שווי שוק XRP – בעיה אמיתית? כל מה שאתה צריך לדעת

לאחרונה יותר ויותר אנשים משתמשים במונח שווי שוק כטיעון נגד עליית מחיר ה- XRP. ערכתי מחקר מעמיק יותר בנושא זה. האם זה טיעון נכון מצד המשתמשים בו? נראה את התשובה במאמר זה, ובסוף תגבש דעה. מאמר זה נכתב במיוחד עבור אלו שיש להם מעט ניסיון בתחום שוק הקריפטו והשתמש בשווי השוק. הבאתי תיאור קצר למטה למי שלא יודע את המשמעות של שווי השוק.

הנה איך שווי השוק של Investopedia מוגדר: “שווי שוק הוא רק שם מהודר למושג פשוט: זהו שווי השוק של מניות החברה המצטיינות.” אני מסכים לחלוטין עם האפיון הזה.

שווי שוק, או היוון הוא שווי השוק של כל המטבעות. זה מחושב על ידי הכפלת מספר המטבעות עם מחיר המטבע הנוכחי.

חישוב ההיוון הוא פשוט, החל מנוסחה זו:

שווי שוק = מחיר נוכחי X סך המטבעות

לדוגמא, אם מטבע נקבע בסכום של 78 דולר ומספר המטבעות הכולל הוא 10 מיליון, הרי שהמיוון שלו יהיה 780 מיליון דולר..

לאחר שנדע כיצד מחושב שווי השוק, בואו נגיע למחקר.

באופן כללי, ב שוק הקריפטו, ניתן לראות את הנוסחה של שווי השוק להגיע למחיר היעד בהשוואה ל BTC או חברות זרות אחרות, אם ניתן בעתיד. בנוסחה זו נציג את מחיר היעד שלפיו אנו חושבים שהמטבע יכול להיות במקום המחיר הנוכחי. בדרך זו תהיה לנו שווי שוק. שווי השוק שייגרם מהחישוב יושווה ל- שווי שוק ביטקוין, או חברות אחרות הרשומות בשוק המניות. בכך נוכל להבין אם יעד המחירים שלנו הוא ריאלי או לא.

  1. על פי coinmarketcap.com אתר את שווי שוק ב- XRP כרגע: 9,771,586,214 דולר

תוצאה זו הגיעה מ: 0.253000 דולר  איקס  38.343.841.883 XRP = 9,771,586,214 $

  1. על פי האתר הרשמי של אדווה, שווי השוק ב- XRP הוא כיום: $20,662,155,801

תוצאה זו הגיעה מ: 0.253000 דולר  איקס   99.994.462.654 XRP = $ 24,662,155,801

מדוע יש לנו הבדל גדול מאוד זה בשווי השוק XRP? על coinmarketcap.com באתר, חישוב שווי השוק נעשה באמצעות “היצע במחזור” ואילו באתר הריפל הרשמי הוא מחושב באמצעות “המספר הכולל של המטבעות הקיימים כרגע”.

לסיכום, רבים מתייחסים לגדול שווי שוק XRP, כי הם עושים את החישוב באמצעות הנוסחה של 99 מיליארד. למעשה, המטבע במחזור הוא כ -38 מיליארד.

קרא את מנהל הנכסים הקריפטו השוויצרי 21Shares מכריז על הסרת XRP ממכשירי ה- ETP שלה

מה יהיה החישוב הנכון? אני לא יודע בדיוק, אך כדי לקבל נתוני התייחסות שווים, נשתמש בנוסחה ב- coinmarketcap.com עם “היצע במחזור” במאמר הבא, בהתחשב בכך ששווי השוק של BTC עדיין מחושב בדרך זו..


המשפט הנפוץ ביותר שאני שומע בפורומים הוא המשפט הבא:

XRP לעולם לא יגיע למחיר של $ 1 מכיוון שהיא אמורה להיות בעלת שווי שוק של 38 מיליארד דולר.

38 מיליארד דולר זה יהיה שוק גדול יותר מ- ETH, כיום 30 מיליון דולר. אנו יודעים היטב שבמאי, לתקופה קצרה, XRP הייתה במקום השני בשווי השוק העולה על ה- ETH באותה תקופה.

ברצוני לציין כי הנוסחה של שווי השוק מכילה אלמנט משתנה: המחיר.

אם המחיר עולה   >  צומח ושווי שוק

ועוד:

משקיעים חדשים (כסף פיאט)   >  המחיר עולה   >  צומח ושווי שוק.

במערכת יחסים זו, שווי השוק של ביטקוין ושווי השוק של הקריפטו מתפקדים כולם.

ראוי לציין כי שווי השוק הכולל של שוק הקריפטו עולה בהתמדה. שוק הקריפטו הוא שוק צעיר צומח וימשוך יותר ויותר כסף משוקי הון אחרים, במיוחד משוק המניות. שווי השוק הכולל של הנכסים הדיגיטליים הללו עלה מוקדם יותר היום ל -172.2 מיליארד דולר CoinMarketCap.

נתון זה מייצג יותר מ עלייה של 850% משווים של 17.7 מיליארד בתחילת השנה. נכון לעכשיו, ישנן יותר מ -60 קרנות גידור המתמקדות במטבעות אלה, על פי נתונים שנמסרו על ידי חברת האנליטיקה של Fintech Autonomous NEXT ומדווחים Insider Insider.

עכשיו כפי שהבהרנו שיש לנו אלמנט משתנה ב נוסחת שווי שוק, האם זה לא נכון להניח את זה בשלב כלשהו בעתיד שווי שוק XRP יהיה גדול כמו שווי השוק של BTC? אני לא חושב שזה מוגזם בכלל, בהתחשב בכך ששווי השוק של BTC יהיה הרבה יותר גבוה בעתיד מאשר שווי השוק הנוכחי..

לסיכום, אם XRP היה מגיע ל מחיר 2 $, זה אמור להיות בעל שווי שוק קצת יותר גדול משווי השוק הנוכחי של BTC, או 76 מיליארד דולר. נתח השוק הנוכחי של BTC הוא 75 מיליארד דולר. אולי חלק מאלו שקוראים מאמר זה מאמינים שדמויות אלו אינן אוטופיות.

אנו יכולים לומר כי נתונים אלה הם, כרגע, ספקולציות טהורות. עם זאת, אם אדווה נותן לנו את החדשות כל כך מהר, חישובים אלה יכולים להפוך למציאות.

קרא XRP / USD ניתוח טכני 01/09/2018

עלינו להיות אובייקטיביים ומציאותיים מאוד כאשר אנו משתמשים בשווי שוק. זה נכון, אנחנו לא יכולים להאמין ש- XRP יעמוד על 1,000 $ בעתיד. אנחנו צריכים להיות בעלי שווי שוק עצום. אבל המחשבה המגבילה ש- XRP לא יכול להגיע ל -2 $ מכיוון ששווי השוק אינו טוב.

כמה היה שווי השוק של BTC כשהיה 100 דולר? באמצעות חשיבה מגבילה ומבוססת שוק זו, אנשים רבים מכרו BTC והיו מרוצים מרווח קטן. במשך מספר שנים הם הבינו שעשו את הטעות הגדולה ביותר בחייהם.

תן לי לספר לך סוד. ידוע כי נתח מכסה נמוך ונמוך יניב תשואה שנתית טובה בהרבה לעומת החברות המדורגות בראשן, היקרות והמובילות בשוק. בשוק המניות, ישנם משקיעים המחפשים חברות אקוויטי במחיר נמוך. אם הם טובים וביסודם, הם יקנו את המניות האלה.

ידוע כי נתח שוק במחיר נמוך וקטנה יניב תשואה שנתית טובה בהרבה מאשר החברות המדורגות בראש הדף עם נתח שוק גבוה. האם ל- XRP יש את הכישורים הנדרשים לרכישה על ידי הרבה משקיעים בבורסה שרוצים לקבל רנדאם טוב יותר? אין ספק שהתשובה חיובית.

עכשיו הייתי מציע לך תרגיל דמיון. יש לי דירוג בשוק העליון של 10 החברות המובילות בעולם. הנתונים תחת “שווי שוקהם במיליארדי דולרים. האם אתה מבין היכן XRP ו- BTC ממוקמים על ידי השוואה בין 10 החברות המובילות בעולם? צריך לזכור שלשני המטבעות פוטנציאל עצום למשוך כסף. שווי השוק XRP מייצג כעת כ -1% משווי השוק של אפל. BTC מייצגת כעת 9% משווי השוק של אפל.

 

סֵמֶל חֶברָה דירוג כובע שווי שוק
AAPL תפוח עץ 1 837.2
GOOGL אלף בית 2 652.3
MSFT מיקרוסופט 3 567.0
פֶּנסיוֹן מָלֵא פייסבוק 4 495.8
AMZN Amazon.com 5 463.7
BRK-A ברקשייר האת’ווי 6 437.6
באבא קבוצת עליבאבא 7 432.1
JNJ ג’ונסון & ג’ונסון 8 348.7
XOM אקסון מוביל 9 327.0
JPM ג’יי.פי מורגן צ’ייס 10 314.9

 

עכשיו ראית איפה XRP ו- BTC הם בהשוואה לאלה הטובים ביותר. אולי אף אחד מהם לא יגיע לעשרת המקומות הראשונים. אני חושב שיש להם את כל הסיכויים להיכנס ל 20 שווי השוק המובילים בעתיד. כמה שנים יצטרכו שני המטבעות להיכנס לטופ הזה? קשה להעריך. אנחנו עוד נראה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map