Nie je prehnané tvrdiť, že:

Bitcoin povedie, vlna prijatia kryptomeny !!

Od svojich skromných začiatkov v roku 2009 sa bitcoin rozrástol a stal sa plnohodnotným ekosystémom, v ktorom koexistujú používatelia, ťažiari, vývojári a obchodníci..

Ale zatiaľ sa o bitcoinoch hovorí, že sa zmestia iba na tento prípad použitia, t. J. „Uchovávateľ hodnoty“, ale existuje veľa ďalších prípadov použitia, na ktoré je možné bitcoin použiť a ktoré práve teraz !!

Jedným z nich je požičiavanie bitcoinov alebo bitcoinové (BTC) pôžičky.

Čo sú bitcoinové pôžičky?

Bitcoinové (BTC) pôžičky sú jednoducho pôžičky, ktoré si môžu dlžníci vziať proti svojim BTC holdingom. V prípade BTC pôžičiek si dlžníci musia ponechať svoje držby BTC ako zábezpeku, za ktorú dostanú ďalšiu potrebnú hotovosť v USD alebo v inom stablecoine.

Takže v zásade sa pôžičky čerpané za bitcoiny ako kolaterál nazývajú BTC pôžičky a existuje veľa bitcoinových pôžičkových programov, kde si dlžníci môžu požičiavať peniaze za BTC a veritelia môžu zarábať ďalšie doláre požičiavaním svojich BTC.

Veriteľ (jeho / jej) si tiež môže požičať bitcoin a zapojiť sa do požičiavania bitcoinov prostredníctvom nižšie uvedených platforiem na požičiavanie bitcoinov:

Najlepšia pôžičková platforma pre bitcoiny (BTC) & Weby 2020

Program požičiavania bitcoinov
YouHodler [Odporúčané] Získajte pôžičku hneď teraz
BlockFi [Pre zákazníkov v USA] Získajte pôžičku hneď teraz
Celzia Získajte pôžičku hneď teraz
Požičiavanie soli Získajte pôžičku hneď teraz

# 1. YouHodler [odporúčané]

YouHodler je platforma FinTech zameraná na poskytovanie pôžičiek krytých kryptomenou pre koncových používateľov s fiat menami (USD a EUR) a stablecoinmi atď. Spracovali pôžičky viac ako 10 miliónov dolárov zákazníkom po celom svete.

Najobľúbenejšie sú BTC a stablecoin pôžičky. YouHodler odteraz podporuje BTC, BCH, ETH, LTC, XLM, XRP, DASH, REP a ďalšie populárne kryptomeny a tokeny.

V spoločnosti YouHodler môžete teraz získať pôžičky až do výšky 30 000 USD v hotovosti na dobu až 120 dní. Úrokové sadzby sa líšia pre rôzne meny, ale stále sú najlepšie v tomto odbore.

Ich pôžička na hodnotu (LTV) je tiež najvyššia v priemysle a pomocou YouHodlera môžete získať pôžičky až do výšky 90% LTV.

S YouHodlerom môžete získať pôžičku už od nízkej sumy 100 dolárov a vyššie pomocou tohto promo odkazu. Poznámka: USA & Používatelia z Číny zatiaľ nemajú povolenie !! Pre zákazníkov z USA použite radšej BlockFi.

Vyskúšajte bitcoinové pôžičky YouHodler

# 2. Sieť Celzia

Ďalšou spoločnosťou, ktorá vám požičiava doláre za vaše kryptomeny, je spoločnosť Celsius Network. Spoločnosť Celsius nie je iba spoločnosťou poskytujúcou pôžičky na kryptomeny typu peer to peer, ale aj snahou priniesť ďalším ľuďom vo výške 100 miliónov dolárov, ktorí ešte nie sú prepojení s bankovníctvom..

Týmto spôsobom môžu investori, ktorí majú ďalšie kryptomeny a chcú na nich zarobiť bez toho, aby stratili výhodu ich držania, opäť využiť sieť Celzia na opätovné získanie úrokov v hotovosti alebo minciach.

Na úrovni Celzia môžete očakávať ročné sadzby od 5% do 12% v závislosti od vášho zabezpečenia a môžete získať pôžičky až na dobu jedného roka pri LTV do 50%.

Vyskúšajte sieť Celsus

# 3. BlockFi

BlockFi je jednou z priekopníckych spoločností pri získavaní inštitucionálneho financovania pre začatie poskytovania pôžičiek krytých bitcoinmi. V BlockFi si môžete požičať od 2 000 do 100 miliónov dolárov pri LTV až do výšky 50%. Ročná úroková sadzba sa líši podľa toho, ako dlho si človek požičiava, ale ich najnižšia počiatočná úroková sadzba je 4,5% APR.

Aby ste mohli používať BlockFi, musíte mať v kryptomene najmenej 4 000 dolárov a v súčasnosti je BlockFi k dispozícii v celých USA okrem (NV, SD, VT alebo HI).

Ak máte so sebou ďalšie BTC, môžete ich požičať a zarobiť na nich úroky pomocou BlockFi.

Vyskúšajte BlockFi teraz

# 5. Požičiavanie soli

Spoločnosť Salt Lending propaguje držiteľov kryptomien, aby kryptomenu HODL, a míňa ich hotovosť. Jeho hlavným zameraním je požičiavanie kryptomien spolu s ďalšími populárnymi kryptoaktívami (digitálne aktíva).

Prostredníctvom Salt Lending môžete získať pôžičky od 5 000 do 100 miliónov dolárov v závislosti od toho, koľko kolaterálu môžete vložiť. APR pôžičky od tu začína od 5,99% a pri pôžičkách na kryptomenu môžete získať LTV od 30% do 50%..

Ako funguje bitcoinová pôžička?

BTC pôžičky fungujú podobne ako všetky ostatné krypto pôžičky.

Môžete dokonca porovnávať pôžičky BTC s pôžičkami HELOC. Heloc pôžičky sú úverové linky na pôžičky na vybavenie domácnosti, pri ktorých je potrebné zachovať si domov ako záruku, aby ste mohli získať úverový limit.

Ale v prípade BTC pôžičiek si človek musí najskôr nechať bitcoiny ako zábezpeku.

Keď to bude hotové, na základe pomeru LTV a výšky hodnoty v kolaterále, dlžník vydal úverovú linku v USD alebo stabilnú mincu, ktorú môže použiť na iné investície alebo na splácanie iných výdavkov..

Toto poskytuje dlžníkovi prístup k peniazom navyše bez toho, aby sa musel vzdať výhody HODLINGu svojich bitcoinov.

Ako & Kde získať pôžičky BTC?

Píše sa rok 2019 a je viac ako ľahké získať BTC pôžičky.

Ak chcete získať pôžičky BTC, nemusíte prechádzať ťažkou dokumentáciou, kontrolami KYC alebo kontrolami kreditnej histórie, ktoré dlžník zvyčajne absolvuje pri tradičnom požičiavaní & pôžičky s fiat menou.

Namiesto toho musíte pri BTC pôžičkách predložiť minimálne dokumenty na kontrolu svojej totožnosti a musíte mať bitcoiny, ktoré ste ochotní zabezpečiť.

Tento proces zvyčajne trvá len pár minút a vaša žiadosť o BTC pôžičku je hotová. Potom bude vaša žiadosť posúdená maximálne za jeden alebo dva dni.

Po skontrolovaní a podpísaní zmluvy vám pôžička vznikne do 45 – 90 minút.

Takže uvidíte, aký jednoduchý je proces.

Ale kde sa to všetko deje?

Celý tento proces získavania BTC pôžičky je použiteľný pre všetky stránky, ktoré sme spomenuli v predchádzajúcej časti.

Prostredníctvom týchto platforiem môžete rýchlo získať pôžičky BTC vykonaním tohto jednoduchého procesu, ktorý je viac-menej podobný pre všetky výpožičné stránky BTC.

Najdôležitejšie však je, že výška alebo hodnota úveru bude závisieť od aktuálnej hodnoty kryptoaktív (digitálnych aktív), ktoré si ktokoľvek ponecháva ako kolaterál.

Prečo si vziať bitcoinovú pôžičku?

Mnoho bitcoinových investorov je tu dlhodobo a verí v pomalé hromadenie čo najväčšieho počtu bitcoinov.

Ale aj napriek svojej dlhodobej vízii títo investori potrebujú likviditu aj na rôzne ďalšie potreby, napríklad na dovolenku, splácanie úveru alebo na kúpu automobilu atď..

V takýchto prípadoch, ak predajú svoje bitcoiny, stratia svoju konkurenčnú výhodu dlhodobého držania BTC !!

Zadajte, bitcoinové pôžičky, aby ste to vyriešili …

Bitcoinové pôžičky riešia túto dilemu majiteľov BTC, ktorí chcú likviditu bez predaja svojich BTC pozícií. Preto má väčší zmysel pre investorov BTC, aby si namiesto svojich priamych predajov požičali pre svoje podiely BTC ďalšie peniaze.

Navyše, požičiavanie bitcoinov a kryptomien v inej digitálnej mene bude v najbližších dňoch viac než zrejmé, pretože finančné prípady použitia, ako sú pôžičky, pôžičky, poistenie, sporiace účty, ako je bežný bankový účet, atď. Dávajú väčší zmysel, ak sa realizujú prostredníctvom kryptomien založených na blockchaine.

Nakoniec získate pôžičky BTC vo svojej bitcoinovej peňaženke, ktorú ovládate, zatiaľ čo pri tradičnom poskytovaní pôžičiek získate sumu pôžičky na svojom bankovom účte, ktorý banka kontroluje..

Ako funguje požičiavanie bitcoinov?

Príležitostné náklady sú spojené so všetkým na svete.

Keď nakúpite bitcoiny HODL a rozhodnete sa pre ne, sú tu spojené náklady príležitosti.

Povedzme, že ste si kúpili 1 BTC za 3 000 dolárov a teraz, keď ich HODL držíte, držíte 1 BTC, ktoré by inak mohli byť investované niekde viac, aby ste na nich zarobili úrok a dosiahli tak 1,1 BTC.

Niektorí by však tvrdili, že existujú veci ako obchodovanie s kryptami, vďaka ktorým vaša investícia vzrastie z 1 BTC na 1,1 BTC alebo viac …

Áno, samozrejme, existujú, ale nie všetky sú pohodlné a zvyknuté na obchodovanie s kryptami.

Zadajte výpožičky bitcoinov !!

Každý vie o poskytovaní pôžičiek a rovnaká koncepcia poskytovania pôžičiek, ak sa uplatňuje na bitcoin, z neho robí pôžičku za bitcoiny. Navyše pri tomto type pôžičiek máte ako zábezpeku použité podkladové bitcoiny.

Zjednodušene povedané, keď niekto požičiava svoje USD alebo EUR alebo stablecoiny dlžníkovi za dohodnutú úrokovú sadzbu na dohodnutú dobu oproti jeho bitcoinovému kolaterálu, jedná sa o požičiavanie bitcoinu.

Podobne, keď si niekto požičia ďalšie kryptomeny alebo USD alebo stablecoiny proti svojim kryptomenovým držbám, nazýva sa to požičiavanie bitcoinu.

Teraz, keď poznáte úvodnú časť požičiavania a požičiavania bitcoinov, sa pozrime na to, ako požičiavanie bitcoinov funguje !!

Zadajte výpožičky bitcoinov

Fungovanie požičiavania bitcoinov je celkom jednoduché.

Dlžník musí kolateralizovať svoje kryptomeny (Bitcoin) ako kolaterál a podľa dohodnutej sadzby, trvania a LTV mu bude poskytnutá krypto pôžička.

Pre veriteľov je to tiež celkom jednoduché, pretože sa musia rozhodnúť zamknúť svoje prostriedky na dohodnutú dobu poskytovania úverov podľa dohodnutých sadzieb. To im umožňuje získať ďalší úrok z ich kapitálu, ktorý predtým držali.

Pred poskytnutím pôžičiek v bitcoinoch navyše neexistujú žiadne prísne kontroly KYC ani otázky týkajúce sa kreditnej histórie. Je to presne preto, že bitcoinové pôžičky sú už overcolateralizované, rovnako ako dlžníci nemajú jediný zdroj pravdy, ktorý by mohol slúžiť ako spoľahlivý zdroj úverovej histórie.

A pokiaľ ide o požičiavanie bitcoinov, proces je podobný ako pri požičiavaní / požičiavaní akejkoľvek inej kryptomeny. Ale keďže bitcoin je priekopnícka kryptomena, existuje veľká časť trhu s pôžičkami na kryptomeny.

Navyše sú k dispozícii lepšie úrokové sadzby požičiavania / požičiavania a lepšie LTV pri používaní bitcoinu. Okrem toho je depozitná úložná infraštruktúra pre bitcoiny v porovnaní s inými kryptomenami omnoho robustnejšia a ľahšie dostupná.

Teraz, keď viete, ako funguje cyklus požičiavania bitcoinov, je skutočne nevyhnutné porozumieť fungovaniu bitcoinových pôžičkových platforiem, ktoré toto požičiavanie uľahčujú..

Poďme sa teda do toho ponoriť:

Ako fungujú platformy na požičiavanie bitcoinov?

Takmer všetky služby požičiavania bitcoinov fungujú podobne, okrem niekoľkých procesov, ktoré môžu interne dodržiavať. Ak to však zovšeobecníme, tu je krátky pohľad na ich fungovanie:

# 1. Samozrejme, najskôr sa musíte zaregistrovať na pôžičkovej platforme pre bitcoiny pomocou vášho e-mailu.

# 2. Potom musíte dokončiť ich proces KYC predložením príslušných dokladov totožnosti s fotografiou.

# 3. Len čo bude váš KYC kompletný, povedzte im o svojich požiadavkách na pôžičku a odošlite žiadosť.

# 4. Do 24 hodín dostanete rozhodnutie o pôžičke vrátane LTV, na ktorý máte nárok, a úrokovej sadzby, ktorú budete musieť zaplatiť.

# 5. Teraz môžete svoje bitcoiny poslať do ich bezpečného úschovného riešenia.

# 6. Akonáhle sa bitcoiny vyrovnajú na blockchaine, dostanete sľúbenú sumu pôžičky na váš bankový účet alebo stablecoiny do 90 minút.

# 7. Stále splácajte splátky iba na úroky a nakoniec spláťte istinu. Niektoré spoločnosti, ako je Nexo, nepožadujú, aby ste úroky platili ani na začiatku, a nakoniec máte možnosť zaplatiť celú sumu späť..

Takto obvykle funguje proces zapožičiavania na pôžičkovej platforme pre bitcoiny. Napríklad si pozrite toto krátke video o poskytovaní pôžičiek Nexo, kde je vysvetlený proces požičiavania bitcoinov v troch jednoduchých krokoch:

Tieto úverové platformy navyše poskytujú úroky vo výške 6-7% z vkladov, ktoré na týchto platformách uskutočňujete. Napríklad Nexo ponúka 6,5% úrok na stablecoiny, ktoré u nich vkladajú investori. Prípustný vklad stablecoinov je DAI, PAX, USDC, USDT & TUSD.

Na druhej strane ponúka BlockFi úrokový účet BlockFi (BIA), čo je úročený sporiaci účet pre poskytovateľov bitcoinových pôžičiek. Musíte len uložiť svoje BTC alebo ETH s BlockFi, aby ste na svojom vklade získali 6,2% zloženú ročnú úrokovú sadzbu, ktorú budete mesačne dostávať.

Predpisy o požičiavaní bitcoinov

Pokiaľ ide o regulačné rozhovory týkajúce sa bitcoinu, situácia je trochu komplikovaná.

Regulácia okolo bitcoinu je odteraz na celom svete veľmi roztrieštená a roztrieštená a pre služby požičiavania bitcoinov to nie je iné.

Mnoho služieb požičiavania bitcoinov funguje iba v jednej alebo dvoch jurisdikciách, kde existuje určitá regulačná jasnosť.

Napríklad BlockFi pôsobí v 45 štátoch USA a je v súlade s federálnymi aj štátnymi pokynmi. Ďalším veľkým hráčom v oblasti požičiavania bitcoinov, t.j. Nexo tvrdí, že je regulovaný SEC, pretože má svoj natívny bezpečnostný token. Majú tiež rôzne právne subjekty v rôznych krajinách, pretože poskytuje služby viac ako 200 jurisdikciám po celom svete.

Pokiaľ ide o ostatné spoločnosti, tie pôsobia vo svojej malej aréne, kým regulačný rámec nebude stanovený v globálnom meradle.

Scenár požičiavania bitcoinov v jednotlivých krajinách

  • Požičiavanie bitcoinov v USA (USA)

V USA sú pôžičky regulované na štátnej úrovni pre nebankové a fintech spoločnosti. Toto nariadenie je podobné prístupu MSB medzi jednotlivými štátmi, ktorý používajú bitcoinové burzy. To musí dodržiavať každá spoločnosť poskytujúca pôžičky na kryptomeny, ktorá sa zameriava na poskytovanie pôžičiek v bitcoinoch.

  • Bitcoin požičiavanie vo Veľkej Británii

Spoločnosti poskytujúce pôžičky na bitcoiny sa rozmáhajú aj vo Veľkej Británii a rovnako ako kryptoburzy musia vyhovieť a získať licenciu pre FCA, aj spoločnosti poskytujúce pôžičky na bitcoin musia dodržiavať FCA

  • Požičiavanie bitcoinov v Južnej Afrike

Poskytovanie bitcoinov nie je v Juhoafrickej republike regulované, ale samotný bitcoin je povolený. Samozrejme existujú aj ďalšie dane, ako napríklad dane z kapitálových výnosov z bitcoinu v Južnej Afrike.

  • Požičiavanie bitcoinov v Indii

India je z hľadiska regulácie kryptomeny relatívne zaostalá. V roku 2018 RBI prerušilo vzťahy medzi bankami a kryptobiznismi, čo viedlo k chaosu v kryptosfére Indie. Pokiaľ ide o požičiavanie kryptomien, ako je napríklad bitcoin, v indickom ekosystéme nie je jasno. Nájdete však niektoré indické burzy zaoberajúce sa požičiavaním a obchodovaním s maržami.

  • Požičiavanie bitcoinov v Austrálii

Požičiavanie bitcoinov v Austrálii je regulované. Napríklad Helio Lending je licencovaný a regulovaný poskytovateľ kryptomien so sídlom v Austrálii. Táto výpožičná služba poskytuje držiteľom bitcoinov bezpečný a spoľahlivý spôsob prístupu k nekrytým finančným prostriedkom bez predaja žiadneho z ich bitcoinov. Spoločnosť Helio Lending poskytuje pôžičky na základe austrálskej úverovej licencie (ACL # 391330).

  • Požičiavanie bitcoinov v Kanade

Kanada bola voči kryptomenám podobným bitcoinu obzvlášť štedrá, a preto nájdete služby požičiavania bitcoinov, ako je Ledn, pôsobiace z Kanady.

Riziká požičiavania bitcoinov

Poskytovanie pôžičiek bitcoinom má na začiatok mnoho rizík, ale strácajú výhody, a preto máte veľa spoločností, ktoré v tomto priestore začínajú.

Hlavné riziko požičiavania bitcoinov však spočíva v úschove.

Nie je veľa spoľahlivých riešení úschovy pre bezpečné ukladanie bitcoinov a navyše dať niekomu do úschovy vaše bitcoiny je pre mnohých celkom intuitívne, pretože to odporuje celému étosu „vašich kľúčov, vašich mincí“.

Ale rovnako to vidím tak, že v súčasnosti je v bitcoinovom pôžičkovom priestore najväčšie riziko.

Výzvy na požičiavanie bitcoinov

Okrem úschovy existuje ešte veľa ďalších výziev, ktorým sa musí odvetvie požičiavania bitcoinov venovať skôr, ako bude myslieť na jeho bežné prijatie. Niektoré z týchto výziev sú:

  • Regulačná nejasnosť: Neexistuje jediný medzinárodný orgán alebo regulačný rámec na zaobchádzanie s kryptomenami, ako je bitcoin. To je dôvod, prečo veľa pôžičkových služieb koná v domácich jurisdikciách roztrieštene.
  • Blockchain je nezrelý: Blockchainová infraštruktúra je stále nezrelá na to, aby podnietila komplexné podnikanie, ako sú požičiavanie a požičiavanie. Nevieme, kto píše tieto inteligentné zmluvy a aká je ich autenticita a spoľahlivosť.
  • Prchavosť: Kryptomeny sú veľmi volatilné a čas potrebný na zmenu adresy v bitcoinových zárukách stačí na to, aby sa trhy pohli o 10–20%. To môže viesť k výzvam na margin pre dlžníkov, ktorí si požičali peniaze, a to tak, že si svoje kryptomeny ponecháte ako kolaterál. A v drastickej volatilite sa bude od dlžníka očakávať, že zvýši kolaterál alebo zlikviduje niektoré svoje kolaterály s cieľom vyvážiť pôžičku. To môže mať za následok nepríjemnú skúsenosť pre dlžníka, ktorý nikdy nechcel predať svoje bitcoiny za úver.

To sú teda niektoré z výziev a rizík, ktoré vnímam, že priestorom na požičiavanie bitcoinov môžu v najbližších dňoch čeliť. Z tohto dôvodu sa požičiavanie bitcoinov jedného dňa stane prevládajúcou formou poskytovania pôžičiek, pretože sa jedná o natívne peer-to-peer.

Požičiavanie bitcoinov navyše poskytuje úverový prístup miliardám ľudí, ktorí nemajú slušné kreditné skóre alebo históriu s úverovými kanceláriami.

Takže to je z našej strany všetko v tomto úvodnom súhrne webov o pôžičkách krytých bitcoinom a o tom, ako si môžete vziať bitcoinové pôžičky? Ak si chcete požičať / požičať v inej digitálnej mene ako bitcoin, pozrite si tiež naše odporúčané najlepšie platformy na požičiavanie kryptomien..

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi, ktorí majú záujem o bitcoinové pôžičky !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me