Kripto Okyanusunun Balinaları

İnternette balinalarla ilgili makaleler veya görüşler okuduğumda, bunun oldukça tartışmalı bir konu olduğunu gördüm. Prensip olarak, deneyimli tüccarlar balinaların rolünü bilir ve onları takip etmenin iyi olduğunu bilir. Ayrıca, özellikle değerli bir para birimi satın alan ve balinalar yüzünden yanan yeni başlayanlardan gelen birçok balina incelemesi var. Balinalarla ilgili makaleler henüz yazılmadı, ancak tüm bu makaleler bana yüzeysel geliyor. Bu makale size balinaları olduğu gibi gösteriyor.

Ama balina nedir? Belirli bir Crypto Market dilinde, bir balina, önemli miktarda fiat veya Bitcoin hesabı olan bir kişidir. Bu fiat veya Bitcoin toplamları ile balina, eğilimi pozitif (satın alırken) veya negatif (satarken) bir eğilimde hareket ettirebilir. Cüzdanlar mutlaka bireysel değildir. Balina kategorisinde spekülasyon fonları, hedge fonları ve hatta bankalar girebilir.

Balinalar ayrıca büyüklüklerine göre sınıflandırılabilir. Yavru balinalar (100.000 – 500.000 ABD Doları), orta boy balinalar (500.000 – 2 milyon ABD Doları), büyük balinalar (2 milyon ABD Doları’nın üzerinde) olabilir. Elbette bu sınıflandırma gösterge niteliğindedir. Şimdi trend oluşumu teorisine biraz girelim ve balinaların fiyat hareketindeki ve trendlerin oluşumundaki rolünü tam olarak görelim..

Hepimizin bildiği gibi, listelenen bir para biriminin fiyat hareketi, o sırada piyasada bulunan talep ve arzdan kaynaklanmaktadır. Daha doğrusu, alış ve satış emirleri arasındaki fiyat farklılıkları nedeniyle fiyat dalgalanacaktır..

Yine de bu, fiyat hareketinin basit bir açıklamasıdır. Aslında, fiyatların yukarı veya aşağı hareket etmesine neden olan şey piyasa duyarlılığıdır. Kısacası piyasa iyimser ise fiyat artacak, piyasa karamsar ise düşecektir. Aslında, tüccarların duyguları, fiyatı yükselten veya düşüren duygulardır. Piyasa duyarlılığı iyimserlik olduğunda, tüccarlar gidip paraları doğrudan soranların (soran) fiyatından satın alacaklar. Bu yavaş yavaş, yavaşça fiyatı artıracaktır. Piyasa karamsar olduğunda, tüccarlar madeni paralarını doğrudan alıcının fiyatından (teklif) satarlar. Fiyatlar düştüğünde bu yavaş yavaş yavaşlar. Artık tüccarların duygularının talep ve arzı yöneten duygular olduğunu bildiğimize göre, hadi balinalara geçelim.

Best Proof of Stake (POS) Coins 2021’i OKUYUN

Prensip olarak, her balina alım satım stratejisini iki aşamada kurar: biriktirme ve dağıtım.

Biriktirme aşaması ne anlama geliyor? Biriktirme aşamasında balinalar büyük miktarlarda ucuz para satın alır. Bunu yapmak için çeşitli numaralar kullanırlar. Püf noktalarından biri de “satış duvarları” siparişi vermektir. Bu satış duvarlarının piyasaya sürülmesinin iki etkisi vardır. Böylelikle diğer büyük ve küçük alıcılar gözünü korkutmakta ve henüz satın almamaktadır. Aynı zamanda, para birimini satın almış ve küçük bir kayıpta olan yeni başlayanlar kategorisi de var. Duvar satan ve satanlardan korkuyorlar. Balinalar kolaylıkla “zayıf ellerden” büyük miktarlarda madeni para satın alır. Daha sonra biriken bozuk para miktarı yeterli olduğunda balinalar satış duvarlarını yükseltir..

Bir resim bazen 1000 kelimeden fazlasını söyler. Aşağıda, “Balon” un aşamalarını açıklayan bir görseliniz var.

balinalar dalgalanır

Bu resimdeki balinalar kimler? Balinalar Akıllı para ve Kurumsal yatırımcılar. Elbette Akıllı para kategorisinde, bu pazarda tecrübesi olan ve satın alma fırsatlarını bilen az sayıda küçük ve orta ölçekli yatırımcı da bulunuyor. Duvarlar bireysel, kolay balinalar tarafından kaldırıldıktan sonra Kurumsal Yatırımcılar kategorisi satın alındı..

Yakında para birimi medyanın dikkatini çeker. Makaleler bloglarda ve hatta klasik ekonomi basında yer almaktadır. Ayrıca bu para birimi televizyon kanallarının ve YouTube kanallarının da dikkatini çekebilir. Ve böylece, bu para birimi büyük halkın dikkatini çekiyor. Bu tür şovları izleyen ve ekonomik basını okuyan insanlar para birimini satın almaya başlayacak. En son alıcılar, para birimi veya Kripto Pazarı hakkında hiçbir fikri olmayan, ancak arkadaşlarından veya tanıdıklarından satın alırlarsa biraz para kazanabileceklerini duyanlar olacaktır..

Bu fiyat artışı boyunca balinalar ihtiyaç duyulduğunda müdahale edecek. Genel olarak balinalar, satılık büyük miktarlarda kripto para satın alacaklardır. Cüzdanlar bu mini duvarları satılık olarak satın alacak. Orta veya orta boy alıcıların normal ölçülerde sipariş almalarına izin verilecektir. New York’ta bir taksi şoförü size para kazanmak için iyi bir fırsat bildiğini söyleyecek ve bunu belirtecektir. para birimi, satma zamanının geldiğini bilin. Bir Kabarcık yakın.

READ Ripple, #RunsOnRipple adlı Yeni Marka Farkındalık Kampanyasını Başlattı 


Balinalar ne satmaya başlayacaksa. “Dağıtım” aşaması başlayacaktır. Balina satışları, kar hedeflerine ulaşıldığında veya piyasanın zayıflık belirtileri gösterdiğini düşündüklerinde genellikle agresiftir. Balina avcılığı stratejisindeki büyük bir önem, para yönetimidir. Her şey çok doğru. Cüzdanlar, büyük miktarlarda ucuz jeton satın aldıktan sonra yükselen yarış sırasında tam olarak ne kadar satın alabileceklerini bilirler. Genelde planları işe yarıyor ve çok iyi sonuçlar veriyor. Balinaların asla para kaybetmediği efsanesi var. Bu sadece bir efsane. Piyasada olumsuz etki yaratan özel olaylar meydana geldiğinde para kaybedebilirler. Ayrıca Crypto okyanusunda rastgele yüzen küçük bir “radarsız” balina var..

Burada başka sorunlar da var. Kripto Pazarı madeni paralarla dolu. Yukarıdaki senaryo, ilk 10 Kripto Piyasası madeni parasına atıfta bulunmaktadır. Tek bir balina bu paraları hareket ettiremez. Bir madeni parayı (BTC, ETH, XRP, BCH) yukarı taşımak için bir balina avcısı çetesi gerekir. İlk madeni para basımı düşük ve para birimi ucuz olduğunda bir para birimi çok daha kolay hareket ettirilebilir. Kripto Piyasasındaki birçok kripto para, bir veya iki balina tarafından düzenli olarak pompalanır ve boşaltılır. Bu paralar asla televizyon kanallarının veya klasik medyanın dikkatini çekmiyor ancak çeşitli forumlarda veya çeşitli YouTube kanallarında tartışılıyor..

Bu makaleyi okuduktan sonra herkes kendi sonuçlarını çıkaracaktır. Bu eğilimi başlatan ve genellikle yükselmesine yardımcı olanların balinalar olduğu kesindir. Ayrıca agresif satışlardan da sorumludurlar. Balinaları takip edersek ve biz onlara karşı olmazsak, güzel paralar kazanırlar. Her satın aldığınızda, satın almak istediğiniz para biriminin tarihsel tablosuna bakmalı ve fiyatın pahalı mı yoksa ucuz mu olduğunu kendinize sormalısınız. “Daha ucuza al ve pahalı sat” kuralı, sizi balinalara karşı koymaktan alıkoyacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map