת


מהירות xrp אדווה

מהם הוויכוחים שגורמים לי לחשוב שאפל תצליח? ראשית, אנו יכולים לדבר על מהירות העברת כספים או הסדר. באמצעות SWIFT זה ייקח לפחות ארבעה ימים בעת העברת כספים בין יבשות שונות. העברה שבוצעה באמצעות XRapid מתבצעת תוך 4 שניות לכל היותר. השנה, מוסדות פיננסיים שביצעו פיילוט ב- XRapid דיווחו על חיסכון של עד 70 אחוזים, וזה מכה נוספת ל- SWIFT היקר.

מוכשרים ומוקדים קְבוּצָה

טיעון נוסף לטובת Ripple הוא הכישרון והרצינות של הפרויקט והצוות. אדווה גם טובה מאוד בלובי ויש להם קשרים מרכזיים שיאפשרו מאוחר יותר את עצם קיומם ו / או הצלחתם. באמצעות מחלקת השיווק התוססת שלהם הצליחה ה- compnay לשכנע אישים כמו מדונה ואשטון קוצ’ר לפרסם את החברה. לצד, השנה, נשיא ארה”ב לשעבר, ביל קלינטון, ייתן פתיחה מרכזית בכנס SWELL 2018. SWELL 2018 הוא אירוע שיזם Ripple.

הדרך שאפל יעבור להדיחת SWIFT תהיה קשה אם לא כמעט בלתי אפשרית בלשון המעטה. אנו מקרינים תהליך איטי והדרגתי שללא ספק ייקח שנים. בהתחלה, ריפל יכולה לעבוד קשה כדי לקצץ בין חמישה לעשרה אחוזים משירות ההעברה הכולל לפני שהיא מפתחת את התנופה הנדרשת. למותר לציין שהקרב על העליונות תלוי במידה רבה כיצד אדווה פורסת את XRapid, אך הכי חשוב כיצד SWIFT מגיבה לתחרות.. 

נזילות בקר

אין ספק כי חששות נזילות צריכים להיות בראש סדר העדיפויות של Ripple וכיצד הם מתכננים פתרונות הולמים תלוי לחלוטין בגישתם האסטרטגית. הדבר הטוב הוא שהם קשה בעבודה. השנה הם תומכים בתמיכתם ו- XRP זמין בכמה מרכזיות ביבשות שונות. לאמיתו של דבר, סוחרים יכולים להפקיד או למשוך XRP עבור פיאט כ- USD, GBP, JPY, CAD, MXN או יורו. זה לא הכל, כמה בורסות וקרנות מייצרות בסיס XRP בזכות היעילות והמהירות שהוא גורר. 

ביזור מוצלח

קרא גיוס שותפי מלאווי ואדווה לגיוס כספים ליתומים וילדים נזקקים

בנוסף, אדווה הייתה בנסיעת ביזור ועד כה היא הצליחה בלשון המעטה. מהנתונים המהימנים, מספר המאמתים שאינם אדווה עולה על 50 אחוזים, כלומר אדווה אינה אחראית ויש להתייעץ לפני יישום פיתוח כלשהו ברשת.. 

מה יש ל- SWIFT לתחרות Wade Off?

ניסיתי למצוא נתונים על דרכים לשיפור או שינוי שירות העברת ההודעות SWIFT עבור מאמר זה, אך זה היה קשה. באתר הרשמי לא מצאנו נתונים קונקרטיים על שיפור שירות העברת ההודעות SWIFT. למרות שהם אומרים שיש תוכניות לעדכן את התוכנה שלהם, אין שום פירוט מה הם ישפרו. 

עם זאת, מצאתי מידע מעניין על SWIFT. ביולי 2018 רשמה SWIFT בממוצע 30.5 מיליון FIN הודעות ביום. התנועה צמחה ב -9.5% לעומת יולי 2017, והביאה את הצמיחה עד כה ל -11.7%.

(לאחר קצת מחקר באינטרנט הצלחתי למצוא את המידע הבא על SWIFT בשנת 2018. על פי הבדיקות האחרונות שבוצעו, משך העברת SWIFT הצטמצם ל -11 שעות ושלוש דקות.)

3 סדרות כל השווקים

כפי שאתה יכול לראות, מספר ההודעות היומיות של SWIFT גדל משנה לשנה. המשמעות היא שהשוק מתרחב ללא הרף.

מסקנות

יש הסבורים כי אדווה תמסר את SWIFT בעוד כמה שנים. אני לא משוכנע בזה. נכון לעכשיו, ריפל מתחילה אך SWIFT הבשילה והיא שירות העברת הכספים הדומיננטי ביותר ונקודה לבנקים. אף על פי כן, זה לא שוק צפוף וריפל יכולה להבטיח מקום בנוחות בשוק ההעברות החוצה גבולות. הם יכולים להתקיים במקביל באותו פלח שוק, מכיוון שסמסונג מתחרה עם אפל או אינטל עם AMD. למעשה, התחרות בין שתי חברות באותו פלח שוק היא משהו נורמלי בכלכלה העולמית. לבסוף, לאורך השנים יספיק ל- Ripple להגיע לנתח שוק של 40-50% כדי שיוכל לומר שהחברה מצליחה..

SWIFT – כל עוד זה משפר את המהירות, נשאר שירות העברת הודעות בזמן ש- Ripple רוכב על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם טכנולוגיה חדשנית זו העומדת לרשותה, SWIFT לעולם לא תבטל את הצורך בחשבונות הנוסטרו ובסידור מיידי. כדי להצליח, SWIFT צריכה להשקיע וליצור טכנולוגיית בלוקצ’יין משלהם – משימה יקרה שייקח זמן עד שהיא תושלם. 

אם ריפל תפרוס את XRapid לגורמים פיננסיים רבים ככל האפשר, אנו נהיה עדים למהפכה אמיתית בשנים הבאות. זה יהיה קרב אינטנסיבי אך בקרבות כאלה לעיתים קרובות הטכנולוגיה שולטת בראש. לכן, אלא אם כן SWIFT יתגבש ויחדש, הוא יהפוך למיושן על ידי אדווה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector